Jump to content
madis220

Pronkskuju

Recommended Posts

«Niipalju, kui mina tean, ei tõstata Euroopas peale Venemaa keegi seda probleemi.»

Selle peale ütlen ma:

Niipalju, kui mina tean, et tõstata Euroopas peale Eesti keegi seda monumentide probleemi. Mitte kedagi see ei häiri. Häirib ainult Eestit. Isegi Saksamaal seisab rahumeeli selline monument ja kellelegi ei tule pähegi, et seda peab lammutama, kividega loopima, pommi alla panema või mida iganes te siin plaanite, kallid patrioodid.

Rõõm näha kui palju spordisõpru erutab pronksmehe teema, eriti kui see isamaalisuse või venemeelsuse mõõdupuuks valitakse. Jõudu järamiseks, see on lihtsam,kui muskleid kasvatada :):):lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
«Niipalju, kui mina tean, ei tõstata Euroopas peale Venemaa keegi seda probleemi.»

Selle peale ütlen ma:

Niipalju, kui mina tean, et tõstata Euroopas peale Eesti keegi seda monumentide probleemi. Mitte kedagi see ei häiri. Häirib ainult Eestit. Isegi Saksamaal seisab rahumeeli selline monument ja kellelegi ei tule pähegi, et seda peab lammutama, kividega loopima, pommi alla panema või mida iganes te siin plaanite, kallid patrioodid.

Vahe on selles, kus ja kelle suhtes midagi tõstatada. Eestis võeti küsimus üles Eesti kohta... ja Venemaal samuti. Eesti tegeleb enda, Venemaa aga teiste asjadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
«Niipalju, kui mina tean, ei tõstata Euroopas peale Venemaa keegi seda probleemi.»

Selle peale ütlen ma:

Niipalju, kui mina tean, et tõstata Euroopas peale Eesti keegi seda monumentide probleemi. Mitte kedagi see ei häiri. Häirib ainult Eestit. Isegi Saksamaal seisab rahumeeli selline monument ja kellelegi ei tule pähegi, et seda peab lammutama, kividega loopima, pommi alla panema või mida iganes te siin plaanite, kallid patrioodid.

Aga kas sa seda tead?

14. juunil 2006 täitus 65 aastat esimesest genotsiidikuriteost Eestimaal. Selle käigus deporteeriti Siberisse 10 157 eestimaalast, nende seas umbes 3000 meest. Küüditamisplaani koostas NSVLi julgeoleku rahvakomissari asetäitja, kurjategija Ivan Serov 11. oktoobril 1939 käskkirja "nõukogudevastase elemendi väljaviimiseks Balti riikidest" alusel kui Eesti Vabariik eksisteeris veel iseseisva riigina kuid Kremlil bandiitidel olid Balti riikide annekteerimise ja rahva hävitamise plaanid juba olemas.

Küüditamise läbiviimiseks Eestis moodustati kõrgema organina kolmik, kuhu kuulusid kurjategijad Boris Kumm ja A. Murro ning EKP peasekretär Karl Säre. Inimeste arreteerimisi ja äravedu juhtisid kompartei ja julgeoleku juhtivtöötajaist moodustatud komisjonid. Arreteeritute äraveoks telliti 490 loomavagunit. 14. juunil arreteeritute ja deporteeritute saatus kujunes traagiliseks Siberis. Sunnitöölaagritesse saadetud meestest hukkus ebainimlikes elu- ja töötingimustes üle 90%, sovhoosidesse tööle rakendatud perekondadest suri nälja ja kurnatuse tagajärjel ligikaudu 3000 naist-last.

Sõja puhkedes toimunud mobilisatsiooniga viidi Eestist N-Liitu 33 000 kutsealust, kes paigutati seal julgeoleku töölaagritesse. Neist hukkus ligikaudu 13 000 noort meest. Aastail 1944-1946 arreteeriti Eestis 34 300 inimest, kellest kas tapeti kohapeal või hukkus Siberis umbes 13 000 meest-naist. Lisaks neile inimkaotustele järgnes 1949. aasta suurküüditamine. Ligi 50 aastat kestnud N-Liidu okupatsioon ja sellega kaasnenud genotsiid nõudis Eesti rahvalt 274 260 ohvrit, mis moodustab 23% endise Eesti Vabariigi elanikkonnast

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niipalju, kui mina tean, et tõstata Euroopas peale Eesti keegi seda monumentide probleemi. Mitte kedagi see ei häiri. Häirib ainult Eestit. Isegi Saksamaal seisab rahumeeli selline monument ja kellelegi ei tule pähegi, et seda peab lammutama, kividega loopima, pommi alla panema või mida iganes te siin plaanite, kallid patrioodid.

Sa ikka uudiseid vaatad oma emakeeles?Täna hommikul oli juttu Poolast ,seal kavatsetakse asendada ausammas vene okupantidele ausambaga Reagan'ile, :)

Mis puutub Saksamaasse ...

vata,Saksamaa oli ise sõja algataja.Ja Venemaa ikkagi purustas natsi-Saksamaa.Nii et mälestusmärk seal on kohane.

Aga Venemaa EI VABASTANUD sealjuures kedagi.Venelased orjastasid kogu Ida-Euroopa.

Ja ei vääri seega mälestusmärki kui "vabastajad".

Aga mina olen PronksOkupandi eemaldamise vastu.Las seisab seal kui ausammas Massmõrvarile.Et eestlased ei unustaks,mida nendega tehti.Ja kes nende kõrval elab - on ju venelased valmis kaitsma oma Massimõrvarit kuni viimse veretilgani.

Malum nullum est sine aliquo bono, :)

P.S.

Ahjaa,Stavropolis tehti analoogiline ausammas pikema jututa maatasa - nii et ..., :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parodeerides sõber Gunnarit!

Pole mõtet otsida alternatiive probleemi kõige lihtsamale lahendusele ehk pronkssõduri kõrvaldamisele. Kõik need kujule teise tähenduse andmise jne ideed on ju tegelikult mõttetud ja näitavad lihtsalt seda , et meie riik on liiga käpardlik suutmaks isegi ühest okupantide auks püstitatud kujust vabaneda. Samuti ei näe ma probleemi selles, et osa venelasi muutub kuju teisaldamise järel veelgi radikaalsemaks. Tegelikult on see isegi positiivne. Nii muutub vaenlase kuju üha selgepiirilisemaks mille tulemusena on võimalik see riigivaenulik grupeering likvideerida. Tuleb näidata kes on siin riigis tõelised peremehed. Kõrvad hakkavad sita vett juba jooksma kui ma kuulen sõna pronkssõdur!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul kindlasti kopp ees Eesti Vabariigist kah!?

ei,mul on sellest jutust kopp,tehku juba midagi ära,mitte venitagu lõputult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainus õige lahendus on pronkssõdur üles sulatada ja teha paartuhat 10cm pikkust sõdurikest.

Ja siis need kõik Keskerakondlastele ja Tõnismäel kokkukäivatele dibladele kohustuslikus korras pärakusse toppida.

Et nad igakord istudes tunneks kui hea ja hingelähedane see Aljoosha ikka on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas sa seda tead?

14. juunil 2006 täitus 65 aastat esimesest genotsiidikuriteost Eestimaal. Selle käigus deporteeriti Siberisse 10 157 eestimaalast, nende seas umbes 3000 meest. Küüditamisplaani koostas NSVLi julgeoleku rahvakomissari asetäitja, kurjategija Ivan Serov 11. oktoobril 1939 käskkirja "nõukogudevastase elemendi väljaviimiseks Balti riikidest" alusel kui Eesti Vabariik eksisteeris veel iseseisva riigina kuid Kremlil bandiitidel olid Balti riikide annekteerimise ja rahva hävitamise plaanid juba olemas.

Küüditamise läbiviimiseks Eestis moodustati kõrgema organina kolmik, kuhu kuulusid kurjategijad Boris Kumm ja A. Murro ning EKP peasekretär Karl Säre. Inimeste arreteerimisi ja äravedu juhtisid kompartei ja julgeoleku juhtivtöötajaist moodustatud komisjonid. Arreteeritute äraveoks telliti 490 loomavagunit. 14. juunil arreteeritute ja deporteeritute saatus kujunes traagiliseks Siberis. Sunnitöölaagritesse saadetud meestest hukkus ebainimlikes elu- ja töötingimustes üle 90%, sovhoosidesse tööle rakendatud perekondadest suri nälja ja kurnatuse tagajärjel ligikaudu 3000 naist-last.

Sõja puhkedes toimunud mobilisatsiooniga viidi Eestist N-Liitu 33 000 kutsealust, kes paigutati seal julgeoleku töölaagritesse. Neist hukkus ligikaudu 13 000 noort meest. Aastail 1944-1946 arreteeriti Eestis 34 300 inimest, kellest kas tapeti kohapeal või hukkus Siberis umbes 13 000 meest-naist. Lisaks neile inimkaotustele järgnes 1949. aasta suurküüditamine. Ligi 50 aastat kestnud N-Liidu okupatsioon ja sellega kaasnenud genotsiid nõudis Eesti rahvalt 274 260 ohvrit, mis moodustab 23% endise Eesti Vabariigi elanikkonnast

Tean väga hästi, et paljud kannatasid vene võimu all, paljud küüditati jne. Veel suurem küüditamine toimus Venemaal. Vene rahvas ise kannatas. Ärge arvake, et te ainukesed olete, kellele vene võim liiga tegi. Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli? Või üleüldse vihata tervet vene rahvast? Kas rahvas on süüdi valitseja kuritegudes? Kas lapsed on süüdi isade kuritegudes? Ma ei arva nii. Ma tean paljusid, kes vihkavad MIND selle eest, et mu vanemad on venelased. Ja ärke rääkige, et see ei ole natsionalism, vaid kättemaks okupeerijatele.

Stalini poliitilised kuriteod mõisteti juba ammu hukka ja mitte keegi ei ütle, et küüditamine oli hea.

Siit aga tulevad kommentaarid stiilis "venelased okupeerisid, venelased küüditasid, venelased tapsid jne". See ei ole õige. Mitte venelased, vaid Vene valitsus. Tervet praegust Vene riiki koos ülejäänud (ka Eesti pinnal elavate) venelaste vihkamine ei ole normaalne. Ja ärge imestage, kui selliste kommentaaride pärast teid natsionalistideks kutsutakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean väga hästi, et paljud kannatasid vene võimu all, paljud küüditati jne. Veel suurem küüditamine toimus Venemaal. Vene rahvas ise kannatas. Ärge arvake, et te ainukesed olete, kellele vene võim liiga tegi. Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli? Või üleüldse vihata tervet vene rahvast? Kas rahvas on süüdi valitseja kuritegudes? Kas lapsed on süüdi isade kuritegudes? Ma ei arva nii. Ma tean paljusid, kes vihkavad MIND selle eest, et mu vanemad on venelased. Ja ärke rääkige, et see ei ole natsionalism, vaid kättemaks okupeerijatele.

Stalini poliitilised kuriteod mõisteti juba ammu hukka ja mitte keegi ei ütle, et küüditamine oli hea.

Siit aga tulevad kommentaarid stiilis "venelased okupeerisid, venelased küüditasid, venelased tapsid jne". See ei ole õige. Mitte venelased, vaid Vene valitsus. Tervet praegust Vene riiki koos ülejäänud (ka Eesti pinnal elavate) venelaste vihkamine ei ole normaalne. Ja ärge imestage, kui selliste kommentaaride pärast teid natsionalistideks kutsutakse.

5+

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainus õige lahendus on pronkssõdur üles sulatada ja teha paartuhat 10cm pikkust sõdurikest.

Ja siis need kõik Keskerakondlastele ja Tõnismäel kokkukäivatele dibladele kohustuslikus korras pärakusse toppida.

Et nad igakord istudes tunneks kui hea ja hingelähedane see Aljoosha ikka on.

Ise ka lugesid läbi,mida kirjutasid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean väga hästi, et paljud kannatasid vene võimu all, paljud küüditati jne. Veel suurem küüditamine toimus Venemaal. Vene rahvas ise kannatas. Ärge arvake, et te ainukesed olete, kellele vene võim liiga tegi. Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli? Või üleüldse vihata tervet vene rahvast? Kas rahvas on süüdi valitseja kuritegudes? Kas lapsed on süüdi isade kuritegudes? Ma ei arva nii. Ma tean paljusid, kes vihkavad MIND selle eest, et mu vanemad on venelased. Ja ärke rääkige, et see ei ole natsionalism, vaid kättemaks okupeerijatele.

Stalini poliitilised kuriteod mõisteti juba ammu hukka ja mitte keegi ei ütle, et küüditamine oli hea.

Siit aga tulevad kommentaarid stiilis "venelased okupeerisid, venelased küüditasid, venelased tapsid jne". See ei ole õige. Mitte venelased, vaid Vene valitsus. Tervet praegust Vene riiki koos ülejäänud (ka Eesti pinnal elavate) venelaste vihkamine ei ole normaalne. Ja ärge imestage, kui selliste kommentaaride pärast teid natsionalistideks kutsutakse.

Vene riik h2vitas oma intelligentsi t6esti j2rjepidevalt. Kas Venemaast on saanud nyyd vabale Eestile s6bralik naaber? Mina seda ei n2e...

Kleebin siia yhe artikli:

Sten-Hans Vihmar: Ükskord lahvatab ikka vimm...

Uuendatud 31-01-2007 00:02

Sten-Hans Vihmar: Ükskord lahvatab ikka vimm...

Ma arvan, et küll meie Lääne sõbrad mõistaks seda, kui Narva rinne poleks mitu kuud püsinud ja kogu see “vabastamine” oleks jõudnud Euroopasse. Teinud kogu Saksamaast DDRi, Taanist ja Prantsusmaast SSSRid jne. Pariisi rahvusvaheline konventsioon, mis on ratifitseeritud kõikide ÜRO liikmete poolt, näeb ette genotsiidi kui kuriteo eest karistuse. Hullud hävitasid oma intelligentsi Heitkem nüüd pilk tänapäeva ja teeme praeguse Nõukogude Liidu järglase Vene Föderatsiooni poliitikast lühiülevaate. Hetkel näeks 6 ja 7 protsenti venelasi oma presidendina Žirinovskit ja Zjuganovit (2. ja 3. kohal). Putin on suurelt ees üle 50 protsendiga ja ülejäänud venelastel on üldse ükskõik, sest majanduslik olukord pole kiita. Esikoha kandidaadid on mõlemad lubanud esimese asjana Nõukogude Liidu võimsus taastada, vanad ajaloolised Vene alad tagasi võtta jne. Žirinovski lubab tanke, Zjuganov räägib “haaramisest”. Nende tähendustest-otstarvetest võite te ise mõelda. Putini ja tema jüngrite ajalooteadmised, ilusad kõned 11 Euroopa riigi vabastamisest ja üldine viisakas käitumine on meile samuti teada. Natuke koomiline on, et näiliselt need erinevad jõud (näiteks limonovlased) üksteisega läbi ei saa, aga tegelikult kantakse ühiselt ikka seda sama mõttelaadi ja ideed, milleni jõuti, kui hullud hävitasid süstemaatiliselt oma intelligentsi - Venemaa kaotas parimad inimesed sõjaväes, poliitikas ja kultuurivallas. Siia juurde sajandi teisel poolel aset leidnud (ja veel ikka kestev) uskumatu ajupesu. Millal vene rahvas sellest kõntsast vabaneb? Ei saa ka mainimata jätta, et FSB taastab sealmail piiritsoone, millega minnakse piirivalvamisega Nõukogude Liidu tasemele. Kõige huvitavam teema on aga Vene Föderatsiooni kaasmaalased väljaspool riigipiire ehk meil, kus neid kutsutakse hellitavalt “vähemusrahvusteks”. Jälgides Venemaa kui riigi seisukohti oma välismaal elavate kaasmaalaste suhtes, siis muul ajal, peale süüdistuste esitamist teistele riikidele nende kaasmaalaste kiusamisest, pole neid Vene riigi jaoks üldse olemaski. Eesti käitub imelikult Kuidas suhtuda sellesse, et venelased omakeelses DELFI-s asusid Lennart Meri mälestuse all salvama Merit ennast ja Eesti riiki ( sisu oli küllaltki jahmatav, arvati, et pole vabadust neile vaja). Kui see ei ole sulaselge fašism, siis mis see on? Ma ei mõista praeguse riigi õiglast suhtumist, sest kui eestlane kellegi kohta pahasti ütleb või kirjutab, siis tuleb KAPO ja süüdistab rassismi õhutamises, aga kui mingi slaavi päritolu kodanik avalikult eestlaste ja Eesti Vabariigi vastu vaenu õhutab, siis ei tehta midagi, noogutatakse vaid ja lastakse asjal kulgeda. Eestlane on olemuselt küllaltki kannatlik, aga ükskord ikka lahvatab kogunenud vimm

Autor: Stenn

Eesti iseseisvust oleme me oodanud juba v2ga kaua. Kes ei ole lojaalne kodanik, mingu minema. Jutt ei ole vene rahvuse vihkamisest kui sellisest. Jutt on ebalojaalsete kodanike (kes tihti ei olegi yleyldse kodanikud) mittetolereerimisest.

See, mis toimus 9 mail, oli 6udne. Sellised intsidendid ei tohi korduda. Ma pean saama lehvitada Eesti lippu, kus ma heaks arvan ja keegi ei tohi mind selle p2rast rynnata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli?

Niikaua, kuni viidi lilli ja võeti viina, ei olnud probleemi. Probleemid tekkisid 2006.a., kui rebiti maha Eesti rahvuslippe ja tekkisid kähmlused rahvuslikul pinnal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige jutt.Eesti peaks aitama vene rahval kukutada nende oligarhide-riisujate käsilaste võim,kuna hetkel ei juhi Venemaad mitte Putin vaid Transneft või Gasprom.Altkäemaksudeks läheb läheb summa,mis on ligikaudne meie riigieelarvega.Täielikult saab selle probleemi Pronkssõduri ümber lahendada,kui Venemaal võimule aidata demokraatlik ja õiglane valitsus.Valitsus,mis on loobunud agressiivsetest ambitsioonidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õige jutt.Eesti peaks aitama vene rahval kukutada nende oligarhide-riisujate käsilaste võim,kuna hetkel ei juhi Venemaad mitte Putin vaid Transneft või Gasprom.Altkäemaksudeks läheb läheb summa,mis on ligikaudne meie riigieelarvega.Täielikult saab selle probleemi Pronkssõduri ümber lahendada,kui Venemaal võimule aidata demokraatlik ja õiglane valitsus.Valitsus,mis on loobunud agressiivsetest ambitsioonidest.

Venemaa vabaks! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean väga hästi, et paljud kannatasid vene võimu all, paljud küüditati jne. Veel suurem küüditamine toimus Venemaal. Vene rahvas ise kannatas. Ärge arvake, et te ainukesed olete, kellele vene võim liiga tegi. Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli? Või üleüldse vihata tervet vene rahvast? Kas rahvas on süüdi valitseja kuritegudes? Kas lapsed on süüdi isade kuritegudes? Ma ei arva nii. Ma tean paljusid, kes vihkavad MIND selle eest, et mu vanemad on venelased. Ja ärke rääkige, et see ei ole natsionalism, vaid kättemaks okupeerijatele.

Stalini poliitilised kuriteod mõisteti juba ammu hukka ja mitte keegi ei ütle, et küüditamine oli hea.

Siit aga tulevad kommentaarid stiilis "venelased okupeerisid, venelased küüditasid, venelased tapsid jne". See ei ole õige. Mitte venelased, vaid Vene valitsus. Tervet praegust Vene riiki koos ülejäänud (ka Eesti pinnal elavate) venelaste vihkamine ei ole normaalne. Ja ärge imestage, kui selliste kommentaaride pärast teid natsionalistideks kutsutakse.

Kui hiljuti pisti Eesti Vabariigi lipp Venemaal põlema, kas see viidi läbi siis vene valitsuse poolt? Minu teada olid need vene aktivistid!

Ja need vanakesed, kes seal pronkssõduri ümber kubisevad, ei ole keegi muud kui nõukoude aegsed ohvitserid, kes endise võimu nimel on valmis kõik tegema. Ja nagu sa tead, et ainuüksi vanuritest ei piisa, et võim üle võtta. Nii et iga teine venelane või kommunistist eestlane(antud juhul tuleks eestlane asendada sõnaga "reetur"), kes sinust tänaval mööda kõnnib, võib sõjaolukorras sulle noa selga torgata.

Ma ei vaidle vastu,et on palju venelasi, kes toetavad eesti iseseisvust, aga eksisteerib ka see teine pool, mille üle kogu see pronkssõduri vaidlus käib siin foorumis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean väga hästi, et paljud kannatasid vene võimu all, paljud küüditati jne. Veel suurem küüditamine toimus Venemaal. Vene rahvas ise kannatas. Ärge arvake, et te ainukesed olete, kellele vene võim liiga tegi. Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli? Või üleüldse vihata tervet vene rahvast? Kas rahvas on süüdi valitseja kuritegudes? Kas lapsed on süüdi isade kuritegudes? Ma ei arva nii. Ma tean paljusid, kes vihkavad MIND selle eest, et mu vanemad on venelased. Ja ärke rääkige, et see ei ole natsionalism, vaid kättemaks okupeerijatele.

Stalini poliitilised kuriteod mõisteti juba ammu hukka ja mitte keegi ei ütle, et küüditamine oli hea.

Siit aga tulevad kommentaarid stiilis "venelased okupeerisid, venelased küüditasid, venelased tapsid jne". See ei ole õige. Mitte venelased, vaid Vene valitsus. Tervet praegust Vene riiki koos ülejäänud (ka Eesti pinnal elavate) venelaste vihkamine ei ole normaalne. Ja ärge imestage, kui selliste kommentaaride pärast teid natsionalistideks kutsutakse.

Loomulikult ei saa süüd ajada Vene rahvale, käis ju siiski tõsine ajupesu ja terroriseerimine. Samuti on ju küllaldaselt eestlasi, kel lasub süü NL poolt sooritatud kuritegude eest. Ning see, et osa rahvast olid kommunismi pooldajad ei saa panna süüks tervele rahvusele Sellest osast piisast, et saada kommunism võimule ja sealt edasi polnud keegi suuteline laviini peatama.

See, et kedagi ei sallita, peetakse endast all pool olevaks, lihtsalt isiku päritolu tõttu, on äärmiselt häbiväärne, mul on isiklikult tõsine häbi kui kuulen, et mõni minu kaasmaalane on nii teinud.

Tegelikult poleks isegi korrektne öelda Vene valitsus vaid NL valitsus, kuigi minus tõstab pead hirm, et see esimene liigub sinna teise poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka kommunismi pooldajaid süüdistada ei saa. Need, kes avalikult ei pooldanud, saadetigi Siberisse või lasti maha. Kas inimestel oli valik, pooldada või mitte? Ei olnud.

Ajupesu oli tõesti. Kuidas te julgete süüdistada vanamehikesi, kes olid kasvatatud kommunismi vaimus? Nad tõepoolest uskusid, et see muudab maailma paremaks. See oli nende tõekspidamine, nende usk. Kõik muidugi ei uskunud, paljud lihtsalt allusid, et mitte surra. Mõned usuvad siiamaani ja käivad lippudega pronkssõduri juures. Miks teid üldse häirib nende usk? Isegi satanistide suhtes on kõik tolerantsed, aga vot kommunistid on kõige hullemad.

Kui hästi järele mõelda, siis kommunismi mõte ei olegi halb. Halb oli hoopis selle realisatsioon. Kas see on halb, kui rahvas elab õnnelikult koos ühtse perena, kus ei ole kuritegevust, alkoholismi ja muid pahesid? See oleks olnud ideaalne ühiskond. See, mida Nõukogude valitsus realiseerida üritas, ei olnud kommunism. See oli totalitaarne rezhiim, mis nägi ette maailma vallutamist. Õilsad filosoofide ja mõtlejate eesmärgid ja ideed kasutati vastupanu mahasurumiseks (ka intelligentsist lahti saamiseks).

Vanamehikesed käisid rahumeeli Tõnismäel ja kedagi ei puutunud. Ja oleksidki edasi käinud. Ma ei hakka vaidlema teemal, et keegi sai seal Eesti lipuga peksa. Ma ei hakka isegi küsima, mis eesmärgil ta sinna läks - kas kõndis juhuslikult lipuga mööda, mida ta iga päev endaga kaasa oli kandnud või ta tahtiski üritust segada ja inimesi provotseerida ning vaenu õhutada. Kui tahtiski, siis miks te imestate, et ta peksa sai?

smack: Kui mingid "aktivistid" panid lipu põlema, siis vihka neid idioote, kes seda tegid, mitte tervet riiki koos võõrsil elavate kodanikega.

Venemaa vabastamise jutt on absurdne, seda ei hakka kommenteerimagi.

AileKuuda poolt postitatud artikkel on liiga subjektiivne. Märkused Putini ajalooteadmiste kohta, "mis teile kõigile nii hästi teada on", on täiesti kohatud. Kes väidab, et ta teab 100% ajalugu, visaku esimesena kivi Putini pihta. Iga riik moonutab ajalugu nii, nagu talle kasulikum on. Ka Eestis toimub see ajuloputus. Ajalugu on selline kahepoolne asi, et üks riik analüüsib seda ühtemoodi, teine aga teistmoodi. Üks väidab, et ta on vabastaja, teine väidab, et okupeerija. Kus on siis tõde? Aga tõde ei olegi. Suhteline asi. Teile tundub nii, neile tundub naa.

See, et venelased võivad kritiseerida Eestit ja eestlased venelaste kohta pahasti öelda ei tohi, on küll vale. Kas te ise ka usute seda? NSVL sümboolika eest määratakse karistuseks 3 aastat. Mõni saab mõrva eest samapalju. Just mõni aeg tagasi kritiseeris keegi ajalehes Eesti valitsust. Ajaleht pandi kinni. Ja venelaste kohta öeldakse praegusel ajal halvasti iga nurga peal. Tiblad jne. Ka siinsamas foorumis öeldakse. Kui paljusid neist siis vanglasse pandud on? Kui palju ajalehti või foorumeid Vene sõimamise eest kinni pandud on? Mitte ühtegi. Te ajate vist juutidega segi. "Juudid ahju" eest karistatakse küll, aga "venelased ahju" eest ei tehta mitte midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean väga hästi, et paljud kannatasid vene võimu all, paljud küüditati jne. Veel suurem küüditamine toimus Venemaal. Vene rahvas ise kannatas. Ärge arvake, et te ainukesed olete, kellele vene võim liiga tegi. Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli? Või üleüldse vihata tervet vene rahvast? Kas rahvas on süüdi valitseja kuritegudes? Kas lapsed on süüdi isade kuritegudes? Ma ei arva nii. Ma tean paljusid, kes vihkavad MIND selle eest, et mu vanemad on venelased. Ja ärke rääkige, et see ei ole natsionalism, vaid kättemaks okupeerijatele.

Stalini poliitilised kuriteod mõisteti juba ammu hukka ja mitte keegi ei ütle, et küüditamine oli hea.

Siit aga tulevad kommentaarid stiilis "venelased okupeerisid, venelased küüditasid, venelased tapsid jne". See ei ole õige. Mitte venelased, vaid Vene valitsus. Tervet praegust Vene riiki koos ülejäänud (ka Eesti pinnal elavate) venelaste vihkamine ei ole normaalne. Ja ärge imestage, kui selliste kommentaaride pärast teid natsionalistideks kutsutakse.

Alessandro, kindlasti on neid kes vihkavad sind ainult selle eest, et oled venelane. Nagu on ka venelasi kes vihkavad näiteks mind, kuna olen eestlane. Siin pole midagi parata. Mina ise ei vihka kedagi tema rahvuse põhjal- täiesti juhuslikult on mu viimased kolm tüdruksõpra olnud venelased- küll aga vihkan tiblasid. Ja tibla ei ole minu silmis mitte niivõrd rahvus kui mõtteviis.

Teiseks.Vene rahvas kannatas ka punaterrori all aga kui küüditamisest rääkida, siis protsentuaalselt oluliselt vähem kui eestlased. Ja üldse- sakslased on endale holokausti pärast raputanud tuhka pähe juba 60 aastat aga veel nüüdki ei tuleks kõne alla, et mõni Saksa poliitik leiaks, et juudid võiksid suu kinni hoida, sest kokkuvõttes kannatasid Hitleri tõttu ka tavalised sakslased. Näiteks need kümned tuhanded naised, keda punaarmeelased Berliinis 1945 vägistasid...

Teiseks, pronkssõduri puhul ei saa rääkida esiisade hauale lillede viimisest, sest need vähesed sõdurid, kes sinna väidetavalt maetud on, puhkavad praeguse trollipeatuse all.Kas sinu arvates ei vääriks need esiisad väärikamat kohta?

Kolmandaks. Muidugi ei ole rahvas süüdi oma valitsejate ja isad poegade kuritegudes, ehkki minu arust pisike moraalne vastutus siiski eksisteerib. Samas ei meenu mulle, et keegi siinsetest vene kogukonna liidritest ja juhtpoliitikutest oleks toimunut avalikult kahetsenud ja näiteks vabandanud. Oleks seda palju palutud? Samamoodi pole neist keegi protesteerinud Venemaa räige poliitika vastu eesti suhtes, keegi pole küsinud: mehed, mis te ise Tšetseenias teete, kuidas käitute kaukaaslastega,eeskätt grusiinidega keda praegu Venemaal nii karmilt taga kiusatakse, et kui midagi sellist sünniks Läänes, muutuks see riik paariaks?

Neljandaks. Ma oleksin suga mingil määral nõus, kui Eesti valitsus käsiks hävitada kõik langenud punaarmeelastele põhendatud monumendid. Tegelikkuses on neid Eestis sadu ja keegi pole neid minema viinud ja ei viigi. Näiteks Haapsalu kesklinnas on üks selline monument ja see ei häiri kedagi.Jutt käib ikkagi Aljošast, mis asub Tallinna kesklinnas ja on paraku muutunud eestivaenulike jõudude kultusobjektist. Sa ise ka ei usu, et seal käiakse ainult langenud sõdureid mälestamas.

Ja lõpuks: teatavasti ei taha keegi pronkssõdurit hävitada, vaid lihtsalt sobivamasse kohta üles panna. On sul ükski asjalik argument, miks ta ei või olla näiteks sõjaväekalmistul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

LeBon, suured t2nud!

Kulla Alessandro! Nimeta mulle m6ned t6eliselt objektiivsed asjad siin elus.

Minu jaoks hetkel on objektiivne j2rgnev:

1. Eesti ei kuulu enam N6ukogude Liidu vennalikku perre.

2. Meie riigikeel on eesti keel.

3. Kommunistlike režiimide kuriteod m6isteti Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel (ENPA) hukka.

Vastavalt sellele sai v6imalikuks j2rgneva seaduse vastuv6tt...

§ 151. Vaenu õhutamine

(1) Tegevuse eest, sealhulgas Nõukogude Liidu, Nõukogude Liidu liiduvabariigi, Nõukogude Liidu Kommunistliku Partei, Saksa Natsionaalsotsialistliku Töölispartei või SS-i lipu, vapi, tunnusmärgi, tunnuslause või muu ametliku sümboli või selle selgelt äratuntava osa eksponeerimine või levitamine, millega tahtlikult ning avalikku rahu häirival viisil on kutsutud üles vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, seksuaalse sättumuse, poliitiliste veendumuste või varalise või sotsiaalse seisundiga, – karistatakse rahatrahviga kuni kolmsada trahviühikut või arestiga.

(2) Sama teo eest, kui

1) see on kaasa toonud ohu isiku elule, tervisele või varale või muu raske tagajärje või

2) see on toime pandud isiku poolt, keda on varem karistatud sellise teo eest või

3) see on toime pandud kuritegeliku ühenduse poolt, –

karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahatrahviga kuni 50 000 krooni.

(4) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, - karistatakse rahalise karistusega.“.

Keegi teine peale eestlaste endi ei tule meie omariikluse eest hoolitsema. Keegi teine peale eestlaste endi ei saa eesti keele kasutuse eest seista. Ma loen neid v2iteid objektiivseteks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean väga hästi, et paljud kannatasid vene võimu all, paljud küüditati jne. Veel suurem küüditamine toimus Venemaal. Vene rahvas ise kannatas. Ärge arvake, et te ainukesed olete, kellele vene võim liiga tegi. Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, kas selle rahva VÕIMUL OLEVATE ISIKUTE pärast on kohane vihata inimesi, kes viivad oma esiisade hauale lilli? Või üleüldse vihata tervet vene rahvast? Kas rahvas on süüdi valitseja kuritegudes? Kas lapsed on süüdi isade kuritegudes? Ma ei arva nii. Ma tean paljusid, kes vihkavad MIND selle eest, et mu vanemad on venelased. Ja ärke rääkige, et see ei ole natsionalism, vaid kättemaks okupeerijatele.

Stalini poliitilised kuriteod mõisteti juba ammu hukka ja mitte keegi ei ütle, et küüditamine oli hea.

Siit aga tulevad kommentaarid stiilis "venelased okupeerisid, venelased küüditasid, venelased tapsid jne". See ei ole õige. Mitte venelased, vaid Vene valitsus. Tervet praegust Vene riiki koos ülejäänud (ka Eesti pinnal elavate) venelaste vihkamine ei ole normaalne. Ja ärge imestage, kui selliste kommentaaride pärast teid natsionalistideks kutsutakse.

usun et enamus inimesi kes siin venelaste teemal midagi kirjutavad mõtlevad venelaste all neid venelasi kes ei õpi ära riigikeelt ja ei suhtu eestisse (oma uude kodumaase) austusega ... naine oli mul fotostoodios tööl ja tuli mingi mammi pilti tegema .... naine mul kõnetas viisakalt et tere, kuidas ma saan aidata ... ja selle peale ütles see mammi vene keeles et mina orjade keelt ei räägi ..... (naine suutis mul rahulikuks jääda kuid kui mulle oleks seda öeldud mehe poolt siis poleks ma ennast tagasi hoidnud .... kui ma seda kuulsin siis ma ei suutnud seda uskuda ... täiesti haige mammi ... ma väga vabandan ... ) <---- et kas see on sinu arvates siis normaalse venelase käitumine kes elab eestis või ... ja selliseid on meeletult ... sellised süübivad noortele mällu ja seetõttu tekib ka eelarvamus venelaste suhtes ... kui ma liigun ringi ttü-s siis ainuke keel mida loengute vahel kuuled on vene keel ... mingil põhjusel suudavad eestlased suhelda nii et seda kuulevad ainule sõbrad kes peavad seda kuulma ... venelased räägivad aga väga kõva häälega üle koridori .... ma ei ole aru saanud mix nii aga see on alati nii ... isegi kui kogu koridori kohta on paar venelast ..... tihti saab venelane aru kui temaga eesti keeles räägitakse kui ta põhimõtte pärast vastab ikka vene keeles ... huhh... mix .... elad eestis räägi eesti keelt ... kui ei räägi siis mine omasuguste sekka .... <--- jällegi see ei kehti kõigi venelaste kohta ... tean 2 (normaalset) venelast kes räägivad eesti keelt ja tegid näiteks kirjandigi 9 ja teine 10 p peale ... väljaspool kodu räägivad riigikeelt kuid kodus räägivad vene keelt ... <--- sellised venelased ei lähe pronkskuju juurde räuskama(seda nimetavad osad inimesed hauale lillede viimiseks ja austamiseks ... kuid samas kehtib kirjutamata reegel et haual ei pidutseta ega räusata ... ) pronkskuju juurde lähevadki paadunud tiblad kes ei hakka kunagi eesti keelt rääkima ja kes ei aktsepteeri mitte kunagi seda et eesti on vabariik ...

tiblad küüditasid omasid ... see näitab juba väga hästi mis sorti inimestega tegu on ... normaalne inimene hoiab omasid...

see isa näide ei loe sest isa ei saa valida .... valitsejat saab ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

LeBon: Ma arvan, et haua ja jäänuste üle viimine, on haua rüvetamine. Miks on trollipeatus haual? Viigu siis trollipeatus minema, mitte haud.

Ma ei tea, millega need inimesed seal Tõnismäel tegelevad, ma ei ole seal käinud. Minu sõbranna näiteks viib sinna lilli ja ei vehi lippudega. See, et mingid vanamehikesed tegelevad seadusevastase tegevusega, ei ole põhjus, miks peaks kuju ja haud ära viima. Kui keegi idioot kuseb lifti, siis lift minema ei viida. Ma arvan, et on võimalik leida teisi lahendusi, kui hästi läbi mõelda.

AileKuuda: jah, seadus on täitsa olemas, kuid iseasi on see, kas seadust ka järgitakse? "Venelased on tiblad", "kõik venelased on lollid", "venelased tuleb põlema panna" eest ei ole kedagi veel vanglasse pandud, kuigi neid väljendeid kuulen ma kogu aeg. On siis objektiivne? Ei usu.

greenu: ma ei õigusta venelasi, kes, elades Eestis, ei oska riigikeelt. Mitte mingil juhul. Riigikeelt tuleb osata. Ma õigustan aga vanureid, kes ei suuda enam midagi õppida ja kes on oma elu juba ära elanud. Ärge neilt liiga palju nõudke. Neid, kes ei räägi eesti keelt printsipiaalselt, ma ei õigusta ega austa.

Noori, kes ei oska eesti keelt, ei saa ka alati süüdistada. Ma olen ka õppinud vene koolis ja peab mainima, et sellise programmi järgi keelt ära ei õpeta isegi, kui väga tahad. Selleks peavad olema eestlastest sõbrad, kellega iga päev suhelda. Neid aga paljudel ei ole. Samamoodi ei õpi eesti koolis vene keelt ära.

Mul on väga kahju, et su naine selliste inimestega kokku puutunud on, kes ei taha rääkida printsipiaalselt. Ka eestlaste hulgas on palju neid, kes ei räägi printsipiaalselt isegi, kui mingi 90-aastane vana on hädas ja ei saa aru.

Kuid aru ma ei saa, miks ma ei tohi Eestis rääkida vene keeles? Ma ei tea sellist seadust, mis keelaks ära võõrkeeles rääkimise. Keelake siis inglise ja saksa keel ka ära. Mina räägin venelastega alati vene keeles ka ülikoolis, ka valju häälega, kui on vaja. Ma ei pea oma emakeelt häbenema. Kui suhtlen eestlastega või kui seltskonnas on peale venelaste ka eestlased, siis räägime eesti keeles. Pole probleemi.

See, et sa kuuled ülikoolis vene keelt, on arusaadav. Venelased üldjuhul ongi aktiivsemad ja lärmakamad ("vene temperament"). Miks see sind üldse häirib? Nad ei räägi ju sinuga, vaid omavahel. See, mis keeles keegi omavahel räägib, on nende enda asi. See, et teile ei meeldi vene keel, kui selline, on juba teie probleem. Miks teid ei häiri, kui keegi omavahel inglise keeles räägib? Või soome?

PS: Valitsejat saab valida? Kui palju NL-s neid valitsejaid valitud on? Mitte ühtegi.

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks teid ei häiri, kui keegi omavahel inglise keeles räägib? Või soome?

Äkki sellepärast, et neid keeli pole meile käskudes ja keeldudes kõrvu kostnud okupantide suust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×