Jump to content
madis220

Pronkskuju

Recommended Posts

Kindlasti tuleb maha võtta asi. Krt see mõnitab 70000 küüditatud ja muid okupatsiooniohvreid. Inimesi, kes teise maailmasõja ajal juba täiskasvanud olid, on väga vähe järgi jäänud. Nemad mäletavad neid küüditamise, vägistamiste ja represseerimise laineid, mis siin aset leidsid. Kuigi ise olen alles suht noor on endalgi mõned sugulased seetõttu puudu.

Huvitav on mainida veel, et nõukogude ajal tulid Eestisse elama palju inimesi, keda premeeriti nõukogude mõistes kuurortelukohaga selle eest, et aitasid Tsehhis ja Ungaris rahvarahutusi maha suruda(mässud suruti maha rahva pihta tule avamise läbi). Niiet tegemist on üpris veriste kätega inimestega. Avalikult neid sündmusi ei käsitleta, kuna siinsed võimulolijad on kõik veel tugeva Venemaa mõju all. Arvatavasti/loodetavasti ilmuvad need faktid avalikkuse ette 10...50a aasta pärast.

Muu kontingendi, kes seda pronkssõdurit kiivalt kaitsevad, moodustavad erusõjaväelased, endised julgeoleku töötajad või nende järglased.

Samad "tegijad" ongi siin aktivistid selle pronkssõduri ümber. Neid ei pane tegutsema mitte soov mälestada teise maailmasõja hukkunuid, vaid TROTS iseseisva Eesti Vabariigi vastu. Niiet sellistele peame tegema meelehead, pronkssõduri püsti jätma?

Nendele, kellele eelnev jutt eriti mõju ei avaldanud võiks tuua lihtsa võrdluse: ei oleks NSVL koosseisus 50a olnud, oleksime majanduslikult Soome tasemel. Paneb vast mõtlema?

Niiet pronkssõdur sümboliseerib kõike eelnevat.

Poliitilisest vaatevinklist Venemaa sanktsioone ja ähvardusi eriti tõsiselt võtta ei saa, sest niikuinii on juba kõigega, millega manipuleerida annab nende poolt manipuleeritud. Ega Venemaa käitumine ei muutu sellega - siiani üritavad meid enda koosseisu tagasi organiseerida - jätkavad ka edaspidi samas vaimus. Pronkssõduri mahavõtmine on lihtsalt neil üks uus poliitrelv.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pronkssõduri mahavõtmine on lihtsalt neil üks uus poliitrelv.

Täpselt nii. Just Venemaa poliitikud on oma sõnavõttudega teinud Eesti siseasjast välispoliitilise küsimuse. Ilma nende propagandata poleks olnud ka Kreeka kommunistide avaldusi antud teemal. Miks need viimased arvavad, et keegi neid kuulama peaks on muidugi müstika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
fleimimine, pole sellist sõna kuulnudgi. mis tähendab?

Kusjuures,mina pole ka seda kuulnud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pronkskuju võiks sealt kaduda tõesti ... oleks pisike võit keski savi ja ida üle ... seega igati tore asi ...

mina lähen juba mitmendat korda valima mõttega et keskerakonda mitte valida ..... kuid samas painab mõte keda siis üldse valida .... praegu on kallul 2 meest ... exrektor aaviksoo kes on õismäel ka nimekirjas <---- peaks nagu tark ja haritud mees olema ... ja roheliste tanel tammet kuna oli mu õppejõud ja väga lahe tegelane ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pronkskuju võiks sealt kaduda tõesti ... oleks pisike võit keski savi ja ida üle ... seega igati tore asi ...

mina lähen juba mitmendat korda valima mõttega et keskerakonda mitte valida ..... kuid samas painab mõte keda siis üldse valida .... praegu on kallul 2 meest ... exrektor aaviksoo kes on õismäel ka nimekirjas <---- peaks nagu tark ja haritud mees olema ... ja roheliste tanel tammet kuna oli mu õppejõud ja väga lahe tegelane ...

Tundub,et meie ideoloogilised maailmavaated ühtivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub,et meie ideoloogilised maailmavaated ühtivad.

nö saladuskatte all võin öelda et mul pole mitte ühtegi tuttavat kelle kohta ma tean et läheb keski poolt hääletama ... isegi mu vanavanemad peipsi ääres ei hääleta põhimõtte pärast keski poolt ......

eelmine valimine oli asutuse (kus ma töötan) kontorites võimalik id-kaardiga hääletada ..... ja siis samal hommikul pidi osakond(kus ma siis töötasin) käima läbi kõik kontorid ja tegema test hääletuse ... nagu et kas töötab ... ülemus ütles et kui keegi peaks hääletama keski poolt siis on õhtuks lahkumisavaldus laual:P:P ...

mitte et ma ennast kusagile liigitan kuid pidi olema nii et haritud ja paremal järjel inimesed hääletavad keski vastu ... ja kehvemas olukorras ja väiksema haridusega inimesed siis hääletavad keski poolt ..... vähemalt sellisele tulemusele jõuti eelmistel valimistel emori poolt ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kättemaks on magus, eks?

Asja point on selles:http://www.postimees.ee/210207/esileht/siseuudised/246237.php.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskerakonda eelistavad ka mingi osa Eesti ärivaldkonna tegelastest. On teada tõde, keskerakonnaga liituja saab sinna nn "siseringi" kus käsi peseb kätt (ja kui hästi veel). Palju ühiskonna tegelased on sinna "erisoodustuste" abil meelitatud. Olen suht kindel, et ka näiteks Peeter Võsa liitus erakonnaga just miski isikliku kasu nimel.

Kui asja kergelt filosoofilisema seisukoha pealt vaadata: Keskerakond on teada-tuntud Venemaa "harukontor" Eestis. Tegeleb meie riigi pideva Venemaa poole riigi organiseerimisega(näiteks vene kapitali sisseimubmisega seoses on Savisaar tihti meedia rambivalgusesse ilmunud). Seega inimene, kes sinna nende "erisoodustuste" pärast trügib, põhimõtteliselt müüb isamaad omakasu nimel. Teisiti sõnastades on see riigireetur.

Nendelt inimestelt, kes valivad Keskerakonda selle sotsiaalpoliitikasse tõsimeeli uskudes võiks küsida, et kas olete nõus vahetama efektiivse sotsiaalsüsteemi oma riigi vastu? Muuseas, kui miskit pidi peaks juhtuma selline sündmus, nagu Keskerakonna dominatsioon Eesti poliitmaastikul, siis arvatavasti seotaks EV Venemaaga niivõrd tugevalt majanduslikult, et meie ühiskond kujuneks samale tasemele Vene omaga: nälga, häda ja viletsus käivad käsi-käes. Siis ei ole mitte mingit tolku sellest vasakpoolsest poliitikast. Niiet valides Keskerakonda valite just heaoluühiskonna vastu.

Arvatavasti on sellist juttu siin mõttetu rääkida, kuna enamus paistab olevat Keskerakonna vastu, kuid äkki saab keegi seda kuskil enda vanavanemate veenimseks kasutada :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskerakonna poolt hääletavad enamasti inimesed,kes poliitikast mitte halligi ei jaga.Kes vähegi jaqab,saab aru,et nende lubadused on umbluu ja demagoogia.

Ametnike palkade keskmine 25 000,palun väga,aga kust see raha tuleb?Ikka rahva taskust.Ja pealegi on see keskmine,kuhu pannakse nii Eesti energia bosside,kui ka lasteaiakasvatajate palgad,loomulikult pole siis mingi kunst seda keskmist suureks kruvida ja sellega hoobelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma nägin ükspäev , et venemaal sõimati Eestit ja Eestlasi natsiteks ja selle pooltajateks . Mida te arvate sellest , et venelased sõimavad eestlasi natsiteks? :)

Ennast ei huvita ültse kas see pronks kuju on seal või mitte

Mida arvata sellise postituse põhjal antud postituse kirjutajast ehk sinust ning mida arvata omakorda selle postituse kirjutajast ehk siis minust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida arvata sellise postituse põhjal antud postituse kirjutajast ehk sinust ning mida arvata omakorda selle postituse kirjutajast ehk siis minust?

Algne postituse kirjutaja on tõenäoliselt ühiskonna suhtes ükskõikne inimene.Sina,argonaut seda pole,muidu poleks sa seda postitust kirjutanud.Kindlasti on sul endal ka arvamus selle kuju suhtes ja inimene kes mingis asjas väga tugevat arvamust omab,selle jaoks on arvamust mitteomav inimene sisuliselt sama mis vastupidist arvamust omav inimene.Kehtib põhimõte:kui pole poolt,oled vastu.Kindlasti sa mõtled:kuidas on võimalik see,et Eesti vabariigis elaval inimesel on suva Pronkssõdurist,järelikult on ta siis kuju jäämise poolt,muud varianti pole ja sul kujunevad selle inimese suhtes vaenulikud eelarvamused,hoolimata sellest,oled sa poolt või vastu.Need eelarvamused jäävad sulle alateadvusse sisse ja iga kord kui sa loed mõnda postitust,midaq on kirjutanud too inemine,suhtud sa selle juba enne lugemata pisut vaenulikult.

Igal juhul,pealt paned sa küll hästi,vaatsin just sinu videosid.

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Algne postituse kirjutaja on tõenäoliselt ühiskonna suhtes ükskõikne inimene.Sina,argonaut seda pole,muidu poleks sa seda postitust kirjutanud.Kindlasti on sul endal ka arvamus selle kuju suhtes ja inimene kes mingis asjas väga tugevat arvamust omab,selle jaoks on arvamust mitteomav inimene sisuliselt sama mis vastupidist arvamust omav inimene.Kehtib põhimõte:kui pole poolt,oled vastu.Kindlasti sa mõtled:kuidas on võimalik see,et Eesti vabariigis elaval inimesel on suva Pronkssõdurist,järelikult on ta siis kuju jäämise poolt,muud varianti pole ja sul kujunevad selle inimese suhtes vaenulikud eelarvamused,hoolimata sellest,oled sa poolt või vastu.Need eelarvamused jäävad sulle alateadvusse sisse ja iga kord kui sa loed mõnda postitust,midaq on kirjutanud too inemine,suhtud sa selle juba enne lugemata pisut vaenulikult.

Igal juhul,pealt paned sa küll hästi,vaatsin just sinu videosid.

Mis puutub antud kujusse, siis minu jaoks on see sama oluline nagu näiteks uudis sellest, et Britney Spears läheb ravile :lol:.

Mulle ei meeldi inimesed, kes võitlevad võitlemise pärast, mitte põhimõtete kaitseks. Paljud mässavad lihtsalt selleks, et olla mässumeelne, lihtsalt ennast välja elada, saada tähelepanu... selliseid leidub näiteks igasugu punkarite, anarhstide, neonatside jt seas, samuti aga näiteks kasvõi vutifännid vm fännid.... kuidas keegi eneseteostuse leiab.... mina aga näiteks targutan foorumis :lol:.

Tegelikult pidasin oma postitusega silmas asjaolu, et teema algataja ei austa kodumaad ning selle kultuuri kandjat - eesti keelt!

Odavat labasust on väga lihtne produtseerida, samamoodi "jalaga-peesse-nalju" nagu näiteks Naljakate koduvideode saates ühelt telekanalilt näitab.... muidugi maitseid on erinevaid ning ma ei väida, et mulle endale ei läheks mingil hetkel labasused peale... muidugi oleneb, millise "labasusega" on tegu... Enamikel inimestel puudub teatav "enesekontrollimehhanism" ehk siis mõtlemine enne tegutsemist, mitte emotsioonide ajel käitumine nagu näiteks Pronkssõduri kuju juurde punalipuga vehkima minemine.... kuigi ka see võib olla mõtestatud tegevus, sest teatakse, milliseid tagajärgi see võib suuremas perspektiivis tuua avalikkuses.... kas tõesti ei mõtle inimesed eriti sellistele asjadele? Saan aru, et kui on liialt palju vaba aega ja vabadust, võib inimene hakata rumalaid mõtteid mõtlema... seostagem seda viimast siis kas antud kirjutajaga või mitte... :) Tähendab, progress on igati loogiline asjade kulg, olgu selleks kasvõi näiteks progress regressi suunas :lol: Nagu näiteks Albert Einstein ütles enese ja religiooni suhte kohta: "Olen usklik uskmatu". Tähendab kui olla realist ning keskendudes põhiväärtustele, siis võib leida, et maailmas on niivõrd palju ebaolulist, selleks, et elada harmoonias! Kui vaid oskaks enamik seda hinnata.... Tuletaks jälle meelde Sae-filmi triloogiat, kus osutatakse sellele, et inimene ei mõtle piisavalt sellele, kuidas ja mil moel tema tegemised mõjutavad teisi inimesi ning kui vähe hinnatakse seda, mis neil olemas on. Peale filmi nägemist naastakse tagasi oma tavapäraste rollide ja maskide juurde igapäevaelus.

Oo-jaa, pealtpanekud... :) Aitäh kiituse eest, matti.

Tulles aga tähelepanuvajaduse juurde.... tasuks olla üsna enesekriitiline peeglisse vaadates (ei pea siin silmas ainult füüsilist keha, vaid ka seda, milline on inimene oma käitumiselt ja suhtumiselt; näiteks telekast mingit kodumaist Superstaari otsingusaadet vaadates ei paista seda küll kuigi palju või siis igasugu ekshibitsionismi-saite, nagu näiteks Reit, lehitsedes).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi ta on tänapäeval tehakse liiga palju odava kuulsuse saamiseks.Kui lugeda nt. Kroonikat siis head on seal sama palju kui siile meres,enamus odav saast,mille pärast vähegi väärikas inimene ei viitsiks ajakirjagi lahti teha.Räägitakse ,kes millist aluspesu kannab jne jne jne,ühesõnaga s**t suure algustähega.Tundub ,et ka päevalehed on hakkanud kollaseks minema,nigu sügisel.Ka see pronkskujuümber toimuv on kunstlikult ülepuhutud selleks,et saaks endale selle pealt karjääri teha,või kui kui uskuda jutte,et Venemaa puhus selle üles,siis meie omad on küll selle õli omajagu tulle valanud,selleks,et teha endale nime,näidata end patrioondina.Kogu meie poliitiline elu on tegelt endale nime tegemine,et sind ikka järgmistel valimistel valitaks.Reaalset tööd tehakse vähe,mõni % ehk.Samas kippuvad poliitikud unustama,et nemad on riigi palgal,mitte vastupidi.Miks kulutada miljoneid valismiskampaaniaks,kui palk on neil 40000 kuus?Aga äkki selleks,et need miljonid intressiga tagasi saada?! :) Ausalt öeldes eriti jälestan ma KE-a,just selle meeletu laristamise pärast.Annetavad küll ärimehed neile miljoneid,aga milleks,küsin mina?Äkki selleks ,et hiljem see raha mitmekordselt tagasi saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah paraku vist ei muutu need suhtumised kunagi... :lol: on siis vahet, et olen kodanik ja keelt õppinud, eluaeg eesti keelses koolis käinud jne... ikkagi tuletatakse alati meelde,et vene rahvusest olen :s ... ise olen olnud siiani küll väga salliv, aga KAASKODANIKUD EESTLASED... :lol: Et asja mõte oli tegelikult see,et ärge üldistage kõiki ja olge rohkem sallivamad :)

Päikest ja rahu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See teema hõngub meeldivalt patriotismi järele. Südame teeb kohe soojaks.

Igatahes minu lugupidamine inimestele, kes lähevad valima ja ei vali Keskerakonda.

Te olete oma kodumaa jaoks midagi ära teinud. :) Respect.

Vaatame igaksjuhuks veelkord üle Keskerakonna "saavutused"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige kurvem on see, et ehkki enamus mõistlikke inimesi ei hääletaks eales Keskerakonna poolt, saavad nad alati meeletult hääli, sest 1) venelased hääletavad kõik nende poolt, sest neil erinevatelt eestlastest valikuid pole- puhtalt vene erakonnad on nõrgad ja pealegi on PBK propaganda, mida nad vaatavad, ülikõva 2) lumpenpensionärid, keda on arvuliselt tohutult ja kes hääletavad kesikute poolt juba ainuüksi seetõttu, et Edgar oli esimene kes taipas pensionäride hääli konkreetse summaga püüdma hakata.

Igaks juhuks ütlen: ma ei pensionäre tervikuna rumalateks ja müüdavateks ja mu enda pensioniealisetst sugulasest ei hääleta keegi kesikute poolt. Lihtsalt pensionäre on rohkem kui näiteks paljulapselisi peresid ja seega on nende hääled rohkem hinnas.

Üleskutse: palun minge siiski valima ja valige ükskõik kes aga mitte keskerakondlane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...

Nendele, kellele eelnev jutt eriti mõju ei avaldanud võiks tuua lihtsa võrdluse: ei oleks NSVL koosseisus 50a olnud, oleksime majanduslikult Soome tasemel. Paneb vast mõtlema?

...

Muideks olevat Eesti enne seda 50aastast okupatsiooni Soomest paremal järjel, soomlased käisid Eestisse tööle, mitte vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muideks olevat Eesti enne seda 50aastast okupatsiooni Soomest paremal järjel, soomlased käisid Eestisse tööle, mitte vastupidi.

Täitsa nõus. Vabadussõja keskel vastu võetud maaseadus oli end õigustanud ja Eestis oli väikepõllupidamisest saanud põhiline majandusharu, mis andis hea võimaluse tasuvaks ekspordiks - meie või, munad ja peekon oli väga tulus kaup. Alles 1930. aastatel hakkas selle kõrvale tõusma ka tööstus. Majanduskriisi aegu oli olukord keeruline nagu igal pool mujalgi, kuid sellest saadi üle Eesti krooni devalveerimisega.

Nõukaaja saabudes peksti loomad kolhoosidesse, talve tulles ei suutnud keegi neid seal elus hoida ja aeti taludesse tagasi, kevadel uuesti kokku. Me kõik oleme näinud, mis sellest välja tuli. Oli ilus ühisaeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asja point on selles:http://www.postimees.ee/210207/esileht/siseuudised/246237.php.

«Niipalju, kui mina tean, ei tõstata Euroopas peale Venemaa keegi seda probleemi.»

Selle peale ütlen ma:

Niipalju, kui mina tean, et tõstata Euroopas peale Eesti keegi seda monumentide probleemi. Mitte kedagi see ei häiri. Häirib ainult Eestit. Isegi Saksamaal seisab rahumeeli selline monument ja kellelegi ei tule pähegi, et seda peab lammutama, kividega loopima, pommi alla panema või mida iganes te siin plaanite, kallid patrioodid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
«Niipalju, kui mina tean, ei tõstata Euroopas peale Venemaa keegi seda probleemi.»

Selle peale ütlen ma:

Niipalju, kui mina tean, et tõstata Euroopas peale Eesti keegi seda monumentide probleemi. Mitte kedagi see ei häiri. Häirib ainult Eestit. Isegi Saksamaal seisab rahumeeli selline monument ja kellelegi ei tule pähegi, et seda peab lammutama, kividega loopima, pommi alla panema või mida iganes te siin plaanite, kallid patrioodid.

Ju ei ole nende monumendi all nii palju inetusi tehtud...

Vabandust! Ma juba vana inimene, st sini-must-valge toob mulle pisara silma... Kunagi oli see v2gagi keelatud v2rvikombinatsioon.

Vene shovinism ajab mind oksele!

See ei t2henda, et ma vene keelt ei r22giks v6i et mul venekeelseid s6pru ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×