Jump to content
zon

Tere Imre!

Recommended Posts

Oli minuarust kuskil kungagi Imre mainis, et tema pimesi ei tee kavasi peab inimest ise nägema ja siis alles. Aga eks siis Imre ise räägib lähemalt mulle jäi see lihtsalt meelde, kui ma nüüd mööda ei pannud! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Jah, internetis rahvale treeningkava koostamine ja saatmine on väga mõttetu, kui ma inimest oma silmaga jõusaalis näinud ei ole. Kas sul on võimalik mingil ajal Tartusse tulla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Jah, internetis rahvale treeningkava koostamine ja saatmine on väga mõttetu, kui ma inimest oma silmaga jõusaalis näinud ei ole. Kas sul on võimalik mingil ajal Tartusse tulla?

Vaidleksin siinkohal sulle vastu Imre kui lubad. :rolleyes: Selleks ei pea ilmtingimata inimest nägema, sest valdavalt ei taha inimesed saavutada lavalemineku vormi vaid vähendada kehakaalu ja oma treeningud muuta mõtestatuks. Seda aga saab täiesti edukalt teha ilma inimest nägemata. Loomulikult on inimest nähes seda teha lihtsam, sest jääb ära suur info vahetus neti teel, seda nii treeningute, toitumise kui kõige muu kohta. Mõttetu see aga ei ole kindlasti mitte. Näiteks olen teinud inimestele juba mitmeid aastaid neti teel kavasid ja julgen öelda, et 99% on tulemusega rahule jäänud. Teha on neid tulnud mul aga vägagi palju. Ütleme nii, minimaalselt 2 kava nädalas.

Loomulikult on see kõik mõtetu kui asi piirdubki kava(de) inimesele saatmisega. Et asi kindlalt toimiks tuleb vähemalt paaril-kolmel korral ühtteist hiljem korrigeerida, või küsimustele vastata.

Olen juhendanud ka lavale minejaid neti teel, sellisel juhul aga soovin ka mina vähemalt KORRA teda enne võistlust näha, seda siis vastavalt olukorrale kas kuu või paar nädalat enne etteastet.

Kõik on võimalik ja kogemused loevad siin palju.

Et mu jutt ei tunduks siin päris enesereklaamina, võiksid inimesed, kes on abi saanud siin paar sõna kaasa rääkida, loomulikult ka need kes abi ei ole saanud. LASKE TULLA!!!

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Herr Kalmuse jutt õige - Temalt kava tellides ei olnud plaani lavale minekuks, vaid enese vormi ajamine - praeguseks, siis sutsu üle 3 kuu toitutud ja treenitud Mareku juhendamise järgi ja hetkel elu parim vorm 97kg pealt kaal kukkunud 88.5kg´le ja rasvaprotsent elu madalaim, samas on jõunäitajad suurenenud. Usun, et kui Imre mind näeksid ja võrdleksid sellega, mis ma novebri alguses olin kui viimati Revalis kohtusime, siis kukus Sul karp lahti :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik on suhteline.

Ma olen ka saalides sellist rahvast näinud, kes väidetavalt on Marek Kalmuse käest kavad saanud, aga jõusaalis need inimesed ei tee midagi. Mingil ajal soovis minu käest erinevaid kavasid 30-40 inimest päevas ja päris paljud nendest väitsid, et neil juba on Kalmuse ja Kiivika koostatud kavad, aga soovivad ka minu koostatud kava. No ma ei tea. Ok, koostan kava. Mis edasi? See oleks sama, kui oleksin kuulus ujumistreener ja kirjutan abivajajatele, et uju nüüd selili krooli, ja nüüd uju Jamaica stiilis, aga kui ma ei tea, kas inimene üldse oskab ujuda, siis paberimäärimiseks see ilmselt jääbki.

Ilmselt on selle jutu peale nii mõnelgi soovi vaidlema hakata.

Ok, teeme asja veel põnevamaks. Igal aastal võtab minuga ühendust 4-500 inimest, kes kõik tõotavad pühalikult, et hakkavad spordisaalis(mitte ainult jõusaalis) regulaarselt käima ning soovivad vabaneda üleliigsetest kilodest, olla heas vormis jne. Soovivad kohe treenimiskava ja toitumiskava. Jõusaalis ei ole enamus nendest varem käinud. Olen siis paljusid kutsunud esimesele treeningule ja olen olnud nõus ka rääkima ja juhendama, mida peaks jõusaalis käies silmas pidama, milliseid lihtsamaid harjutusi võiks alguses teha jne. Reaalselt jõusaali jõuab nendest inimestest mõni üksik. Enamus ainult lubab. Nendest üksikutest viitsib reaalset treenima hakata ainult minimaalne protsent.

Edaspidi hakkan siin portaalis neid kirjasid üles riputama ja kõik saavad ise toreda ülevaate uskumatutest lubadustest.

Lisaks: Igal nädalal puutun ma jõusaalis kokku inimestega, kes väidetavalt on juba aastaid trenni teinud tunnustatud eesti kulturistide käe all, aga millegipärast sooritatakse harjutusi valesti ning mõned päevad tagasi nägin, kuidas üks vana tegi rööbaspuudel keha surumisega enda arvates seljalihaseid. Sageli hüpatakse ühe masina pealt teisele, mingid kavad on neile tehtud, aga nad ei saa aru, mida täpselt ja kuidas tegema peab. Loomulikult on nii, et kui kava koostaja, näiteks mõni tunnustatud spetsialist küsib, et kuidas läheb, siis uue kava omanik väidab, et kõik on kõige paremas korras, sest ta ise ka ei tea, et ta ei ole mitte millestki aru saanud.

Lisaks on saalides ka selliseid tegelasi, kes teevad harjutusi valesti. Lähen juurde, seletan pikalt, näitan ette, kuidas oleks natuke parem ja efektiivsem seda harjutust teha ning mulle öeldakse, et jah, nii on tõesti parem ja tehakse ikka valesti edasi. Nagu seinaga räägid.

Ilmselt on nüüd tulemas see koht, kus peaksid minu kirjutise peale kisa tõstma kõik need, kes tõesti tahavad treenida ja reaalselt jõusaalis käivad ja täiendavad oma teadmiseid iga päev. Selliste ees müts maha ja neid inimesi ma silmas ei pidanudki. Üks sellistest on ju ka minu uus õpipoiss Ivo, kes hakkas mulle septembris silma oma järjepidevusega ning kellel oli soovi edasi areneda. Tal sõber Jaanis on samasugune, kes on 3-4 kuuga väga-väga palju arenenud ja õppinud ning 8-9 inimest veel, keda ma igal nädalal näen. Hiljuti tulid ka Avanciasse kaks 14 aastast poissi, kes arenevad uskumatu kiirusega. Selliseid tublisid inimesi ikka tuleb ette ja nendega olen ma ka valmis tegelema ja juhendama. Kui ma aga ei ole inimest oma silmaga reaalselt näinud, siis suhtun igasugustesse kirjalikesse abipalvetesse ettevaatlikult.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ei möödu vist päevagi, kui ma ei tee kellegile toidukava ja nendest inemestest veerand on sellised keda ma pole iial näinud ega ka tõenäoliselt näegi. Siiamaani pole keegi tulnud ütlema, et see ei toimi ja on täiesti kasutu ning lisaks alati ma palun tagsisidet saata, et vajadusel midagi lisada - parandada. See on vajalik juba selleks, et mõista erinevate inimeste füsiloogilisi ja muid iseärasusi ja mida rohkem neid koostada ning rohkem infot ka tagasi tuleb, seda suurema tõenäosusega täppi läheb. Iseasi on muidugi see, kuidas suudetakse toitumisreziimi jälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok............ :D Kunagi olin ka mina selline, et kui nägin, et inimene ei ole võimeline kindla režiimi järgi elama, ( see aga on üsna kiiresti tuvastatav, kui temaga natuke rääkida) siis seletasin ma talle esmatähtsad asjad ära ja nägemist. Olen selliseid tõesti saalides v-palju kohanud. (Samad tegelased kes Imrele lubadusi vannuvad)

Tõsise tegelase tunneb samuti kohe ära ja tema juhendamine on mulle vähemalt rõõm.

Samas, :P kui inimene ikka tahab saia osta siis miks seda talle mitte müüa. Mina anna kaasa oma soovituse millega seda süüa, kui tema aga tahab seda moosiga endasse toppida siis andku minna. :o

Ütlen veelkord, mitte kõik ei saa kosmonautideks, lõbustuspargis aga raketiga "lendamine" ja J.Gagaariniks enese kujutlemine on kõigile lubatud. :P

Võtke elu kergemalt, siis suudate ka treenida raskemalt. Või mida iganes! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et mu jutt ei tunduks siin päris enesereklaamina, võiksid inimesed, kes on abi saanud siin paar sõna kaasa rääkida, loomulikult ka need kes abi ei ole saanud. LASKE TULLA!!!

No Mareki treening -ja toitumiskavaga olen vägagi rahul. Ega need kaks kokku maksnud ka metsikult palju. Kuskil 2 kuu pärast võin öelda palju ma juurde olen võtnud ja palju kilosid juurde tulnud(rinnalt mõtlen). :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas, :rolleyes: kui inimene ikka tahab saia osta siis miks seda talle mitte müüa.

Nojah, te saate vähemalt pappi oma soovituste eest.

Ma olen ka heast südamest vahel mõnele inimesele toitumiskava koostanud ja sellisel juhul ajab eriti kopsu üle maksa, kui ta ei kavatsegi seda rakendama hakata. Umbes, et "teed toitumiskavasid vä? issand kui lahe, tee mulle ka!" Ja siis ma murran mitu päeva pead ja võtan arvesse inimese eesmärki ja füüsilist aktiivsust ja elustiili ja maitse-eelistusi. Annan kava üle ja aeg-ajalt uurin, kuidas toitumine läheb. Tavaliselt tehakse muud juttu või vastatakse, et oi aitäh, hästi läheb. Samas saab pealegi vaadates aru, et tegelikult pole inimesel piisavalt meelekindlust oma saiakestest-pelmeenidest-friikartulitest loobumiseks ja seepärast suurest viisakusest valetab sulle suu sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
.

Samas, :D kui inimene ikka tahab saia osta siis miks seda talle mitte müüa. Mina anna kaasa oma soovituse millega seda süüa, kui tema aga tahab seda moosiga endasse toppida siis andku minna. :o

Saia ma moosiga ei söö, aga sepikut moosiga küll ühe viilu päevas. Tagajärg - kaal ja rasvaprotsent langevad :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Jah, internetis rahvale treeningkava koostamine ja saatmine on väga mõttetu, kui ma inimest oma silmaga jõusaalis näinud ei ole. Kas sul on võimalik mingil ajal Tartusse tulla?

Oleks võimalik tegelikult käin seal üsna tihti. Ses suhtes et praegu pole eestis aga kui saabun mingil ajal siis annan märku ja saab kindlama aja ja koha Tartus kokku leppia!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumiskava ilma inimest nägemata - miks mitte. Kui kõik andmed ilusti kirjas, siis pole ju probleemi. Muidugi masendab see algul kui näed ise selle koostamisega roppu vaeva ja siis tibi salaja mugib ainult hamburgereid :D Aga selles tuleb üle olla.

Ise olen kasutanud nii Kalmuse kui Tiitsu toitumiskava. Kalmuse oma on väga OK. Naistele väga pikalt seda järgida ei soovitaks, kuna rasva kogus on selles väga madal. Samas ... kaks-kolm kuud ei tapa ja tulemused on selle aja peale kindlasti ilmselgelt nähtaval :rolleyes: Ja suureks plussiks on see, et Kalmus viitsib kõikidele tekkinud küsimustele vastata :P Kindlasti annab nõu ka selles osas, mida pärast seda kahte-kolme kuud süüa :P

Ise pooldan pigem seda, et teha endale toitumistõed selgeks. Väga suur vaev see pole. Ja siis saab juba ise reguleerida - mida, millal ja kui palju.

Treeningkava koostamine ilma inimest nägemata pole küll kuritegu, aga ... siin olen Imrega nõus, et enamus tegelasi vehib saalis ikka nii valesti, et vastik ja valus on vaadata. Olen ise alles väga värske treeneritöö tegija, aga ka nende väheste kavade-juhendamiste juures olen ma aru saanud, et isegi nn. edasijõudnud teevad tihti tõsist jama ja selle pärast saab minu käest kava ainult koos personaalse juhendamisega. Kui saalis on treener olemas (näiteks Imre Vähi), siis ei näe ma probleemi, miks ei võiks inimene Kalmuselt kava tellida ja paluda Imrel seda juhendada (või vastupidi) :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, te saate vähemalt pappi oma soovituste eest.

Ma olen ka heast südamest vahel mõnele inimesele toitumiskava koostanud ja sellisel juhul ajab eriti kopsu üle maksa, kui ta ei kavatsegi seda rakendama hakata. Umbes, et "teed toitumiskavasid vä? issand kui lahe, tee mulle ka!" Ja siis ma murran mitu päeva pead ja võtan arvesse inimese eesmärki ja füüsilist aktiivsust ja elustiili ja maitse-eelistusi. Annan kava üle ja aeg-ajalt uurin, kuidas toitumine läheb. Tavaliselt tehakse muud juttu või vastatakse, et oi aitäh, hästi läheb. Samas saab pealegi vaadates aru, et tegelikult pole inimesel piisavalt meelekindlust oma saiakestest-pelmeenidest-friikartulitest loobumiseks ja seepärast suurest viisakusest valetab sulle suu sisse.

Inimene on yks huvitav "loom". Kui ta ei ole vaeva pidanud n2gema siis seda ei hinnata. Tasuta saadud v6i tema arust liiga odavalt saadud kava ei motiveeri teda piisavalt.

Yks usa n2ide... Tutvusringkond on seal ysna edukas, yhel mehel juhtus olema alkoholiga probleeme, napsitamine muutus sagedaseks, fyysiline vorm hakkas langema. Tahtis n8 elumuutust.

Arst andis talle toitumissoovitused, tegi m6ned analyysid (tellisid selle teenuse 8 liikmelisele grupile). Natuke psyhhoteraapiat. Igayks maksis 10 000 $ kuus (120 000 EEK). T2itsid oma kava suure entusiasmiga :rolleyes: See oli tema jaoks motiveeriv hind.

Te peate leidma 6ige hinna. Tasuta t88 v6i liiga odav ei motiveeri ja hakkab segama teie enese elu. Hind on yks komponent psyhholoogilisel h22lestamisel. Kui ta on selle eest korralikult maksnud ei tihka ta ka v2ita, et on rumal olnud seda tehes :o.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks võimalik tegelikult käin seal üsna tihti. Ses suhtes et praegu pole eestis aga kui saabun mingil ajal siis annan märku ja saab kindlama aja ja koha Tartus kokku leppia!

Ok, sobib!

Anna siis teada, kui Tartusse satud!

Võid mulle ka e-mailile kirjutada: vendv@hot.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

SEltsimehed,nüüd on ka ju fotoaparaat leiutatud,nii saab inimest näha ilma temaga kohtumata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
SEltsimehed,nüüd on ka ju fotoaparaat leiutatud,nii saab inimest näha ilma temaga kohtumata.

Saalid on erinevad ja pingid on erinevad. Mul on Avancia spordiklubis tehtud korralik pildiseeria harjutuste stardist ja lõppasendist, aga ikka tehakse vahel valesti. Kõige kindlam, kui ise juures olen. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selle kohta on väga tabavalt öeldud, et: "mehed, jätke oma egod ukse taha kui jõusaali sisenete !"

keha peab tunnetama.. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise pooldan pigem seda, et teha endale toitumistõed selgeks.

millised need toitumistõed on..?

saan aru et rasva ja sokolaadi ei ole mõtet näöst sisse ajada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise pooldan pigem seda, et teha endale toitumistõed selgeks.

millised need toitumistõed on..?

saan aru et rasva ja sokolaadi ei ole mõtet näöst sisse ajada ;)

Ei ole olemas halba ega head toitu vaid on halb ja hea toitumiskava!

Nii, et kõike võid süüa aga mõistuse piires!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Imre!

Lugesin su blogi ja tekib palju küsimusi. Kas sööd ainult 3 korda päevas? Ja need toidukogused 100g kanafileed õhtul näiteks? See tundub ajuvabalt vähe. Samuti hommik 150g kanafileed ja tomat. Kulturist pidi sööma ju 2 või rohkem grammi valku 1 kilo kehakaalu kohta?

Aitäh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere Imre!

Lugesin su blogi ja tekib palju küsimusi. Kas sööd ainult 3 korda päevas? Ja need toidukogused 100g kanafileed õhtul näiteks? See tundub ajuvabalt vähe. Samuti hommik 150g kanafileed ja tomat. Kulturist pidi sööma ju 2 või rohkem grammi valku 1 kilo kehakaalu kohta?

Aitäh

Tõenäoliselt on ta hetkel mingit sorti dieedil ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere Imre!

Lugesin su blogi ja tekib palju küsimusi. Kas sööd ainult 3 korda päevas? Ja need toidukogused 100g kanafileed õhtul näiteks? See tundub ajuvabalt vähe. Samuti hommik 150g kanafileed ja tomat. Kulturist pidi sööma ju 2 või rohkem grammi valku 1 kilo kehakaalu kohta?

Aitäh

Midagi pole teha, sellepärast selle mehe võistluskaal jääbki 80 kanti. Normaalne mees kes on 15 aastat jõusaaliga tegelenud nii ei toimiks. Sealt tulebki vahe sisse. Mõne teise nii kaua treeninud mehe võistluskaal oleks selle aja peale vähemalt 10 kilo rohkem ja seda naturaalselt. Hea eeskuju annab küll algajatele oma hetke menüüga ja on veel selle üle uhke. Ma juba kujutan ette seda eneseravimist kui ta seda teksti näeb : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×