Jump to content
kätu22

treeningjärgne lihasvalu/pinge

Recommended Posts

kui pole trenni kaua teinud siis tavaliselt peale esimest treeningut on järgmisel päeval lihased kõik valusad. küsimus siis järgne, kas oleks õige teha kohe trenni uuesti või oodata kuni lihased enam ei valuta.

tänud teadjatele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui pole trenni kaua teinud siis tavaliselt peale esimest treeningut on järgmisel päeval lihased kõik valusad. küsimus siis järgne, kas oleks õige teha kohe trenni uuesti või oodata kuni lihased enam ei valuta.

tänud teadjatele

Mina teen nt küll kohe peale eks sa ise tead kas sa jõuad või ei.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MIDA NÄITAB VALUS LIHAS?Maakeeli lõhud sa treeningul lihaskudesid, mille tagajärjel tekivad väikesed mikrorebendid. Valus lihas näitab seda, et ta on taastumata ja teda treenida ei tohi! Lihas on stressis ja vajab aega et taastuda! Mõelge ise edasi need kes valusaid lihaseid peale treenivad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tuleb peale teha 1-2 seeriat 15-20 kordust minimaalse raskusega, sama harjutust millega valusaks jäi, lisaks venitused. Sellega kiirendad valusa lihase ainevahetust - seega ka taastumist ja paranemist. Kõige parem oleks muidugi alustada tasa ja targu, et sellist proobleemi üldse ei tekikski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen kah kogu aeg teadnud, et valu tekitab piimhape, mida treenimata organism ei suuda nii kiiresti väljutada. Ja selle vastu on alati aidanud kergem võimlemine. Vigastused on muidugi jah hoopis teine teema.

Muideks viimane trenn mis tegin, oli mul selja päev. Ja viimane harjutus siis seljasirutajale. Tulin pukilt maha ja tunnen, et selg on hullult pinges.. vaat et tuim valu. Venitasin ja väänasin ja lõdvestasin aga ei midagit. Lonkasin riietusruumi ning mõtlesin, et nüüd sai küll liiast. Saunas istun ja ikka selg sihukse pinge all et jube. Visaksin siis selili ja kümne minuti pärast läksin pesema.. kõik pinge oli kadunud ja järgmine päev normis. Seega kõik mis oli vaja, oli seljale lõdvestumist ja sooja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen kah kogu aeg teadnud, et valu tekitab piimhape, mida treenimata organism ei suuda nii kiiresti väljutada. Ja selle vastu on alati aidanud kergem võimlemine. Vigastused on muidugi jah hoopis teine teema.

Muideks viimane trenn mis tegin, oli mul selja päev. Ja viimane harjutus siis seljasirutajale. Tulin pukilt maha ja tunnen, et selg on hullult pinges.. vaat et tuim valu. Venitasin ja väänasin ja lõdvestasin aga ei midagit. Lonkasin riietusruumi ning mõtlesin, et nüüd sai küll liiast. Saunas istun ja ikka selg sihukse pinge all et jube. Visaksin siis selili ja kümne minuti pärast läksin pesema.. kõik pinge oli kadunud ja järgmine päev normis. Seega kõik mis oli vaja, oli seljale lõdvestumist ja sooja.

Sa mõtled nagu laktaati w?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa mõtled nagu laktaati w?

Ilmselt. Ma neid võõrsõnu nii ei tea, aga see kui pole pikalt trenni teinud ja siis peale mingit rasket füüsilist tööd või pikemat jooksu järgmistel päevadel kere valu täis on. Parim ravim ikka olnud, et liigutada vaja. Mitte just sama rasket koormust millega valu tuli, aga veri liikuma, lihas tööle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilmselt. Ma neid võõrsõnu nii ei tea, aga see kui pole pikalt trenni teinud ja siis peale mingit rasket füüsilist tööd või pikemat jooksu järgmistel päevadel kere valu täis on. Parim ravim ikka olnud, et liigutada vaja. Mitte just sama rasket koormust millega valu tuli, aga veri liikuma, lihas tööle.

No see pole eriti võõrsõna :rolleyes: aga see selleks, igatahes laktaat ehk piimhappesool kuhjub sulle treeninguajal, kuid see mis su lihased haigeks teeb, pole kahjuks see mida sa arvad :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No see pole eriti võõrsõna :rolleyes: aga see selleks, igatahes laktaat ehk piimhappesool kuhjub sulle treeninguajal, kuid see mis su lihased haigeks teeb, pole kahjuks see mida sa arvad :o

Hmm.. näet, enne kui vanaks saan, saan targaks kah niiviisi. Aga samas ega siis iga signaal mis keha saadab, ei tarvitse tähendada, et selle järgi tegema peab. Kui ma näiteks raskust tõstan, siis minu keha küll ütleb, et jäta poiss järgi, see on liiga raske. Aga ikka pressin hambad ristis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm.. näet, enne kui vanaks saan, saan targaks kah niiviisi. Aga samas ega siis iga signaal mis keha saadab, ei tarvitse tähendada, et selle järgi tegema peab. Kui ma näiteks raskust tõstan, siis minu keha küll ütleb, et jäta poiss järgi, see on liiga raske. Aga ikka pressin hambad ristis.

Seda muidugi, sest ega inimese keha pole ju looduse poolt niimoodi loodud nagu meie sunnime teda tegema, mida me jõusaalis teeme? Mõtlen neid kes tahavad massi ja jõudu nt. Me ju tahame keha tema vastutahtmist muutuma panna. Seega tulebki kehale anda koguaeg seda sama treeningut, et ta hakkaks nn.loomulikust vormist muutuma selliseks nagu sina tahad. Aga enamus signaale tuleb ikka tõsiselt võtta, vastasel juhul on asi väga kurb :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×