Jump to content
Alexander Andrusenko

liiter piima tühja kõhu peale

Recommended Posts

Tere.

Tuttav soovib teada, kas liiter piima vahetult pärast trenni tühja kõhu peale võib põhjustada kõhulahtisust ja gaase või tuleb põhjust otsida kusagilt mujalt? Varem pole piimaga probleeme olnud (ilmselt siis allergiat laktoosi vastu ei ole).

alessandro.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joob liitri sellepärast, et peale trenni u. 30-40 g valku kätte saada? Üle 30 g peaks olema valku seal, aga piimavalk on enamuses kaseiin, mis imendub väga aeglaselt, peale trenni oleks aga vaja see kogus (u. 30-40 g) kiiresti verre ja seeläbi ka lihastesse saada. Pealegi kaseiin vist pidi üldse seedimisprotsessi aeglasemaks tegema, et kui pärast ka midagi muud sööd, siis selle seedimisega läheb ka kauem. Ööseks on muidugi kaseiinilaks hea, siis terve öö jooksul vaikselt tilgub valku lihastesse. :P

Ma piima nii palju korraga ei joo, aga kui näiteks paki kohupiima korraga alla lükkan, kus on samuti 30-40 g põhiliselt kaseiinil põhinevat valku, siis on pärast küll kõhus gaase tunda jms. :ph34r: Seetõttu arvan, et võib olla küll nii suurest kogusest piimast. Ootaks siiski suuremate spetsialistide arvamust.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Joob liitri sellepärast, et peale trenni u. 30-40 g valku kätte saada? Üle 30 g peaks olema valku seal, aga piimavalk on enamuses kaseiin, mis imendub väga aeglaselt, peale trenni oleks aga vaja see kogus (u. 30-40 g) kiiresti verre ja seeläbi ka lihastesse saada. Pealegi kaseiin vist pidi üldse seedimisprotsessi aeglasemaks tegema, et kui pärast ka midagi muud sööd, siis selle seedimisega läheb ka kauem. Ööseks on muidugi kaseiinilaks hea, siis terve öö jooksul vaikselt tilgub valku lihastesse. :P

Ma piima nii palju korraga ei joo, aga kui näiteks paki kohupiima korraga alla lükkan, kus on samuti 30-40 g põhiliselt kaseiinil põhinevat valku, siis on pärast küll kõhus gaase tunda jms. :ph34r: Seetõttu arvan, et võib olla küll nii suurest kogusest piimast. Ootaks siiski suuremate spetsialistide arvamust.

tavalises piima liitris 29 g valku ja kohupiimas oli 18 g saja g kohta et siis 250 korda 18 on tavalises kohupiimas

vanasti 5-10 aastat tagasi oli tavaline et kulturistid panid peale trenni ja ka muul ajal paki petti sisse 30g valku, vahel sai iga paari tunnitagant joodud isegi ära pakk petti või piima

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks väikesed erinevused vist on ka olenevalt tootjast ja rasvasisaldusest jms. Käisin just külmkapi kallal järgi uurimas, seal oli kirjas 3,3 g valku 100 g kohta, ehk siis 33 g liitris. Eks ta ikka ole kasulik peale trenni, aga arvatavasti mõju on ikka väiksem kui suure vadakuvalgu sisaldusega toidlisandi (ei teagi milline naturaalne toiduaine kõige rohkem vadakuvalku sisaldab, aga mõtlen näiteks proteiinipulbrist tehtud jooki) kasutamisel. Aga ok, kisub algsest teemast (küsimusest) välja veidi. :ph34r:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Tuttav soovib teada, kas liiter piima vahetult pärast trenni tühja kõhu peale võib põhjustada kõhulahtisust ja gaase või tuleb põhjust otsida kusagilt mujalt? Varem pole piimaga probleeme olnud (ilmselt siis allergiat laktoosi vastu ei ole).

alessandro.

tegelt see just meenutab laktoosi talumatuse märke

mõnel lööb see alles suurtes kogustes välja ja tegelt pole asi üldse nii hull, inimestel vanaduses laktoosi taluvus langeb, bioloogiline protsess

nagu svartsu ütles "MILK IS FOOR BEIIBII KAUUS"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks väikesed erinevused vist on ka olenevalt tootjast ja rasvasisaldusest jms. Käisin just külmkapi kallal järgi uurimas, seal oli kirjas 3,3 g valku 100 g kohta, ehk siis 33 g liitris. Eks ta ikka ole kasulik peale trenni, aga arvatavasti mõju on ikka väiksem kui suure vadakuvalgu sisaldusega toidlisandi (ei teagi milline naturaalne toiduaine kõige rohkem vadakuvalku sisaldab, aga mõtlen näiteks proteiinipulbrist tehtud jooki) kasutamisel. Aga ok, kisub algsest teemast (küsimusest) välja veidi. :ph34r:

tavaline kõige populaarsem piim 2,5 % rasvasisaldusega on 2,9 valku. rasvavabadel ja muudel oli miski 3 jah. vanasti olid kõik vist piimad rasva 2,5 ja valku 2,9

vadakukohupiim on muide olemas.

vadakut saadakse piimast ja piimatoodete valgust sisaldub ka ju 70 %kaseiini ja 30% vadakut või oli 80 ja 20 mai mäleta täpselt

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=1606

Muudetud kasutaja Andreaz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No seda, et ei ole mõtet piima juua pärast trenni sellistes kogustes, ma juba rääkisin ja ta sai aru, kuidas pärast trenni toituda tuleb. Lihtsalt tahab ta teada, kas kõhulahtisus oli sellest tingitud või millestki muust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei lugenud välja, kas ta esimest korda jõi liitri piima peale trenni?

Aga muidu olen üsna kindel, et piimatooted selliseid asju põhjustavad (kõht lahti/gaasid), sest ise hakkasin üsna hiljuti neid rohkem kui varem tarbima (piim, kohupiim, vadakuvalgupõhine proteiinipulber) ning esinesid samad nähud, tegelikult esinevad praegugi, aga algul oli hullem. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise olen vahest joonud nii liiter-poolteist tühja kõhu peale.Ja ei oi kurat,kuidas ma seda alati kahetsenud olen.Kõhus on selline tunne,nagu oleks liigendnoa alla neelanud.Kord läks selle pärast isegi hea tööpakkumine vett vedama. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No seda, et ei ole mõtet piima juua pärast trenni sellistes kogustes, ma juba rääkisin ja ta sai aru, kuidas pärast trenni toituda tuleb. Lihtsalt tahab ta teada, kas kõhulahtisus oli sellest tingitud või millestki muust.

no just sellises koguses ongi vaja juua ma räägin. vanasti kui neid häid vadakupulbreid saada polnd, oli kulturistil põhiline liiter petti iga paari kolme tunnitagant(piim on sama)

mõnel võib ju olla ka sellest kõht lahti kurat teab omal pole olnd. ja see on tavaline et piima, petti sellistes kogustes tarbitaxe!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise olen vahest joonud nii liiter-poolteist tühja kõhu peale.Ja ei oi kurat,kuidas ma seda alati kahetsenud olen.Kõhus on selline tunne,nagu oleks liigendnoa alla neelanud.Kord läks selle pärast isegi hea tööpakkumine vett vedama. :ph34r:

suur valgukontsentratsioon põhjustab kõhuvaevusi - imendumata jäänud valk jääb soolde roiskuma. Mis kontsentratsioon kellegile isiklikult paras on jääb igaühe enda katsetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
suur valgukontsentratsioon põhjustab kõhuvaevusi - imendumata jäänud valk jääb soolde roiskuma. Mis kontsentratsioon kellegile isiklikult paras on jääb igaühe enda katsetada.

Pigem on ehk tegemist piimatalumatusega,valgukontsentratsioonis küll asi ei tohiks olla.olen söönud korraga üle poole kilo liha. :PJa kõik oli JOKK

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise joon peale trenni alati paki keefirit :D Kasulik ja maitsev ka :lol: enamikel päevadest lisaks ühe paki veel õhtul ka.

Just-just ;) Prae kõrvale on küll keefir just SEE,mida vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on täiesti individuaalne ja sõltub ka vanusest.

Ehk siis,laktoositaluvus võib elu jooksul muutuda - kipub vähenema.Seda võin ka isiklikule kogemusele viidates väita.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on täiesti individuaalne ja sõltub ka vanusest.

Ehk siis,laktoositaluvus võib elu jooksul muutuda - kipub vähenema.Seda võin ka isiklikule kogemusele viidates väita.

sama siin. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... kohupiimas oli 18 g saja g kohta et siis 250 korda 18 on tavalises kohupiimas

Et siis 250 korda 18 ning see teeb 4500 - nii palju valku tavalises kohupiimas?

Ma sain oma kohupiima pakilt lugedes 100 korda vähem. Selline kogu enne magama minekut on hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×