Jump to content
Mysterio

Treeningkava

Recommended Posts

Tere,

sain täna omale jõupingi, millel on peale kangi jalgade trenazöör vms ja kõrval rinna vms. tegemise värk. Hantli sain samuti. Ma vaatasin seda algajate treeningkava kodulehelt, aga kuna mul ei ole kõiki neid asju võimalik teha, siis äkki saaksin natukene soovitusi, millega neid asendada vms. Samuti tahaks teada mitu korda päevas alguses teha võiksin. Eesmärk pole mul mingiks jõumeheks või kulturistiks saada loomulikult, vaid oleks vaja massi ja jõudu juurde, et jalgpallis kehamängus väga alla ei jääks. :lol: Samas tahaks ka toitumise kohta teada. Ma olen oma pikkuse ja vanuse kohta väga kerge: sain täna 16, pikkust 175 ja kaalu kõigest 57-58 kg.

Abi on teretulnud. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pallju Õnne igastahes!

Ma vaatan et paljud jalgpallurid on siin käima hakkanud :rolleyes:

Kodus nüüd küll erilist massi teha ei saa.

Parem proovi 3nädalas näiteks kooli jõusaalis käjja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samuti tahaks teada mitu korda päevas alguses teha võiksin.

Mitu korda päevas unusta kohe ära. :ph34r:

Ütle täpselt milliseid harjutusi sa ei saa oma vahenditega teha ning mida asendada on vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ütleks et meie kooli jõukas eriti rohkem võimalusi on.

:P Nata sassi ajasin, mitu korda nädalas mõtlesin. :ph34r:

Igaljuhul Algajate treeningkavast ei saa teha: Lendamine trenazööril küljele (õlalihased); Allasurumised plokil; Jalapress; Seljasirutajale keretõsted pukil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pallju Õnne igastahes!

Ma vaatan et paljud jalgpallurid on siin käima hakkanud :ph34r:

Kodus nüüd küll erilist massi teha ei saa.

Parem proovi 3nädalas näiteks kooli jõusaalis käjja.

Täiesti loll jutt!!! Kodus saab teha väga hästi massi,ise treeninud ka kodus u. aasta. Minu pingil olid ka kõrval rinna lendamiseks mõeldud kõverikud aga need võtsin ära, seda sama harjutust saab teha paremini hantlitega,ehk siis hantlitega lendamist. Soovitan sul vaadata harjutuste pangast harjutusi ja need mis su kavas trenazööril, need vahetad välja millegi muu vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

sain täna omale jõupingi, millel on peale kangi jalgade trenazöör vms ja kõrval rinna vms. tegemise värk. Hantli sain samuti. Ma vaatasin seda algajate treeningkava kodulehelt, aga kuna mul ei ole kõiki neid asju võimalik teha, siis äkki saaksin natukene soovitusi, millega neid asendada vms. Samuti tahaks teada mitu korda päevas alguses teha võiksin. Eesmärk pole mul mingiks jõumeheks või kulturistiks saada loomulikult, vaid oleks vaja massi ja jõudu juurde, et jalgpallis kehamängus väga alla ei jääks. :D Samas tahaks ka toitumise kohta teada. Ma olen oma pikkuse ja vanuse kohta väga kerge: sain täna 16, pikkust 175 ja kaalu kõigest 57-58 kg.

Abi on teretulnud. :P

Tee nt. 3korda nädalas. E,K,R :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ütleks et meie kooli jõukas eriti rohkem võimalusi on.

:P Nata sassi ajasin, mitu korda nädalas mõtlesin. :ph34r:

Igaljuhul Algajate treeningkavast ei saa teha: Lendamine trenazööril küljele (õlalihased); Allasurumised plokil; Jalapress; Seljasirutajale keretõsted pukil.

Lendamine trenazööril küljele (õlalihased)=Asenda see hantlitega lendamise vastu; Allasurumised plokil=Asenda see näiteks kickbackiga; Jalapress=näiteks kükk kangiga; Seljasirutajale keretõsted pukil=seda võid vabalt ka põrandal teha kuigi amplituut jääb väiksemaks aga samas võid ka jõutõmmet kerge raskusega teha.Kui ei oska harjutusi sooritada võta ülevalt Tööriistad>>>Harjutustepank.

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud.

Mis te arvate toitumisest. Argipäeviti söön ma tavaliselt 5 korda päevas: hommikusöök (võileivad), koolis lõuna (supp/praad), pärast kooli saiakesed, kodus umbes sama nagu koolis ning õhtul jälle võileivad. Milliseid toite peaksin rohkem tarbima ja milliseid vähem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud.

Mis te arvate toitumisest. Argipäeviti söön ma tavaliselt 5 korda päevas: hommikusöök (võileivad), koolis lõuna (supp/praad), pärast kooli saiakesed, kodus umbes sama nagu koolis ning õhtul jälle võileivad. Milliseid toite peaksin rohkem tarbima ja milliseid vähem?

Proovi süüa midagi valgurikkamat,äkki hakkab siis kehakaal kah suurenema :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud.

Mis te arvate toitumisest. Argipäeviti söön ma tavaliselt 5 korda päevas: hommikusöök (võileivad), koolis lõuna (supp/praad), pärast kooli saiakesed, kodus umbes sama nagu koolis ning õhtul jälle võileivad. Milliseid toite peaksin rohkem tarbima ja milliseid vähem?

Küta liha rohkem,annab massi ja jõudu hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin oma esimese tõsisema treeningu ja tekkis ka paar küsimust jälle... :rolleyes:

* Igaksjuhuks küsin, et kas peab ikka parasjagu sellise raskusega tegema, millega sa raskustega oma seeriad suudad ära teha?

* Seljalihaseid ei ole praegu küll mul usagil teha, kas saaks seda kuidagi kangiga teha? Tegelikult ma eriti raskusi tõdta ei tohi, kuna mul pidavad selg väga ümar vms. olema, aga prooviga võiks ju.

* Kuna mul on 1 hantel saan ma harjutusi (mida kavas on pandud, et kahe hantliga tehakse) teha ühe hantliga, kas see mõjutab palju?

* Siin on mu kava:

Lamades surumine – 2*(5+2,5+2+1,75)+10 = 32,5							 x 8-10   3 s.
Jalgade kõverdamine kõhuli trenzööril – 4*5+2*2,5 = 25 x 8-10 3 s.
Jalgade sirutamine selili/istuli trenzööril – 4*5+2*2,5 = 25 x 8-10 3 s.
Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega – 2*(2,5+2)+2 = 11 x 8-10 3 s.
Kickback – 2*(2,5+2)+2 = 11 x 8-10 3 s.
Kõhulihased x max 3 s.
Pullover – 2*(2+1,75)+2 = 9,5 x 8-10 3 s.
Lendamine hantlitega küljele - 2*(2+1,75)+2 = 9,5 x 8-10 3 s.

Kui ma surun max. ~50 kg, kas siis see 32,5 kg on paras 8-10 seeriateks?

Kas see muudab palju, kui ma teen kükkida assemel selle jõupingi küljes oleva jalgade trenazööriga istuli põlvede sirutamist?

päris suur hulk küsimusi, oleks väga tänulik kui keegi nendele, kasvõi mõnele, vastaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee ikka jh max raskusega millega suudad oma seeriad ära teha aga eelkõige jälgi tehnikat.

Selga saad ka kangiga teha:Kangiga tõmbed kõhu alla ja hantlitega:Hantliga tõmbed küljele ühe käega.

See,kui palju sul paras seeriax on saad teda ainult ise proovides!

Miks kükki ei tee?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on põlved vähe läbi omadega. Valu lööb sisse ja värki. See kõhuli jalgade kõverdamine on samuti suht rets. Eriti jamab parem põlv.

Aga seda tahtsin ka küsida, et kas ma teen ikka seda "Pulloverit" õieti. Mul nagu tundub et rohkem see nagu venitusharjutus, sest kõvasti venitab rinda ja õlgu see.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen seda ka märganud, et mul on rinnalihased kuidagi imelikud: alumine osa on OK, aga ülemises osas nagu polekski lihast. Kuidas saaks ülemist osa treeniga. Kaldpingiga rinnalt surumine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen seda ka märganud, et mul on rinnalihased kuidagi imelikud: alumine osa on OK, aga ülemises osas nagu polekski lihast. Kuidas saaks ülemist osa treeniga. Kaldpingiga rinnalt surumine?

Kaldpingilt hantlitega või kangiga. Või siis tavalise horisontaal pinkilt surudes kuid kang tuleb langetada ülevale kõripoole.(Ettevaatust suurte raskustega, võid haiget saada. :rolleyes: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täiesti loll jutt!!! Kodus saab teha väga hästi massi,ise treeninud ka kodus u. aasta. Minu pingil olid ka kõrval rinna lendamiseks mõeldud kõverikud aga need võtsin ära, seda sama harjutust saab teha paremini hantlitega,ehk siis hantlitega lendamist. Soovitan sul vaadata harjutuste pangast harjutusi ja need mis su kavas trenazööril, need vahetad välja millegi muu vastu.

Kus ta siis.. Tema sai endale selle pingi koju nurka ja hantlid..

aga koik kes jõusaalis ei saa käija ja tahakas kodus treenida. siis ei hakka ostma endale pinke ja masinaid koju.

..siis osadel on ainult hantlid.. mhh.. tahaks näha seda lihasmassi mida sa nendega kasvatad.. mõned asjad ainult. ntx biitsa sab ta jah teha.. aga paljusi asju ei saa ju..

Igastahes Kodu ei asenda Jõusaali.. ja erilist massi ei saa ka kohekindlasti mitte kasvatada...

Vut nii:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kus ta siis.. Tema sai endale selle pingi koju nurka ja hantlid..

aga koik kes jõusaalis ei saa käija ja tahakas kodus treenida. siis ei hakka ostma endale pinke ja masinaid koju.

..siis osadel on ainult hantlid.. mhh.. tahaks näha seda lihasmassi mida sa nendega kasvatad.. mõned asjad ainult. ntx biitsa sab ta jah teha.. aga paljusi asju ei saa ju..

Igastahes Kodu ei asenda Jõusaali.. ja erilist massi ei saa ka kohekindlasti mitte kasvatada...

Vut nii:D

Endal on koju keldrisse muretsetud 5-kangi,2-paari hantleid,2-rinnapinki,üle 200kg raskusi ja ma ei näe probleemi mix kodus ei saa lihasmassi arendada...saab ja väga hästi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal on koju keldrisse muretsetud 5-kangi,2-paari hantleid,2-rinnapinki,üle 200kg raskusi ja ma ei näe probleemi mix kodus ei saa lihasmassi arendada...saab ja väga hästi!

Sinupuhul muidugi ei ole.

Kui rahatasku suur võid ju endale muretseda koik vajaliku, aga ma räägin et kõik ei osta endale, ei saa lubada, jõusaali tehnikat..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see on normaalne, et ma näitaks õlalihast tehes väga ei tunnegi, et just see lihas vatti saaks ja väsiks. Lihtsalt tunnen et käsi väsib, mitte konkreetselt õlg. Või on tehnika vale?

Tahaks veel arvamust mu toitumissele:

* 7.30 - 2-3 võileiba ; Kruus müslit ; Kohv.

* 12.00 - Koolitoit - Supp + ostan saiakessi või Praad + Piim.

* 15.00 - Saiakesed

* 17.00 - Kodus praad (tavaliselt korralik liha või kala või kana, vahel ka pihvid jms)

* 18.30 - Trenn (E, K, R)

* 20.00 - Kohupiim + kohv (vahel ka mõni võileib)

Nädalavahetustel söön vähem, kuna magan kauem. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see on normaalne, et ma näitaks õlalihast tehes väga ei tunnegi, et just see lihas vatti saaks ja väsiks. Lihtsalt tunnen et käsi väsib, mitte konkreetselt õlg. Või on tehnika vale?

Millist harjutust (harjutusi) teed? Mul on nii, et kui teen hantlite tõsteid (ette ja küljele) suhteliselt kerge raskusega ja väga aeglaselt, siis on ikka tunda, suurema raskusega annab küünarnuki piirkond liiga vara ja liiga palju tunda.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud.

Mis te arvate toitumisest. Argipäeviti söön ma tavaliselt 5 korda päevas: hommikusöök (võileivad), koolis lõuna (supp/praad), pärast kooli saiakesed, kodus umbes sama nagu koolis ning õhtul jälle võileivad. Milliseid toite peaksin rohkem tarbima ja milliseid vähem?

Võrdle nt sellise toitumisega. Hommikul kaerahelbe pudru või müsli natuke jogurtit segatud. 125 gr kohupiima, kaks muna, nedest yks ilma kollaseta, 1 võileib juustuga, keefir või piim kohv või tee. enne lõunat 125 gr kohupiima, viil tõistera leiba või terakukkel. väiksem puuvili. Lõuna 200 gr kala, või liha soovitatavalt fileena. 50-75 gr riisi kuivainenna keedetult siis u 150 kuni 200 gr toorsalat oliiviõliga , piim 200 ml, Puuvili . Pärast lõunat enne trenni jogurtit võib ka rasvasemat ja magusamat kuna läheb raua lükkamiseks, hästi sobib ka rosinaid panna 100 gr ning valgusheik kui mitte pole ka hullu(proovin siis midagi nt kohupiim rosinatega) Pärast trenni sheigid, kreatiin värgid u tund kuni poolteist hiljem paar muna keedetult, 100 gr kanafileed, 2 viilu täisteraleiba või kuklit, mahla 150 gr . U pooldeist tundi enne MAGAMA HEITMIST jälle vana hea kohupiim seekord maitsestamatta, pluss oliiviõli lusikatäis ,väike viil saia või leiba.

Selline näeks välja minu ideaalne toitumine päevalõikes aga noh 100 protsendiliselt seda kava täita ei suuda alati. Soovitan sellises stiilis toituda umbes. Kui soovi lihast kasvatada. Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×