Jump to content
Helis

Kartul või riis või tatar

Recommended Posts

Millist neist on kõige kasulikum süüa? On arusaamatu, sest arvasin kogu aeg, et riis on tervislikum ja ei anna nii palju kilokaloreid, kui kartul , aga nüüd kaloriarvutit vaadates tundub vastupidi. Et kasulikum on süüa kartulit? Kumba oleks parem süüa, kui ei taha paksuks minna? Või hoopis siis tatar?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist neist on kõige kasulikum süüa? On arusaamatu, sest arvasin kogu aeg, et riis on tervislikum ja ei anna nii palju kilokaloreid, kui kartul , aga nüüd kaloriarvutit vaadates tundub vastupidi. Et kasulikum on süüa kartulit? Kumba oleks parem süüa, kui ei taha paksuks minna? Või hoopis siis tatar?

Sa ei saa ja ka ei tohi kogu aeg syya yhte ja sedasama... Kaloriarvuti j2rgi toituksime me k6ik 6hust ja armastusest.

Vaevalt, et eestlasele kauge ja tundmatu riis niiv2ga kasulik on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pruun riis pidi kasulikum olema kui valge, sest on koorimata. On küll kallim, aga huvitava maitsega. Tatar on ka kasulik ja annab vähe kaloreid ka.

Ma arvan, et kõike võib süüa mõistlikus koguses.

Muudetud kasutaja trennineiu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pruun riis pidi kasulikum olema kui valge, sest on koorimata. On küll kallim, aga huvitava maitsega. Tatar on ka kasulik ja annab vähe kaloreid ka.

Ma arvan, et kõike võib süüa mõistlikus koguses.

Mida seee annab,kui riis koorimatta on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist neist on kõige kasulikum süüa? On arusaamatu, sest arvasin kogu aeg, et riis on tervislikum ja ei anna nii palju kilokaloreid, kui kartul , aga nüüd kaloriarvutit vaadates tundub vastupidi. Et kasulikum on süüa kartulit? Kumba oleks parem süüa, kui ei taha paksuks minna? Või hoopis siis tatar?

ma arvan, et oleks super, kui saaksid süüa neid kõiki päeva jooksul.

Muudetud kasutaja barbell poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida seee annab,kui riis koorimatta on?

Olenevalt töötlemisest jaotatakse riis pruuniks, valgeks ja aurutatud riisiks. Selle kasulikkus sõltubki otseselt töötlemisviisist.

Pruun riis — kõige kasulikum kolmest nimetatust: sisaldab B-grupi vitamiine, foolhapet, tselluloosi, aga ka tsinki, vaske ning fosforit. Pruuni riisi eriline kasulikkus seisneb selles, et tema kestas sisalduvad vitamiinid säilivad töötlemisel. Pruuni riisi kest on kergelt õline, seetõttu ei säili see riis nii kaua kui tavaline, seda tuleb keeta kauem ning valmiskujul pole see nii pehme kui valge riis.

Aurutatud riis — säilitab eneses peaaegu kõik kasulikud omadused tänu erilisele töötlemisele. Vees niisutatud riisi töödeldakse auruga ning seetõttu imab see endasse suurema osa kasulikke aineid. Lihvitakse nagu tavaliselt.

Valge riis — kõige levinum ja populaarsem riis kogu maailmas. Kuid kahjuks lihvitakse seda nii hoolega, et see kaotab peaaegu kõik kasulikud ained. Toiduvalmistamiseks on see aga kõige mugavam — erinevalt pruunist ja aurutatud riisis valmib valge riis 12-15 minutiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tatral on peaks olema madalaim glükeemiline indeks neist kolmest. Aga jah. Nagu OldMan ütles, siis riise on väga mitmesuguseid.

Ise tarbingi neist kolmest enim tatart. Aga üldiselt ka teisi aegajalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kartul on kõhs kui liim järalikult halb. tatar sisaldab väga palju kasulikku ja lisaks "kraabib" ta inimeste sooliakte küljest sitta lahti, (inimeste soolikate küljes võib olla kuni 10 kilogrammi sitta)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olenevalt töötlemisest jaotatakse riis pruuniks, valgeks ja aurutatud riisiks. Selle kasulikkus sõltubki otseselt töötlemisviisist.

Pruun riis — kõige kasulikum kolmest nimetatust: sisaldab B-grupi vitamiine, foolhapet, tselluloosi, aga ka tsinki, vaske ning fosforit. Pruuni riisi eriline kasulikkus seisneb selles, et tema kestas sisalduvad vitamiinid säilivad töötlemisel. Pruuni riisi kest on kergelt õline, seetõttu ei säili see riis nii kaua kui tavaline, seda tuleb keeta kauem ning valmiskujul pole see nii pehme kui valge riis.

Aurutatud riis — säilitab eneses peaaegu kõik kasulikud omadused tänu erilisele töötlemisele. Vees niisutatud riisi töödeldakse auruga ning seetõttu imab see endasse suurema osa kasulikke aineid. Lihvitakse nagu tavaliselt.

Valge riis — kõige levinum ja populaarsem riis kogu maailmas. Kuid kahjuks lihvitakse seda nii hoolega, et see kaotab peaaegu kõik kasulikud ained. Toiduvalmistamiseks on see aga kõige mugavam — erinevalt pruunist ja aurutatud riisis valmib valge riis 12-15 minutiga.

aind siis jääb arusaamatuks kuidas töötlemata pruun riis on kallim kui töödeldud valge riis?

Muudetud kasutaja Flex250 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aind siis jääb arusaamatuks kuidas töötlemata pruun riis on kallim kui töödeldud valge riis?

Aga minule on arusaamatu, miks kaks potti tinti on sama kallis kui printer?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aind siis jääb arusaamatuks kuidas töötlemata pruun riis on kallim kui töödeldud valge riis?

Just nimelt ja sama küsimus käib rafineerimata suhkru kohta, mis on kordi kallim, kui rafineeritud. Kas see on sihipärane inimeste tervise hävitamine??? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui te juhuslikult märganud pole, siis paljude asjadega on nii, et tervislikud asjad on kallimad

kuna enamus toodangut on suunatud rafineeritud toodete tootmisele ja monopol on nende käes, siis on mahetoodetel palju raskem turule tulla ja nende kulutused on suuremad, kuna ka läbimüük on väiksem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tatral on peaks olema madalaim glükeemiline indeks neist kolmest. Aga jah. Nagu OldMan ütles, siis riise on väga mitmesuguseid.

Ise tarbingi neist kolmest enim tatart. Aga üldiselt ka teisi aegajalt.

Kuda sa jrx tatart valmistad? Kas lihtsalt keedad? Mulle nimelt see sinder nõnda lihtkeedetult eriti ei istu. Lapsepõlves mäletan, et olin õudne tatra fänn. Aga siis valmistas seda vanaema. Ta tegi seda kuidagi praeahjus vene n.n. "Tšigunokis" (selline kaalikakujuline vene malmpott, seest emailitud). Siis tuli see kuidagi jube hea ;) valasid piima peale, käär leiba kõrvale ja ... viimase peal. Tol ajal ju eriti huvi ei tundnud, kuidas hea toit valmis. Oli vaja lihtsalt kuulata, kuidas vanaema ikka ja jälle ukselt hõikas: SÖÖÖÖMAAA!!! Ja thats it! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust nii tuleb kõige parem tatar kui ei keeda seda. Lased lihtsalt korraks keema ja siis pott kohe maha ning teki (tekkide) sisse mässida (võib muidugi rätiku vms ka ümber panna kui on oht tekki määrida). Vett loomulikult seest ära ei vala. Niimoodi u. 15-20 min seisab ja väga hea tuleb. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust nii tuleb kõige parem tatar kui ei keeda seda. Lased lihtsalt korraks keema ja siis pott kohe maha ning teki (tekkide) sisse mässida (võib muidugi rätiku vms ka ümber panna kui on oht tekki määrida). Vett loomulikult seest ära ei vala. Niimoodi u. 15-20 min seisab ja väga hea tuleb. :)

Nii võib tõesti hea tulla. Muidu keedad selle mõnusa tatra maitse tera seest välja ja hiljem kallad kraanikausist alla. Tänud idee eest Capricorn. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen tatart nii (ema õpetas:P) et kuumutan natukeses õlis läbi, siis panen peale 2x rohkem (kuuma/sooja) vett kui oli tatart ja siis lasen vaikselt kaane all keeda - vesi keeb ära nii et kurnama ei pea midagi. Jääb ilus sõmer. Maitseks viskan koos veega vahel puljongikuubiku või pool ka sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teen tatart nii (ema õpetas:P) et kuumutan natukeses õlis läbi, siis panen peale 2x rohkem (kuuma/sooja) vett kui oli tatart ja siis lasen vaikselt kaane all keeda - vesi keeb ära nii et kurnama ei pea midagi. Jääb ilus sõmer. Maitseks viskan koos veega vahel puljongikuubiku või pool ka sisse.

Keedetud tatar ilma mingisuguste lisanditeta on minu meelest parim ja tervislikum ka.Poest ostetud valmistatar on õliga.Mina leidsin poest,et nüüd saab tatart keeta ka samasugustes kotikestes nagu riisi. :blink:

Mõnus...eluaegne tatrafänn

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teen tatart nii (ema õpetas:P) et kuumutan natukeses õlis läbi, siis panen peale 2x rohkem (kuuma/sooja) vett kui oli tatart ja siis lasen vaikselt kaane all keeda - vesi keeb ära nii et kurnama ei pea midagi. Jääb ilus sõmer. Maitseks viskan koos veega vahel puljongikuubiku või pool ka sisse.

Puljongikuubik ;)

Arendate tundlikkust, siis saate ka ilma lugemata aru, kui õudne (tõelise toidu maitse surm jne) see on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist neist on kõige kasulikum süüa? On arusaamatu, sest arvasin kogu aeg, et riis on tervislikum ja ei anna nii palju kilokaloreid, kui kartul , aga nüüd kaloriarvutit vaadates tundub vastupidi. Et kasulikum on süüa kartulit? Kumba oleks parem süüa, kui ei taha paksuks minna? Või hoopis siis tatar?

Ei maksa üle asju karta, ei tee neist kolmest üksi kedagi paksuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

... samas ka šhokolaad, kommid, burksid, pizzad jne ei tee paksuks, sest kõik oleneb siiski kogustest ning sellest, kas päeva jooksul kulutad söödud kalorid ära või mitte. Ei saa ka mainimata jätta toiduainete vahekorda- vaevalt, et väga efektiivselt kaalust alla saab võtta, kui päeva menüüks on vaid hunnikute viisi riisi.

Mitte, et ma soovitaks süüa eelnimetatud maiustusi või rämpstoitu, vaid tahan öelda, et kõik ei ole nii must ja valge, et riis teeb paksuks ja tatar mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puljongikuubik ;)

Arendate tundlikkust, siis saate ka ilma lugemata aru, kui õudne (tõelise toidu maitse surm jne) see on.

Puljongikuubik on suurepärane maitsestaja, tõsi küll tatra puhul ma seda ei kasuta vaid pigem riisiga.

Üks hea nipp tatra valmistamiseks on ta mõned tunnid varem (kas või eelmisel õhtul kui on plaan hommikusöögiks süüa) likku panna ning lasta tal vesi endasse sisse imeda. Pärast võtab keetmine palju vähem aega ning tatar ise on ka niimodi veidi pehmem.

Tatar on ka kasulik ja annab vähe kaloreid ka.

100g toote kohta on tatral ja riisil väga sarnased toitainekogused- lugedes oma toidupakendeid on tatras 350kcal/100g kohta (69g süsivesikuid, 12g valku) ning riisis 360kcal/100g kohta (77g süsivesikuid, 9g valku) nii et ei ütleks et tatar vähem kaloririkas oleks.

Kartul on aga suhteliselt kalorivaene võrreldes nendega- kusagil 15-20g süsivesikuid ja 2g valke 100g kohta.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×