Jump to content
violet

Mesi

Recommended Posts

Seega lusikatäis mett õhtul on hea?

110% hea

Aga tean, midagi sellest, et mõned suured kasulootjad segavad mett suhkurga- koguse suurendamiseks( Algul ei saa arugi- aga seismisel mesi suhkustub) . Ja sellisel juhul pole mee kvaliteet enam kuidagi moodi sama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga tean, midagi sellest, et mõned suured kasulootjad segavad mett suhkurga- koguse suurendamiseks( Algul ei saa arugi- aga seismisel mesi suhkustub) . Ja sellisel juhul pole mee kvaliteet enam kuidagi moodi sama.

Mida kiiremini mesi suhkrustub, seda kvaliteetsem ta on. Solgitud mesi jääb vedelaks, seisku kaua tahes. Korralik mesi on vedel ainult väga värskena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida kiiremini mesi suhkrustub, seda kvaliteetsem ta on. Solgitud mesi jääb vedelaks, seisku kaua tahes. Korralik mesi on vedel ainult väga värskena.

:rolleyes: No siiani jälle valesti haritud... Aga "Solgitud mesi jääb vedelaks", mil viisidel seda solgitakse siis? Suhkuga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

et mesi vedelaks jääks ei pea teda tingimatta suhkruga solkima.. piisab vaid kõrgel temepratuuril kuumutasmisest mõnda aega ja mesi jääbki vedelaks..aga kuumutamisega kaovad ka suurem osa mee kasulikest omadustest.. seda võib sageli kohata poelettidel.. otse mesinikult on parem mett osta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
110% hea

Aga tean, midagi sellest, et mõned suured kasulootjad segavad mett suhkurga- koguse suurendamiseks( Algul ei saa arugi- aga seismisel mesi suhkustub) . Ja sellisel juhul pole mee kvaliteet enam kuidagi moodi sama.

Ulme...

Kui mesi ei suhkrustu, siis v6ib olla tegemist "kaanetamata" meega, mis l2heb ajapikku k22rima.

Kui n2ete juba hilissygisel turul vedelat mett ja see n2eb purgis ilus ja selge v2lja, on seda mett sulatatud kasutades k6rgemaid kraade kui 40. St mee toitev22rtus on tunduvalt langenud. Mina ei osta... Minu esimesed 20 aastat pidas me pere mesilasi, perede arv k6ikus 10 ringis.

Head mett on raske saada, eriti kui ilmad on olnud viletsav6itu ja mesilastel on korjeaega v2he olnud. Siin tuleb nyyd m2ngu SUHKUR... Pange nyyd h2sti t2hele ;)

Keedetakse suhkrusiirup ja toidetakse sellega mesilasi. Mesilased s88vad osa siirupist 2ra ja osa l2heb k2rgedesse ja inimesed s88vad selle hiljem 2ra... Tavaliselt on see segu...t6elisest meest ja suhkrusiirupist. Toitev22rtus on langenud...

Mina loodan mett ostes oma n2gemis-, maitsmis- ja haistmismeelele... aga see ei t2henda veel, et ma petta ei ole saanud.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Müün mett. Hind 60 kr/kg. Hea puhas kodumesi, ise vurritasin. ;)

Peamiselt pärit pärnaõitest, mesikast ja ristikheinast. Kel huvi, andku teada. Anumad on 1-liitrine, 1-kilone ja 3-kilone. 1 liiter = 1.4 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Müün mett. Hind 60 kr/kg. Hea puhas kodumesi, ise vurritasin. ;)

Peamiselt pärit pärnaõitest, mesikast ja ristikheinast. Kel huvi, andku teada. Anumad on 1-liitrine, 1-kilone ja 3-kilone. 1 liiter = 1.4 kg.

Segamesi (erinevate taimede...)on k6ige parem...

Tahan kyll, kui sa pannes k2e sydamele, ytled, et ei ole neile meekorje perioodil lisa s66tnud.

Kus sa myyd?

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et siis mida tahkem mesi, seda kvaliteetsem ja mida vedelelam seda kehvem? ma arvasin kogu aeg, vastupidi.

Kui on v6imalik saada p2ris v2rskelt suvel kohe vurritatud mett... See on ju fantastiline!

Kui ma aga ostan mee sygisel, talvel v6i kevadel...siis igatsugu jutte ei maksa uskuda. Korralik mesi peaks olema ka korralikult k6vaks l2inud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Segamesi (erinevate taimede...)on k6ige parem...

Tahan kyll, kui sa pannes k2e sydamele, ytled, et ei ole neile meekorje perioodil lisa s66tnud.

Kus sa myyd?

Ei ole lisa söödetud, sel aastal õitsesid pärnad hullumööda ja pidi mitu korda mett võtma, et tarud üle ääre ei hakkaks ajama. ;)

Suhkrusiirupit hakkasid mummud saama alles oktoobris.

Mesi asub Tartus, aga võin cargoga saata, kuhu vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanasti kontrolliti mee kvaliteeti tindiga...tindipliiats suust läbi, kastad meesse ja kui laiali ei lähe on mesi kvaliteetne! Aga kui õige see on pole ise küll kindel...

Muudetud kasutaja 54321 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on v6imalik saada p2ris v2rskelt suvel kohe vurritatud mett... See on ju fantastiline!

Kui ma aga ostan mee sygisel, talvel v6i kevadel...siis igatsugu jutte ei maksa uskuda. Korralik mesi peaks olema ka korralikult k6vaks l2inud.

Naturaalne mesi tekitab kurgus kipitustunde. Ja muideks mesi kristalliseerub. ;) Ma tahaks kohe näha korralikult kõvaks läinud mett. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×