Jump to content
skip2me

Küsimus kangi allatõmmete kohta!

Recommended Posts

Küsimus selline et kui tõmmata ülevalt kangi alla et treenida ylaselga, siis kui suur erinevus harjutuse tõhuses, suunitluses seljale on tõmbamisel turja peale ja tõmmates natuke taha kallutades lõua alla???

teadjad vastaku, arvamusi pole vaja;) tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõmbed plokil, ülalt ette rinna kohale on hea harjutus selja PAKSUSE lisamiseks. Eriti mõjutab just seljalailihaste keskosa.

Tõmbed plokil, ülalt kukla taha on hea harjutus selja LAIUSE suurendamiseks. Mõjutab eriti seljalailihase alaosa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa ytelda, et yks on t6husam kui teine.

M6lemad on vajalikud... ja tehniliselt rasked.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõmbed plokil, ülalt ette rinna kohale on hea harjutus selja PAKSUSE lisamiseks. Eriti mõjutab just seljalailihaste keskosa.

Tõmbed plokil, ülalt kukla taha on hea harjutus selja LAIUSE suurendamiseks. Mõjutab eriti seljalailihase alaosa.

wtf you talkin' about? Laias laastus kõigi selja harjutustega on nii:

vertikaalselt=põhiliselt lailihas (vähem trapets)= laius

horisontaalselt=põhiliselt trapetsi kesk- ja alaosa (vähem lailihas) = paksus

üks hea erinevus on sinu kahel harjutusel üks on väga halb õlgadele ja ei tasu mitte kellelgi teha, kui te oma õlgu ei vihka ja neile halba ei taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
wtf you talkin' about? Laias laastus kõigi selja harjutustega on nii:

vertikaalselt=põhiliselt lailihas (vähem trapets)= laius

horisontaalselt=põhiliselt trapetsi kesk- ja alaosa (vähem lailihas) = paksus

üks hea erinevus on sinu kahel harjutusel üks on väga halb õlgadele ja ei tasu mitte kellelgi teha, kui te oma õlgu ei vihka ja neile halba ei taha.

6la vihkamist n2itab see, et te olete ta nii f... v2heliikuvaks muutnud. K6ik punnitavad oma rannakaid...venituste peale vilistatakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6la vihkamist n2itab see, et te olete ta nii f... v2heliikuvaks muutnud. K6ik punnitavad oma rannakaid...venituste peale vilistatakse.

Väga palju sõltub ka õlaliigese anatoomilise ehituse eripärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga palju sõltub ka õlaliigese anatoomilise ehituse eripärast.

Jah... aga see ei aita kyll kedagi, kui automaatselt m6eldakse, et oh mind vaesekest...mul on vist anatoomiliselt nii ja naa... Alati saaks olla parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üks hea erinevus on sinu kahel harjutusel üks on väga halb õlgadele ja ei tasu mitte kellelgi teha, kui te oma õlgu ei vihka ja neile halba ei taha.

Ära üldista.Inimesed on erinevad.Minule ntx mõjuvad nii kukla taha tõmbed kui kukla tagant surumine väga hästi.Ei mingeid probleeme,küll aga tuleb väga ettevaatlik olla rinna ette tõmmetega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah... aga see ei aita kyll kedagi, kui automaatselt m6eldakse, et oh mind vaesekest...mul on vist anatoomiliselt nii ja naa... Alati saaks olla parem.

Kui sõnum ei meeldi, aga siis sõnumitoojat peksma ei pea. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära üldista.Inimesed on erinevad.Minule ntx mõjuvad nii kukla taha tõmbed kui kukla tagant surumine väga hästi.Ei mingeid probleeme,küll aga tuleb väga ettevaatlik olla rinna ette tõmmetega.

Nii kaua kui mingeid probleeme pole, on jah hea keksida. Liigutus on neil harjutustel täpselt sama, rinnale tõmmates saab isegi vbl parema amplituudi ja rohkem raskust kasutada. Tegelikult mõnedele on küll vahe, kellele see kukla taha tõmbamine pigem kõhulihaste trenniks on. See huvitaks küll, kuidas rinnale tõmbed ohtlikud on?

Venitusi ma teen ja ma ei usu, et mul sellega probleeme on. Kunagi, kui ei teadnud veel, tegin teiste järgi ka kukla taha. Nüüd lihtsalt põhimõtte pärast ei tee. Rasked need harjutused ka nüüd kumbki pole, vaid vastupidi, lihtsad ja kerged.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii kaua kui mingeid probleeme pole, on jah hea keksida. Liigutus on neil harjutustel täpselt sama, rinnale tõmmates saab isegi vbl parema amplituudi ja rohkem raskust kasutada. Tegelikult mõnedele on küll vahe, kellele see kukla taha tõmbamine pigem kõhulihaste trenniks on. See huvitaks küll, kuidas rinnale tõmbed ohtlikud on?

Soovitasin lihtsalt mitte üldistada.

Kukla taha tõmbeid ma saan teha,ette on valus;et üldse teha,tuleb harjutust sooritada väga täpelt.Põhjuseks kunagine õlavigastus.

Oma keksimis-jura hoia endale,ka ohtlikkuse kohta pole ma midagi öelnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sõnum ei meeldi, aga siis sõnumitoojat peksma ei pea. :unsure:

Kas teie 6lg on kinni? :)

Vabandust! Peksmisena ei olnud see m6eldud. Ma vaidlesin vastu. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas teie 6lg on kinni? :unsure:

Vabandust! Peksmisena ei olnud see m6eldud. Ma vaidlesin vastu. :)

Ei, minul ei ole probleeme, aga ma olen näinud tõstjat, kes sai kükki teha nii, et kannikad puudutasid maad, aga tõukamist tegi peaegu rebimishaardega. Ja anatoomikumis sai ka õpingute ajal skelettide peal erinevusi võrrelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, minul ei ole probleeme, aga ma olen näinud tõstjat, kes sai kükki teha nii, et kannikad puudutasid maad, aga tõukamist tegi peaegu rebimishaardega. Ja anatoomikumis sai ka õpingute ajal skelettide peal erinevusi võrrelda.

Minu teadmine on puht teoreetiline. Anatoomikumis sai prepareerida lihaseid arstiks 6ppimise ajal. Skelette ei v6rrelnud.

Kuid samas v6ib ka palju n2ha n8 ealiste muutustega 6lgu. Mida te anatoomikumis v6rdlesite?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ploki tõmbamine taha on peaaegu sama, nagu lõuatõmbamine ainult et kang selja taha.Osadel pole probleeme kummagagi, osadel ei luba vigastus ettepoole teha, enamikele on taha poole tegemine aga ebaloomulik liigutus, mida tuleks vältida.Muidugi, kui painduvus on hea ei juhtu ilmselt midagi halba, seda tuleb ise tunnetada kas su õlgadele meeldivad sellised ebaloomulikud harjutused või mitte.Tõhususe kohta on keeruline öelda, sest need on ikkagi väga sarnased liigutused, lihtsalt tahapoole tõmmates töötab ilmselt deltalihase tagumine osa rohkem, et kätt sellisesse ebalomulikku asendisse viia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlg kipub paljudel inimestel olema üks neid kehaosi, mis vigastusest kunagi päriselt ei parane - ka minul on peale slap vigastust ja operatsiooni mõnede harjutuste sooritamine raskem kui teiste. Küll aga olen seda meelt, et õlg vajab mitmekülgset treenimist (taastusravist alates), mõned harjutused teadlikult väiksemate raskustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
wtf you talkin' about? Laias laastus kõigi selja harjutustega on nii:

vertikaalselt=põhiliselt lailihas (vähem trapets)= laius

horisontaalselt=põhiliselt trapetsi kesk- ja alaosa (vähem lailihas) = paksus

üks hea erinevus on sinu kahel harjutusel üks on väga halb õlgadele ja ei tasu mitte kellelgi teha, kui te oma õlgu ei vihka ja neile halba ei taha.

horisontaalselt=põhiliselt ---TRAPETSI--- kesk- ja alaosa (vähem lailihas) = paksus

Ehk ikka lailihas latissimus dorsi mitte trapets.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Latissimus dorsi, eesti keeles LAIlihas, annab seljale laiust nagu nimigi ütleb. Olgu mis osa tahes, lailihas on selja laius, töötab põhiliselt vertikaalselt tõmbamisel (nagu nimetatud allatõmbed)

Seevastu horisontaalselt, näiteks sellistes harjutustes:

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGe...entOverRow.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGe...entOverRow.html

töötab rohkem TRAPETSi kesk- ja alaosa, ehk selja PAKSUS, sest need teevad su ülaselja PAKSUKS mitte LAIlihas, mis annab LAIUST. See pole päris üks ühele, kuid nii see laias laastus on.

Kui sa tahad öelda, et horisontaalselt ka lailihas on peamine raskuse liigutaja, siis kuidas üldse veel saab trapetsit treenida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Latissimus dorsi, eesti keeles LAIlihas, annab seljale laiust nagu nimigi ütleb. Olgu mis osa tahes, lailihas on selja laius, töötab põhiliselt vertikaalselt tõmbamisel (nagu nimetatud allatõmbed)

Seevastu horisontaalselt, näiteks sellistes harjutustes:

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGe...entOverRow.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGe...entOverRow.html

töötab rohkem TRAPETSi kesk- ja alaosa, ehk selja PAKSUS, sest need teevad su ülaselja PAKSUKS mitte LAIlihas, mis annab LAIUST. See pole päris üks ühele, kuid nii see laias laastus on.

Kui sa tahad öelda, et horisontaalselt ka lailihas on peamine raskuse liigutaja, siis kuidas üldse veel saab trapetsit treenida?

Selle harjutuse juures oli ju selgelt kirjutatud, et trapetsil on ainult synergisti roll.

Trapetsi harjutusi vaadake siin harjutuspangas. Klikake eestvaates tehtud tehtud pildil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sünergist sellepärast, et Targeti all oli "Back, General" aga sellist lihast ju pole. Tegelikult target ongi Trapezius Middle & Lower.

Eesti vaates annab kõige mõttetumad harjutused. Kui treenid ala- ja keskosa siis ülaosale piisab sellestki, või siis natuke juurde. Kui teha suures mahus isoleeritult ülaosale, siis on need värdjalikult liiga suured nagu ebaprooportsionaalsetel kulturistidel ja väga tasakaalust väljas, võrreldes trapetsi alaosaga. Mida tugevamaks saab ülaosa, seda nõrgemaks kipub jääma alaosa, sest seda ju eriti ei treenita, trapets on kõigile lihas rangluust kõrgemal ja võrdub õlgade tõstmisega. Kui asi juba hull on, siis ei saagi õlgu nt neid kahte harjutust tehes tagasi tõmmata (korralike raskustega, tööseeriatega) vaid õlad lähevad ette üles, nagu seistes õlakehitustega, sest ülaosa on nii domineeriv võrreldes alaosaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Latissimus dorsi, eesti keeles LAIlihas, annab seljale laiust nagu nimigi ütleb. Olgu mis osa tahes, lailihas on selja laius, töötab põhiliselt vertikaalselt tõmbamisel (nagu nimetatud allatõmbed)

Seevastu horisontaalselt, näiteks sellistes harjutustes:

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGe...entOverRow.html

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGe...entOverRow.html

töötab rohkem TRAPETSi kesk- ja alaosa, ehk selja PAKSUS, sest need teevad su ülaselja PAKSUKS mitte LAIlihas, mis annab LAIUST. See pole päris üks ühele, kuid nii see laias laastus on.

Kui sa tahad öelda, et horisontaalselt ka lailihas on peamine raskuse liigutaja, siis kuidas üldse veel saab trapetsit treenida?

http://www.rad.washington.edu/atlas/latissimus.html

Ole hea ja vaata seda pilti , äkki saad aimu mida mingi lihas teeb, vana tegija. Ja oldman vaikib.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.rad.washington.edu/atlas/latissimus.html

Ole hea ja vaata seda pilti , äkki saad aimu mida mingi lihas teeb, vana tegija. Ja oldman vaikib.

Mis see ranking siia üldse puutub, see on paljudel Tegija ja Vana tegija. Ära ole kurb, et sul siis ei ole veel. See ei näita nagunii midagi. Seal on kirjas, mida see lihas teeb ja ma pole öelnud, et ta seda ei tee. Sina ju ütlesid (ma lugesin nii välja), et LAIlihas annab seljale paksust, mina ütlesin, et lailihas laiust ja trapets paksust. See oli teema praegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa ytelda, et yks on t6husam kui teine.

M6lemad on vajalikud... ja tehniliselt rasked.

Miks nad tehniliselt rasked on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×