Jump to content
Davinson

Põlveprobleemid

Recommended Posts

21 olen alles, aga põlved teevad juba liiga. näiteks kui õues on väga külm ja käia u 5min siis läheb üks põlv nagu kangeks ja edasi pean liikuma sirge jalaga, nagu ei liiguks enam vms. ja valu teeb ka. kükitades on eluaeg põlved raksunud, aga sel hetkel valu pole. ma ei teagi, kuhu või kelle poole peaks pöörduma. hakkasin trenni tegema 2-4 korda nädalas ellpitilise trenašööriga kodus 50-80 min. keegi soovitas lihtsalt mingisugust kreemi või tablette osta apteegist ja üks soovitas arsti juurde minna. arvas, et kõhres pole piisavalt nö seda "õli". aga kelle juurde pean minema? perearst annab saatekirja kuskile edasi? siin räägitakse mingist spordiarstist, aga ma ei ole ju nagu selline õige sportlane. minu arust on need arstid eelkõige neile mõeldud? või mitte?

Mina olen söönud glükosamiini tablette kuuridena. Käinud ortopeedi juures, traumatoloogi juures (saatekiri)--kasu sellest ei olnud. Põlved hakaksid valutama ja tekkisid põletikud, kui tegin rattasõitu kõvasti ja aeroobikat/tantsimist. Korralik jalatrenn jõusaalis ja põlvevalud/põletikud kadusid tasapisi. Ei teagi, miks. Aga enam ei huvita kah :rolleyes: Minu praegune trenn on ainult jõusaalis, päris suurte raskustega ja põlvedega probleeme ei ole, kuigi ortopeed väitis, et mu põlveliigesed on sellised, et koormust ei kannata üldse ja peaksin tegema hoopis väga kerget trenni.

Reumatoloogi juures käisin kah jah, seal ei tehtud muud kui katsuti liigest ja maigutati suud--ei olnud sellel arstil kogemusi inimestega, kes trenni teevad. Vereproovi lasin ise ära teha--see oli ok. Reumat mul ei ole :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen söönud glükosamiini tablette kuuridena. Käinud ortopeedi juures, traumatoloogi juures (saatekiri)--kasu sellest ei olnud. Põlved hakaksid valutama ja tekkisid põletikud, kui tegin rattasõitu kõvasti ja aeroobikat/tantsimist. Korralik jalatrenn jõusaalis ja põlvevalud/põletikud kadusid tasapisi. Ei teagi, miks. Aga enam ei huvita kah :rolleyes: Minu praegune trenn on ainult jõusaalis, päris suurte raskustega ja põlvedega probleeme ei ole, kuigi ortopeed väitis, et mu põlveliigesed on sellised, et koormust ei kannata üldse ja peaksin tegema hoopis väga kerget trenni.

Reumatoloogi juures käisin kah jah, seal ei tehtud muud kui katsuti liigest ja maigutati suud--ei olnud sellel arstil kogemusi inimestega, kes trenni teevad. Vereproovi lasin ise ära teha--see oli ok. Reumat mul ei ole :o

Mul oli peaaegu sama lugu vasaku põlvega, mitu aastat peale sõjaväge. Mõtlesin ka koguaeg, et lähen arsti juurde ja uurin seda asja. Aga ikka lükkasin seda edasi ja edasi... Ma ei teagi täpselt millest, kuid nüüd viimased pool aastat umbes ma ei tunnegi enam seda valusat põlve. Treenin ka korralikult jalga, mängin harrastaja tasemel korvpalli 3-4 korda nädalas. Muidu ükskõik kus istusin, kas bussis, või kodus arvuti taga, pikapeale hakkas ikka põlv valutama. Olen söönud ka vahelduva eduga glükoosamiini tablette, kindlasti oli neist mingi abi. Kindlasti ei tasu unustada venitamist, pole tähtis kas peale jõusaali või mingit aeroobset tegevust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul hakkas põlvedega suurem jama pihta eelmise aasta hilissügisel ja vastupidiselt paarile eelkirjutajale just sellest,et pingutasin jalapingiga harjutusi tehes üle:( Jõudu oli/on praegugi jalgades rohkem,kui raskusi peale panen ja nyyd teen harvemini ning väiksema raskusega ja pole muret enam eriti olnud.Külma ilmaga vahel on tõesti tunda andnud,aga enam nii ei raksu. Käisin ka ortopeedi juures ja sain glükomasiini kuuri peale mitmeks kuuks eks sellest peaks samuti kasu olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas mingit kreemi ei oleks et peaks ikka tablette sööma?

Glykosamiin on toidulisand.

V6ib olla ka kondroitiin+glykosamiin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaksin osta ka siiski põlvesidemed. Füüsilise tegevuse puhul peale panna, kuna hoiavad põlve paigal ja tugevdavad. Põlvevalu võis kaduda sellest, et lihaseid põlvelihase ümber on tugevamad ja toetavad põlve rohkem.

Kui põlved istudes siiski põlved raksuvad, siis tuleks ikka tableti kuur teha. Vastasel juhul lihtsalt liigese otstes olev kõhre kulub. Kui kõhre ära kulub, hakkavad luu otsad vastu üksteist hõõruma, mis tekitab valusid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul võttis üks periood jalapress põlvevalu ära, marek kalmuse soovitusel, pikad seeriad. aitäh talle

aga eks kõik on individuaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui põlved istudes siiski põlved raksuvad, siis tuleks ikka tableti kuur teha. Vastasel juhul lihtsalt liigese otstes olev kõhre kulub. Kui kõhre ära kulub, hakkavad luu otsad vastu üksteist hõõruma, mis tekitab valusid.

Mul raksuvad siis kui lasta madalamale kui 90 kraadi, muidu mitte. Kükke alla 90 kraadi ei lase ;)

Huvitav kas see võib midagi tähendada? Mul on eluaeg põlved raksunud, valu pole teinud kunagi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist! Ortopeed keelas mul igasugused harjutused, mis mõjuvad otse põlvedele. Kuid jalalihaste tugevus on kulunud kõhrede juures üks olulisemaid asju, siis pean ma ikka jalgu edasi treenima. Millised võtted on, et saaks tugevamaks nelipea lihase, reielihased ja ka säärt. Praegu teen rattatrenni ilma raskusteta, kuid tahaks veel midagi.

Äkki keegi oskab nõu anda, oleksin väga tänulik ! :rolleyes:

Triinu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sääre jaoks ei olegi suurt raskust vaja ,isegi ühe jalaga kuskil trepilt pumpad neid,seegi piinab hästi. no ergomeeter ka hää aga täitsa köverasse vist ei maksa jalgu lasta.sest seal tömbega voib paras koormus ju pölvele langeda. ag mina küll miskit suurt ei tea soovitada :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sääre jaoks ei olegi suurt raskust vaja ,isegi ühe jalaga kuskil trepilt pumpad neid,seegi piinab hästi. no ergomeeter ka hää aga täitsa köverasse vist ei maksa jalgu lasta.sest seal tömbega voib paras koormus ju pölvele langeda. ag mina küll miskit suurt ei tea soovitada :rolleyes:

sant noh :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sant vast siis valmis kui arsti ette kirjutusi eirad. asi vast ajutine ju? :rolleyes:

eiraksin siis kui teeksin jalapressi, kangiga kükke ja selliseid asju, praegu mõtlen, kuidaks saaks samu lihasgruppe treenida. Ei ole ajutine, kõhrepinnad ja seestpoolt nii kulunud, et enam ei taastu. Seega tuleb hoida ( glükoosamiin on muidugi vältimatu 3tbl korraga )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea, kui tõene see on, aga arst andis mulle siiski natukene lootust ... käskis aga igasugu imerohtusid järada ja jalatrenni mitte teha :rolleyes:

Lootus sureb viimasena. :D

Natuke lootust on siiski parem kui mitte midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea, kui tõene see on, aga arst andis mulle siiski natukene lootust ... käskis aga igasugu imerohtusid järada ja jalatrenni mitte teha :rolleyes:

Kunagi oli SLÕhtulehes dr. Teini artikkel sellest ja seal oli siis kirjutatud ja joonistatud nendest kõhrepindadest, kui viitsid, otsi üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas on lood siis,kui kykates on paar raksu kuulda, aga valu puudub ja seda isegi suurte raskustega?!?!

Kunagi sai ortopeedi juures kaidud, kirjutas mulle arthro stop + kahe kuuse kuuri, kuid ma ei maleta kas kuuri ajal v6i edaspidi ei tohi kykke ja jala presse sooritada, aga ratas oli lubatud. Ta tegi mingi testi ka et vajutas p6lvele ja pidin nelipead pingutama, ullult valus oli, aga nyyd k6ik ok, aga raksumne ikka!?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas on lood siis,kui kykates on paar raksu kuulda, aga valu puudub ja seda isegi suurte raskustega?!?!

Kunagi sai ortopeedi juures kaidud, kirjutas mulle arthro stop + kahe kuuse kuuri, kuid ma ei maleta kas kuuri ajal v6i edaspidi ei tohi kykke ja jala presse sooritada, aga ratas oli lubatud. Ta tegi mingi testi ka et vajutas p6lvele ja pidin nelipead pingutama, ullult valus oli, aga nyyd k6ik ok, aga raksumne ikka!?!

Raksumine on täiesti normaalne, seni kuni ei teki ka valu. Põlvede naksumise vähendamiseks võib süüa vitamiine, kui toidust ei saa piisavalt. See parandab ainevahetust põlvedes. Veel võiks proovida lõhekalaõli kapsleid, mis võib naksumist vähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Raksumine on täiesti normaalne, seni kuni ei teki ka valu. Põlvede naksumise vähendamiseks võib süüa vitamiine, kui toidust ei saa piisavalt. See parandab ainevahetust põlvedes. Veel võiks proovida lõhekalaõli kapsleid, mis võib naksumist vähendada.

Allright, ma nyyd 200Kg jalapressi tegema :rolleyes::D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõstan vana teema üles, kuna mina olen teema algataja ja probleem pole poole aastaga kadunud. Nimelt parem põlv ragiseb väga kõvasti, kui ma seistes seda kõverdan. Olen kokku käinud kuskil 5-e arsti juures a suurt abi pole saanud. Talvel tehti pilt ja öeldi, et pildi peal nagu oleks korras. Sain lampjalgade jaoks tallad ja öeldi, et ragin kaob nädalaga ära. Pole aga siia maani käinud. Tehti ka mingi 45min kestev uuring, mis näitas põlvel igasugu vigu. Arst siis vaatas põlve, katsus siit-sealt ja ütles, et need vead ei saa mul olla. Nendel juhtudel oleks mul olnud põlve väänates ja katsudes valus. Rääkis ta siis, et meniski iseärane kuju võib seda tugevat raginat põhjustada. Vaatas ka pilti ja ütles et kasvutsoonid on lahti, ehk kasvab asi ilusti kinni. Ütles, et tuleksin sügisel tagasi. Probleem pole aga siia maani ära kadunud. Põlv lihtsalt ragiseb väga kõvasti ja valu ei tee. Suve algusest saadik treenin jalgu sellele tähelepanu pööramata. Käin ka jooksmas. Arst ütles, et kui valus ei ole, võid teha. Ise elan teadmatuses, mis põlvega viga on. Tahaks korda saada, et tulevikus sõjaväes ei segaks. Äkki foorumis leidub mõni targem või hoopis keegi, kellel on sarnane asi esinenud. Olen söönud Arthrostop tablette (Glükoosamiin), kuid abi neist polnud. Arst ütles, et kui tulevikus ikka segab siis lõigatakse kuhugi lõigud sisse ja siis peaks seal midagi korda vajuma. Samas ei ole ju 100% kindel, et selles viga on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan proovida erinevate firmade liigesetablette, kuna inimesed on nii palju erinevad, et kõik kõigile ei sobi. Tuleb otsida oma.

Isiklikust kogemusest võin öelda, et mulle sobivad UltraGel, BioGlycosamine (kirjapildis ei ole kindel) ja linaseemne õli. Linaseemneõli on tuntud küll pigem rasvapõletajana, kuid mõjub ka liigestele väga hästi. Minu balleti õpetaja soovitas mulle just seda liigeste jaoks. Samas aga ka tean inimesi, kellele UltraGel näiteks üldse ei mõju.

Sul muidugi probleem juba suhteliselt kaua püsinud, aga proovida tasub ikkagi. Kui ei proovi, ei saa kunagi teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pole veel kuulnud ega näinud kedagi, kellel oleks see ragisemine mööda läinud. Ju siis on see enam-vähem kaasasündinud viga ja nii see jääbki. Vähemalt mina leppisin sellega ära. Minul ragiseb KÕIK - sõrmed, randmed, küünarnukid, kael, selgroog, põlved, hüppeliigesed. Isegi varbad ja lõug! Ja nii on see olnud alati, nii palju, kui ma end mäletan.

Bioglycosamini olen võtnud paar aastat, nüüd olen võtnud Arthrostopi. Kui mingid liigesed valutavad, siis need ravimid isegi vahel aitavad. Aga ragisemise vastu küll grammigi pole aidanud.

Lapsepõlvest mäletan, et kõik rääkisid, et kui liigesed ragisevad, siis hiljem hakkavad ka valutama. Noh..vist oli neil natuke õigus ka. Mõned kohad ikka hakkavad valutama küll tasapisi. Treeningkoormus ka päris suur praegu.

Ma hirmutada sind küll ei taha, aga sinu asemel väga ei loodaks, et juhtub ime ja ragin ära kaob..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×