Jump to content
Brooklyn

ülekaaluline ?!

Recommended Posts

Et probleem ei puuduta otsest mind, vaid mu isa, et siis loodaks saada head ja arukat tagasisidet.

Probleem siis järgmine et , töö koha vahetusega on mõne aastaga kehakaal tõusnud märgatavalt (~20kg), praegu on 105 kg ringis. Ning tegeleb käimisega, kah spordi ala, aga vähemalt värske õhk ja liigutab end. Peale väikest füüsilist tegevust , tunneb väsimus , raske olla jne. Söömise kohapealt nii palju et üldjuhul ohjeldamatult pekki sisse ei jära, aga samas toite ei vali. Et kas keegi oskaks aidata, et kuidas saaks enesetunde korda, et puudub väsimus ning jaksaks liigutada, otsest vajadust ei ole kehakaali alla saada, kuigi kuigi enesetunde paranemis sooviga peaks see ilmselt kaasnema, et ootan siis teie soovitusi !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks töökoha vaehtusega kaasneb alati stress,mis suurendab kortisooli hulka veres ja mis nii aitab kaasa kehakaalu tõusule.Ka minu isa vahetas 2 kuud tagasi töökohta ja sellest ajast on tal kaal suurenenud.Aja jooksul tsinu isal jälle kõik läheb rutiinseks tööl,seda heas mõttes.Muud soovitad ei oskagi,kui seda,et rohkem liikumist ja ka sööki peaks vaatama,mitte niivõrd hulka,kui võrd seda,mida ta sööb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et probleem ei puuduta otsest mind, vaid mu isa, et siis loodaks saada head ja arukat tagasisidet.

Probleem siis järgmine et , töö koha vahetusega on mõne aastaga kehakaal tõusnud märgatavalt (~20kg), praegu on 105 kg ringis. Ning tegeleb käimisega, kah spordi ala, aga vähemalt värske õhk ja liigutab end. Peale väikest füüsilist tegevust , tunneb väsimus , raske olla jne. Söömise kohapealt nii palju et üldjuhul ohjeldamatult pekki sisse ei jära, aga samas toite ei vali. Et kas keegi oskaks aidata, et kuidas saaks enesetunde korda, et puudub väsimus ning jaksaks liigutada, otsest vajadust ei ole kehakaali alla saada, kuigi kuigi enesetunde paranemis sooviga peaks see ilmselt kaasnema, et ootan siis teie soovitusi !

asi ongi selles , et töökoha vahetus pole toimundu aasta kaks tagasi vaid 5 aastat tagasi ja sellest peale on märgatav olnud, kuid viimase kolme kuuga on jälle tõusma hakkanud ning enesetunne aina viletsamaks muutub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et probleem ei puuduta otsest mind, vaid mu isa, et siis loodaks saada head ja arukat tagasisidet.

Probleem siis järgmine et , töö koha vahetusega on mõne aastaga kehakaal tõusnud märgatavalt (~20kg), praegu on 105 kg ringis. Ning tegeleb käimisega, kah spordi ala, aga vähemalt värske õhk ja liigutab end. Peale väikest füüsilist tegevust , tunneb väsimus , raske olla jne. Söömise kohapealt nii palju et üldjuhul ohjeldamatult pekki sisse ei jära, aga samas toite ei vali. Et kas keegi oskaks aidata, et kuidas saaks enesetunde korda, et puudub väsimus ning jaksaks liigutada, otsest vajadust ei ole kehakaali alla saada, kuigi kuigi enesetunde paranemis sooviga peaks see ilmselt kaasnema, et ootan siis teie soovitusi !

Kehakaalu t6us % na on ysna m2rkimisv22rne. Piisav, et m6jutada elustiili. Toitumine tervislikumaks.

Kontrollige sydame t88d. Seal v6ib olla v2simuse p6hjus. Laske arstil teha koormustest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda, mis on aastatega käest lastud, kuudega tagasi ei saa. Alustada tulebki sellest, mida on kõige raskem muuta - õigest mõtlemisest. See tähendab - tuleb osta kaks kaalu - üks laua peale, teine laua alla. Ja siis hakkad mõtlema, mida panna ülemise kaalu peale, et alumine kaal ei suureneks. Ja kes sellega iseseisvalt hakkama ei saa, see peaks tellima toitumiskava Fred Antsonilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
asi ongi selles , et töökoha vahetus pole toimundu aasta kaks tagasi vaid 5 aastat tagasi ja sellest peale on märgatav olnud, kuid viimase kolme kuuga on jälle tõusma hakkanud ning enesetunne aina viletsamaks muutub.

arstlik kontroll on läbitud ning süda oli OK

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
prof Adik Levini juures v6iks enne konsulatsioonil k2ia.

http://www.role.ee/web/

MIKS? Palun näita mulle sõltumatuid teadusartikleid, mis näitaks, et otse toidule vere immunoloogilisel vastusel põhinev dieet ka päriselt adekvaatne on.

Surfisin sellel lehel jälle natuke ringi. "Kiireid" lahendusi on inimestele ikka nii lihtne müüa. Nii palju populistlikke võtteid... näiteks "Rasvumine hiinas blabla... lääne toitumisharjumused." - Hiinlaste seas ülekaalulisuse tõusul on palju enam sotsiaalmajanduslikud ja kultuurilised põhjused MITTE see, et nad nüd söövad toiduainet x või y, mis varem kättesaamatu oli.

Ma pole kuskil leidnud tõestust, et protsessid, kuidas dr. Levin verd toiduga analüüsib ka reaalselt seedetraktis samamoodi toimiksid.

LISAKS sellele vereanalüüsi tulemusena saadavatel "keelatud" toiduainetel (milleks hästi sagedasti on näiteks piim, küüslauk - tugevad eeterlikud õlid) VÕIB tõepoolest olla mingisugune kahjulik mõju ENT neil on ka üliolulised kasulikud mõjud ning need menüüst välja lülitades kannatame rohkem, kui neid sinna jättes.

Edit: My bad. Lasin emotsioonidel võimutseda ja ei kontrollinud, mida suust välja ajan ning ei hakanud füsioloogiakonspekti välja otsima.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MIKS? Palun näita mulle sõltumatuid teadusartikleid, mis näitaks, et otse toidule vere immunoloogilisel vastusel põhinev dieet ka päriselt adekvaatne on.

Surfisin sellel lehel jälle natuke ringi. "Kiireid" lahendusi on inimestele ikka nii lihtne müüa. Nii palju populistlikke võtteid... näiteks "Rasvumine hiinas blabla... lääne toitumisharjumused." - Hiinlaste seas ülekaalulisuse tõusul on palju enam sotsiaalmajanduslikud ja kultuurilised põhjused MITTE see, et nad nüd söövad toiduainet x või y, mis varem kättesaamatu oli.

Ma pole kuskil leidnud tõestust, et protsessid, kuidas dr. Levin verd toiduga analüüsib ka reaalselt seedetraktis samamoodi toimiksid.

LISAKS sellele vereanalüüsi tulemusena saadavatel "keelatud" toiduainetel (milleks hästi sagedasti on näiteks piim - üllatus üllatus - aluseline toit ei anna kergelt happelise verega ilusat pilti mikroskoobi all; küüslauk - tugevad eeterlikud õlid) VÕIB tõepoolest olla mingisugune kahjulik mõju ENT neil on ka üliolulised kasulikud mõjud ning need menüüst välja lülitades kannatame rohkem, kui neid sinna jättes.

Saan aru, mida sa m6tled ... Minu yks tuttavatest on yks suuremaid selle teooria ryndajaid... Aleksander Laane...kui sa tead. Olen selle k6igega tuttav.

Adik Levin, kui hetkel yks peamisi testide sisseostjaid ei ole ei fysioloog ega ka biokeemik. Ta on pediaater...suurep2rane pediaater, kellel on diabeet, t2nu millele hakkas alguses ise proovima elisa teste ja hiljem ka soovitama teistele.

Olen tegelenud nende testidega aastat kaks. Mina, minu elukaaslane, minu tuttavad jne. Kordustestisime aasta m88dudes. Vot ei ole raha kuhugile panna ;)

Ma olen selle teooria ryndajate jaoks natuke keeruline objekt. Mul on aastaid peetud toitumisp2evikud. Minu toitumine enne ja p2rast testi jne.

Ma ise olen juba ysna hea teaduslik t8estus :P

Testiga asi ei piirdu. On toitumise know how (haakub suurep2raselt Fred Antsoni poolt kirjeldatuga...ja prof Selma Teesalu on sellest korduvalt kirjutanud). Tutvu Selma Teesalu teaduslike uurimist88dega, sysivesikute ainevahetus oli yks nendest...... Yhed s6ltumatumad, mida ma tean. Paraku... mitte eriti massidesse minevate t8estustega.

Punane nimekiri soovitatakse v2lja j2tta kolmeks kuuks.

Kas sinu jaoks on yllatus, et t2iskasvanud inimesel v2rsket piima ei soovitata juua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

omg...

Psyhholoog peaks j22ma oma liistude juurde...

"... kergelt happelise verega ..."

Kas sa mitte uriiniga segi ei ajanud????

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Internetis on v6imalik vaadata viimast Ole terve! saadet.

http://www.tv.ee/#

Kanal 2, 23.12. Jõulude ajal ei hoita tavaliselt kokku väga heade ja rammusate toitude pealt. Kuid kas on kõige õigem sel ajal just seapraadi ja mulgikapsaid süüa? Kindlasti on veel palju muid võimalusi.

Seal r22gitakse Role kliinikust pikalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sõber käis kah seal Levini juures ja võttis mingi 10 kilo alla 3 kuuga. A samas oli tal peaagu kõik söödav keelatud. Ja kui siis see aeg tuli, et võib jälle muud kah süüa, tulid kõik kilod tagasi. Seal oli vist kah see, et erinevad toitained eraldi tärklis ja valgud vms. Et siis pmt iga 1h tagant peaks sööma. Karm menüü

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sõber käis kah seal Levini juures ja võttis mingi 10 kilo alla 3 kuuga. A samas oli tal peaagu kõik söödav keelatud. Ja kui siis see aeg tuli, et võib jälle muud kah süüa, tulid kõik kilod tagasi. Seal oli vist kah see, et erinevad toitained eraldi tärklis ja valgud vms. Et siis pmt iga 1h tagant peaks sööma. Karm menüü

Info on moonutatud...

Karm on see kyll, kuna yldiselt nii ei s88da.

P6hireegel on, et inimene ei tohi n2ljas olla (tyhja k6htu kannatada mitte rohkem kui 20 min). St umbes 3-4 tunnist vahet.

Toiduained tuuakse tagasi ettevaatlikult ja "supersegud" ei tulegi tagasi. Dieet on halvasti kasutatud s6na. Muudetakse elustiili.

K6ige suurem rahulolematus on eestlaste seas (kellel raha on...) tavaliselt suure hulga mereandide v2ljaj22mine menyyst (austrid, rannakarbid, krabid, krevetid). Ei ole eestlase toit...

Mina olen kaalu kaotanud maks 3 kg. See ei ole minu probleem. Minu kaloraazh on suurem kui enne. Ilma, et ma juurde v6taks. Minu toidulaud on ka tunduvalt rikkalikum. K6ike lubatut ei ole v6imalik poest saada. Nahk on paremas korras jne jne.

Muuseas...Ma ei ole materiaalselt huvitatud isik teile seda siin tutvustama. Ys arvamus on s6ltumatu ;)

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea post Aile. Mulle kulus külm vesi ära krae vahele. Aitäh ;)

Psühholoogi liistud on näiteks manipuleerimine, reklaam ja muu selline. Teadusmetodoloogia niikuinii.

Selles valdkonnas langeb "veredieet" suuresti samasse kategooriasse misiganes rahvapsühholoogilise uskumuse, psühhoanalüüsi, vandenõuteooria vms asjaga - elementaarsete tõdede segamine teaduse ja pseudoteadusega ning rohke P.R'iga.

Kas on tõestust, et veredieedi efektiivsus (sinna juurde käib ju ka elementaarne know-how) tuleb just sellest, et inimese jaoks selle abil toidugrupid määratakse? Minu teada mitte.

Süsivesikute-rasvade-valkude erinevate vahekordadega toidus see-eest on uurimusi omajagu.

Üksikisiku heaolu muutus millegi tõttu, kuhu ta raha on pannud ei saa olla tõestus;)

Jah mulle on üllatus, et täiskasvanud inimesel ei soovitata piima juua. Eriti meie geograafilises piirkonnas. Vot SIIN on hea tõestus sellest kuidas evolutsioon võib üsna kiiresti toimida ning inimene kohaneda (laktoosi intolerantsus Skandinaavias vs. laktoosi intolerantsus näiteks Aasias).

Loomulikult on inimesi kellele on piim vasuvõetamatu. Ka siin. Aga ma tõesti usun, et see ei ole nii suur probleem nagu piimasvastased seda näidata üritavad. Isegi (paljude) täiskasvanu(te) jaoks.

Mõttes kirjutan osakese oma (suhteliselt - arvestades minu treeningkoormust, vanust, sugu, muud toitumist) madalast hemoglobiinist rohke piimajoomise arvele (teen kõik sheigid piimaga; toidu kõrvale piima ei joo). Aga see eest tunnen, et taastumine on suurepärane, mul on väga tugevad luud ja hambad:) Kui palju sellest tõesti piima tõttu on? Ei tea. Kas kõik inimesed peaks piima jooma, et olla sellised nagu mina? Kindlasti mitte. Kas mulle on piim sobiv? Ilmselt küll - ma olen ju ka tüüpiline skandinaavlane... sinised silmad, heledad juuksed... Kas "temale" on piim sobiv? Sellele küsimusele saab ta ise üsna lihtsasti vastata. Ilma veretestita. Aga noh. Lihtsam on ju maksta ja uskuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole ju paremat toiduainet olemas kui seda on piim. Milleks astuda vastu loodusele. Ainuüksi kvaliteetset (suvist) piima juues on võimalik oma elu ära elada. Piim sisaldab tavainimese jaoks täiesti mõistlikus vahekorras valke, süsivesikuid, rasva, vitamiine, mineraalaineid - kõik mis eluks vajalik. Kui inimene ei talu piima (näiteks laktoosi) siis tähendab tal on midagi viga ju oma tervisega - süüdi ei ole piim. Sündides me joome ka pool aastat ainult piima ja kasvame nagu pärmi peal. Sama võin väita ka oma esimese treeningaasta (Fred Antsoni pilgu all) kohta, kus ma enamuse valgust sain ainult piimast (vähemalt 3 liitrit iga päev) ja aastaga tõusis kehakaal 10 kilo sama rasva % juurde jäädes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole ju paremat toiduainet olemas kui seda on piim. Milleks astuda vastu loodusele. Ainuüksi kvaliteetset (suvist) piima juues on võimalik oma elu ära elada. Piim sisaldab tavainimese jaoks täiesti mõistlikus vahekorras valke, süsivesikuid, rasva, vitamiine, mineraalaineid - kõik mis eluks vajalik. Kui inimene ei talu piima (näiteks laktoosi) siis tähendab tal on midagi viga ju oma tervisega - süüdi ei ole piim. Sündides me joome ka pool aastat ainult piima ja kasvame nagu pärmi peal. Sama võin väita ka oma esimese treeningaasta (Fred Antsoni pilgu all) kohta, kus ma enamuse valgust sain ainult piimast (vähemalt 3 liitrit iga päev) ja aastaga tõusis kehakaal 10 kilo sama rasva % juurde jäädes.

Vahest on ka nii,et ei taluta teatud piimatoodet.Mul on nii,et kui kohupiima söön,siis hakkavad külmavärinad tulema.Aga piima või rõõska koort(10%) juues on väga hea olla.Tundub nii,et mida rohkem rasva piimatoode sisaldab,seda paremini omastatav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea post Aile. Mulle kulus külm vesi ära krae vahele. Aitäh ;)

V6ta heaks... :P

Psühholoogi liistud on näiteks manipuleerimine, reklaam ja muu selline. Teadusmetodoloogia niikuinii.

Peaksid siis ju teadustama endale, millised on naiste ja meeste erinevused, kui l2heb vaidluseks v6i t88kohtade jaotuseks jms. Mehed on palju altimad "lahmima" ja v6tma endale kohustusi, milleni nad ei kyyni.

Selles valdkonnas langeb "veredieet" suuresti samasse kategooriasse misiganes rahvapsühholoogilise uskumuse, psühhoanalüüsi, vandenõuteooria vms asjaga - elementaarsete tõdede segamine teaduse ja pseudoteadusega ning rohke P.R'iga.

Veredieet on eksitav termin. Meil on veredieet...nagu n2it veregrupidieet, sammuke individualiseerumise suunas.

Kui r22kida aga odavast populistlikust pseudoteadusest, mida tugev pr t6esti toetab... See on meile k6igile tuttav Kelloqs ja Fat Free ja ka Sugar Free

Millised oleksid need s6ltumatud teadust88d!!!!

Ys ma ei tooks siin v2givaldselt paralleele. Varjatud toidutalumatuse systeemi on t6eliselt v2he promotud. Systeem ei too raha sisse mitte yhelegi tootmisgigandile jne.

Kas on tõestust, et veredieedi efektiivsus (sinna juurde käib ju ka elementaarne know-how) tuleb just sellest, et inimese jaoks selle abil toidugrupid määratakse? Minu teada mitte.

Me oleme vist j6udnud juba koos arusaamisele, et see ei ole argumendina sobiv...Kas sa seda tead v6i ei tea...

Süsivesikute-rasvade-valkude erinevate vahekordadega toidus see-eest on uurimusi omajagu.

Üksikisiku heaolu muutus millegi tõttu, kuhu ta raha on pannud ei saa olla tõestus;)

Inimene usub seda, mida ta uskuda tahab... 5000 patsiendi juures 85 % ei ole yldse halb n2itaja.

Jah mulle on üllatus, et täiskasvanud inimesel ei soovitata piima juua. Eriti meie geograafilises piirkonnas. Vot SIIN on hea tõestus sellest kuidas evolutsioon võib üsna kiiresti toimida ning inimene kohaneda (laktoosi intolerantsus Skandinaavias vs. laktoosi intolerantsus näiteks Aasias).

Loomulikult on inimesi kellele on piim vasuvõetamatu. Ka siin. Aga ma tõesti usun, et see ei ole nii suur probleem nagu piimasvastased seda näidata üritavad. Isegi (paljude) täiskasvanu(te) jaoks.

Asi ei ole laktoosis. Kitsepiim, keefir, v6i jne l2hevad k6ik eraldi testimisele.

Mõttes kirjutan osakese oma (suhteliselt - arvestades minu treeningkoormust, vanust, sugu, muud toitumist) madalast hemoglobiinist rohke piimajoomise arvele (teen kõik sheigid piimaga; toidu kõrvale piima ei joo). Aga see eest tunnen, et taastumine on suurepärane, mul on väga tugevad luud ja hambad:) Kui palju sellest tõesti piima tõttu on? Ei tea. Kas kõik inimesed peaks piima jooma, et olla sellised nagu mina? Kindlasti mitte. Kas mulle on piim sobiv? Ilmselt küll - ma olen ju ka tüüpiline skandinaavlane... sinised silmad, heledad juuksed... Kas "temale" on piim sobiv? Sellele küsimusele saab ta ise üsna lihtsasti vastata. Ilma veretestita. Aga noh. Lihtsam on ju maksta ja uskuda.

Sellep2rast on meetodi nimetus Varjatud toidutalumatus. Ma panin trobikonna netiaadresse yles. Selle asemel, et sealt midagi v2lja lugeda tuled sa "t6elise mehena" siia lahmima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Peaksid siis ju teadustama endale, millised on naiste ja meeste erinevused, kui l2heb vaidluseks v6i t88kohtade jaotuseks jms. Mehed on palju altimad "lahmima" ja v6tma endale kohustusi, milleni nad ei kyyni."

Ei. See on rahvapsühholoogiline uskumus ;)

"Veredieet on eksitav termin. Meil on veredieet...nagu n2it veregrupidieet, sammuke individualiseerumise suunas."

On. Kasutasin seda lihtsustuse mõttes. Korrektne oleks vere immunoloogilise vastuse dieet?

"Kui r22kida aga odavast populistlikust pseudoteadusest, mida tugev pr t6esti toetab... See on meile k6igile tuttav Kelloqs ja Fat Free ja ka Sugar Free

Millised oleksid need s6ltumatud teadust88d!!!!"

See on straw-man argument. Kui see on üldse mingi argument.

"Ys ma ei tooks siin v2givaldselt paralleele. Varjatud toidutalumatuse systeemi on t6eliselt v2he promotud. Systeem ei too raha sisse mitte yhelegi tootmisgigandile jne."

Jälle. Mis puutub asjasse see kas see toob raha sisse toomisgigandile või mitte? Psühhoanalüüs ei too raha sisse ühelegi tootmisgigandile... Okei see selleks.

"Me oleme vist j6udnud juba koos arusaamisele, et see ei ole argumendina sobiv...Kas sa seda tead v6i ei tea..."

Inimene usub seda, mida ta uskuda tahab... 5000 patsiendi juures 85 % ei ole yldse halb n2itaja.

Hea küll - ma küsin siis otse - näita palun metodoogiliselt korrektseid uuringuid, mis mulle seda teadmist tekitaksid. Küsimus on ju sellest KUIDAS see 85% on saadud ning MILLEST see muutus tuleb?

"Asi ei ole laktoosis. Kitsepiim, keefir, v6i jne l2hevad k6ik eraldi testimisele."

Loomulikult. Ma tean, et testitakse piimatooteid eraldi. Aga sina olid ju see, kes alustas rääkimist piimast... nii et ma ei saa aru, kuhu sa sellega jõuda tahad.

Mõttes kirjutan osakese oma (suhteliselt - arvestades minu treeningkoormust, vanust, sugu, muud toitumist) madalast hemoglobiinist rohke piimajoomise arvele (teen kõik sheigid piimaga; toidu kõrvale piima ei joo). Aga see eest tunnen, et taastumine on suurepärane, mul on väga tugevad luud ja hambad:) Kui palju sellest tõesti piima tõttu on? Ei tea. Kas kõik inimesed peaks piima jooma, et olla sellised nagu mina? Kindlasti mitte. Kas mulle on piim sobiv? Ilmselt küll - ma olen ju ka tüüpiline skandinaavlane... sinised silmad, heledad juuksed... Kas "temale" on piim sobiv? Sellele küsimusele saab ta ise üsna lihtsasti vastata. Ilma veretestita. Aga noh. Lihtsam on ju maksta ja uskuda.

"Sellep2rast on meetodi nimetus Varjatud toidutalumatus. Ma panin trobikonna netiaadresse yles. Selle asemel, et sealt midagi v2lja lugeda tuled sa "t6elise mehena" siia lahmima."

:P Anna andeks. Kas sa ise ei lahmi nüüd? Ma ju ütlesin, et kirjutan mõttes osakese oma madalast hemoglobiinist piima arvele. Mis saaks veel varjatum olla? Aga ma lihtsalt vihjan sellele, et see on teadlik risk ning see meetod ei arvesta paljude "kahjulikeks" tituleeritavate asjade sekundaarseid kasutegureid. Varjatud talumatus küll millegi vastu, ent võibolla on nende asjade kasutegur suurem kui kahju. Ja see on samuti individuaalne. Näiteks minu jaoks ma arvan, et kasu kaalub üles kahju (kui see peaks olemas olema).

Need veebiaadressid mis sa postitasid olid ... ilusad. Aga mitte seda ma ei oodanud. Igatahes. Mul tärkas huvi nüüd ja ilmselt peale trenni lähen MedLine ja mujale surfima, eks näis mis leian.

P.S. Ka mul on lähedasi selle süsteemi järgijaid - üks sõber ning kaks lähisugulast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul tädil on näiteks absoluutne laktoositalumatus.Piima ega piimatooteid ei kannata.Samas on temal hambad paremas korras kui minu emal ehk tema õel.Samuti pole tädil olnud kunagi luumurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul tädil on näiteks absoluutne laktoositalumatus.Piima ega piimatooteid ei kannata.Samas on temal hambad paremas korras kui minu emal ehk tema õel.Samuti pole tädil olnud kunagi luumurde.

Inimene on süsivesikud oma menüüsse nii suures mahus nagu seda praegu tarbitakse lülitanud suhteliselt hiljuti. Teravilja ulatuslik ja sihiteadlik kasvatamine algas Põhja-Euroopas umbes 2500 aastat tagasi. Sellest faktist võib teha kaks järeldust. Esiteks, kohastumine süsivesikurikka toiduga on kaasaegse inimese evolutsioonis küllaltki uudne ja hilistekkeline nähtus. Teiseks, erinevad inimpopulatsioonid on süsivesikute tarbimise suhtes erinevalt kohastunud. Klassikaliseks näiteks on siin laktoosi ehk piimasuhkru talumatus. Ajalooliselt karjakasvatamisega tegelenud etniliste gruppide järeltulijatel säilub laktoosi lõhustamiseks vajaliku laktaasi aktiivsus enamasti elu lõpuni. Piirkondades, kus piima hakati toiduks tarvitama suhteliselt hiljuti (Alaska indiaanlased, Gröönimaa eskimod, jaapanlased jne.), on elanikkonna seas levinud piimasuhkru talumatus (neil kujuneb täiskasvanueas välja laktaasi defitsiit ehk hüpolaktaasia). Lõhustumata jäänud laktoosist tekivad soolebakterite toimel piimhape jt. orgaanilised happed, mis häirivad vee imendumist, kutsuvad esile soole kokkutõmbeid ja põhjustavad kõhulahtisust. Et hüpolaktaasia pole praktiliselt kunagi absoluutne, s.t. ensüümi aktiivsus pole täielikult kadunud, saab selline inimene rõõsa piima enamasti asendada kefiiriga, jogurtiga, petiga, kohupiimaga, juustuga. Tegelikult tekibki küsimus, kui see on päritav, siis kas tegemist on tervisehäirega. Kus tõmmata piir.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma loodan, et huvi on erapooletu?

Minu suhe varjatud toidutalumatusega on ka HUVI ja huvist tulenenud isiklik kogemus (kahel aastal test jne). Minu tuttavad ja elukaaslane on ameeriklased. St ma olen pidanud k6ikide konsultatsioonide juures t6lgiks olema. Peale selle j2lgima ka elukaaslase menyyd jne.

V6in v6rrelda oma enesetunnet ja oma elukaaslase enesetunnet enne ja p2rast testimist. Erinevat reaktsiooni toitudele jne.

Varasemad haakuvad teaduslikud uurimust88d (ma juba kirjutasin seda!!! F...kuidas mulle ei meeldi korrata... ) toetavad teooriat...kaudselt... kuid siiski toetavad.

Atkinsit m2letate?

Tema oli yks neist, kellelt kogu aeg taheti uurimusi ja vastuseks ytles ta, et see oleks patsientide suhtes vastutustundetu. Omada kontrollryhma jne. Kuid t6esti oli piisavalt teaduslikke uurimist8id, mis kaudselt tema meetodit toetasid. Tal oli kliinik, piisavalt patsiente, kas "koerad hauguvad"..see teda ei huvitanud. Tema j6udis oma t88s samuti arusaamiseni, et inimesed on erinevad, kyll mitte testimiseni.

Ma r22gin vist hetkel muulale kuust... ;)

Piimast alustasid juttu sina...

LISAKS sellele vereanalüüsi tulemusena saadavatel "keelatud" toiduainetel (milleks hästi sagedasti on näiteks piim, küüslauk - tugevad eeterlikud õlid) VÕIB tõepoolest olla mingisugune kahjulik mõju ENT neil on ka üliolulised kasulikud mõjud ning need menüüst välja lülitades kannatame rohkem, kui neid sinna jättes.""

Kui inimene ei omasta mingit toiduainet siis j22b ka kasu olematuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimene on süsivesikud oma menüüsse nii suures mahus nagu seda praegu tarbitakse lülitanud suhteliselt hiljuti. Teravilja ulatuslik ja sihiteadlik kasvatamine algas Põhja-Euroopas umbes 2500 aastat tagasi. Sellest faktist võib teha kaks järeldust. Esiteks, kohastumine süsivesikurikka toiduga on kaasaegse inimese evolutsioonis küllaltki uudne ja hilistekkeline nähtus. Teiseks, erinevad inimpopulatsioonid on süsivesikute tarbimise suhtes erinevalt kohastunud. Klassikaliseks näiteks on siin laktoosi ehk piimasuhkru talumatus. Ajalooliselt karjakasvatamisega tegelenud etniliste gruppide järeltulijatel säilub laktoosi lõhustamiseks vajaliku laktaasi aktiivsus enamasti elu lõpuni. Piirkondades, kus piima hakati toiduks tarvitama suhteliselt hiljuti (Alaska indiaanlased, Gröönimaa eskimod, jaapanlased jne.), on elanikkonna seas levinud piimasuhkru talumatus (neil kujuneb täiskasvanueas välja laktaasi defitsiit ehk hüpolaktaasia). Lõhustumata jäänud laktoosist tekivad soolebakterite toimel piimhape jt. orgaanilised happed, mis häirivad vee imendumist, kutsuvad esile soole kokkutõmbeid ja põhjustavad kõhulahtisust. Et hüpolaktaasia pole praktiliselt kunagi absoluutne, s.t. ensüümi aktiivsus pole täielikult kadunud, saab selline inimene rõõsa piima enamasti asendada kefiiriga, jogurtiga, petiga, kohupiimaga, juustuga. Tegelikult tekibki küsimus, kui see on päritav, siis kas tegemist on tervisehäirega. Kus tõmmata piir.

Ei ole terviseh2ire. See on individuaalne erip2ra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogu selle teadusliku jutukäigus olen ma järeldanud seda , et toitumist tuleb muuta, aga siiski siiski, kuhu poole ? tervislikumaks ? mis see tervislik toit ikkagist on ? pekki söömine maha jätta, magusast loobuda, süüa eesti maist toitu jne ? kus ikkagist siis piir tõmmata palju ja mida peab inimene sööma, et ta ei tunneks pidevast nälga, saaks sportida ning ei sööks üle ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kogu selle teadusliku jutukäigus olen ma järeldanud seda , et toitumist tuleb muuta, aga siiski siiski, kuhu poole ? tervislikumaks ? mis see tervislik toit ikkagist on ? pekki söömine maha jätta, magusast loobuda, süüa eesti maist toitu jne ? kus ikkagist siis piir tõmmata palju ja mida peab inimene sööma, et ta ei tunneks pidevast nälga, saaks sportida ning ei sööks üle ?

Tuleb koostada menyy ja mina ei tee "lambist" menyysid.

Vastutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×