Jump to content
ristokru

Õlg?

Recommended Posts

Kas keegi oskaks õelda paar esi ja taga õla lihasele harjutust? Kogu aeg õlga teinud aga siiani ei tea mis mida teeb :ph34r: Häbi mulle ;)

Teen praegu eest ja tagant seistes kangiga õlalt . Kui teha eest kas siis teeb tagant ja vastupidi? Kuskilt on midagi nagu kõrvataha jäänd.Mida teeb ka Käsikute tõstmine ette, istudes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tehes eest surumist teeb rohkem õla eesosa kui tagant surumine,tagant surumine teeb jälle rohkem keskmist lihaspead.Igasuguste õlaharjutuste juures saab loomulikult tööd ka trapets.Minu meelest on parim õlaharjutus istudes surumine hantlitega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ekspandri tirimine annab ka tagaosale koormust.

Muuseas kas keegi teab mõnda netisaiti kust ekspandrit oleks võimalik osta? (ei viitsi poodides otsimas käia, Pärnus selliseid poode vist palju pole ka kust seda leida võib).

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tehes eest surumist teeb rohkem õla eesosa kui tagant surumine,tagant surumine teeb jälle rohkem keskmist lihaspead.Igasuguste õlaharjutuste juures saab loomulikult tööd ka trapets.Minu meelest on parim õlaharjutus istudes surumine hantlitega.

Kangi surumise puhul töötavad õla esiosa ja triitseps kõige rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Istudes/seistes surumine teevad mõlemad põhiliselt esiosa.

Esiosale: istudes/seistes surumine kangi/hantliga, hantlitega lendamine ette.

Keskosale: hantlitega lendamine külgedele

Tagaosale: lendamine kõrvale ettekallutatult.

Need nagu need põhilised aga neid harjutusi on lademetes veel, igasugused trenazöörid ja muud imed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea õla tagaosa harjutus on nii. Kui on olemas kahepoolne plokk kus saab teha ristivedu. Paned selle vahele kaldpingi kõige väiksema kaldega nurga alla. Võtad ülevalt käepidemetest risti, vasakuga paremalt ja paremaga vasakult. viskaqd selili nii et pea jääb üle pingi otsa (nii lihtsalt mugavam tega) Ja hakkad tegema, käed õige pisut küünarnukist kõverad.Tõmbad ülevalt eest risti ja alla küljepeale. NB! Pink tuleb sättida õieti muidu on ebamugav teha. Rullikud peaksid olema õlavööga ühel joonel.

Esiosale soovitan kerge kaldega pingil kas siis hantlite või kinnise kangi surumist eest. Külgmisele osale on siiski vabaraskus ehk hantlite tõsted küljelt peakõrgusele kõige ideaalsem harjutus. hantlite ette tõsted on suht mõtetu teema kui oled korralikult teinud surumist ja küljele lendamist, vahelduseks aga miks mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minul on kül nii et hantlite ette tõsted ei tee vapsee õlga vaid just selja keskosa.ja kusjuures hästi.aga mul on ka käsi hästi vähe kõverdatud ka:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan lingi eest, aga see ei ole kahjuks selline ekspander, mida mõtlesin. ;) (see on käe/randme ekspander)

Veidikese otsimise tulemusel leidsin sellise koha: http://www.mesucasport.ee/index.php?lang=e...amp;menu_id=100

Omale hakkas silma see, hea et 5 vedru on, mida rohkem seda parem, sest koormust saab sujuvamalt reguleerida.

Kimber, korra käisin Peterspordis vaatamas hantlit u. 1,5 kuud tagasi, aga siiski otsustasin teisest kohast osta, sest sain u. 250 kr odavamalt. Peterspordis muidu tunduvad jah kvaliteetsed asjad olema, samas natuke kallimad. Eks uurin sealt järgi, ekspandrid tunduvad niikuinii hantlitest odavamad olema, siis hinnavahe väga suur poleks ja ekspandri puhul vist eelistaks tõesti natuke kvaliteetsemat asja kui võimalik (et mõni vedru näkku ei hüppaks vms. :ph34r: ), hantli puhul eelistasin odavust.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan lingi eest, aga see ei ole kahjuks selline ekspander, mida mõtlesin. ;) (see on käe/randme ekspander)

Veidikese otsimise tulemusel leidsin sellise koha: http://www.mesucasport.ee/index.php?lang=e...amp;menu_id=100

Omale hakkas silma see, hea et 5 vedru on, mida rohkem seda parem, sest koormust saab sujuvamalt reguleerida.

Mul oli sihuke vene oma :lol: Kui üritasin 4 vedruga kunagi teha läks käepide katki ja sain täie rauaga vastu vahtimist :P:ph34r:

Enam ma sihukesi vigureid ei käpi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli sihuke vene oma :ph34r: Kui üritasin 4 vedruga kunagi teha läks käepide katki ja sain täie rauaga vastu vahtimist :lol:;)

Enam ma sihukesi vigureid ei käpi. :D

Mul oli ka mingi vene oma, aga plastist käepidemega, mis oli ühes tükis, nii et käepideme katki minek oli suhteliselt vähetõenäoline. Oli muidu kummidega , mitte vedrudega. Kummidega mõnes mõttes paremgi võibolla, kui vastu paljast keha tõmbad, siis metallvedrud on külmad ja nahk võib ka vahele jääda. :P Kahjuks aga tundub et see on kaduma läinud.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki saaks keegi õelda siis effektiivseid harjutusi õlale. Sain kava kus oli vaja 2 harjutust õla tagaosale ja üks esiosale.

Saan teha ainult hantlitega ja kangiga.

Muudetud kasutaja ristokru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki saaks keegi õelda siis effektiivseid harjutusi õlale. Sain kava kus oli vaja 2 harjutust õla tagaosale ja üks esiosale.

Saan teha ainult hantlitega ja kangiga.

Esiosale on hea hantli tõstmine sirge käega ette,tagaosale aga kõhuli pingil lamades käe tõstmine sirgelt tagant ülesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiosale on hea hantli tõstmine sirge käega ette,tagaosale aga kõhuli pingil lamades käe tõstmine sirgelt tagant ülesse.

Äkki oskab veel keegi õelda rohkem harjutusi just tagaosale!!Hädasti oleks vaja ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui suruda kangi üles kaela tagant püsti seistes (õlga tehes), räägitakse et eest surudes on parem, et tagant tehes pidi kuidagi käsi väänama ja kahjulik olema.

Lihtsalt kas see võimalik või mitte... igatahes tagant tehes jaksan ma palju vähem teha õlga kui eest surudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui suruda kangi üles kaela tagant püsti seistes (õlga tehes), räägitakse et eest surudes on parem, et tagant tehes pidi kuidagi käsi väänama ja kahjulik olema.

Lihtsalt kas see võimalik või mitte... igatahes tagant tehes jaksan ma palju vähem teha õlga kui eest surudes.

Kuklatagant surumine on väga vigastusohtlik. Soovitatav oleks siiski teha seistes/istudes rinnalt surumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×