Jump to content
matti

Viin

Recommended Posts

Kuulus Ameerika usumees Reinhold Niebuhr on öelnud kuldsed sõnad: "Issand, anna mulle meelekindlust leppida asjadega, mida ma ei saa muuta, julgust muuta asju, mida ma muuta saan ja tarkust nende vahel alati vahet teha".

Mina proovin selliste põhimõtete järgi elada.

Kui palju on roolijoodikute kallal netis virisemist, aga kui paljud seisavad käed taskus, kui keegi seltskonnast täis peaga rooli istub? Paljud võtavad võtme ära? Kas sina, argonaut, oled selline mees, kes võtab? Ausalt?

Sinu kirjavigade puudumisest järeldan, et sulle on koolis ikka midagi külge jäänud. Proovi nüüd õppida selliseid asju, mida koolis ei õpetata. Mõistmist, empaatiat ja tolerantsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Argonaut. Kas sa tahad selgeks teha, et joomine on paha? Ise ei suitseta ja põhimõtteliselt ei joo ka, kuid karsklaseks ennast ei pea. Sinu juttu lugedes tulevad mulle silme ette jumalakuulutajad, kes ei jäta sind enne rahule, kui oled nende jutu ära kuulanud (miks ikkagi nende jumal nii hea on). See, millist jumalat sa usud, mida jood ja mida suitsetad on inimese oma asi. Endal ka isa suitsetab, kuid ma ei saa talle aru pähe panna, et jätta suitsetamine maha. Ta lihtsalt ei kuula, ta leiab, et see on temale lihtsalt - ausalt ma ei teagi mis asi, aga ta lihtsalt suitsetab ja kõik!

Kui sa räägid klaaside kokku löömisest, siis ma usun et sa ei saa selle vastu midagi teha! See on inimestes "sees". Kui sa Venemaal ei võtaks pidulauas pitsi vastu, oleks see perele häbi tegemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga see selleks,paregu on jõulud ja soovin kõigile hoopis häid ja mõnusaid jõulupühi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joogipoistele jõulude puhul häid uudiseid! Eile sõitis üks napsisõber Tartus noore naise surnuks. Varem pidanuksin seda traagiliseks ja kohutavaks sündmuseks, aga üks psühholoog tegi mulle siin hiljuti selgeks, et ega häid ja halbu asju pole olemas, kõik olla suhteline. Nüüd ma siis mõtlesingi, et ega selle joodiku seisukohast pole hullu lahti midagi, sest tema jäi ju ellu. Niipalju siis mustast irooniast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Joogipoistele jõulude puhul häid uudiseid! Eile sõitis üks napsisõber Tartus noore naise surnuks. Varem pidanuksin seda traagiliseks ja kohutavaks sündmuseks, aga üks psühholoog tegi mulle siin hiljuti selgeks, et ega häid ja halbu asju pole olemas, kõik olla suhteline. Nüüd ma siis mõtlesingi, et ega selle joodiku seisukohast pole hullu lahti midagi, sest tema jäi ju ellu. Niipalju siis mustast irooniast.

Eksid,ka sellel napsisõbral pole sel aastal kuigi rõõmsaid jõule,teab ju tema,et ta on tapnud inimese.Samuti teab ta,et peale jõule on tal kohtu alla minek ,mis ta suure tõenäosusega trellide taha saadad.Ei,marielito,siin loos võitjaid pole,kõik on kaotajad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin kõik selle pika joru läbi, mis siia järjekordse alkoholiteema puhul kogunenud on... Algul tundus, et järjekordne mõttetus, kuid lugenud läbi Ailekuuda ja argonaudi postitused, jäin mõtlema. Ei pea ennast karsklaseks...kuigi on perioode, kus ei puutu tilkagi, lähen mõnikord liiale...olen samuti üks nendest, kes vahel napsitavad pingete maandamiseks - üks argonaudi kirjeldatud nn stereotüüpide poolt mõjutatud noorukitest. Erinevalt paljudest siin foorumis tunnistan, et see on mu pahe. Tegelikult kiidusõnad ja respekt argonaudi sugustele haritud inimestele (järeldan seda ta postitustest), kes suudavad oma arusaamasid viisakalt ja intelligentselt väljendada, kuid kõiki inimesi ei tasu ka ühte patta panna. ;) Argonauti tsiteerides:

"Selles mõttes annan alla, sest ei näe enam mõtet oma energiat kulutada siinsetele mõttetutele inimestele, kes propageerivad alkoholi tarvitamist ja suitsetamist ning õigustavad oma pahelist käitumist."

Mina näiteks ei propageeri, ega õigusta midagi. Ei tunne, et oleksin nende STEREOTÜÜPIDE poolt mõjutatud, ei arva, et see teeb mind LAHEDAKS vms. Minu jaoks on see pigem paratamatuseks saanud, sest liiga palju on närvesöövaid muresid ja kui vahel väike naps hoiab mind peast segaseks minemast....siis ma pigem elan hea meelega selle väikese pahega.

Jah, ma tean, et on ka muid viise pingete maandamiseks, aga äkki olenemata proovimisest/katsetamisest/tahtmisest ma ei suuda?!

PS: ei ole alkohoolik, kes püüab end õigustada, tõsiselt. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega vahest pisut võtta pole halb,pole vaja juua end hambasseja järgmine hommik pohmelli kannatada.Juua täis peaga on hea eelkõige see,et saad endast vabastada kõik ,mis on sinusse kogunenud,saad lolli möla ajada,saad karjuda jne.Mina kui joon,siis eelkõige selleks,et saaks lolli mängida ja nalja teha. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viin on tõesti väärt jook mida saab teha isegi saepurust. See selleks, aga ma tahtsin tähelepanu pöörata neile seltkondadele kes viina tarbivad. Esimesed ja kõige õigemad on loomulikult need kes seda naudivad kas üksi või sõppradega. Eks ta kord ole juba hea pinge maandaja või lihtsalt õhtu sisustamise jook. Teiseks on need kes selle maitset üldse ei talu ja joovad viina pealjoogiga. Selliseid mehi leiab ringi koonerdamas pidudel kus eesmärk on end lihtsalt kiiremini täis saada viina abiga. Kolmandaks jäävad paadunud joodikud, kes joovad tihti oma kuupalgagi maha ja viimaks on need lorud kes viina ootuses hakkavd jooma süütevedelike, igasugu värvide lahusteid ja "Pärnu Viina"

KÜSIMUSED:

Kui paljud teis on proovinud 80% puhtala või pealjoogiga? Kuidas maitses?

Vend Vähk, ma arvan et sa veini ikka jood? Võin ka eksida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viin on tõesti väärt jook mida saab teha isegi saepurust. See selleks, aga ma tahtsin tähelepanu pöörata neile seltkondadele kes viina tarbivad. Esimesed ja kõige õigemad on loomulikult need kes seda naudivad kas üksi või sõppradega. Eks ta kord ole juba hea pinge maandaja või lihtsalt õhtu sisustamise jook. Teiseks on need kes selle maitset üldse ei talu ja joovad viina pealjoogiga. Selliseid mehi leiab ringi koonerdamas pidudel kus eesmärk on end lihtsalt kiiremini täis saada viina abiga. Kolmandaks jäävad paadunud joodikud, kes joovad tihti oma kuupalgagi maha ja viimaks on need lorud kes viina ootuses hakkavd jooma süütevedelike, igasugu värvide lahusteid ja "Pärnu Viina"

KÜSIMUSED:

Kui paljud teis on proovinud 80% puhtala või pealjoogiga? Kuidas maitses?

Vend Vähk, ma arvan et sa veini ikka jood? Võin ka eksida!

Kui võtan,siis ikka pealejoogiga,egas ma enam 12 aastane pole.Tol ajal jõime ainult puhtalt.Parim pealejook on tomatimahl,hea on ka koka ja apelsinimahl.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige õudsamad on põhimõttelised alkoholi vastased. Tunnen neist ise paari ja võin öelda, et - kiiksuga tüübid. Tavaliselt on nendel inimestel endil või nende lähikondlastel alko probleeme olnud. Kui alko lihtsalt ei istu nagu Vend Vähil, siis on muidugi arusaadav. Endale maitseb õlu. Mitte tema alko sisalduse pärast, aga ... no lihtsalt maitseb see vedel leib, eriti elav õlu. Ja kurat - pole see pudel õltsi päevas mingi mürk, pigem vastupidi ja ei pärsi ta mingeid saavutusi väikestes kogustes. Arnoldki oli paras õllesõber ja midagi ta ikka saavutas ;) Arusaadav kah ju - Austria mehi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige õudsamad on põhimõttelised alkoholi vastased. Tunnen neist ise paari ja võin öelda, et - kiiksuga tüübid. Tavaliselt on nendel inimestel endil või nende lähikondlastel alko probleeme olnud. Kui alko lihtsalt ei istu nagu Vend Vähil, siis on muidugi arusaadav. Endale maitseb õlu. Mitte tema alko sisalduse pärast, aga ... no lihtsalt maitseb see vedel leib, eriti elav õlu. Ja kurat - pole see pudel õltsi päevas mingi mürk, pigem vastupidi ja ei pärsi ta mingeid saavutusi väikestes kogustes. Arnoldki oli paras õllesõber ja midagi ta ikka saavutas ;) Arusaadav kah ju - Austria mehi.

Tüütud tüübid on tõesti need absoluutsed alko vastased.Ise olin ka ligi paar aastat selline,enam mitte,nüüd ikka võtan ka vahest.Õlle on jah hea selle mõnusa leivamaitse pärast,mina saan igast lonksust õllest naudingut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pean ausalt tunnistama, et olen teatud siinsete määratluste järgi ekstremist, kiiksuga jne ;)

Olles täiskarasklane olen ikka palju kohanud kaasinimeste yllatavaid reaktsioone. Yks "kange" mees isegi kysis tabavalt, et mis Naine ma selline olen, kui viina ei joo. Yeah...mötlemisainet kui palju mulle :P

Aga tänu sellele foorumile sain oma röömuks ka teada, et leidub palju-palju möttekaaslaseid, kelle jaoks alkohol pole eluks/löögastumiseks vöi milleks iganes vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu sõprusringkonnas kus alkohol on vägagi tuttav teema ei ole kunagi olnud sellist juttu, et lähme lõbutsema ja lõõgastuma, ehk hakkama jooma. Kaks täiesti eraldi asja, mis ei pruugi üldse omavahel sekkuda.

Saan aru täiskarsklaste jutust, et nad on uhked, et nemad ei vaja lõõgastumiseks alkoholi. Big Deal, ma ei vaja ka. See ei tähenda, et ma seda nüüd boikottima peaksin.

See on umbes sama, et kõige tõsisem kulturist ja tervisesportlane võtab vahest mõne burgeri või hot-dogi. Loogiline, et nad seda ei vaja, ning kohe kindlasti ei lähe see nende eluviisiga kokku. Aga samuti on enamus aru saanud, et päris lolliks pole vaja ka minna, ning et vahest üks rasvane ja "keha tappev" burger ei tee tegelikult ju midagi halba.

Pole vaja nüüd päris ristiretkele nende burgerite vastu ka minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu sõprusringkonnas kus alkohol on vägagi tuttav teema ei ole kunagi olnud sellist juttu, et lähme lõbutsema ja lõõgastuma, ehk hakkama jooma. Kaks täiesti eraldi asja, mis ei pruugi üldse omavahel sekkuda.

Saan aru täiskarsklaste jutust, et nad on uhked, et nemad ei vaja lõõgastumiseks alkoholi. Big Deal, ma ei vaja ka. See ei tähenda, et ma seda nüüd boikottima peaksin.

See on umbes sama, et kõige tõsisem kulturist ja tervisesportlane võtab vahest mõne burgeri või hot-dogi. Loogiline, et nad seda ei vaja, ning kohe kindlasti ei lähe see nende eluviisiga kokku. Aga samuti on enamus aru saanud, et päris lolliks pole vaja ka minna, ning et vahest üks rasvane ja "keha tappev" burger ei tee tegelikult ju midagi halba.

Pole vaja nüüd päris ristiretkele nende burgerite vastu ka minna.

Kas t6esti tundub m6ne yksiku alkoholismi all mittekannataja kommentaar teile ristiretkena? 2rge siis nii 6rnakesed ka olge. :lol: Pea pysti ja uhkelt edasi!! ;) Avastage enese jaoks uusi l66gastavaid ryypeid! :P Mul kama, mis teie maks, aju v6i j2rglased sellest k6igest arvavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tüütud tüübid on tõesti need absoluutsed alko vastased.Ise olin ka ligi paar aastat selline,enam mitte,nüüd ikka võtan ka vahest.Õlle on jah hea selle mõnusa leivamaitse pärast,mina saan igast lonksust õllest naudingut.

Ega sa juhuslikult mind silmas ei pidanud? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega sa juhuslikult mind silmas ei pidanud? ;)

Ei sind küll mitte,ma pidasin argonauti silmas. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas t6esti tundub m6ne yksiku alkoholismi all mittekannataja kommentaar teile ristiretkena? 2rge siis nii 6rnakesed ka olge. :P Pea pysti ja uhkelt edasi!! ;) Avastage enese jaoks uusi l66gastavaid ryypeid! :P Mul kama, mis teie maks, aju v6i j2rglased sellest k6igest arvavad.

Maks on terve ning järglasi ei plaani saada. Pole neid jõnglasi siia maailma nüüd niipalju ka vaja. Niigi upume 10 aasta pärast hiinlastesse.

Ma ei pidanud küll silmas siinseid paari kommenteerijaid vaid pigem täiskarsklasi üldiselt, kes kipuvad vägagi tõsiselt oma pühendumist võtma. Väga sarnane Jehoova tunnistajate ja muude usufriikide tegevusega. Tehke seda või tehke teist, muidu põlete põrgutules.

Right... how about you all keep a cool head and an open mind? Dedication is cool, but blind faith is just plain retarded.

Ja edasi uude aastasse. Kui keegi viitsib täna Club Hollywoodi tulla siis jätkan diskussiooni. Kuid kardan, et siis jään oma mõne õlle pooldamise jutuga alla neile, kes seal iga päev liitritega viina hinge all panevad. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas t6esti tundub m6ne yksiku alkoholismi all mittekannataja kommentaar teile ristiretkena? 2rge siis nii 6rnakesed ka olge. :P Pea pysti ja uhkelt edasi!! :P Avastage enese jaoks uusi l66gastavaid ryypeid! :lol: Mul kama, mis teie maks, aju v6i j2rglased sellest k6igest arvavad.

No vot! Siin on tüüpilise põhimõttelise mõttelaad. Aile arvab, et kõik, kes alkoholi tarvitavad, need "kannatavad" selle all ;) Ja, et alkoholi tarvitatakse ainult lõõgastamiseks. Ja maksal, ajul ja järeltulijatel on vindid peal. Nad on uhked selle üle, et nad ei tarvta alkoholi. Mina aga olen uhke selle üle, et ma teen mida tahan. See tähendab, et võin vabalt alkot mitte pruukida, kui soovin ja mitte midagi sellest ei juhtu. Olen cool ja kael kangeks ei lähe. Ja kui soovin, siis võtan. Ei juhtu selle maksaga sittagi, kui oskad alkot tarbida. Viina ma ei lürbi - pole lihtsalt aru saanud selle kibeda olluse võlust. Aga suurepärased veinid hea toidu kõrvale. Head Saksa ja Austria nisuõlled vahetevahel. Või Pisang rohke jääga ja apelsiini mahlaga soojal suvepäeval, klaas šampanjat puuviljade kõrvale. Kas te tõesti arvate, et kogu maailm naudib neid maitseelamusi sellepärast, et nad kannatavad alkoholismi all. Äärmuslased on alati kiksuga, võta mis tahes valdkonda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No vot! Siin on tüüpilise põhimõttelise mõttelaad. Aile arvab, et kõik, kes alkoholi tarvitavad, need "kannatavad" selle all ;) Ja, et alkoholi tarvitatakse ainult lõõgastamiseks. Ja maksal, ajul ja järeltulijatel on vindid peal. Nad on uhked selle üle, et nad ei tarvta alkoholi. Mina aga olen uhke selle üle, et ma teen mida tahan. See tähendab, et võin vabalt alkot mitte pruukida, kui soovin ja mitte midagi sellest ei juhtu. Olen cool ja kael kangeks ei lähe. Ja kui soovin, siis võtan. Ei juhtu selle maksaga sittagi, kui oskad alkot tarbida. Viina ma ei lürbi - pole lihtsalt aru saanud selle kibeda olluse võlust. Aga suurepärased veinid hea toidu kõrvale. Head Saksa ja Austria nisuõlled vahetevahel. Või Pisang rohke jääga ja apelsiini mahlaga soojal suvepäeval, klaas šampanjat puuviljade kõrvale. Kas te tõesti arvate, et kogu maailm naudib neid maitseelamusi sellepärast, et nad kannatavad alkoholismi all. Äärmuslased on alati kiksuga, võta mis tahes valdkonda.

Kas ma loen ennast karsklaseks? Ei, kaugeltki mitte.

Veiniga marineerin ... teen kastmeid jne. Konjak k2ib patee sisse. Konjak ja rumm on paljude magustoitude maitsestamseks. Viinale ja lik88ridele ei ole suutnud ma kyll rakendust leida...

Tundub alkoholi tarvitajatele pyhaduse teotusena?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma loen ennast karsklaseks? Ei, kaugeltki mitte.

Veiniga marineerin ... teen kastmeid jne. Konjak k2ib patee sisse. Konjak ja rumm on paljude magustoitude maitsestamseks. Viinale ja lik88ridele ei ole suutnud ma kyll rakendust leida...

Tundub alkoholi tarvitajatele pyhaduse teotusena?

No jahhh. Viimase fraasiga keerasid jäle vindi üle. Mitte kõikidele alkoholi tarvitajatele ei ole alkohol mingi pühadus. Pigem on pühadus selle põhimõtteline mittetarbimine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellega ongi nii, et ega sa uskliku ka uskmatuks ei muuda oma jutuga. Samamoodi nagu ei saa õpetada inimest õigesti toituma kui ta ei taha seda ise. Ja karsklane kes arvab, et inimene kes võtab klaas veini või õlle on kohe alkohoolik, sellist ka ei muuda. Naljakas on natuke see vastu punnimine, tundub nagu oleks tegu mingi kompleksiga. Ei taha kellegile halvasti öelda, aga need on järeldused mis mina olen teinud.

Võtke vabamalt. Ma ei mõtle et peab jooma, aga olge mõnusamad, enne kui see kiiks veel hullemaks läheb ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maks on terve ning järglasi ei plaani saada. Pole neid jõnglasi siia maailma nüüd niipalju ka vaja. Niigi upume 10 aasta pärast hiinlastesse.

Vale mõtlemine ju. Eestlased kaovad niimodi üldse maapinnalt ära. Ja hiinlaste pärast ära muretse, varsti tuleb nigunii mingi uberkatastroof, mis pooled inimesed minema pühib(mõni haigus, maailmasõda või looduskatastroof)

ise võtan täna kindlalt viina@Estonia Crystal Vodka, kas just palju, aga mõõdukalt. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No jahhh. Viimase fraasiga keerasid jäle vindi üle. Mitte kõikidele alkoholi tarvitajatele ei ole alkohol mingi pühadus. Pigem on pühadus selle põhimõtteline mittetarbimine.

Vindi yle??? Ma ei kirjuta teie l6bustamiseks v6i teie heakskiidu p2lvimiseks! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×