Jump to content
matti

Viin

Recommended Posts

piiritus on suht hea kui seda segada schweppesiga ... mitte selle ginger alega sest see on magus ... russchian ja bitter lemon on head ... kuid suure tõenäosusega on järgneval päeval kõrvetised ... paljalt (metafoorilises ja otses mõttes) olen ka seda võtnud kuid maitse ei sobi ;) .. kange :ph34r: ...

Isegi viin on suht terava maitsega,mis siis veel piiritus.Olen kuulnud,et ka eetrit juuakse,vot see on ikka eriti rõve.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isegi viin on suht terava maitsega,mis siis veel piiritus.Olen kuulnud,et ka eetrit juuakse,vot see on ikka eriti rõve.

Tõsi vä? Ära sa jama... ei ole võimalik ju, ega? Juuakse isegi eetrit? vuau! ;)

Mina aga olen kuulnud/lugenud, et mõni inimene ei joo üldse viina :lol: - on vast ikka üliinimesi siin maamunal :ph34r: isegi meie väikeses Eestis ja koguni fitness.ee foorumi liikmete seas ning mis veelgi ülllatavam - isegi ma kohe täitsa isiklikult tunnen paari sellist inimest, kes ei vaja alkoholi, et "pingeid maandada" või et "peomeeleolu saada" või mis veelgi hullem "sulanduda seltskonda" või "saada üle esinemiskramplikkusest" jms

no_drink.jpg

iyg06-no%20alcohol.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi vä? Ära sa jama... ei ole võimalik ju, ega? Juuakse isegi eetrit? vuau! ;)

Mina aga olen kuulnud/lugenud, et mõni inimene ei joo üldse viina :lol: - on vast ikka üliinimesi siin maamunal :ph34r: isegi meie väikeses Eestis ja koguni fitness.ee foorumi liikmete seas ning mis veelgi ülllatavam - isegi ma kohe täitsa isiklikult tunnen paari sellist inimest, kes ei vaja alkoholi, et "pingeid maandada" või et "peomeeleolu saada" või mis veelgi hullem "sulanduda seltskonda" või "saada üle esinemiskramplikkusest" jms

no_drink.jpg

iyg06-no%20alcohol.jpg

Kui vana sa argonaut oled ka.Jutu järgi tundub et vähemalt 80.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui vana sa argonaut oled ka.Jutu järgi tundub et vähemalt 80.

;) natuke vähe pakud sünniaasta kohta :ph34r: kuid vanusena võiks seda võtta kui tublit komplimenti, sest teame ju kõik väga hästi, mis on eesti mehe keskmine eluiga - ei jõuta pensionieani väljagi, kuna keskeas ilmnevad terviseprobleemid, mis on tingitud enda tervisele vähese tähelepanu osutamisest ja sisuliselt olematust ennetustööst vältimaks tagajärgi, mis on pikajalise protsessi tulemus (pidev ületöötamine, stress, sellele annavad tubli panuse lisaks aga alkoholi tarvitamine ja suitsetamine - meenutagem kasvõi uudist kui palju tarvitab keskmine eestlane aastas puhast alkoholi, siis ehk paneb see mõtlema.... kuid tean juba ette, et ei pane, sest kehtib vana hea rahvatarkus: las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi...).

vox clamantis in deserto

no_drink.jpg

iyg06-no%20alcohol.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidugi oleks meeldiv lugeda mõistlikku vastukaja, mitte sellises stiilis, et "ah, hull, tõmba nahui, see on täiesti debiilne tekst". Kas ikka on? Kas minu postitustes ei ole siis mingitki vähimatki kandvat mõtet?

Ma annan sulle mõistliku vastukaja.

Esiteks pole su tekstis tõesti mitte ühtegi kandvat mõtet. Ma aiman, et sa tahad öelda midagi alkoholi kahjulikkusest?

Kirjutan välja sinu mõtted:

Alkohol eksisteerib maailmas ainult selleks, et alkoholitöösturid saaks kasumit teenida.

Alkoholitöösturid on enamuse inimkonnast oma lõksu meelitanud.

Üks supilusikas pihlakaveini päevas ei tohiks olla hukkamõistu väärt.

Point on selles, et ühiskonnas propageeritakse alkoholi tarbimist, kuid õnneks teavad mõistusega inimesed teisi viise endorfiinide vallandamiseks,

Inimorganism ei vaja funktsioneerimiseks alkoholi. Sel teemal vaidlemine on nagu jalgratta leiutamine.

Meie peame ebanormaalseks suulae kaudu energiat ammutavat India pühameest, keda isegi teadus ei atsepteeri.

Viin on kahjulik ja kahjulikkus kaalub üles viina tarvitamise pingete maandamiseks.

Lihashüpertroofiat saab esile kutsuda ainult oma keharaskust kasutades.

Ines Karul oli sündides suur eelis teiste ees, kuid seda ei saa hukka mõista.

Paris Hiltonil oli sündides suur eelis teiste ees, kuid seda ei saa hukka mõista.

Bruce Almighty ei suutnud jumala rolli välja kannatada.

Kuna kõik saab alguse inimesest endast, siis tuleb hakata iseenda kallal vaeva nägema, ennast harima.

Füüsikaõpetaja ütles, et me oleme nii lollid ja millegipärast oli tal õigus. Selles lauses on sees sügavam iva, ehk seda lauset on võimalik transformeerida üle inimkäitumisse.

Seda rida võib jätkata veel pikalt.

Ma usun, et sa seljataksid Platoni kah oma loogikaga, et kuigi maailmas on palju aasialasi, läheb see siiski ükskord "jonksu".

Kui sulle meeldib filosofeerida, siis õpi natuke filosofeerimise aluseid. Ei saa esitada 30 väidet ja mitte ühtegi argumenti nende kinnituseks. Näiteks "inimkond reguleerib ennast ise". Sa kirjutad sellise lause, nimetad selle enda mõtteks ja ongi kõik. Aga edasi? Sellisel juhul ootaks nagu mingit põhjendust ka.

Ma teen sulle asja lihtsamaks. Kuna teema on viina joomisest, siis vasta palun järgnevale küsimusele:

Miks kaalub viina kahjulikkus üles kasuteguri, kui kasuteguriks on näiteks "pingete maandamine"?

Vastuseks proovi vältida selliseid mõtteid, nagu "nii lihtsalt on" või "see on ju loogiline".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on tänase reedese päeva puhul ka pitsi tõstjaid?

Pitsi ei tea,aga õllet kindlasti võiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin argonaudi jutust välja,et alkohol eksisterib,selleks,et alkoholitöösturid saaksid kasumit teenida.Ma vaidlen sellele tugevalt vastu.Nimelt tean ma mitmeid nn. harrastustööstureid,kes toodavad üksnes enda tarbeks,nagu koduõlle ja -veini tegijad.nii,et kui oma töö lõpetaksid suuredalkoholitöösturid,hakaks igaüks ise endale alkoholi valmistama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vanematekodus käärib ennast õunashampus ... või siider kuidas nüüd seda õigesti nimetada ... ja ma olen täitsa kindel et mu vanemad ei tegele sellega selleks et raha teenida .... <--- nii vastuargument sellele et alko eksisteerib selleks et töösturid raha teeniksid ja ma tõestasin seda veel näitega päriselust ...ja ütlen ka seda et kavatsen täna ilmselt õlle võtta .. või paar ... muuseas ma ei tööta alkokis kuid ütlen et see stout on väga hea õlu ... ma julgen kahelda et agronaut on 80 pigem 8 sest vanemad inimesed joovad üldjuhul rohkem alkoholi kui nooremad .... ja 8 on alla selle vanuse kui alko juba keelatud viljana oma ihaldatust hakkab genereerima ...

Muudetud kasutaja greenu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vanematekodus käärib ennast õunashampus ... või siider kuidas nüüd seda õigesti nimetada ... ja ma olen täitsa kindel et mu vanemad ei tegele sellega selleks et raha teenida .... <--- nii vastuargument sellele et alko eksisteerib selleks et töösturid raha teeniksid ja ma tõestasin seda veel näitega päriselust ...ja ütlen ka seda et kavatsen täna ilmselt õlle võtta .. või paar ... muuseas ma ei tööta alkokis kuid ütlen et see stout on väga hea ...

Õige,greenu,nii peabki!!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vox clamantis in deserto...

Kontekstiv2liselt v6ib ikka huvitavaid noppeid saada... Rambo vennapoeg...v6i mis iganes sugulane v6i mitte sugulane.

Alkoholi kahjulikkust ei tasugi p6hjendama hakata, kui inimesed on n8 eitamise faasis. Samas... kui on j6utud arusaamisele, et tegemist on s6ltuvusega, on juba hilja. Parajuslast sellest inimesest kahjuks enam ei saa. Tal on valida, kas ta loobub 100 % (2ra peab sellisel juhul j2tma ka k6ik alkoholi sisaldavad ravimid jne)

Alkohol, kui aine on iseenesest vajalik . 6ppige keemiat. Hea lahusti jne. Iseasi, kas seda peaks tarvitama purjuj22mise eesm2rgil? Mida rohkem te joote, seda suuremaks vajaliku alkoholi kogus l2heb.

Ei viitsi t6esti kirjeldada alkoholismi erinevaid staadiume...Kuid esimene 2revust tekitav tundem2rk on tolerantsuse t6us (rahva keeli- mees kannab h2sti!!!). Kui ikka paar lonksu enam purju ei tee (nagu ma eeldan, et esimesel alkoholiga katsetamisel oli...), olete k6va sammu alkoholismi rajal edasi sammunud.

Kui inimese mass on suurem ja tegemist on meesterahvaga siis saab organism ka lihtsamalt sissev6etud myrgiga hakkama. Naistel t88tavad vastavad ensyymid halvemini (naised on kergemad ka...tavaliselt).

Kuid myrk ta on ja myrgiks ta j22b.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siin võeti kohe teema üles, kes kui palju viina kannatab ja mida peale hammustada :ph34r:

Kas minu tulemusele on kellelgi midagi vastu panna: 29,5 aasta jooksul 1 pits viina ja umbes 1 liiter õlut(midagi muud lihtsalt ei olnud juua). Kogu alkohol. Mitte tilkagi alkoholi ei oma sünnipäevadel, oma pulmas... ega teistel üritustel. Isegi Starteri energiajooki joon ilma viinaga lahjendamata ;)

Kes on kangem mees?

Ise olen 20 - selle ajaga joodud ka heal juhil umbes liiter õlut (rõve on see vedel leib) - vabandan õllefännide ees:P

Aga on joodud ka mõni liiter viina ning mõned liitrid GINi.

Täitsa norm ütleks ise. Alkot tarbin kõigest paar korda aastas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juba üks Georg Lurichi poolt öeldud reeglitest ütles: "ära tarbi alkoholi" (võibolla sõnastus natuke teisiti). Seda, kes Lurich oli, peaks igaüks teadma. Ma igatahes küll usun, et isegi näivalt tühiste ja "normaalsete" koguste (nädalas 1-2 õlut) tarbimisel läheb osa trenni tulemustest nö. aia taha, olgu selle treeningu eesmärgiks siis jõud, lihaste suurus (mass) või vastupidavus. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juba üks Georg Lurichi poolt öeldud reeglitest ütles: "ära tarbi alkoholi" (võibolla sõnastus natuke teisiti). Seda, kes Lurich oli, peaks igaüks teadma. Ma igatahes küll usun, et isegi näivalt tühiste ja "normaalsete" koguste (nädalas 1-2 õlut) tarbimisel läheb osa trenni tulemustest nö. aia taha, olgu selle treeningu eesmärgiks siis jõud, lihaste suurus (mass) või vastupidavus. ;)

Paar õlut nädalas vaevalt midagi teeb.

Alkoholikogus õlus on ikkagi äärmiselt väike, ning kui juua klaas nädala alguses ja siis klaas veel nädala keskel, siis ei juhtu küll mitte midagi. Pigem aitavad õlles leiduvad vitamiinid arengule hoopis kaasa. Igastähes sügavalt kahtlen asja pärssivas mõjus.

Nagu Arnold ütles, et ainult beebid joovad piima, mehed joovad ikka õlut. Muidugi võib väita, et Arnoldi arengule aitasid kaasa nii mõnedki ained, mis tänapäeval on keelatud, aga väita saab ka seda, et mees tegi ikka karmilt trenni.

Kui võtta näiteks Marek Kalmus, kes oma jutu järgi kena 20 aastat juba suitsu imenud, siis võib öelda, et nii kahjulik kui see ka ei oleks, ei ole see teda näiliselt küll seganud. Maailmameistriks niisama ikka ei saa.

Üldiselt kehtib ikka see, et kui midagi väga väga tahad, siis saad üle mistahes raskustest. Isegi nendest mida ise oma teele loobid. Paljud sportlased lasevad mõnuga alkot ja tõmbavad suitsu, ja nad teavad, et see on kahjulik - nad teevad selle tasa seda kõvema trenniga. Nende kolleegid, kes "naudivad" karsklast elu ei pruugi sugugi aga hiilata paremate tulemustega.

Totaalseid erandeid leidub muidugi iga asja kohta.

Tarbige kõike mõistlikus koguses ja tervis peaks korras olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elav n2ide sellest, kui suur on meie tiitliv6itjate vastutus.

K6IGILE TIITLIV6ITJATELE:

"KUI TE EI TAHA VASTUTADA... OLGE OMA URUS EDASI!!!"

V6i ma pean j2rjekordselt ytlema, et kehakultuurlane on see, kellel keha on ja kultuuri ei ole...

See teema on mulle sydamel2hedane. Isa on mul olnud kord n2dalas peale sauna yhe 6lle jooja, kuid purjus n2gin ma teda kahel korral aastas. Nagu aamen kirikus... Purjus...st silm l2igib ja kriitikav6ime langeb, mitte ei kakerda ringi jne staadiumid.

Te olete selliselt 22rmiselt eemalet6ukavad!!!

Suitsetamisest saime me peres (isa...) lahti m6ne aastaga. Olin vist viiene, kui mulle meeldis plokk ploki j2rel tubakat yhte hunnikusse ja filtreid teise hunnikusse sigarette lahti harutada :ph34r: 6udne tyyp ;) Mis see k6ik maksis...

Kange olen ma olnud kogu aeg... Loomulikult mind selle eest ei karistatud. Mina olin peres v2ike astmaatik, kes ei talunud tubakasuitsu.

Alkoholi toimet ja s6ltuvuse tekkemehhanisme pean kahjuks j2lgima ka praegu. Minu elukaaslane nimelt arvab, et Eesti 6lu olla v2ga hea... Oleme suutnud sellele panna mingisugused piirid. Yle kahe 6lle p2evas ei tarbi... mis on loomulikult tervislikkust silmas pidades naeruv22rne!! Organism tahab taastumisaega. Eestis oleme me aastas kolm kuud. Liiga pikalt, et ma suudaks sellist asja p2ris rahulikult pealt vaadata.

Kui te armastate kedagi, siis sellised eneseh2vituslikud tegevused teevad teile haiget.

Kui keegi selline loeb k2esolevat kommentaari, kellel on juba tekkinud s6ltuvus joobeseisundist. Ma t6esti palun, et te ei arvaks, et selline s6ltuvus peaks olema k6igil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igaljuhul mina olen aru saanud,et veits õllet aitab küll pigem arengule kaasa.Kui eelmise aasta kevadel hakkasin jälle üle kahe aasta õllet jooma,siis tuli rammu ja lihast juurde küll ja isegi märgatavalt.Ka suitsetamine pole mulle mõjunud,kuigi,jah,seda teen ainult nii 5-6 suitus kuus,ainult kalal olles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paistab, et sõna võtavad selle foorumi "intelligents" (matti, Archangel, Rambo vend jms).

Annan alla, sellise "intelligentsi" vastu ei saa.

;)

:ph34r:

Ma ei vaidle üldsegi vastu sinu pika postituse jutule, kuid väidan surmtõsiselt, et ei ole see õlu või paar nädalas üldsegi halb. Ning pits viinagi vahest ei riku tervist.

Samuti ei sure keegi selle pärast nüüd varem, kui paar korda aastas londi täis võtab.(mõtlen seda muidugi võimalikult heades tingimustes - pudel viina näkku ja kiirteele kõndima minna oleks muidugi halb ekstreemsus ja pigem näitaja inimese enda lolluse astmest, kui alkoholi omast.)

Saan aru karsklastest kes ei tarbi alkoholi tõsiste tervisehädade korral, või lihtsalt selle pärast, et maitse pole üldsegi mitte mokkamööda. Natuke vähem neist kes muudel põhjustel pidevalt pea selge hoiavad.

Elu on minu silmis ei midagi muud kui aeg kus nautida iga hetke niipalju kui võimalik. Vahest me piiname end, et saaks nautida seda rohkem tulevikus, kuid alati peaks olema eesmärk oma elu lõpus endaga rahul olla.

Võibolla mõne jaoks tähendab hästi elatud elu pidevat karsklust ja tagasihoidlikkust, kuid kaldun arvama, et eluga ollakse rahul ikka siis, kui on tehtud ja proovitud kõike mida vähegi annab. Et ei oleks elu lõpus mingeid kahetsusi tegemata jäänud asjade pärast.

Ma nüüd viskan siia lingi, mille pärast mind nüüd kindlasti togima hakatakse aga see selleks: www.tuckermax.com

Kellel inglise keel suus, lugege, naerge ja imestage selle üle, milline ühe inimese elu võib välja näha. Ja kõike seda suuresti tänu alkoholile.(Sõpru igas maailmanurgas, rikkus, kuulsus, ööpäev läbi kestvad naudingud ning iidoli staatus tuhandete jaoks)

Ilmselgelt on paljude mittejoojade põhiargument, et meie, kui sportlased - oma keha eest hoolitsejad ei saa lubada endale sellised tegevusi. Nad arvavad, et neid peetaks silmakirjalikeks, kui tervisliku eluviisi kõrvale propageerida ükskõik mida, mis ei ole 100% tervislik.

Selline suhtumine on minule arusaamatu.

Ütlus, et ühelt poolt ehitad ja teiselt poolt lammutad peab muidugi paika. Kuid seda ainult tõsiste ekstreemsuste kohapealt. Meie keha on hämmastav asi, ning kohaneb väga hästi oma keskkonnaga.

Lammuta teda alkoholiga ning samas stimuleeri treeninguga ning ta saab aru, et kui ta end alkoholi vastu ei karasta, siis ei pea ta treeningule vastu.

Kui karsklasest kulturist end nüüd nädal aega järjest ämbrisse jooks oleks teadagi mis tulemused käes. Hea kui ellugi jääks. Tõsine treenija, kes ei karda sutsu kangemat naudib oma nädalast puhkepausi ning alustab järgmine nädal uue raksuga ning raputab need alkomõjud õlgadelt nagu nalja. Tema sai auru välja lastud ning jätkab nüüd selge pea ja taastatud motivatsiooniga.

Ärge nüüd arvake, et ma siin metsik alkoholi propageeria olen. Sugugi mitte. Üritan kõigile nähtavaks teha vaate, et kõik ei ole sugugi mitte kuradist nagu tihti räägitakse.

Ise olen omad vitsad kätte saanud ja avastanud milline inimene ma olen, ning käitun vastavalt. Minu joomised piirduvad sõbralikus õhkkonnas lõõgastumisega ning puhkamisega. Kangemat ei pruugi ning pilti tasku ei joo.

Probleem oli, on ja jääb nagu alati selliste asjadega, ainult mõistlikkuse taha. Inimesed kalduvad olema, kas täiesti puhtad või siis täisjoodikud. Need kes on suutnud omandada vahepealse elu, naudivad seda sageli rohkem, kui kumbki ekstreemsus. Ja selline kaldub olema elu mistahes valdkonnas.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paistab, et sõna võtavad selle foorumi "intelligents" (matti, Archangel, Rambo vend jms).

Annan alla, sellise "intelligentsi" vastu ei saa.

;)

:ph34r:

Seda nimetatakse demagoogiaks, kas smailidega või ilma - vahet pole.

Ja siin on kaks võimalust:

- oled piisavalt intelligentne, et kasutada demagoogiat teadlikult, järelikult oled ebaaus.

- kasutad demagoogiat ebateadlikult ja järelikult ei ole sa sobiv teiste intelligentsi hindama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurb, et inimesed seostavad alkoholi tarvitamist või suitsetamist elu "nautimisega", pidades alkoholi vältimatuks komponendiks elu nautimisel. See on kurb. Ma ei peagi silmas, et pead olema n-ö kuivik, nurgasistuja. Viga ongi selles, et inimestele on kujunenud välja väärakad arusaamad, elatakse kindlates raamides. Stereotüüpset mõtlemist on palju. Arusaadav, et eestlased otsivad oma nišši - noorte pealt on seda eriti hästi näha (siidri joomine nagu limonaadi tarvitamine)...

Mind ei koti mingid süvafilosoofiline bullshit. Asja olemus on minu jaoks oluline!

Kui ahvile riided selga panna, ega ta siis inimeseks ei muutu, välja arvatud jälle igasugu absurdsed erandid (mustkunst).

Kurb küll, et ei saada aru sellest, et karske sportlane ei ole karsklane selle tõttu, et see pärsiks tema saavutusvõimet, vaid see on elustiil - ei ole vajadust alkoholi järgi. Rääkimata täiesti mõttetust suitsetamisest. Kui näiteks mina olen harjunud muru närima, siis inimesed vaataksid mulle viltu, et miks ma seda teen. Mina aga imestan, et miks keegi topib endale suhu pläru ja läidab selle ning hingab sisse mingit paska... täiesti absurdne.

Ükskõik mida ei räägi, teod räägivad inimese enda eest.

UmbIsik'ule: ei, ma olen loll, mida minusugune noormees ikka teab... Ah, et kui ma ütlen, et olen loll, siis järelikult ma ei saa loll olla, sest kuidas ma sellele järeldusele jõudsin siis? Iga inimene on rumal, võhik mingis valdkonnas, igaüks oskab midagi hästi, paraku paljud ei leia seda eneses üles.

Demagoogiat ma vihkan. Ehe näide on savipäts - inimene, kellel puudub igasugunegi eetika, moraal, arusaamine elu põhiväärtustest. Ta jahib ainult võimu - ehe diktaator ju, mahhinaator ja valelik inimene. Mõelgem diktaatoritele veidi....kui "normaalsed" inimesed need on olnud läbi aegade... Mina olen kõigest keegi, kes millegi pärast otsustab kirjutada avameelselt printsipiaalsusest ning natukene üritada selgust tuua.... panna vähekenegi mõtlema asjade üle.... Kas see teenib egoistlikke eesmärke? Kui jah, siis see on ehk tähelepanu vajadus. Aga milleks mulle tähelepanu vajadus? Miks keegi teeb seda mida ta teeb?.....

Selles mõttes annan alla, sest ei näe enam mõtet oma energiat kulutada siinsetele mõttetutele inimestele, kes propageerivad alkoholi tarvitamist ja suitsetamist ning õigustavad oma pahelist käitumist. Targematki teha kui vastu tuult kuseda. Mõistliku inimese "tajub" reaalses elus üldjuhul kohe ära, kuigi alati leidub ka erandjuhtumeid. Kurb, et inimesed on niivõrd hõivatud oma igapäevategevustega, et mõelda natukenegi oma rollile ühiskonnas, kuidas miski töötab. Booriing.... pealegi... minul endal on väga hea elada karskena, mul ei ole seda vajadust üldse... lihtsalt lootsin, et ehk mõnigi inimene mõistaks natukene seda, et alkohol või suits ei ole enese "premeerimine", elu "nautimine" vaid see on täiesti pointless tegevus. Milles seisneb elu nautimine?...... Paljud ei viitsi mõelda, miks, miks, miks... selle peale võetakse aga hoopis pits - harjumuspärane käitumismuster.

Kurb, et ma olen ekstreemses pooles, kuigi omaarust olen täiesti normaalne. Paraku antud normväärtus on täiesti absurdne.

Iga inimene lõõgastub täpselt selliselt nagu ta oskab. Kes kuulab muusikat, kes on armsamaga koos, kes läheb loodusesse, kes läheb loodusesse koos armsamaga, kellel on lemmikloom, kellegaminna jalutama, kes aga tõmbab oma koni, kes joob meeldivas seltskonnas alkoholi.... ;) Igaüks elab oma elu just nii hästi nagu ta elab. Paraku vähesed mõtlevad elu ringlusele, kuidas iga inimese käitumismuster mõjutab teatud trende.... üldiselt mõeldakse sellest vähe.... rääkimata siis aadetest. See on üsna võõras teema ühele keskmisele õllesõbrale (olgu sellek kas siis akadeemik või ehitustööline näiteks). Alkoholi tarvitamine ja suitsetamine on minu jaoks üks väga konkreetne näitaja, mille alusel võib antud inimese kohta öelda päris palju... "tüüpilise" inimese, kelle vaimumaailm on olematu, tunneb kohe ära.

Ma mõistan väga lihtsalt neid sõltlasi, kes õllet joovad, suitsetavad.... neid on nii lihtne mõista, kuid neil on väga raske mõista karsklasi. Inimene ju sünnib ilma karsklasena. Miks te 6-aastasena näiteks õlut ei joonud? Miks? Oli keelatud? Miks see oli keelatud? Ah, et te ei teadnudki, et elus sellised "võlud" on?.... miks ei hakanud te 6-aastaselt suitsetama?.... Oma pahelisust ei maksa õigustada.

Mind ikkagi hämmastab, kuidas inimeste arengutase niivõrd nõrk saab olla.... mul isa on ka ehe õlletarbija, tean, et see on lootusetu talle selgeks teha alkoholi tarvitamise mõttetust. Tema mõttemustrit ei saa muuta. Inimene ärritub kui seda talle liialt nina alla hõõruda. Tema peab seda ikka preemiaks kui saab teleka ees "lõõgastuda" õllepudel käes.....:ph34r: Vot siis kultuuri.... Paljud kultuuriinimesedki ei tea sellest mitte midagi.... nad on ise ebakultuursed...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured t2nud, argonaut!

Leppida ei tahaks ma vaid yhe m6ttega... "Alkoholi tarvitamine ja suitsetamine on minu jaoks üks väga konkreetne näitaja, mille alusel võib antud inimese kohta öelda päris palju... "tüüpilise" inimese, kelle vaimumaailm on olematu, tunneb kohe ära..."

Kui sa vaid teaksid, kui palju andekaid, h2id, tarku inimesi on alla j22nud alkoholismile...

See on v6itlus.

Ei ole paremat ja targemat ning karismaatilisemat inimest, kui on minu elukaaslane ;) V2hemalt minu jaoks kindlasti... Kuid v6itlus on see temagi jaoks. Meie m6lema v6itlus.

Rynnata on vaja propageerijaid, kuid samas ma ei m6istaks nii yheselt hukka tarvitajaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurb, et inimesed seostavad alkoholi tarvitamist või suitsetamist elu "nautimisega", pidades alkoholi vältimatuks komponendiks elu nautimisel. See on kurb. Ma ei peagi silmas, et pead olema n-ö kuivik, nurgasistuja. Viga ongi selles, et inimestele on kujunenud välja väärakad arusaamad, elatakse kindlates raamides. Stereotüüpset mõtlemist on palju. Arusaadav, et eestlased otsivad oma nišši - noorte pealt on seda eriti hästi näha (siidri joomine nagu limonaadi tarvitamine)...

Mind ei koti mingid süvafilosoofiline bullshit. Asja olemus on minu jaoks oluline!

Kui ahvile riided selga panna, ega ta siis inimeseks ei muutu, välja arvatud jälle igasugu absurdsed erandid (mustkunst).

Kurb küll, et ei saada aru sellest, et karske sportlane ei ole karsklane selle tõttu, et see pärsiks tema saavutusvõimet, vaid see on elustiil - ei ole vajadust alkoholi järgi. Rääkimata täiesti mõttetust suitsetamisest. Kui näiteks mina olen harjunud muru närima, siis inimesed vaataksid mulle viltu, et miks ma seda teen. Mina aga imestan, et miks keegi topib endale suhu pläru ja läidab selle ning hingab sisse mingit paska... täiesti absurdne.

Ükskõik mida ei räägi, teod räägivad inimese enda eest.

UmbIsik'ule: ei, ma olen loll, mida minusugune noormees ikka teab... Ah, et kui ma ütlen, et olen loll, siis järelikult ma ei saa loll olla, sest kuidas ma sellele järeldusele jõudsin siis? Iga inimene on rumal, võhik mingis valdkonnas, igaüks oskab midagi hästi, paraku paljud ei leia seda eneses üles.

Demagoogiat ma vihkan. Ehe näide on savipäts - inimene, kellel puudub igasugunegi eetika, moraal, arusaamine elu põhiväärtustest. Ta jahib ainult võimu - ehe diktaator ju, mahhinaator ja valelik inimene. Mõelgem diktaatoritele veidi....kui "normaalsed" inimesed need on olnud läbi aegade... Mina olen kõigest keegi, kes millegi pärast otsustab kirjutada avameelselt printsipiaalsusest ning natukene üritada selgust tuua.... panna vähekenegi mõtlema asjade üle.... Kas see teenib egoistlikke eesmärke? Kui jah, siis see on ehk tähelepanu vajadus. Aga milleks mulle tähelepanu vajadus? Miks keegi teeb seda mida ta teeb?.....

Selles mõttes annan alla, sest ei näe enam mõtet oma energiat kulutada siinsetele mõttetutele inimestele, kes propageerivad alkoholi tarvitamist ja suitsetamist ning õigustavad oma pahelist käitumist. Targematki teha kui vastu tuult kuseda. Mõistliku inimese "tajub" reaalses elus üldjuhul kohe ära, kuigi alati leidub ka erandjuhtumeid. Kurb, et inimesed on niivõrd hõivatud oma igapäevategevustega, et mõelda natukenegi oma rollile ühiskonnas, kuidas miski töötab. Booriing.... pealegi... minul endal on väga hea elada karskena, mul ei ole seda vajadust üldse... lihtsalt lootsin, et ehk mõnigi inimene mõistaks natukene seda, et alkohol või suits ei ole enese "premeerimine", elu "nautimine" vaid see on täiesti pointless tegevus. Milles seisneb elu nautimine?...... Paljud ei viitsi mõelda, miks, miks, miks... selle peale võetakse aga hoopis pits - harjumuspärane käitumismuster.

Kurb, et ma olen ekstreemses pooles, kuigi omaarust olen täiesti normaalne. Paraku antud normväärtus on täiesti absurdne.

Iga inimene lõõgastub täpselt selliselt nagu ta oskab. Kes kuulab muusikat, kes on armsamaga koos, kes läheb loodusesse, kes läheb loodusesse koos armsamaga, kellel on lemmikloom, kellegaminna jalutama, kes aga tõmbab oma koni, kes joob meeldivas seltskonnas alkoholi.... ;) Igaüks elab oma elu just nii hästi nagu ta elab. Paraku vähesed mõtlevad elu ringlusele, kuidas iga inimese käitumismuster mõjutab teatud trende.... üldiselt mõeldakse sellest vähe.... rääkimata siis aadetest. See on üsna võõras teema ühele keskmisele õllesõbrale (olgu sellek kas siis akadeemik või ehitustööline näiteks). Alkoholi tarvitamine ja suitsetamine on minu jaoks üks väga konkreetne näitaja, mille alusel võib antud inimese kohta öelda päris palju... "tüüpilise" inimese, kelle vaimumaailm on olematu, tunneb kohe ära.

Ma mõistan väga lihtsalt neid sõltlasi, kes õllet joovad, suitsetavad.... neid on nii lihtne mõista, kuid neil on väga raske mõista karsklasi. Inimene ju sünnib ilma karsklasena. Miks te 6-aastasena näiteks õlut ei joonud? Miks? Oli keelatud? Miks see oli keelatud? Ah, et te ei teadnudki, et elus sellised "võlud" on?.... miks ei hakanud te 6-aastaselt suitsetama?.... Oma pahelisust ei maksa õigustada.

Mind ikkagi hämmastab, kuidas inimeste arengutase niivõrd nõrk saab olla.... mul isa on ka ehe õlletarbija, tean, et see on lootusetu talle selgeks teha alkoholi tarvitamise mõttetust. Tema mõttemustrit ei saa muuta. Inimene ärritub kui seda talle liialt nina alla hõõruda. Tema peab seda ikka preemiaks kui saab teleka ees "lõõgastuda" õllepudel käes.....:ph34r: Vot siis kultuuri.... Paljud kultuuriinimesedki ei tea sellest mitte midagi.... nad on ise ebakultuursed...

Ehk siis kokkuvõte tuleks siit välja: elu ongi mõttetu. Milleks üldse midagi teha? hehe... kui ma joon õhtuti pudel ühte kindlat marki õlut, mis mulle tõesti meeldib, on see... tõesti mõttetu. Miks peakski üldse mingit mõtet selles otsima? Äkki söön jäätist hoopis, sama mõttetu tegevus ju.

PS. Ei propageeri alkoholi tarbimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurb, et inimesed seostavad alkoholi tarvitamist või suitsetamist elu "nautimisega", pidades alkoholi vältimatuks komponendiks elu nautimisel. See on kurb. Ma ei peagi silmas, et pead olema n-ö kuivik, nurgasistuja. Viga ongi selles, et inimestele on kujunenud välja väärakad arusaamad, elatakse kindlates raamides. Stereotüüpset mõtlemist on palju. Arusaadav, et eestlased otsivad oma nišši - noorte pealt on seda eriti hästi näha (siidri joomine nagu limonaadi tarvitamine)...

Mind ei koti mingid süvafilosoofiline bullshit. Asja olemus on minu jaoks oluline!

Kui ahvile riided selga panna, ega ta siis inimeseks ei muutu, välja arvatud jälle igasugu absurdsed erandid (mustkunst).

Kurb küll, et ei saada aru sellest, et karske sportlane ei ole karsklane selle tõttu, et see pärsiks tema saavutusvõimet, vaid see on elustiil - ei ole vajadust alkoholi järgi. Rääkimata täiesti mõttetust suitsetamisest. Kui näiteks mina olen harjunud muru närima, siis inimesed vaataksid mulle viltu, et miks ma seda teen. Mina aga imestan, et miks keegi topib endale suhu pläru ja läidab selle ning hingab sisse mingit paska... täiesti absurdne.

Ükskõik mida ei räägi, teod räägivad inimese enda eest.

UmbIsik'ule: ei, ma olen loll, mida minusugune noormees ikka teab... Ah, et kui ma ütlen, et olen loll, siis järelikult ma ei saa loll olla, sest kuidas ma sellele järeldusele jõudsin siis? Iga inimene on rumal, võhik mingis valdkonnas, igaüks oskab midagi hästi, paraku paljud ei leia seda eneses üles.

Demagoogiat ma vihkan. Ehe näide on savipäts - inimene, kellel puudub igasugunegi eetika, moraal, arusaamine elu põhiväärtustest. Ta jahib ainult võimu - ehe diktaator ju, mahhinaator ja valelik inimene. Mõelgem diktaatoritele veidi....kui "normaalsed" inimesed need on olnud läbi aegade... Mina olen kõigest keegi, kes millegi pärast otsustab kirjutada avameelselt printsipiaalsusest ning natukene üritada selgust tuua.... panna vähekenegi mõtlema asjade üle.... Kas see teenib egoistlikke eesmärke? Kui jah, siis see on ehk tähelepanu vajadus. Aga milleks mulle tähelepanu vajadus? Miks keegi teeb seda mida ta teeb?.....

Selles mõttes annan alla, sest ei näe enam mõtet oma energiat kulutada siinsetele mõttetutele inimestele, kes propageerivad alkoholi tarvitamist ja suitsetamist ning õigustavad oma pahelist käitumist. Targematki teha kui vastu tuult kuseda. Mõistliku inimese "tajub" reaalses elus üldjuhul kohe ära, kuigi alati leidub ka erandjuhtumeid. Kurb, et inimesed on niivõrd hõivatud oma igapäevategevustega, et mõelda natukenegi oma rollile ühiskonnas, kuidas miski töötab. Booriing.... pealegi... minul endal on väga hea elada karskena, mul ei ole seda vajadust üldse... lihtsalt lootsin, et ehk mõnigi inimene mõistaks natukene seda, et alkohol või suits ei ole enese "premeerimine", elu "nautimine" vaid see on täiesti pointless tegevus. Milles seisneb elu nautimine?...... Paljud ei viitsi mõelda, miks, miks, miks... selle peale võetakse aga hoopis pits - harjumuspärane käitumismuster.

Kurb, et ma olen ekstreemses pooles, kuigi omaarust olen täiesti normaalne. Paraku antud normväärtus on täiesti absurdne.

Iga inimene lõõgastub täpselt selliselt nagu ta oskab. Kes kuulab muusikat, kes on armsamaga koos, kes läheb loodusesse, kes läheb loodusesse koos armsamaga, kellel on lemmikloom, kellegaminna jalutama, kes aga tõmbab oma koni, kes joob meeldivas seltskonnas alkoholi.... ;) Igaüks elab oma elu just nii hästi nagu ta elab. Paraku vähesed mõtlevad elu ringlusele, kuidas iga inimese käitumismuster mõjutab teatud trende.... üldiselt mõeldakse sellest vähe.... rääkimata siis aadetest. See on üsna võõras teema ühele keskmisele õllesõbrale (olgu sellek kas siis akadeemik või ehitustööline näiteks). Alkoholi tarvitamine ja suitsetamine on minu jaoks üks väga konkreetne näitaja, mille alusel võib antud inimese kohta öelda päris palju... "tüüpilise" inimese, kelle vaimumaailm on olematu, tunneb kohe ära.

Ma mõistan väga lihtsalt neid sõltlasi, kes õllet joovad, suitsetavad.... neid on nii lihtne mõista, kuid neil on väga raske mõista karsklasi. Inimene ju sünnib ilma karsklasena. Miks te 6-aastasena näiteks õlut ei joonud? Miks? Oli keelatud? Miks see oli keelatud? Ah, et te ei teadnudki, et elus sellised "võlud" on?.... miks ei hakanud te 6-aastaselt suitsetama?.... Oma pahelisust ei maksa õigustada.

Mind ikkagi hämmastab, kuidas inimeste arengutase niivõrd nõrk saab olla.... mul isa on ka ehe õlletarbija, tean, et see on lootusetu talle selgeks teha alkoholi tarvitamise mõttetust. Tema mõttemustrit ei saa muuta. Inimene ärritub kui seda talle liialt nina alla hõõruda. Tema peab seda ikka preemiaks kui saab teleka ees "lõõgastuda" õllepudel käes.....:ph34r: Vot siis kultuuri.... Paljud kultuuriinimesedki ei tea sellest mitte midagi.... nad on ise ebakultuursed...

Kui vana sa argonaut oled?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

AileKuuda, pole midagi parata, teie mõistlik jutt ei jõua kuigi paljudele siinsetele lugejatele kohale. See, kes saab aru ja tunneb ennast puudutatuna reeglina ei tunnista seda avameelselt, pigem hakkab vastu nähvama ja otsima väiksematki komistuskivi selle sõnavõttudest, kes teda "ründas". Õllesõbrad nagu näiteks matti, Rambo vend, Karx, Bonsuna, M.M., Biitseps, pacman, LeBon, TANK, Archangel, kentaur, greenu, maximus89 (kellest enamik reeglina ka kangemat alkoholi tarvitavad aeg-ajalt, mitte ei ole päris alkohoolikud, vaid ikkagi sellised "normaalsed", "mõõdukad" inimesed, kes vahel lähevad liiale ehk ;)) ajavad oma jonni vastu põhimõtteliselt, nende tõde ja veendumus, et see, kuidas nemad elavad on just see õige (isegi kui näiteks keegi arvab, et õlu "aitab" kaasa lihashüpertroofiale nagu ka näiteks suitsetamine :D). Milleks mina üldse kirjutan ja pajatan siin seda "õiget" tõde - karskust? Meenutagem näiteks Ülle Aaskivi etteastet riigikogu saalis... ta osutas olulistele punktidele, koputas riigikogulaste südametunnistusele, kuid on ikkagi kahjuks hüüdja hääl kõrbes. Mingil hetkel lihtsalt saab villand kogu sellest jaburusest, mida korda saadetakse. Oma tuleviku osas ütles ta väga vahvalt, tsiteerin Postimehe artiklist: „/---/ Samas lisas südikas naine, et ta oma tuleviku pärast ei karda. „Ei karda, sest ma olen hingelt vaba inimene,” rääkis Aaskivi. „Pigem ma kardan riigikogu liikmete pärast.” Mõelgem kulla siinse postituse lugejad, kes te niiväga soovite ennast õigustada ja antikangelasid üles upitada.

Antud minupoolne lause ("Alkoholi tarvitamine ja suitsetamine on minu jaoks üks väga konkreetne näitaja, mille alusel võib antud inimese kohta öelda päris palju... "tüüpilise" inimese, kelle vaimumaailm on olematu, tunneb kohe ära...") oli tõesti liiga karm. Olen täiesti nõus selle agoonia jutuga. Niivõrd kitsalt on muidugi väär mõelda, võttes alkoholitarvitamise ja mittetarvitamise ainsaks mõõdupuuks. Tean, neid näiteid võib tuua palju läbi ajaloo, kellel see probleemiks, sellepärast kutsungi neid pahesid tüüpilisteks, kuna enamik kannatab selle all, kes suuremal, kes vähemal määral. Ikkagi mind hämmastab, kuidas inimesed selle kütke langevad. See on niivõrd kompleksne... see kuidas keskkond mõjutab kedagi, kuidas isiksus välja kujuneb - kõik see hõlmab niivõrd palju tegureid (vanemate eeskuju, sõpruskond, ühiskond, meedia). Lõppude-lõpuks millest keegi eestkuju võtab...

Propageerimine ongi kõige kurja juur. Esimene samm alkoholismivastases võitluses ongi alustuseks eratelekanalite alkoholireklaamide keelustamine. Ei ole ikka normaalne kui iga teine reklaam on seotud alkoholi tarvitamisega ja propageeritakse, et kui lõbus tuju tekib ja pidu ja sõbrad - kõik on fantastiliselt kena kui sa tarvitad just alkoholi. Seda alkoholireklaamide keelustamist eratelekanalites on räägitud küll meedias, kasvõi Olev Remsu näiteks Kahvli saates meenub. Imestama paneb aga, et see ei lähe valitsuses ega riigikogus läbi, sest kui õieti meenub, siis avalikkusele suunatud alkoholireklaami keelustamise eelnõu oli arutusel, kuid lükati tagasi...... kuigi siinkohal ei ole tegelikult põhjust vist imestada :D teame ju väga hästi selle aasta "kangelasi", kes leiavad taaskajastamist meedias aastalõpusaadetes, mil on eetris mitmesugused aastat 2006 kokkuvõtvaid saateid, meenutamaks suuremaid uudiseid, skandaale, sündmusi.... nagu näiteks joomaekipaaž Tein ja Aru... poliitikast on neid häbiplekke küllaga tuua... Kuid vähemasti teevad nad oma tööd hästi... :ph34r: Selge see, miks inimesed talle andestavad ja mõistavad Viljandi linnapeaks tagasivalitud Aru - ollakse ju ise samasugused....... Kõlab tugeva kriitikanoolena Viljandi Linnavalitsuse suunas :lol: Kuid õnneks olen ju hüüdja hääl kõrbes :D. Sama võib ka öelda näiteks selle eilse EPL-i artikli kohta: Alkoholireklaam vallutab telekanaleid.

Mul on lihtsalt kurb kõike seda kõrvalt näha ning tunda ennast täiesti abituna. Oleks tore kui ma saaksin selle puhul silma kinni pigistada, kuid vat ei saa.... ma ei ole nagu näiteks Laura Kõrgemäe oma mõtlemiselt näiteks Kanal2 saates TOP 10: Maailma enim šokeerinud sündmused, kus ta näiteks ütles, et "seni kuni nad minu õue peale ei tule, jätavad nad mind suht külmaks" (seda kommenteerides Iisraeli-Palestiina konflikti vist). Ma millegipärast ei saa jääda ükskõikseks, sest see mõjutab mind kuna olen ühiskonna liige (näiteks roolijoodikud peaks väga paljudele korda minema, õigemini kõigile, sest selline inimene on potentsiaalne kurjategija). Siinjuures kindlasti nii mõnigi hakkaks jahuma "maailmaparandaja"-juttu, et küll sellised inimesed on halvad ja vastikud....

Archangel, ma ei ole väitnudki, et vähene (väga subjektiivne mõõtühik) alkoholitarbimine pärsib saavutusvõimet. Kas sinu eeskujuks on Marek Kalmus, Matti Nykänen, jt taolised antikangelased?

Paistab, et inimestel on ikka liiga lühike mälu, soovitan selle teema algusse kiigata ning lugeda OldMan'i antud viidet sellele artiklile. Mis Marek Kalmusesse näiteks puutub, Archangel, siis suitsetamisel ja igapäevasel Bockil ei ole mingit tähtsust tema saavutusvõimel. Ehk mäletad, et Arnie soovitas juua piima soolaga, et lihasmass areneks paremini. :D Vaatasin seda www.tuckermax.com saiti, täiesti külmaks jätab mingi suvalise õllevenna ebaeetilise inimese, kes vahetab naisi nagu sokke, arvamusavaldused. Suitsetamise juures vist isegi mainisin seda, et kuidas mõni ohmoon ütleb, et tema saab tänu suitsetamisele töökohti... :D Tutuvused on muidugi vajalikud, kuid selle õigustuseks suitsetamist tuua on väär. Naeruväärne mida kõike ei tooda eneseõigustamiseks. Kurb on asi aga siis kui seda eneseõigustamist hakkavad tegema laiema avalikkuse ees haritud ja lugupeetud inimesed, näiteks akadeemik Endel Lippmaa, kes 1. novembri "Foorumi" saates väitis, et tuuleenergiasse ei ole mõtet investeerida lähitulevikus, sest sellel pole suuremat perspektiivi, kuna 31 miljoni aasta pärast lakkab tuul eksisteerimast, kuna maakera pöörlemine ümber oma telje aeglustub igal aastal ühe sekundi võrra ja et selle põhjuseks on tuuleenergiast elektri tootmine! Niisiis jätkem jaburad näited. Olgu see kui jabur tahes, inimene ikka kaitseb oma seisukohta.... loll ja järjekindel nagu vene miilits.

Rambo vend, parandan kohati sind minu mõtete edastamises ja annan veidi täiendusi:

  • "Alkohol eksisteerib maailmas ainult selleks, et alkoholitöösturid saaks kasumit teenida."

Ole hea, too välja minu kommentaaridest see lõik, kus ma seda kirjutan, sest mina seda ei leia.

Mina kirjutasin, et alkoholiäride põhieesmärk on kasumi maksimeerimine, seda nämmutatakse ju majanduse algõpetuses...:P

  • "Alkoholitöösturid on enamuse inimkonnast oma lõksu meelitanud."

Inimesed paraku ise ei mõista, et nad on "lõksus", sest näiteks klaaside kokkulöömis-traditsiooni võetakse "normaalse" nähtusena... Inimesed ei pööra sellele tähelepanu üldiselt. Ma ei süüdista alkoholitootjaid, nemad järgivad ju seadusi. Näpuga tuleb näidata nende suunas, kes seadusi vastu võtavad! Kuigi nagu mulle lapsepõlves õpetati - näpuga näitamine ei ole ilus :P.

Üks väga hea näide "lõksus" olemise kohta on UDU - udus olles sa ei näe udu enda läheduses, küll aga märkad sa seda taamal, sama on "lõksus" olemisega - inimesed ei adu seda ise.

  • "Üks supilusikas pihlakaveini päevas ei tohiks olla hukkamõistu väärt."

Jah, ma ei mõista hukka toda vanapapit. Kuid kui palju on neid inimesi, kes piirduks ainult sellise kogusega? Noorsooesindajate seas?

  • "Point on selles, et ühiskonnas propageeritakse alkoholi tarbimist, kuid õnneks teavad mõistusega inimesed teisi viise endorfiinide vallandamiseks."

"Mõistusega" all pean silmas seda, et pingete, stressi leevendamiseks on täiesti olemas karskeid mooduseid (üllatus-üllatus! :D). Näiteks? Iga inimene leiab omale sobivaima mooduse, kuidas stressiga toime tulla. Stress on eluks vajalik, on olemas eu- ja distress.... bla-bla-bla

  • "Inimorganism ei vaja funktsioneerimiseks alkoholi. Sel teemal vaidlemine on nagu jalgratta leiutamine."

:D, huvitav järeldus... ime, et sa ei tõlgenda selle lõigu alguses olevat lauset "Mul on väga raske mõista seda, et aasta on 2006, 21. sajand, ning inimesed üritavad ikka ratast uuesti leiutada?!?" minu kommentaaris järgnevalt: "Mul on väga raske mõista, et käes on aasta 2006."

  • "Meie peame ebanormaalseks suulae kaudu energiat ammutavat India pühameest, keda isegi teadus ei atsepteeri."

Vale järeldus! Minu kommentaarist ei loe seda mõtet välja - teadus aktsepteerib seda pühameest (fakti, et 10 päeva oli ta teadlaste vaatluse all ning selle aja jooksul kasutas ta päevas vaid sada milliliitrit vett suu loputamiseks, mille ta ka hiljem tagastas; eksperimendi lõpuks ei leidnud arstid tema kehast mingeid muutusi peale väga väikese kaalukaotuse), kuid mitte seda seletust, et ta ammutab oma energiat kosmosest suulaes oleva avause kaudu. Tsiteerin iseennast: Normaalselt funktsioneeriv inimorganism ei vaja alkoholi. Ebanormaalseks peame meie ju näiteks aga seda kui uudistes räägitakse mingist India pühamehest, kes suudab elada ilma vee ja toitaineteta!!! No ja eks sa võta kinni, kust tema oma energia saab? (Tema enese sõnutsi on tal suulaes avaus, mille kaudu ammutab ta kosmosest energiat... - kuidas aga saab kaasaegne teadus aktsepteerida sellist selgitust?).

  • "Viin on kahjulik ja kahjulikkus kaalub üles viina tarvitamise pingete maandamiseks."

Paistab, et sulle meeldib nii väga nokkida, sest sina kui järjekordne valdava enamuse esindaja tundsid ennast puudutatuna ning nüüd üritad mind igatepidi lömitada. Tähenärija. Minu tekst oli: Inimorganism on ise üks paras keemialabor, tuleb vaid osata seda ISE reguleerida ilma abivahenditeta (rääkimata abivahendite kahjulikkusest, pean silmas viina - kahjulikkus kaalub kasuteguri üles kui kasuteguriks on näiteks "pingete maandamine"). Inimesed peavad niiöelda kasuteguriks viina, sest arvavad sealt saavat pingete leevendust, õigem on öelda, et inimesed ei mõtle sellele, nad lihtsalt tegutsevad - on ju vaja kuidagi meeleolu tõsta.... See on harjumuspärane käitumismuster. Oleneb millised tõekspidamised on kellelgi välja kujunenud. Praeguses Eestis, kus on niivõrd suur vabadus peale ikkest vabanemist, ei oska inimesed leida oma nišši - näiteks Terevisioonis rääkis sel teemal mõnusalt üks religioonitegelane, ei meenu ta nimi... kuid see, mis teemadel ta kõneles... kurb, et see kandev sõnum ei jõua enamike inimesteni... muidugi olen valinud õige koha kus võtta üles aadete teema :D

  • "Lihashüpertroofiat saab esile kutsuda ainult oma keharaskust kasutades."

:D See lause on kontekstist välja võetud (seda märkas näiteks ka AileKuuda):

Inimorganism on ise üks paras keemialabor, tuleb vaid osata seda ISE reguleerida ilma abivahenditeta (rääkimata abivahendite kahjulikkusest, pean silmas viina - kahjulikkus kaalub kasuteguri üles kui kasuteguriks on näiteks "pingete maandamine"). Ma ei pea näiteks silmas, et lihashüpertroofiat saab esile kutsuda ainult oma keharaskust kasutades. Kahtlemata mitte. Selleks ongi vaja raskusi tõsta ja higi valada, tohutut pühendumist. Lihtne rääkida, katsuge aga teha seda - valada higi ja pisaraid.

  • "Ines Karul oli sündides suur eelis teiste ees, kuid seda ei saa hukka mõista."

Eelise all pean silmas materiaalset poolt - tema ei ole süüdi selles, et ta on miljonäri tütar. Tema stardiplatvorm, õigemini eeldused saada korralik haridus, on ju märksa suurem kui näiteks vaesest perest pärit lapsel. Pean ikka silmas materiaalseid võimalusi, mitte intellektuaalseid omadusi - selle kohta ei oska ma antud persooni puhul öelda.

  • "Paris Hiltonil oli sündides suur eelis teiste ees, kuid seda ei saa hukka mõista."

Sama, mis Ines Karu puhul - sündis rikkas peres ning talle on tagatud parimad tingimused (mugavused). Mugavus teeb inimese pehmeks, eriti kui ta ei ole kogenud teatud mõttes piinasid... Sae-filmides kajastub see eriti hästi.... :D

  • "Bruce Almighty ei suutnud jumala rolli välja kannatada."

Oled sa seda filmi näinud?

  • "Kuna kõik saab alguse inimesest endast, siis tuleb hakata iseenda kallal vaeva nägema, ennast harima."

..........

Mis puutub aasialastesse ja ülerahvastusse, Rambo vend.... Selge see, et varem või hiljem see "vesivill" lõhkeb. Iga inimene mõtleb aga, et "ah, minu eluajal seda ei juhtu, suva....". Hüva, Rambo vend, proovin siis vältida selliseid mõtteid, nagu "nii lihtsalt on" või "see on ju loogiline". Ma pigem ei mõtle enam üldse :P. Lähen lihtsalt vooluga kaasa, "just go with the flow" nagu öeldakse. Olen üks lambuke lambakarjast. See ei tähenda, et kui enamus oleks maailmas karsklased, et siis ma põhimõtteliselt oleksin nn elu"nautija", kuigi õigem on kasutada sõna elu"põletaja". Võtame näiteks Robbie Williams'i - ehe näide elupõletajast, "tüüpiline" kuulsus, halb eeskuju. Kuid paraku keelati tal alkoholi tarvitamine ära arstide poolt seoses tõenäoliselt elu ohtu seadmisega (ei mäleta täpselt) ning nüüd ongi temal ainus "lõbu" veel jäänud - suitsetamine :D. Selline on inimese veendumus, õigemini harjumus. Ega tema ei arutle selle üle. Tema ajukene ja kogu see kellavärk seal peas toimub hoopis teistmoodi.... kuigi ma täpselt ei tea kuidas, kuid tema tegude põhjal ja selle põhjal, mida meedias kajastatakse ning nende erinevate võimalike inimeste profiilide põhjal, mida on võimalik kujutleda vastavalt oma teadmistele, mis on omandatud paljusid erinevaid allikaid kasutades.... lihtsustamise mõttes tuleb kasutada üldistatud mudeleid ning ülemaailmsete staaride puhul, Hollywoodi kuulsuste puhul on üks ühine üldine joon see, et nad ei suvatse kuigi palju osata mõelda....... tõepoolest on mul raske edastada seda, mis mul mõtetes on, sest... nimetagem seda nigelaks eneseväljendusoskuseks, kuid... krt kui vaid oskaks ennast väljendada..... tuleb hakata järelikult lappama raamatuid.... Kuid siinkohal jällegi tooksin ühe näite: inimene võib lugeda tohutul hulgal raamatuid, kuid ei pruugi ikkagi oma elu lõpuks saada "tõelisi" teadmisi.... On asju, mida raamatutest ei leia. Issanda loomaaed on suur ja lai. Igasuguseid leidub seal.

Kommenteerija _T_, miks sa siis tarbid paaril korral aastas alkoholi? Pakun, et need paar korda on sünnipäev ja aastavahetus. Jälle seesama vana küsimus - miks? Miks peab tähistamine võrduma alkoholi manustamisega? Tean, et selline mõtteavaldus jätab minust "nohiku" ja "kuiviku" mulje.... :D Selle peale tuleb mul päris suur muie peale. Printsipiaalsus on midagi müstika vallast enamikule eestlastele.

Mina ei hinda eriti kõrgelt inimest, kes kannab edasi alkoholikultuuri (see ei pea tähendama, et teised sedasi peaksid arvama). Mis puutub veel propageerimisse.... väga paljud "kultuursed" ühiskonna "eliidi" esindajad, kes bankettidel käivad, kannavad seda traditsiooni, seda "kultuuri" edasi - klaaside kokkulöömine. Milleks selline etikett? Kas see on räige fopaa kui ma ei aktsepteeri sellist käitumistava? :D Vähesed mõtlevad üldse.... see on kõigest üks nüanss. Elus aga on teatavasti palju olulisemaid probleeme.... niipalju siis alkoholi tarvitamisest.

Lõpetuseks üks mõttetera, mis mul lihtsalt silma jäi millegipärast (küllap lihtsalt "lambist" ;)):

Inimene ei ole kunagi hämmastunud selle üle, et ta ei tea, kui teine teab; kuid ta peab suurimaks võhiklikkuseks seda, kui teine ei tea, mida tema teab.

Veelkord pöördun Rambo venna poole, sedapuhku hetkel seoses selle mõtteteraga, hetke viimase kommentaariga:

"Kui inimene tunneb ennast ikka haamrina, siis hakkab varsti kõik talle naela meenutama."

Tänan selle mõttetera eest! Kiitus! Tabasid täitsa naelapea pihta! :P

PS. matti, vanuse kohta ütlen sulle järgnevat: kes otsib, see leiab... Kui sind nii väga vanus huvitab, eks vaata, milline on näiteks sinu tervise vanus :o

http://preventdisease.com/healthtools/arti...health_age.html

Nii "mõnus" on kroonilisel suitsetajal või alkohoolikul neid lahtrikesi seal täita.... kõik see on inimese enda valik, inimene teeb ise omad valikud.

Ahjaa, matti, seda, et ... verivorstid on mäga maitsvad. :) meenutades üht varasemat postitust...

bohemianrhapsody elu mõttekuse teema on niivõrd mõttetu, et selle üle arutleda ei viitsi, pohhui.

Ausalt öeldes ei viitisi enam üldse arutleda selles foorumis teemadel alkohol, suitsetamine.... ammendunud temaatika. Liiga igav pealekauba. Elus on palju huvitavat ning targem on oma energiat suunata mõistlikult, sest mõttetustele ei maksa seda küll kulutada nagu selleks on see, mida ma olen siin kirjutada üritanud - aatelisus, moraal, eetika, printsipiaalsus, karskus, tervislikud eluviisid.... Paistab, et Eestis on oma nišiks "pohhuism", see on selline liikumine, kus kõigil on pohhui. Kokkutulekuid ega koosviibimisi ei toimu, sest kõigil on nii pohhui, et ei viitsita midagi korraldada, ega kokku koguneda...

Ajude äravool on Eestis pikka aega toimunud, Kreisiraadiol on täitsa tõsi taga, quo vadis, Eestimaa?

Häid pühi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×