Jump to content
inside14

Kas suitsetate?

Kas suitsetate?  

334 liiget on hääletanud

  1. 1. Kas suitsetate?

    • Jah
      67
    • Ei
      255


Recommended Posts

Ei suitseta. Ei taha, ei meeldi, vihkan.. kursusel on 10 inimesest 2, kes ei suitseta.. mina ja üks kursaõde. samas on tutvusringkonnas ka palju neid, kes ei suitseta.

Elukaaslane suitsetas 5.aastat ja kui 18.aastaseks jättis päeva pealt maha. Hetkel pole 3 aastat suitsetanud ja puudust ei tunne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ennem parema meelega pudel õlut suitsu asemel ;) , aga suitsetama ma ei hakka mitte kunagi!!!!!!!!!

Parem alternatiiv oleks näiteks iga õlle asemel loterii osta (või raha ära annetada heategevuseks)

praegast liiga vaene ja ei saa endale lubada...

aga kui rikkaks saan ja muud teha enam pole siis hakkan suitsetajaks.

....ning TANK saaks siis loterii võiduga endale osta niipalju sigarette, sigareid, sigarillosid, mokatubakat, kummiliimi jms pahna kui ainult süda lustib :) muidugi juhul kui tõesti ei ole enam muud paremat teha elus (?!?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Vooruslik", ptui, tänapäevaselt popp on ikka öelda "seksikas" naine:

:D

kate20mosseg3.jpg

Olen kindel, et enamik mehehakatisi ihaldaks vastavalt tänapäevasele trendile selle "tibiga" meeldivalt aega veeta, et vestelda kõikvõimalikel huvitavatel teemadel :P, no ja siis muidugi hiljem korralikult alkojoobes ka veidi va vanainimeste asja harrastada.... eriti siis kui need mehehakatised teavad selle naise staatust ühiskonnas, mille poolest on see naine tuntud ehk siis tegu on vägagi nimeka modelliga, kuigi nüüdseks on tema "aktsiad" märgatavalt kukkunud ning põhjuseks just ennekõike, oh üllatust, tsiteerin: "mitte just kõige tervislikemate eluviiside tõttu kaotanud oma kena välimuse", tsitaadi lõpp. ;)

Andke aga minna, tarkpead, spordilembesed noored ja vähem noored inimesed! Andke oma panus alkoholi ja tubaka töösturitele ;), inimeste nõrkuste pealt on alati teenitud ning seda tehakse ka tulevikus. Väärastunud mõttemall on visa püsima - ärapanemine, kadedus, eneseõigustamine. Inimene, kes ütleb, et karsklane/karske inimene on iseenda koostatud raamides, siis see ütleja ise ei mõista kuivõrd piiritletud on tema mõtlemine, veelgi enam ei tunnistaks see inimene iialgi seda avalikult, vaid jätkaks enese õigustamist kuni oma elu lõpuni.

Olles ise viimasel ajal n-ö teleka-dieedil :P, siis täna näiteks Seitsmeseid uudiseid vaadates sai taaskord kinnitust niivõrd kulunud süžee: mees alustas noorena, 14-aastaselt, tavalise tubaka suitsetamisega, seejärel kanepi suitsetamisega, siis tulid mängu narkootikumid ning tagatipuks leidis ta otsa aga joomakaaslasest "sõbra" noa läbi, kes jooma"sõbralt" sakusmendi järgi haaramise peale suskas noaga. Kui paljud sellest loost õpivad? Enamik neid, kes on karskuse vastased (NB! Karskus ei ole kohustuslik ega mittekarskus karistatav, oleneb kohast, kus viibitakse joobes ning tegudest, mis korda saadetakse, kas siis joobes või kainena, kuid joobnuna on reeglina inimene palju altim sooritama igasugu "lollusi", mida kaine peaga ei teeks ehk teisisõnu, minu arvates peegeldab see inimese vaimset nõrkust!) reeglina ütlevad nagu ühest suust, et "mina ju ei lõpeta sedasi nagu see Roman näiteks". Sellist juttu vassivad nad reeglina oma elu lõpuni, sest selge on see, et kui isiklikku kogemust ei eksisteeri, siis naljalt juba inimene oma harjumuslikku käitumist ei muuda. Seevastu minul on lihtne seda teha - lõpetan siin targutamise ning minul ei ole mingitki takistust elu "nautimisel", kuigi tegelikult ei ole see nii lihtne, sest millegipärast on mul vajadus kujunenud välja, et targutada ja informeerida teisi, vastutasuks mittemidagi nõudes, sest tean, et reeglina saab sellise jutu eest ainult kriitikat. Mõelgem natukenegi, kuidas näiteks käib valimispropaganda... mil moel arutatakse koosolekul taktikat (milline elanikkond on potentsiaalne sihtgrupp, kust saaks enim hääli näiteks....). Paraku tuleb mul ennast korrata üha uuesti ja uuesti.... Mis puutub sellesse Romani juhtumisse... tv.ee-s on see saade näiteks üleval, vaadake, millise näoga vaatas see Roman kaamerasse ning ütles oma sõnadega, et kulla inimesed, ärge tehke nii nagu mina, hoolitsege oma laste eest ehk tundke nende vastu ja nende tegemiste suhtes huvi. See on sulaselge armastuse puudumatus, sest inimene, kellel on olemas kõik vajaminev, mittemateriaalne, fundamentaalne ehk siis ligimese armastus, siis sellisel inimesel ei teki vajadust hävitavale käitumisele (mõnel on selleks "armastuseks" vihkamine, meenub näitena film "Krahv Monte Cristo"). Seega, Oldman võib ju näidetena tuua ohutuid alkoholi annuseid, kuid suitsetamise osas ei saa sa seda mitte teha, kuid ehk ilmub kunagi artikkel, et mõõdukas suitsetamine on kasulik, no näiteks 1 mg nikotiini, siis kodanik Oldman haarab sellest kinni ja viskab kohe letti kui võimalus, et "paika panna" karske/karsklane nagu näiteks mina. Lõpetuseks aga, kui paljud teist pööras tähelepanu pildi all olevale tekstile ning veelgi enam, kui paljud teist pööras tähelepanu teksti sisule, mitte autorile endale. Mis puudutab selle postituse autorit ennast, siis tema on igati "tavaline" lihtne inimene :lol: (sõltmatu, erapooletu ekperdi arvamus :P). Mõttetu on hakata diagnoosima ning külge pookima ja juurdlema selle üle, mis on antud autori "probleem", et ta on niivõrd sarkastiline, teravmeelitsev, küüniline, neurootiline, tänitav, nääksuv, wannabe :P. Hüüdja hääl kõrbes ehk vox clamantis in deserto... (peagi aga hüüdja hääl troopilises vihmametsas).

sayonara

PS. Kes juhtus 2. aprilli hommikul Terevisiooni viimast saatelõiku vaatama (s.o saatelõik, kus keegi avaldab omi mõtteid, mis peaks nagu üldjuhul olema mõtlemapanevad), siis seal pidas monoloogi Elektra ning lõpetaksingi mõttega, millega lõpetas tema oma sõnavõtu (olgu siis nende mõtete alguomanik, kes iganes, oluline on minu arvates see kandev mõte): "Targem on olla vait.".

PPS. Võin ju ilkuda, kuid ütlen seda sellepärast, et näitlikustada veidikenegi seda mõtet, mida tahtsin edastada (paljude teiste mõtete seas)... Elektra on ka nimelt selline inimene, kes on omanud seesugust "isiklikku kogemust" ehk siis langenud relvastatud röövi ohvriks (*) ning olen kindel, et see intsident mõjutas teda kõvasti mõtisklema elu üle ja selle üle, kuivõrd äkitselt võib kõik muutuda. Mitte ei saa jätta mainimata filmi "Saag" triloogiat, mille kandvaks mõtteks ongi just see, et selleks, et inimesele jõuaks "pärale" midagi, on tal tarvis natukene saada veidikene šokiteraapiat, sest üldjuhul kriisiolukorras lööb inimese tegelik "mina" välja, siis kui tuleb valida, langetada otsus. Tundub must-valge maailma nägemisena seesugune mõttekäik? Siinkohal tuleb koheselt silme ette mugavusühiskonna memmepojad, kes ei viitsi tegeledagi spordiga, vaid elavad nädalavahetuste nimel, et siis läbu pidada, kellelegi suvalisele tänaval molli anda.... seesuguseid kaltsakaid olen oma elu jooksul kohanud küllaga, kuid mul on kahju neist. Kahju, sest nad ei ole tunda saanud armastust, tingimusteta armastust, nad on afektiivsed inimesed, see peegeldab primitiivsust. Mina olen samuti afektiivne, kuid suudan ohjeldada omi emotsioone, arvan, et isegi purjus olles, et kui näiteks keegi mult sakuskat küsiks, ei annaks ma talle nuga nagu kodanik Romaniga juhtus (*). Kui paljud üldse vaevuvad mõtlema, miks selliseid inimesi tekib meie ühiskonnas? Roman oli ka kellegi laps ehk tal olid ema ja isa - tema autorid, loojad. Miks ta loodi siia ilma? Harjumusest? Umbes, et nagu loomulik on, et saadakse lapsi, mis seal's ikka.... enamik inimesi ongi vaimselt laisad, ka mina kipun seda olema. Selle eest, et laisaks ei muutuks, hoolitsevadki näiteks igasugu tänavakaagid, kes nuga kõrile topivad :P. Kui tuua laiskusega paralleeli, siis sama on näiteks võistkondlike spordialade puhul Eestis, eriti hästi tean seda öelda korvpallurite osas. Probleem seisnebki selles, et neil pole n-ö "ora per..s" pidevalt ehk ametlikumalt öeldes - konkurents on hõre ning kui on teatavad anatoomilised eelised (kehapikkus), siis pole palju vajagi, ainult suht varajasest lapsepõlvest saadik olevat mitmekülgset liigutustegevuse kogemust, et saada tippkorvpalluriks. Nojah, Võrumaa metsadest leitud toona 17-aastasest Janar Purason'ist näiteks ei saanud korvpallurina asja paraku (varasem vähene kokkupuude spordiga)....

Päikest!

Enjoy The Silence

KCH%20Sarawak%20-%20Bako%20National%20Park%20-%20Tropical%20rainforest2%201_b.jpg

Ahjaa, ei saa mitte jätta mainimata, meenutamata artiklit, millele osutasin teemas ideaalmees Kutid, te olete ÜHEKÜLGSED. Üldistamise, sildistamisega võite te vahel väga puusse panna, kallid kaaskodanikud (näiteks antud postitaja grafomaaniks tembeldamine (*) nagu kodanik kasutajanimega daemonium mind sildistas). Oeh, täis ego-laks, lausa ego-lahmakas kohe :P Maru on ennast tsiteerida, selle kohta oli üks tore ütlemine, kuid paraku ei meenu see sõnastus... no jäi silma kuskilt saidilt... igatahes tuli mul meelde üks teine tsitaat, mõttetera, millele osutas siin teemas varasemalt kasutaja Rambo vend (*):

Kui inimene tunneb ennast ikka haamrina, siis hakkab varsti kõik talle naela meenutama.

Põhjus, miks seda mainin - see on ilmselt kommenteerija enda sõnastus Abraham Maslow'ile omistatud ütlusest "See, kes on haamri käsitsemises osav, kaldub kõiki naelteks pidama."

Aga ikkagi, see kõik on irrelevantne nagu ka minu postitus ning selleks kulunud energia ja aeg, vähemasti ebaoluline teiste inimeste jaoks.

Seychelles-sunset-_L-poster.jpg

Lõpetuseks aga midagi positiivset:

Kaua elamine ei ole eesmärk omaette, samamoodi nagu karskus, vaid eesmärk on elada elu täisväärtuslikult ja nautida elu. Igaüks teeb seda just nii nagu tema seda oskab.

Eesmärk on lisada aastatele elu, mitte elule aastaid!

Oluline on kvaliteet, mitte kvantiteet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui veel noor ja ilus olin siis olin peosuitsetaja ... enam ei topi sellist asja suhu .....

muuseas on teooria(müüt) et need kes suitsetavad need said imikueas vähe rinda imeda :):)

Ma sain rinda alla 3 kuu , aga ei suitseta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige vastuvõtlikumas eas ehk kooliajal sai selle lollusega algust tehtud. Paarist suitsust päevas sai ootamatult kiiresti 2 pakki päevas, ja kui mingi pidu ka veel juhtus olema, siis 3.

Ei saanud kuhugi jalutada, paari minutitki ühe koha peal oodata, ilma et tundnuks vajadust pläru ette panna. Niiviisi siis 3-4 aastat järjest, aga polnud probleemi -- suitsetamine oli cool ja maitses ka päris hästi.

Kui aga ükskord ära tabasin, et trepist 2. korrusele kõndimine ei peaks hingeldama ajama, rääkimata suuremast koormusest, siis alustasin mahajätmisega.

Tubli 2 aastat järjest jätsin maha... Isegi pärast ahelsuitsetamise lõpetamist oli küll ja küll neid "proovin, kas veel huvitab" tõmbamisi, mis tagantjärele tunduvad ikka väga naeruväärsed...

Aga Nicorette'i abiga sai lõpuks sellel lohel viimane pea maha raiutud, kuigi esimene nädal aega oli küll meeletult raske ennast tagasi hoida -- roniks või seina mööda üles või näriks lauajalga, sihuke piinav suitsunälg. Kuidagi sai siiski see üle elatud ja nüüd olen õnneks juba aastaid "puhas". Treppidest jaksan ilma hingeldamata üles minna, jälki suitsuhaisu küljes pole ja haigusi-vaevusi on ka palju vähem kui suitsetajana. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei suitseta juba 11kuud väga õnnelik selle üle, varemalt sai kisutud seda ikka hea mitu aastat, maha jätmisel üheks tugevamaks tõukeks oli häbi tunne, tuled trennist ja värke ning oled ainuke seltskonnas kes süütab suitsu, jubejubejube..nüüd hingan värsket õhku jälle:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohe KINDLASTI mitte.

Samuti ei looks kunagi lähemat suhet meesterahvaga, kes seda teeks. Rõvedaim asi üldse!

Nii, ok aga kui see sinu ideaalmees, kellega sa mingi aja pärast oled õnnelikus abielus olnud - ütleme 10 aastat, teil on 2 last, hakkab lihtsalt ühel päeval suitsetama. Lapsed kaasa ja minema? Armastus otsas? Mees ju puhta rõve kohe kui suitsu veab.

Ma usun, et sa lihtsalt vaatad sellele läbi sõrmede, eriti veel siis kui mees on tubli perekonnapea, hea isa, teenib kõvasti, elate 4 magamistoaga tagasihoidlikus villas jne, jne.

Nüüd ütled sa, et kui ta sind armastab siis ta kuulab sind ja jätab suitsu. Ja sina esitaksid talle sellise ultimaatumi? "Vali, kas suits või meie lastega?" Vast sa siiski ei ole selline hullumeelne. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohe KINDLASTI mitte.

Samuti ei looks kunagi lähemat suhet meesterahvaga, kes seda teeks. Rõvedaim asi üldse!

Ma elaks enne suitsetajast mehega kui pedofiiliga (või sarimõrvariga või vägistajaga jne jne) :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahest on ikka jube mõnus peale närvilist hetke suits ette panna, täielik ekstaas. :lol: :lol: :P;) ;) :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, ok aga kui see sinu ideaalmees, kellega sa mingi aja pärast oled õnnelikus abielus olnud - ütleme 10 aastat, teil on 2 last, hakkab lihtsalt ühel päeval suitsetama. Lapsed kaasa ja minema? Armastus otsas? Mees ju puhta rõve kohe kui suitsu veab.

Ma usun, et sa lihtsalt vaatad sellele läbi sõrmede, eriti veel siis kui mees on tubli perekonnapea, hea isa, teenib kõvasti, elate 4 magamistoaga tagasihoidlikus villas jne, jne.

Nüüd ütled sa, et kui ta sind armastab siis ta kuulab sind ja jätab suitsu. Ja sina esitaksid talle sellise ultimaatumi? "Vali, kas suits või meie lastega?" Vast sa siiski ei ole selline hullumeelne. :lol:

Kahtlen,isiklikult-sügavalt :lol: ,et nüüd päris niisama sellises vanuses suitsetama hakatakse. Peab ikka mingi tugev põhjus olema. Kas läheb tööl halvasti, naine "saeb", või mingid muud probleeemid. Nooruses jah akatakse ilma suurema põhjuseta suitsetama, vanemas eas on see väga haruldane, mõistust palju peas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tee suitsu, kuigi olen oma elujooksul paar tükki ära tõmmanud. Ei näe erilist mõtet selle tossu sisse ajamisel.

Kui siin üks neiu ütles, et väga rõve on, kui mees teeb suitsu. Sama siin - ei vaata absoluutselt selliseid naisi, kel suits on ees. Vahet pole, kui väga ta mulle ka meeldiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi ammu tegin natuke aega(kui noor ja loll olin), aga ei paku pinget, milleks tõmmata sisse tossu, mis midagi ei anna vaid pigem vastupidi. Selle raha eest ostan parem midagi söödavat :) Üldiselt ei tegele asjadega, mis mingit kasu ei anna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×