Jump to content
tiuxu

liiga kõrge pulss

Recommended Posts

Tere,

Minu mure on järgmine: liiga kõrge pulss, mille tõttu ei saa korralikult sport teha. Ise olen 22 aastane neiu.

Kuidas saada pulss alla ja milline spordiala selleks valida. Käisin arstil, südamega probleeme ei ole, lihtsalt normaalne pulss on 100-110. Kui aga sportima hakkan, näiteks kerge jooks, siis on 180. Tean et see ei ole normaalne, tahaks hoida ikka rasvapõletustasemel pulssi, kuid see on võimatu.

Hetkel aga tahan saada end vormi ja käin jõusaalis. Sõidan enne nii rahulikult kui saan, nii et pulss ei läheks üle 160, 45 min ratast ja siis teen kõiki lihaseid (kõht, selg, jalad, käed) 3 seeriat peale. Ja nii 4 korda nädalas. Kas toimin õigesti?

Kasutan ka Arcticu SlimLine-i, mis peaks südamele hea olema.

Loodan, et oskasin anda piisavalt infot, et oskaksite anda mulle adekvaatset nõu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tead, kui sa arstil k2isid ja sydamega probleeme ei olnud, siis ei n2e ka mina probleeme. anna aga trenniga minna. m6nel inimesel on normaalne kehatemperatuur 37 ja ylegi..sinul on sydamerytm kiirem kui enamustel inimestel. tee kepik6ndi, see ei tohiks v2ga lakke ajada pulssi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On see sul koguaeg kõrge olnud? Jõusaalis kui kõrgele pulsi lased?

Alates sellest ajast kui pulsikellaga mõõtma hakkasin on kõrge olnud. Varem ei osanud sellele tähelepanu pöörata ja kella siis ka ei olnud. Jõusaalis hakkasin käima alles kuu tagasi. Enne seda, suve lõpu poole, käisin rulluiskudega sõitmas ja jooksmas, juba siis oli kõrge, väiksemagi liigutamisega läheb 130-140 peale.

Aga tahaksin pulssi alla saada, sest nagu ma lugenud olen, et rasvasid põletada, peab liigutama madala pulsiga. Aga mul ei püsi ta madalal...;)

Tänan, kes võtavad vaevaks vastata. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No nii kõrge pulss ei ole ju normaalne vabas olekus 100 - 110. Mõõda kohe hommikul ärgates mis ta sul näitab. Siis peaks see kõige madalam olema. Kui siis on ka kõrge, peaksid ikka vähe targema arsti juurde pöörduma. Aga muidu saab pulsi madalamaks pidevalt treenides, vähendades soola, suitsu, alkoholi, narkootikume : ) Lisaks mõjutavad veel stress ja magamatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii kõrge pulss ei ole ju normaalne vabas olekus 100 - 110. Mõõda kohe hommikul ärgates mis ta sul näitab. Siis peaks see kõige madalam olema. Kui siis on ka kõrge, peaksid ikka vähe targema arsti juurde pöörduma. Aga muidu saab pulsi madalamaks pidevalt treenides, vähendades soola, suitsu, alkoholi, narkootikume : ) Lisaks mõjutavad veel stress ja magamatus.

Ei joo, ei tarvita narkootikume, magan palju ja olen muidu häppi ;)

Aga tahaksin ikkagi kuidagi pulsi alla saada, et aktiivset sporti saaks teha, näiteks jooksmas käia. Kas jõusaalis treenimine on selleks õige? Ja kas peaksin jaotama lihasgrupid nädala peale kuidagi ära? Pole veel nii äss, et jagaksin seda teemat. Kas 4 korda nädalas on optimaalne?

Homme homikul mõõdan pulsi ära.. Tänud vastajatele! (Ja mul on veel palju küsimusi..)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulss lähem sul madalamas treenides! Endal on niisama olles 50-70 ja kui jooksen siis 70-110 kõrgemale pole ta jõudnud mul minna. (olen pikamaa jooksja)

Samuti paraneb ka taastumine sellega. Endal on asi ütles super, peale 3000m jooksu võistlust taastub mu pulss ~30s alla 70 ja polekski nagu võistelnud.

Muudetud kasutaja maleva poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka kunagi sama probleem, et kergel jooksul läks pulss üle 170. Lisaks on mul ka südamepuudulikkus. Paari aastaga sain jooksmisel pulsi 140 peale. Seda siis mõistlikult aeroobset tehes, peamiselt sörk-kõnd vaheldumisi ja pidevalt pulsimõõturit jälgides. Praeguseks on sörkides pulss kusagil 130 kandis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa sellele varem tähelepanu ei pööranud, siis vbl ongi sul juba loomulikult kõrge pulss, aga jah see mida sa kirjutasid on ikka väga kõrge. Mul on olnud inimesi kellel on sama probleem, nii kui teeb juba jõusaalis sooja rattaga, on pulss juba laes. Alguseks on head kõik mis on aeroobne, mõõdukas tempos kõnd, kepikõnd jms. Kindlasti ei tohiks sa alguses teha treeningut kohe anaeroobses keskonnas. Kui sul ka vererõhuga probleeme on, siis Lase panna kardioloogil peale ööpäevaringne vererõhuaparaat ehk holter. See fikseerib su vererõhu ja pulsi terve ööpäeva jooksul. Proovi tasapisi hakata proovima ja katsetama, usun et asi laabub!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ähh, lõpetage ära oma rasvapõletuspulsi jama. Mida kõrgemal pulsil treenid, seda efektiivsem ja seda parem südamele ja siis on peale trenni pikem taastumisperiood, kus keha kulutab kaloreid, ilma et peaks üldse midagi tegema. Treenituse taset näitab hoopis see, et kui kiiresti pulss jälle alla läheb ja see, et kas sa suudad selle kõrgel pulsil treenimise ajal näiteks sõbrannaga vestelda (st ei hakka hingeldama). Ma ajan mõnikord need jõusaali rattad puhta lolliks, sest nad üle 190-200 ei taha eriti näidata :ph34r: Need muidugi näitavad suht aiateibaaid ka, mul pulsikella pole, nii et tglt täpselt ei tea oma pulssi.

See, et siin 90 kg 30a mehed räägivad, et norm pulss on 140, ei loe, sest esiteks meie vanuses ongi pulss kõrgem ja teiseks on väiksematel organismidel ka pulss kiirem. (Võrdle nt hiirt ja elevanti :unsure:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eee... mis "meie vanuses" ? 80? :D Vananedes puhkeoleku pulss minu teada tõuseb, maksimumpulss langeb, aga väga aeglaselt, umbes 1 löök/min eluaasta kohta. Eeldan et 30-st väga oluliselt erineva vanusega rahvast on siin suht vähe :ph34r:

Kehakaalu mõju on olemas, aga minu teada ka liiga väike, et mainimist väärida.

Meestel on pulss üldiselt veidi madalam, nii 5 bpm, siin võib tilluke iva olla :unsure:

Aga esimene lõik oli sul küll ilusti kümnesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×