Jump to content
maximus89

Система

Recommended Posts

Kas keegi on kuulnud sellisest võitluskunstist nagu systema, ehk cистема?Mida arvate sellest?Kas Eestis ka kuskil seda harrastada saab?Kuna seda õpetatakse ikkagi spetsnazi eriüksustele, siis peab see midagi efektiivset olema, samas hästi lihtsat?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah olen kuulnud, jah õpetatakse...

Mina ütleks, et vaadake seda peainstruktori (Mihhail Ryabko) videot ja kasutage oma kriitilist mõistust.

Ja näita mulel mõnda allikat PEALE Systema reklaamallikate, kust võib leida, et SpezNaz õpib Systemat?

That being said - väga palju "sõjaväe ultimate tapavõitluskunstidest" on tegelikult täielik jama... Eesti sõjaväe-jutsu kah:P

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun siinkohal jrx-iga.

See video oli.... pehmelt öeldes... naeruväärne.

Ja olen ka Eesti sõjaväe "jutsu" trenni pealt vaadanud... kas seda just kasutuks nimetada aga noh.... suurt abi sellest küll ei ole... Trennipoisid väitsid et kui seda 10a. õppida siis nad on valmis ninjad. Samas n. ajateenistus ei kesta 10 aastat ja selle lühikese ajaga nad ei omanda peaaegu midagi.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis kasu on 10 aastat õppimisest sõjaväelasele, kellel niikuinii käsitsivõitlus on teisejärguline?

Kolme nelja kuuga on võimalik õpetada keskmine inimene juba normaalselt ennast teise keskmise inimese vastu kaklema-võitlema-ennast kaitsma... Lihtsalt peab aru saama kuidas seda teha ;) ...see siis jutsu pihta.

Aga jah... Systema ;):P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vat tahaks tõesti näha, kuidas spetsnazi tüübid seda vigurdamist oma töös kasutavad. ;)

Jällegi sama teema, et sõjaväelisi kunste reklaamitakse kui ülimat kraami. BullShit. Sõjaväe peamine eesmärk ei ole sõdureid käsitsi mees-mehe vastu võitlema õpetada. Kõige pädevamad kahevõitlejad on siiski need, kes reaalset kahevõitlust treenivad ja selles võistlevad ehk siis mma, vale tudo (või kuidas seda ala siis parajasti nimetatakse) harrastajad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah olen kuulnud, jah õpetatakse...

Mina ütleks, et vaadake seda peainstruktori (Mihhail Ryabko) videot ja kasutage oma kriitilist mõistust.

Ja näita mulel mõnda allikat PEALE Systema reklaamallikate, kust võib leida, et SpezNaz õpib Systemat?

That being said - väga palju "sõjaväe ultimate tapavõitluskunstidest" on tegelikult täielik jama... Eesti sõjaväe-jutsu kah:P

Niipalju kui mina olen systemat näinud siis see küll systema ei ole, meenutab pigem ryukyu kempot mis minu isiklikel kogemustel ei toimi...Systema kohta sama ei ütleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen käinud eestis sistema trennis ja võin väita, et ÜLIKÕVA....

http://www.youtube.com/watch?v=WW4tP2HyjDs...ted&search=

Usud sa tõesti, et see töötaks mõne poksija, maadleja, judoka jne vastu? ;) Huumor. Mis seal täpselt ülikõva on? Proovi neid asju rakendada mõne inimese peal, kes koostööd ei tee ja ülikõvadus kaob.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma ei väidagi et see täiuslik on seda ei saa ka mma või vale tudo kohta ütelda.

Aga õppida on sealt minuarust palju, nagu ka mmast, wushust, karateest jne jne jne...

Sa ajad kaks asja segamini - MMA pole võitluskunst, MMA on spordiala. MMA treenijate meetodi täiuslikkus seisneb selles, et alati üritatakse kasutada parimaid meetodeid treenimiseks st ei olda kinni mingis vanas asjas. Seda ei saa enamuste võitluskunstide kohta aga öelda.

Aga ikkagi: mis sulle ülikõva systema juures tundus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MMA on spordiala tähendab siis seda, et sa võid minna ja MMA võistlustel teha systemat, ninjitsut, taijid ja hui njad, aga üldiselt neid kauneid "kunste" MMA võistlustel ei kasutata, sest nad EI TÖÖTA seal lihtsalt. Nähku nad trennis või demonstratsioonesinemisel kui tahes lahedad ja vinged välja, olgu neil tuhat aastat ajalugu või macho militaartaust. Kui mind ei usu, siis vana hea soovitus: otsi välja UFC esimeste ürituste videod ja veendu ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ajad kaks asja segamini - MMA pole võitluskunst, MMA on spordiala. MMA treenijate meetodi täiuslikkus seisneb selles, et alati üritatakse kasutada parimaid meetodeid treenimiseks st ei olda kinni mingis vanas asjas. Seda ei saa enamuste võitluskunstide kohta aga öelda.

Aga ikkagi: mis sulle ülikõva systema juures tundus?

Kustkohast need parimad meetodid võetakse? Kas mitte just nendest vanadest stiilidest.

Kõik uus on unustatud vana.

Võitluskunst ei saa olla vanas asjas kinni, pigem on probleem siis õpetajas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mhmh. Ja nendes vanades stiilides ka kunagi võideldi päriselt. Asi, mis vahepeal unustusehõlma vajus ajaloolistel põhjustel. Ning ju siis on asi õpetajates - aga suurem osa nendest õpetajatest teevad mingit jampsi ju ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mhmh. Ja nendes vanades stiilides ka kunagi võideldi päriselt. Asi, mis vahepeal unustusehõlma vajus ajaloolistel põhjustel. Ning ju siis on asi õpetajates - aga suurem osa nendest õpetajatest teevad mingit jampsi ju ;)

kas sa tõesti arvad et MMAs on kõik uus ja nendest vanadest võitluskunstidest eiole mittemidagi üle võetud HAAHaa.Minu teada on MMA=mixed martial arts ;)

Ning ju siis on asi õpetajates - aga suurem osa nendest õpetajatest teevad mingit jampsi ju :P

Seda ma ju ütlesingi, et probleem on õpetajates......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et MMA's on ühtteist uut, aga enamus oli pankraationis olemas juba ;)

Traditsiooniliste võitluskunstide probleem on juba oma sada aastat nendes õpetajates.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kustkohast need parimad meetodid võetakse? Kas mitte just nendest vanadest stiilidest.

Kõik uus on unustatud vana.

Võitluskunst ei saa olla vanas asjas kinni, pigem on probleem siis õpetajas.

Palju on unustatud vana, aga palju on ka treenimise käigus selguv uus. Või vähemalt konkreetsete treenijate jaoks uus. Enamus idamaiseid kunste sellist pühaduserüvetust ei lubaks, et astuvad oma mingist vööprogrammist, katast või "vormist" sentimeetrigi kõrvale. Ja nad ei arene. Paljud võitluskunstid on vanas asjas kinni ja see on neisse sisse kodeeritud. Judo on idamaistest kunstidest kõige rohkem mma'le andnud - temast arenes bjj ja kasutatakse ka suht puhast judot mma's. Ülejäänu on pärit kreeka-roomast, vabamaadlusest, poksist, taipoksist (mis on ka suht idast, aga teiste idamaiste asjadega eriti mitte-võrreldav). Seda tehnilises mõttes. Aga üldisi treeningteadmisi (conditioning, jõud) ammutatakse kust iganes. Avatud mõtlemine on võtmesõna.

Systema on samasugune mambo-jambo, nagu paljud salapärased idmaised kunstid. Minu isiklik arvamus, keegi ei pea uskuma. Teil on vabadus mind teisiti mõtlema veenda. "Aga ta ju lükkas trennis kõik pikali" ja "aga seda kasutavad ju speznazi mehed" pole argumendid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki on keegi nii lahke ja postitab mõne video kus kauni kunsti esindaja tappa saab....

Systemat pole mma's näinud. Olen näinud videosid, kus nad teevad midagi mma sparri sarnast. Seal miskitõttu ei teinud nad mitte midagi sarnast nagu oma demodes. Kogu asi nägi välja nagu sitt poks ja sitt maadlus. Milleks siis systema? Maadlema ja poksima õpib ilma muu joorupita mujal paremini. ;)

Mõned videod, kuidas muud kaunite kunstide esindajad tümmi saavad ja neid hämmastab, et nad ei suutnudki vastast ühe löögiga kohe surnuks lüüa nagu nad olid aastaid trennis kuulnud:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid videosid vaadates oli jah näha, et bjj on üle nii karatest kui kung fu-st, samas karate oli jälle üle kung fu-st.Igatahes kung fu tundus kõige mõtetum.Kui ma muidugi neist õigesti aru sain, sest kogenematul silmal pole lihtne neid eristada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah olen kuulnud, jah õpetatakse...

Mina ütleks, et vaadake seda peainstruktori (Mihhail Ryabko) videot ja kasutage oma kriitilist mõistust.

Ja näita mulel mõnda allikat PEALE Systema reklaamallikate, kust võib leida, et SpezNaz õpib Systemat?

That being said - väga palju "sõjaväe ultimate tapavõitluskunstidest" on tegelikult täielik jama... Eesti sõjaväe-jutsu kah:P

mulle meeldis väga see et video pealkiri oli

"More systema bullshido " <--- et juhin tähelepanu viimasele sõnale ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×