Jump to content
ristokru

Super kiire ainevahetus?

Recommended Posts

Tere, olen trenni teinud u. aasta aga areng pole just kõige parem. Mõtlesin abi paluda kuna keegi kusgil rääkis et tänu mu kiirele ainevahetusele pole tulemused kõige paremad.Seega küsimus et mida ma peaksin muutma et areng parem oleks?

Söön u. iga kahe tunni tagant,trenni teen enamasti s.&k.4x10 ja E,K,R

Tänan!

Muudetud kasutaja ristokru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei saa sind läbi portaali päris aidata, otsi jõusaalist treener ja räägi talle oma mured ära, nii saad õige info ja treeningkava!

Korralik treeningkava on olemas,ei hakka kohe selle pärast treeneri juurde jooksma. Arvan et ka siin on palju tarke inimesi kes saavad aidata:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, olen trenni teinud u. aasta aga areng pole just kõige parem. Mõtlesin abi paluda kuna keegi kusgil rääkis et tänu mu kiirele ainevahetusele pole tulemused kõige paremad.Seega küsimus et mida ma peaksin muutma et areng parem oleks?

Söön u. iga kahe tunni tagant,trenni teen enamasti s.&k.4x10 ja E,K,R

Tänan!

Siis sa peadki sööma harvem ning koguselt (kaloraazilt) natuke rohkem, näiteks 4 korda päevas. Lisada võid ka julgelt magusat ning ka rasvast. Kui hakkab kerge peki kord tekkima siis tõmbad vähe tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis sa peadki sööma harvem ning koguselt (kaloraazilt) natuke rohkem, näiteks 4 korda päevas. Lisada võid ka julgelt magusat ning ka rasvast. Kui hakkab kerge peki kord tekkima siis tõmbad vähe tagasi.

Tänan! Aga kas sa oskad õelda mida teha hommikuti(süüa) sest mul ei lähe toit kuidagi alla, proovin aga ei suuda lihtsalt süüa. Seega teen tööle kaasa valgu sheigi. Kas see on suureks miinuseks lisaks et töö on raske(füüsiliselt) ja olen 8 tundi jalgel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan! Aga kas sa oskad õelda mida teha hommikuti(süüa) sest mul ei lähe toit kuidagi alla, proovin aga ei suuda lihtsalt süüa. Seega teen tööle kaasa valgu sheigi. Kas see on suureks miinuseks lisaks et töö on raske(füüsiliselt) ja olen 8 tundi jalgel?

No hakkab tulema : ) Tegelikult on sinuga hoopis asi nii, et su kulutused on päevas nii suured, et sa ei suuda kaloraazilt seda tagasi süüa ega veel vähem ületada (juba 8 tundi füüsilist tööd + jõusaal). Ehk siis sa ei suudagi midagi juurde võtta sel juhul. Hommikuti ärgates joo kohe klaas vett kõigepealt. Ma natuke ennustan veel : ) Päeva jooksul sa sööd liiga vähe (kaloraazilt) ja õhtul laed ennast täist ning muidugi pole siis hommikul isu, on mul õigus ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

valgušeik pole küll mingi hommikusöök

proovi ikkagi putru vms süüa

selle toitumisega on aga ka hardgaineriter nii, et minumeelest pole kindlat reeglit, kui kordade vähendamine neljale ei aita, siis proovi üldse endisest suurendada. toituma pead aga headest korralikest toiduainetest, ja palju liha, kala, kana, muna jne

mida sa tööl sööd?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
valgušeik pole küll mingi hommikusöök

proovi ikkagi putru vms süüa

selle toitumisega on aga ka hardgaineriter nii, et minumeelest pole kindlat reeglit, kui kordade vähendamine neljale ei aita, siis proovi üldse endisest suurendada. toituma pead aga headest korralikest toiduainetest, ja palju liha, kala, kana, muna jne

mida sa tööl sööd?

Pauside ajal kohupiima ja lõunal kartulit ja liha. Kas kartul on õige, mida süüa kõrvale?

Äkki soovitate mida süüa hommikul ja mida oleks näiteks hea valmistada õhtul hommikuks.

Loen et kõik soovitavad süüa hommikul leiba ja putru, seega küsimus et mida head se pudru sisaldab ja mis putru süüa?

Muudetud kasutaja ristokru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pauside ajal kohupiima ja lõunal kartulit ja liha. Kas kartul on õige, mida süüa kõrvale?

Äkki soovitate mida süüa hommikul ja mida oleks näiteks hea valmistada õhtul hommikuks.

Loen et kõik soovitavad süüa hommikul leiba ja putru, seega küsimus et mida head se pudru sisaldab ja mis putru süüa?

Pudrus on palju süsivesikuid, mis sind pikaks ajaks vajaliku energiaga laeb. Ja mina olen aru saanud, et puder sisaldab palju nö. pika ahelaga süsikaid, mis pikemaks ajaks energialaengu annavad.

No süüa võib ntx. kaerahelbeputru, neljaviljaputru, rukkihelbeputru, poes on valik suur ja lai.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pudrus on palju süsivesikuid, mis sind pikaks ajaks vajaliku energiaga laeb. Ja mina olen aru saanud, et puder sisaldab palju nö. pika ahelaga süsikaid, mis pikemaks ajaks energialaengu annavad.

No süüa võib ntx. kaerahelbeputru, neljaviljaputru, rukkihelbeputru, poes on valik suur ja lai.

Mulle endale maitses neljaviljapuder ;) seega seda aga kas siis valke pole vaja hommikul kohe?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
on raske leida asja, milles pole üldse valku

tõesti..= kartulis on 4-5 g valku 100le g. + hästi palju süsivesikud. peale selle on see valk ka taimne..

järelikult on väga keerukas tasakaalustatud menüü tegemine / hankimine.. pole see lihtne midagi

niiviiisi lampi igast sööki ka sisse ei saa ajada lootes sellele et "igas asjas"on valku..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iseenesest on ju lihtne : valku sisaldavad peamiselt liha ja piimasaadused ning süsivesikuid peamiselt teravilja tooted, puu- ning juurviljad ja kõik suhkrud (magusad tooted). Pole nagu eriti keeruline. Valku oleks vaja saada iga toidukorraga, sama on ka rasvadega (välja arvatud treeningjärgne toidukord nt. shake). Ning süsivesikutega juba manipuleeritakse, ehk olenevalt eesmärgist (kaalu tõus või langus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma küsiks siia vahele et kumb hommikusöök oleks parem kas puder või nagu mul ( 3 muna, 2 klaasi keefiri ja võileib singiga) ? kas õhtul oleks kasulik süüa pakk rasvatut kohupiima ilma süsivesikuteta või süsivesikutega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvutame natuke:

Kaerahelbepuder 200 g - 184 kcal

rasva 2,4 g

valke 7,2 g

sv 32 g

Või 10 g - 66,1 kcal

rasva 7,3 g

valke 0,1 g

sv 0,1 g

Keedumuna 2 tk. - 162 kcal

rasva 10,8 g

valke 14,4 g

sv 0 g

Piim 2,5 % 250 g - 130 kcal

rasva 5 g

valke 7,5 g

sv 12,5 g

Kokku energiat - 542,1 kcal

rasva 25,5 g

valku 29,2 g

süsivesikud 44,6 g

Valgud - 29,4 %

Rasvad - 25,6 %

Süsivesikud - 44,9 %

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuna probleem on tuttav, siis pakun ka oma lahenduse - jogurt. Ei suutnud ka enam kuidagi putru, võileibu või midagi muud tahket alla saada hommikul, pärast seda kui hakkasin 6x päeva sööma. Aga liitri jogurtit (seejures ainult joogijogurtit) suudab alla saada küll. Kuigi see meeldiv ei ole. Otsi lihtsalt võimalikult neutraalse maitsega jogurt, et süda pahaks ei lähe. See teeb üle 700 kilokalori ja üle 26 g valgu (kuni 900 kilokalorit isegi, olenevalt kui tõe pähe võib pakkidel olevat infot võtta).

Vaevalt et on midagi tahket, mida sa suudad süüa sellistes kogustes hommikuti.

Samuti päevane kohupiim asenda millegi kaloririkkamaga. Kuigi sa sööd sageli ei ole arvatavasti kaloraaz suur. Pakun üheks korraks jälle jogurit:)

Kokkuvõttes jälgi oma kaloraaži rohkem. Otsi välja kõige kaloririkkamad toidud mida sa saad päeva jooksul süüa ja ürita tõsta kaloraaži niipalju et lõpuks kasvama hakkad (eeldisel et kõik muu on OK) Minul oli see piir 4000 kcal juures, aga see pole muidugi mingi näitaja. Eriti arvestades et sa veel füüsilist tööd teed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuna probleem on tuttav, siis pakun ka oma lahenduse - jogurt. Ei suutnud ka enam kuidagi putru, võileibu või midagi muud tahket alla saada hommikul, pärast seda kui hakkasin 6x päeva sööma. Aga liitri jogurtit (seejures ainult joogijogurtit) suudab alla saada küll. Kuigi see meeldiv ei ole. Otsi lihtsalt võimalikult neutraalse maitsega jogurt, et süda pahaks ei lähe. See teeb üle 700 kilokalori ja üle 26 g valgu (kuni 900 kilokalorit isegi, olenevalt kui tõe pähe võib pakkidel olevat infot võtta).

Vaevalt et on midagi tahket, mida sa suudad süüa sellistes kogustes hommikuti.

Samuti päevane kohupiim asenda millegi kaloririkkamaga. Kuigi sa sööd sageli ei ole arvatavasti kaloraaz suur. Pakun üheks korraks jälle jogurit:)

Kokkuvõttes jälgi oma kaloraaži rohkem. Otsi välja kõige kaloririkkamad toidud mida sa saad päeva jooksul süüa ja ürita tõsta kaloraaži niipalju et lõpuks kasvama hakkad (eeldisel et kõik muu on OK) Minul oli see piir 4000 kcal juures, aga see pole muidugi mingi näitaja. Eriti arvestades et sa veel füüsilist tööd teed.

4000kcl ;) Seega sa oskad ka äkki õelda mis on hästi kalori rikkad ja valgu rikkad? B)

Muudetud kasutaja ristokru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×