Jump to content
rvs

rasvaprotsendi mõõtmise usaldusväärsus?!

Recommended Posts

Käisin täna spordiarsti juures, kus sain teada, et väidetavalt on mul rasvaprotsent 9.7. Peeglisse vaadates võiks ise pigem pakkuda et mingi 15% vms oleks õige. Kuiväga võib neid elektroonilisi mõõtjaid usaldada? Masin ise oli selline, kus pidid kaalu peale astuma ja siis pidi käes hoidma mingeid käepideme moodi asju. Pärast ütles ära kätes,jalgades jne rasvaprotsendi. Osad ütlevad et se nn pekitangidega mõõtmine on täpsem, kuid arst ütles et sellest elektroonilisest ei ole midagi üle, sest nende "pekitangidega" ta võivat veelrohkem mööda mõõta.

Oskab keegi kuidagimoodi selle elektroolinilise masina täpsust kommenteerida?

Loogiliselt võttes peaks ju suht täpne olema, kui spordiarstid seda kasudavad :blink: Kuid samas peeglisse vaadates ei tahaks uskuda et see protsent nii väike on. Oskab keegi öelda millise % juures tuleb meestel välja 6-pack? Naistel pidavat olema vist mingi 12-14% ?

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mitte et ma pahatahtlik olen kuid selliseid teemasid on siin juba meeletult olnud ..... kasuta otsingut ..... siin on jõutud arvamusele et kaliipermeetod on kõige täpsem kui seda teeb kvalifitseeritud inimene.... need mida käes hoida need arvutavad keha rasva välja voolujuhtivuse järgi ... näiteks kui mõõdad tühja põiega siis on su rasvaprotsent väiksem kui siis kui sul on põis täis ja oled jonud paar klaasi vett ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke vb teemast kõrvale aga palju see rasva 1% näiteks kg väljenduks? See kunagi siin foorumis olnud minuarust aga ei leia kuidagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke vb teemast kõrvale aga palju see rasva 1% näiteks kg väljenduks? See kunagi siin foorumis olnud minuarust aga ei leia kuidagi.

100kilosel on 10% 10kg

4. klassi matemaatika

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen neid teemasid lugenud siin otsingus:)

Kuid tänan vihje eest;)

Mul lihtsalt tekkis selline küsimus, kuna arvasin et spordiarst on selleks piisavalt koolitatud inimene ning kui nemad seda juba kasutavad, siis se teoreetiliselt peaks ju täpsem olema.

Aga selliseljuhul tänan vastuste eest, eks tean, et see ei pruukind just kõigetäpsem vastus olla:)

Oli ka teine küsimus, siin foorumis kunagi näign et vastati ühele neiule, et naistel tuleb 6-pack välja umbes 12% juures (st kui rasvaprotsent on ~12). Kas keegi oskab öelda, kuna meesterahval 6-pack välja peaks tulema, on võimalik kuidagimoodi rasvaprotsendi põhjal seda öelda?

Ette tänades:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×