Jump to content
kaido3

Valgu vajadus

Recommended Posts

Kas selline päevane söömine täidab valgu vajaduse.Olen 17 ja kalun u 67

Hommikuks puder.

Järgmiseks koolis söök.Tavaliselt kartulit ja mingit liha kõrvale.

Siis kella 3 või 4 ajal valk.

5 ajal kartulid või makaronid.

Ja õhtul võibolla veel natuke midagi.

Käin 3 korda nädalas jõusaalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

Arvuta ise välja. Sellel portaalil on kaloriarvuti, mis sind aitab. Ma olen ise ka sama vana ja kaalun sama palju ning ma väga ei muretse valkude pärast. Lihtsalt söön palju, aga hoidun valedest asjadest(krõpsud, burger, koka, alkohol, jne,jne). Selles vanuses peaks organism ise ka valku tootma (kuskilt siit lugesin). Tähtis on peale treeningut korralikult süüa. Kõige parem oleks vahetult peale trenni üks sheik ära juua ja hiljem normaalset toitu süüa..

Niipalju minu tarkustest, häid pühi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sa sööd ju täiesti tavalist toitu mida iga teine inimenegi ning nüüd kui teed sporti siis pead vaatama ka toidulauale, et toit sisaldaks rohkem valku kui varem. Peaksid rohkem rõhku panema piimatoodetele kuid on hea, et sööd normaalselt liha. Valgu võtmisega on tähtis mitte üle võtta, järgi täpselt oma valgu võtmise kogust nagu tootja seda ette näeb. soovitan valku võtta 30-40 min peale trenni ning õhtul enne magama minekut - magades lihased kasvavad ja valgu mõju on maksimaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma nüüd enne magama jäämist küll valku ei soovitaks laadida, sest see vajab seedimiseks rohkem aega ja võib muutuda hoopis rasvaks...

soovitaks hoopis süsivesikuid - maisihelbed, müsli jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

selles sa kahjuks eksid. Just sellise vea paljud inimesed teevadki. Nagu me teame, et süsivesik annab energiat. Õhtul magama minnes tavaliselt sa seda energiat ära ei kuluta (Kes kulutab, kes ei kuluta :) kuid sellest me siinkohal ei räägi). Ja on suur tõenäosus, et pigem süsivesik ladestub organismi rasvana, kuna valgu energeetiline väärtus on palju väiksem, kui süsivesikul. Ma loodan, et ma väljendasin ennast selgelt ja loetevalt, parandage mind, kui vaja. Tänan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

äkki ütleksid mullegi, kustkohast sa seda teada said. Praegusel hetkel jään ma siiski enda variandi juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahet pole kuskohast mina seda teada sain,ausalt öelda ei mälata,ahsoo,Indrek Otsuse käest,siis kui hakkasin ka natsa toitumisest rohkem huvi tundma,sina aga loe "KULTURISM KÕIGILE" siis saad ka ehk teada ja võibolla palju muud huvitavatki või mõne targema toitumis "Guru"-ga nagu alles hiljuti kutsuti Fred Antsonit,tema vast on kõige õigem inimene kelle poole võid pöörduda toitumis muredega ja loomulikult ei saa ka ära unustada,et ta on ka hea treener!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

Kui vaid saaks kuskilt selle raamatu.

Aga tehke, mis tahate, kuid mina küll õhtuks süsivesikuid ei söö...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mine ja osta endale see raamat, väga paljudes raamatupoodides müüakse veel tänaseni seda ja maksab vist ca 20kr. ja teadmiseks veel sulle, et 1g valku=4,3cal, 1g süsivesikuid=4,3cal, 1g rasva=9,6cal. ja veel, et valk ei saa sul rasvaks muutuda. lihtsalt enne magama minekut peaks viimane sööma olema ca 2 tundi enne, sest öösel seede elundkond puhkab ja söödud toit jääb ööks roiskuma ja see võib keerata omakorda seedimise ######.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tegelt kah on nii et kui silmad kinni paned siis magu lülitab ennast plõksti välja...huvitav.

Ja teiseks kui ma söön paljast muna (valk) ja teen trenni, siis ei lähe nagu mitte, aga kui söön sokolaadi (süsivesik) ja teen trenni siis pakatan üleni energiast.... kuigi kogus on sama?

Noh amazon ...tarkade klubi...siin oleks vist aeg teil sõna võtta:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edasijõudnud kulturist joob ka öösel. Pikka pausi ei tohiks olla. 9-12h vahe on juba väga pikka aeg. Organism ei ladusta proteiini. Vajalik kogus tuleks jagada ööpeavale laiali. Viimastel usaldusväärsetel(Joensuu ülikool) andmetel on soovitav ka trenni ajal lahja valgu-süsivesikute segu...Ja ?okolladi ei ole ültse kulturisti sõnavaras 8-), Energiatarvest on tõesti iga spordiraamatu sissejuhatuses juttu, minuarust on see sees ka põhikooli programmis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@muc

jah aga millal siis tõeline kulturist peab magama heitma oletame et kl 00.00 kui aga lähen kl 22.00 magama siis tähendab et peaks kl 20.00 sööma aga kui õige aeg on 00.00 siis võin ju ka ju süüa 22.00 kuigi lähen samal ajal kohe magama , siis ju pole 2h vahet, kuigi 00.00-ni on... kurdi keeruliseks läks aga loodan et saite aru.

Ja sokolaad oli lihtsalt näide... kui teada tuntud "asi".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×