Jump to content
Hummer

Süstid

Recommended Posts

Ma pole küll kuulnud, et keegi haigeks oleks jäänud sellest süstist. Aga ise süstida end ei kavatse, pole põhjust.

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest vaktsiinist kasu ainult konkreetse grpivariandi vastu, mida ennustatakse siia kanti jõudvat sel porihooajal. Teiste haiguste ja külmetuste vastu ei aita.

See on u nagu kindlustus. Et vargad murravad sisse ja võivad viia korraga ühe eseme - voodi, maki, pliidi, külmkapi, ükskõik mille, aga telekat ei saa viia, sest see on nn kindlustatud. Vähä napakas võrdlus, aga siiski. Kui tuleb "telekavarguste" hooaeg, siis vaktsineerimata tegelastel kast läinud. Kui tuleb aga mingi teine nn "makivarguste" hooaeg, siis on kõigil sitasti.

Ise olen selleks talveks süstitud. Leidsin, et on mõistlik, kuna peab paljude inimestega suhtlema mitmetes riikides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole kyll mingi doktor aga...

Niipalju, kui ma kuulnud olen (maitea, järsku tõesti naised saunas rääkisid?) siis väike vahe on gripil ja gripil. Eestlase ettekujutlus gripist (palavik jms) ei vasta päris üks ühele siis 'päris gripiga', mis inimese suisa rajalt maha võtab. Nii et minu teada vaksineeritakse siis selle 'karmima' versiooniga gripi tüvede vastu, mida Eestis tavaliselt ei esine.

Teiseks (jälle legend??) pidavat see vaktsineerimine jah organismi tiba rivist välja lööma - kuna võideldakse siis selle 'poogitud' viirusega ning muu organism on siis sellel momendil teiste viiruste jaoks rohkem avatum.

On see siis kah tõsi või mitte - ei oska öelda, aga selliseid lugusid olen ma kuulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi eksisteerib võimalus, et eestlastele ei saadeta päris täpset modifikatsiooni meile vajalikust vaktsiinist, sest WHO jagab maailma regioonideks (meie oleme põhjapoolkeral) ja töötab selle tarvis välja vastava vaktsiini (gripitüved võivad nii laiaulatuslikus piirakonnas siiski suuresti varieeruda). Igal aastal töötavad arstiteadlased välja uued vaktsiinid vastavalt sellel ajahetkel levivatele viirustüvedele. Halb enesetunne peaks kestma mõned päevad peale süstimist, sest just siis elab organism üle gripilaadse immuunvastuse. Immuunsus peaks välja arenema kahe nädala jooksul ja see kestab 10-12 kuud. Vaktsiin töötab vaid nende 2-3 levinuma gripitüve vastu, mille tarvis ta on valmistatud. Igasuguste muude külmetuslike, viiruslike ja bakteriaalhaiguste vastu ta paraku ei aita.

Muudetud kasutaja rambo vennapoeg poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tehti ka tööl süst gripi vastu kuu tagasi, nüüd esimest korda üle pika aja (vist aasta) jäi täna järsku kurk valusaks ja nohu tahab tulla. Ja põhjus on mulle ilmne. Gripp see ei ole, gripp on midagi palju hullemat! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BullShit, viirus on surnud vaktsiinis ja süstitav kraam ei nakata kedagi grippi. Iga viirus, mis inimesi voodisse ajab pole gripp ja gripil on terve hunnik erinevaid tüvesid, milledest paljude vastu süstitav vaktsiin aitab, aga kõigi vastu mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
BullShit, viirus on surnud vaktsiinis ja süstitav kraam ei nakata kedagi grippi. Iga viirus, mis inimesi voodisse ajab pole gripp ja gripil on terve hunnik erinevaid tüvesid, milledest paljude vastu süstitav vaktsiin aitab, aga kõigi vastu mitte.

Selge see! Elusa (loe: elujõulise) viirusega ei nakatata ju kedagi. Eesmärgiks on kindlate antikehade esilekutsumine ja seepärast viiakse vaktsiiniga organismi antigeen, mis põhjustabki immuunsuseks vajalike antikehade tekkimise. Immuunsus saab tekkida kahel moel:

1) haiguse tegelikul läbipõdemisel ehk loomuliku antikehade tekke kaudu.

2) kunstliku haigusega (ehk antigeeni organismi sisestamisega) esile kutsutud antikehade tekke abil.

Tegelikult on ka kolmas meetod, mispuhul viiakse juba valmiskujul antikehad inimese organismi, aga need antikehad hävivad ruttu ja sellest pole kasu, sest organismi ennast pole ju sunnitud antikehi tootma.

Muudetud kasutaja rambo vennapoeg poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina pole ennast kunagi gripi vastu süstida lasknud ja viimati olin gripis umbes 7-8 aastat tagasi seega vaktsiin ei tähenda midagi kui muidu tervislikult elad .....

ja koolist mäletan et vaktsiini puhul süstitakse kehasse gripi nõrgendatud versioon selleks et kehas moodustuksid antikehad just selle konkreetse gripi tüve jaoks .... ollakse suht kindlad et sisse süstitav on nii nuditud et keha saab sellest võitu... samas kui inimesel on väga nõrk immuun süsteem siis võib ta ka sellesse nõrgendatud grippi haigestuda .... vott... vähemalt nii on mul meeles .. aga parandage kui pole ... :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina käisin kah eile süstimas...

Täna on õlas väga õrnalt tundlik - nagu oleks väike sinikas.

Midagi muud ei kurda. Juu siis see on tõesti surnud gripp.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina käisin kah eile süstimas...

Täna on õlas väga õrnalt tundlik - nagu oleks väike sinikas.

Midagi muud ei kurda. Juu siis see on tõesti surnud gripp.

mul ka õlg valus ,algul nagu ei old midagi aga juba õhtuks hakkas tundma anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris elusat viirust ei ole üldse olemaski, sest mingit rakulist ehitust viiruses ei esine. Viirus on valguline moodustis, mis tungib peremeesrakku ja hakkab seal paljunema. Paljunemisvõime tõttu me üldse saamegi viirust tinglikult elusaks pidada. Mis puutub vaktsineerimisse, siis vaktsiine on erinevaid. Mõned neist sisaldavad vaid osakese viiruse valgulisest koostisest ja sellise vaktsiini enda tõttu sellesse haigusesse haigestuda pole võimalik. Gripivaktsiinid on enamasti surnud vaktsiinid. On olemas ka vaktsiine, mis sisaldavad nn elusaid viiruseid nõrgendatud kujul ja selliste vaktsiinide puhul on ka imeväike võimalus, et inimese organism ei tule vaktsiini endagagi toime ja haigestub vaktsineerimise tagajärjel sellesse haigusesse (leetrite või siis tuulerõugete vaktsiin oli üks selline ohtlikematest). Gripivaktsiini pole aga küll kellegi vaja karta, kuigi kasutatakse ka gripi puhul paljunemisvõimelist nõrka viirust, kuid võimalus sellest haigestuda on üliväike.

Muudetud kasutaja rambo vennapoeg poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Gripivaktsiin annab eluaegse immuunsuse, aga ainult konkreetse viirusetüvi vastu, kuna Gripp on RNA viirus, ehk üheahelaline, siis tekib kergesti ja palju mutatsioone ning vaksineerida tuleb iga aasta. Jutt, et näe siin üks vaksineeris ja on ikka haige on suht loll, haige on küll, aga mitte Gripis (vähemalt mitte selles konkreetses haigusetüvis, mille vastu vaksiini sai)vaksineerimine vähenab võimalust haigeks jääda, mitte ei välista seda....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×