Jump to content
zoo

Palju küsimusi!

Recommended Posts

Uurisin siin neid treeningkavasid,kuid paar asja jäi siiski arusaamatuks ja kõik foorumi teemasid ei ole jõudnud ka veel läbi lugeda.

Loodan,et keegi ei pahanda kui küsin võibolla tõesti juba enne küsitud küsimused üle:

1.Kui võtta näiteks algajate kava: harjutused seeriad ja kordused.Siis kas see näeb ette seda et ma teen näiteks 3 seeriat sama harjutust üksteise järgi(+iga seeria vahel 30 sek. paus),või teen kõik harjutused järjest kolm korda(kõigepeal ploktiõmbed 1x järgmisena õlalihastele lendamine 1x jne..kuni kava lõpuni ja siis otsast peale)??

2.Kas treeningu ajal joomine (alkoholi vaba jook ;) ) on lubatud,või võib juua alles peale treeningu lõppu?

3. Kuigi ma pole veel trenni tegema hakanud, on mul siiski pidevalt kõht tühi...söön päevas umbes 4 korda,millest 2 korda söön kõhu mõnusalt täis.Näiteks praegu kell 0.22 mu kõht koriseb!Millest see tingitud on??

olen 19 ja kaalun 84.4 kg,pikkus ~185..

4.Mis kaalus hantlid, kangid ja plokid peaksin valima,kui pole enne eriti jõusaalis käinud??V.a need mõned harvad korrad kevadel.Siis erilist kava ei olnud,kuid kõike kus sai kaalu määrata tegin 25-35kiloga.

Kas on mõtekam alustada väiksemate raskustega kuid rohkemate seeriatega või vastupidi?

5.Mitu korda päevas peaksin sööma,kui plaan on käija jõusaalis E,K,R,P ja jalgpallis T ja N (kas niipalju trenni on üldse mõtekas)??

Juustu,piima,keefiri söön/joon palju ka niisama.

6.Kas peale jõusaali sauna võib ronida?

See oleks esialgu kõik...

Kuna võtan praegu asja päris tõsiselt ,siis eelkõige on oodatud uut infot andvad ettepanekud ja vastused. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uurisin siin neid treeningkavasid,kuid paar asja jäi siiski arusaamatuks ja kõik foorumi teemasid ei ole jõudnud ka veel läbi lugeda.

Loodan,et keegi ei pahanda kui küsin võibolla tõesti juba enne küsitud küsimused üle:

1.Kui võtta näiteks algajate kava: harjutused seeriad ja kordused.Siis kas see näeb ette seda et ma teen näiteks 3 seeriat sama harjutust üksteise järgi(+iga seeria vahel 30 sek. paus),või teen kõik harjutused järjest kolm korda(kõigepeal ploktiõmbed 1x järgmisena õlalihastele lendamine 1x jne..kuni kava lõpuni ja siis otsast peale)??

2.Kas treeningu ajal joomine (alkoholi vaba jook ;) ) on lubatud,või võib juua alles peale treeningu lõppu?

3. Kuigi ma pole veel trenni tegema hakanud, on mul siiski pidevalt kõht tühi...söön päevas umbes 4 korda,millest 2 korda söön kõhu mõnusalt täis.Näiteks praegu kell 0.22 mu kõht koriseb!Millest see tingitud on??

olen 19 ja kaalun 84.4 kg,pikkus ~185..

4.Mis kaalus hantlid, kangid ja plokid peaksin valima,kui pole enne eriti jõusaalis käinud??V.a need mõned harvad korrad kevadel.Siis erilist kava ei olnud,kuid kõike kus sai kaalu määrata tegin 25-35kiloga.

Kas on mõtekam alustada väiksemate raskustega kuid rohkemate seeriatega või vastupidi?

5.Mitu korda päevas peaksin sööma,kui plaan on käija jõusaalis E,K,R,P ja jalgpallis T ja N (kas niipalju trenni on üldse mõtekas)??

Juustu,piima,keefiri söön/joon palju ka niisama.

6.Kas peale jõusaali sauna võib ronida?

See oleks esialgu kõik...

Kuna võtan praegu asja päris tõsiselt ,siis eelkõige on oodatud uut infot andvad ettepanekud ja vastused. ;)

1. 1 Harjutus ikka korraga..et siis kui on ntx lamades surumine 3 x 6-10 siis teed need 3seeriat ära koos puhkepausidega ja võtad järgmise.

2. Mitte et kas on lubatud vaid on just hea kui jood, kas siis paljast vett või mingit muud jooki, see mis endale parem tundub seda joo.

3. Kui pikkade vahedega sul söömised on?

4. Selle pead küll sa ise endale paika panema, keegi sulle sinu eest neid paika panna ei saa, ei tea ju paljuga jõuad teha. Parem oleks muidugi kui alustad ikka väiksemate raskustega, pole mõtet kohe lammutama ja härga mängima hakata kuigi ise ei jõua vb tehagi sellise raskusega. Väiksem raskus ja saad ka korrektsemalt sooritada oma seeriad.

5. Ise tunned, kui jõudu on siis miks mitte, aga üle ka ei tasu pingutada kui ületreeningusse ei taha sattuda. Hea oleks 4-6 söögikorda iga 2h tagant nt. Igakorraga täis ei ole vaja kõhtu täitsa süüa sest organism ei jõua seda kõike korraga ära seedida, pigem väiksemad söögikorrad. Jogurt, kohupiim ja muud piimatooted on head, aitavad asjale kaasa.

6. Vat selle kohta ei oska ma öelda hetkel midagi..Ega midagi hullu ta ei tee vast, pigem lõõgastab. Las targemad annavad selle kohta infot.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikul söön,tavaliselt paar võileiba ja kohvi või piim(umbes kella 7 ja 8 vahel).Koolis söön siis võibolla ühe seljanka või vahel ka mingi prae(see on umbes kell 12) kella 3 ajal söön lõunat juba kodus (tavaliselt praad vms. ei midagi spetsiaalselt) Õhtul söön vastavalt tundele,kas siis midagi ägedamalt või võileibu ja teed jälle.Mitte mingeid kindlaid kellaaegasid ei ole täpselt paika pannud.Kui treeningute heaolu ja tulemused sellest sõltuvad siis teen seda.

Hea oleks kui keegi paneks siia oma söömiste kellaajad.

Praegu kell 1.00 kõht koriseb!Kas enne magama minekut on mõtet süüa ma ei tea.Enne pole söönud eriti,sest organism on hommikul kuidagi väsinud.(olen kuulnud teooriat,et samal kui mina magan,seedib organism seda toitu mis ma sisse sõin enne magama jäämist)on see õige?

Kas 4 korda nädalas jõusaalis (ja peale seda ujumas) käia on liialt palju? (E,K,R,P) T ja N on jalgpall.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

meeldiv et keegi on veel korralikust trennist ja toitumisest ka huvitatud, mitte ei hakka kohe 15 erinevat lisandit kütma:)

õiged küsimused:)

kõik ongi ära vastatud, alisaks ainult et ära saalis veega koonerda, ma ütleks et alla liitri pole mõtet

oma valik, kas vesi v spordijook

ära võileibadega üle pinguta, proovi rohkem liha süüa, kana, kala kindlasti

alustuseks piisab minuarust täiesti 2 korrast saalist nädalas, veidi võtab aega kui keha kohaneb, siis võib suurema koormusega teha ja treeningpäevasid lisada

iseenesest kui võimalik, siis teeksin ujumise eraldi päevadel või mitte rohkem kui 20 min korraga peale trenni

ja kuidagi nii, et sul trennid liiga teineteise otsas poleks, et vahest oleks ikka vabu päevi ka

jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu on küll selline tunne,et tahaks koguaeg aeg trenni teha.See pole sellepärast et tahaks kähku suureks ja laiaks saada,pigem nagu sellepärat et jõusaal ja üldse igasugune treening nõuab distiplineeritust ja järjepidevust,mis hetkel mu elus täiesti puudub.

E- jõusaal

T- jalgpall

K- ujumine äkki?

N-jalgpall

R- ujumine

P-jõusaal?

??või ikka liiga tihe??

Kui olen toiduplaani paika saanud,kas siis igapäev pean sööma samal kellaajal ja pmst samu asju,et ei ole nii et täna kell 3 söön kala (ja kartulit kui võib) ja siis homme kell 3 söön näiteks kodujuustu??

;) Suured tänud kiirete ja asjalike vastuste eest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eespool oli soovitus süüa iga 2 tunni tagant...hmm, võid lugeda nt seda teemat:

LINK, ehk siis ei pea oma hambaid ja magu nii tihti koormama.

Toit peabki olema võimalikult mitmekesine. Mind tüütab küll ära, kui ma iga päev, nädalate kaupa ja samadel kellaaegadel söön täpselt sama staffi. Süüa soovitatakse iga 4...6 tunni tagant. Kle kui sa õhtul pärast trenni sööd ainult ühe korra, siis ma ei mõista, miks sa imestad, et kell 00.30 kõht tühi. Sel kellaajal peaks juba distsiplineeritud (selleks sa ju tahtsid saada ;) ) trennitegija magama.

Kuna ütlesid, et oled algaja, siis ei tasu jah sul nõnda tihti jõukas käia. Kaks korda esialgu täitsa piisav. Viimasest postitusest selgub ka et tahad aeroobsele treeningule rohkem pühenduda, on see nii?

Samuti algajatele soovitaks vähemalt esimese treeningpäeva teha treeneri pilgu all, et sooritada harjutust ÕIGESTI. Ka mina käisin 1a enne, kui ma sain teada, et ma teen kangi tõsteid biitsepsile mitte päris õigesti...

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole veel trenni läinudki aga juba on kõht tühi.

Järgmisest nädalast hakkab kõik peale.

Enne olen teinud noh nii kuidas viitsin ja kui üldse viitsin,ei midagi kindlat.

Jõukas käisin kevadel ka mingi paar kuud,nädalas 1 või 2 korda ja hiljem ujumas.Kui kasutegur oli väike ma arvan,sest rohkem sai niisama sõbraga juttu aetud ja ei midagi muud ;)

Niiet,võileiva ja kohvi korrad tuleks üldse ära jätta??

Ja millal on parem Fat Burner alla laksata,enne või peale trenni?

Tänud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole veel trenni läinudki aga juba on kõht tühi.

Järgmisest nädalast hakkab kõik peale.

Enne olen teinud noh nii kuidas viitsin ja kui üldse viitsin,ei midagi kindlat.

Jõukas käisin kevadel ka mingi paar kuud,nädalas 1 või 2 korda ja hiljem ujumas.Kui kasutegur oli väike ma arvan,sest rohkem sai niisama sõbraga juttu aetud ja ei midagi muud ;)

Niiet,võileiva ja kohvi korrad tuleks üldse ära jätta??

Ja millal on parem Fat Burner alla laksata,enne või peale trenni?

Tänud ;)

rasvapõletusjoogid ikka enne trenni. Mõned joovad seda joogijanuks ka muul ajal.

Üks korralik toidukord 2...2,5 tundi enne trenni oleks ka päris hea. Päris tühja kõhuga ei maksa ka trenni teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole veel trenni läinudki aga juba on kõht tühi.

Järgmisest nädalast hakkab kõik peale.

Enne olen teinud noh nii kuidas viitsin ja kui üldse viitsin,ei midagi kindlat.

Jõukas käisin kevadel ka mingi paar kuud,nädalas 1 või 2 korda ja hiljem ujumas.Kui kasutegur oli väike ma arvan,sest rohkem sai niisama sõbraga juttu aetud ja ei midagi muud ;)

Niiet,võileiva ja kohvi korrad tuleks üldse ära jätta??

Ja millal on parem Fat Burner alla laksata,enne või peale trenni?

Tänud ;)

Ära jätta pole küll mõtet! Kiudained saab sealt ja paar viilu leiba/saia midagi halba küll ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süüa soovitatakse iga 4...6 tunni tagant.

Kui eesmärgiks on lihaskasv, siis sellise toitumisega ei näe sa mingit arenemist. Ikka 2 tundi. Max võib olla 4 tundi. Keha vaja kogu aeg toitaineid, et need saaksid pidevalt nö ringleda su kehas ja ei tekiks tühja kohta. Lihas arendamiseks on see väga tähtis!

Enamus sai juba öeldud autorile.

Nii palju veel, et alkoholiga võiksid ka piirduda.

Kohviga samuti. Saia leiba võid süüa, saiaga püüa õhtupoole rohkem piirduda, kuna on süsivesikuterohke. Muidugi kui eesmärk on mass, siis miks ka mitte. Leib on tähtis ja on väga kiudaineterohke ja kusjuures peakski olema päevaste menüüde sees!

Trennis peaksid tõesti jooma. Ise ma ei joo paljast vett, panen viinamarjasuhkrut (glükoos) vee sisse. Võin soovitada sama ka sulle.

Kui oled algaja, soovitan algul üldfüüsilist vormi paranda, tehes 3x nädalas. Iga trenn kogu kehale 1-2 harjutust, võid ära jaotada ka ala- ja ülakeha päevadeks.

Harjutusi tehes, ei peaks seeriaid üle 4 olema, on olemas ka erandid, kuid praegu jätaks välja ehk. Soovitatakse 3-4 seeriat, korduste arv peaks jääma 6-12 vahel tõesti, kui eesmärk on lihasmass. Pikkade seeriatega saavutad reljeefi. Pausid, nii harjutuste vahel võiks olla tunde järgi, kuid päris puhkama ka jää. Väike intensiivsus võib olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui eesmärgiks on lihaskasv, siis sellise toitumisega ei näe sa mingit arenemist. Ikka 2 tundi. Max võib olla 4 tundi. Keha vaja kogu aeg toitaineid, et need saaksid pidevalt nö ringleda su kehas ja ei tekiks tühja kohta. Lihas arendamiseks on see väga tähtis!

Enamus sai juba öeldud autorile.

Nii palju veel, et alkoholiga võiksid ka piirduda.

Kohviga samuti. Saia leiba võid süüa, saiaga püüa õhtupoole rohkem piirduda, kuna on süsivesikuterohke. Muidugi kui eesmärk on mass, siis miks ka mitte. Leib on tähtis ja on väga kiudaineterohke ja kusjuures peakski olema päevaste menüüde sees!

Trennis peaksid tõesti jooma. Ise ma ei joo paljast vett, panen viinamarjasuhkrut (glükoos) vee sisse. Võin soovitada sama ka sulle.

Kui oled algaja, soovitan algul üldfüüsilist vormi paranda, tehes 3x nädalas. Iga trenn kogu kehale 1-2 harjutust, võid ära jaotada ka ala- ja ülakeha päevadeks.

Harjutusi tehes, ei peaks seeriaid üle 4 olema, on olemas ka erandid, kuid praegu jätaks välja ehk. Soovitatakse 3-4 seeriat, korduste arv peaks jääma 6-12 vahel tõesti, kui eesmärk on lihasmass. Pikkade seeriatega saavutad reljeefi. Pausid, nii harjutuste vahel võiks olla tunde järgi, kuid päris puhkama ka jää. Väike intensiivsus võib olla.

puhas tõde see nüüd küll pole, et iga 2 h tagant. Oleneb ju söögikorra kogustest, personaalsest ainevahetusest jne. Võimalus on siinsamas amazonis BAV arvuti (ma ise pole küll seda kasutand, kuid ma ennetan seda kasutanud inimeste soovitusi) abil välja selgitada energia kogus, mida sul tuleks päevas sisse süüa, sealt edasi pole juba probleem jaotada need päeva peale, no kasvõi 2 tunni tagant. Kuid parim soovitus - hangi omale spetsialisti poolt koostatud toitumiskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh ;)

Esialgu on eesmärgiks ikkagi üldfüüsilise vormi parandamine ja antud ressursside suunamine.

Eraldi erilist rõhku aeroobsele trennile ei pane,aga mõtlesin et äkki on hea kui käia veel lisaks jõusaalile veel ka ujumas pärast ja siis nö. puhkepäevadel jalgpalli mängimas.

Panen siis paika plaani,et käin E,K,R jõusaalis (+ ujumine) ja P lihtsalt ujumas + T ja N jalgpall.

Üritan veel foorumis ringi tuhnida ja kõike kasulikku meelde jätta,mida hiljem rakendada.

Ega ometi keegi kogenum tüüp Kalev Spa jõusaalis ei käi??

On see tavaline,et raskusi tõstes biitsepist veresooned välja hakkavad lööma?? ;)

Niiet hommikul siis kõht samamoodi täis nagu lõunalgi??

Kas on tõsi et 1 pudel Fat Burnerit annab organismile terve päeva vitamiinikoguse?

185 cm = 84.4 kg on normaalne suhe?Ei pea ennast eriliseks piitsavarreks,samuti mitte ka töntsakaks.

Tänud veelkord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
puhas tõde see nüüd küll pole, et iga 2 h tagant. Oleneb ju söögikorra kogustest, personaalsest ainevahetusest jne.

Siis tulebki süüa sellises koguses, et paha ei hakkaks ja tahad iga 2-3 tunni tagant süüa. Muidugi on tähtis et saad igast toidukorrast piisava koguse valgud, rasvad ja süsivesikud kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma teeks ikkagi alguses 2x nädalas jõusaali, pole mõtet liiga suurt põntsu panna, kiiret pole ju kuhugi (ma muidugi ei tea kui kaua sa seal juba käinud oled, kui paar kuud, siis tee 3, aga ma arvan et siis peaksid juba vaheldustega trenni tegema, et ei oleks 3x nädalas üks ja sama kava)

see veresoone värk on normaalne

kõht peaks olema kogu aeg pooleldi täis

fat burneris on jah suht palju vitamiine

iseenest trenniva inimese kohta on su kaalu ja pikkuse suhe okei, mittetrenniva kohta võiks ilmselt kergem olla. mina olen näiteks 183 ja 85. aga ei oska öelda, kui pole pilti näinud

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju veel, et alkoholiga võiksid ka piirduda.

ma siin niisama norin, aga see lause kõlab küll nii, et ainult alkoholi võidki tarbida, süüa mitte; äkki on jutt ikkagi piiri pidamisest? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×