Jump to content
zoo

Ujumine peale jõusaali

Recommended Posts

Kuna suvi seljataga,ja kõrgkooli kõrvalt ka natuke vaba aega on tekkinud,otsustasin ennast uuesti käsile võtta ja hakata trenni tegema.Nooremas eas sai 5-6 aastat ujumise trennis käidud ja hiljem umbes 5 aastat ka jalgpallis.Gümnaasiumi ajal jäid aga trennid katki ja nüüd olen juba pmst. 3 aastat ilma igasuguse füüsilise treeninguta elanud.Lisaks on tekkinud halvad harjumused nagu suitsetamine ja tihe alko tarbimine. ;)

Millist trenni soovitaksite?(kui üldse)

Ise mõtlesin hakata käima Kalev Spas 3-4 nädalas jõusaalis ja peale seda ujumas.Samuti jätkata jalgpalli trenni 2 korda nädalas. ;)

Jõudu ja kestvust peaks mul olema.Kuid probleemiks on just keha üldise füüsilise vormi taastamine ja mingil määral ka lihaste kasvatamine.

Kas peale jõusaali on mõtekas lõdvestuseks ujuma minna ja sauna??

P.S

Ettetänades mõistva suhtumise eest.

Muudetud kasutaja zoo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ürita siis enne trenni või mingil ajal trenni alguspäevil suitsetamisest ja ka alkost loobuda või siis vähendada nende osakaalu päeva tegevustes ... et ega need trennile ja kaalule hästi ei mõju .....

trenni mõttes .... hmmm 3-4 korda jõukas ja veel ujumas ka on korraga palju .... et järsku teed nii et alguses käid näiteks 2 korda jõukas ja 2 korda ujumas ... siis kuu või 2 pärast hakkad käima 3 korda nädalas jne .... aga see minu arvamus .... et võta algajate kava mis on 2 päeva peale jaotatud ja hakka selle järgi tegema .... ürita ka oma toitumine korda seada .... ja nagu öeldud alko ja suits ei ole trenni soodustavad tegurid ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise plaanin ka kalev spa-sse trenni minna, pole sinna jõudnud veel, sest pole trennikaaslast leidnud :D

aga 3-4 korda nädalas võib küll palju olla, ise kahtlen kas mul jaksu jätkuks, tööl käimine on väsitav juba :D ja suits ja trenn ei sobi kokku :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alguses on 3-4 korda jõusaali liiga palju

ja ujuda ei soovita peale seda ka liiga kaua, vbl pool h

ideaalne oleks 2x saali alguses ja siis ujumine

saun pole halb

aga sellise kombo juures ära unusta kõvasti vett tarbida, sest vedelikudefitsiit võib lõppeda tervisehädadega

saalis joo umbes liiter. peale ujumist ja sauna soovitaks ka veidi turgutada.

mul oli kunagi nii, et ei joond piisavalt vett ja iga kord aeroobset tehes hakkas pea kohutavalt valutama, aga lahendus oli seekord õnneks lihtne

jõudu!

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga sellise kombo juures ära unusta kõvasti vett tarbida, sest vedelikudefitsiit võib lõppeda tervisehädadega

saalis joo umbes liiter. peale ujumist ja sauna soovitaks ka veidi turgutada.

mul oli kunagi nii, et ei joond piisavalt vett ja iga kord aeroobset tehes hakkas pea kohutavalt valutama, aga lahendus oli seekord õnneks lihtne

jõudu!

kurat ja ma mõtlesin miks mõnikord ujumise ajal pea hakkab valutama. Tarbin küll alati vedelikku aga ma ei jälgi täpselt kui palju. Janu järgi tavaliselt. Peab siis katsetama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kurat ja ma mõtlesin miks mõnikord ujumise ajal pea hakkab valutama. Tarbin küll alati vedelikku aga ma ei jälgi täpselt kui palju. Janu järgi tavaliselt. Peab siis katsetama.

no ega rohkem pole ka mõtet tarbida kui janu ei ole. ujudes võib olla ka sellest, et ei hinga õigesti näiteks kui stiil on paigast ära

katseta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Homsest alates astun ka jälle spordihuviliste sekka tagasi.

Foorumis ringiliikudes ja küsides sain kõigile oma küsimustele vastused ja rohkemgi veel,sest alati on midagi mida tahaks teada aga ei taipa küsida kah õigel ajal.

Teen siis 2 päeva jõusaalis + ujumas peale saali

ja 2 päeva niiama ujumas + 2 päeva jalgpalli.

Aeroobne trenn pidi ju ainult kasuks tulema,kui ei plaanis kasvatada endast lihamäge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

käin 5x nädalas jõusaalis ja peale seda 20min ujumist..jõusaalis alustan 20min spinneril ning seejärel jõuharjutused nii ülakehale kui ka alakehale ning lõdvestuseks ujumine ning saun, treengu ajal ja peale kasutan spordijooki. Toitumist püüan kontrolli all hoida kuigi olen sunnitud ameti tõttu (kokk) kõike proovima. treeningut ilmselgelt palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
käin 5x nädalas jõusaalis ja peale seda 20min ujumist..jõusaalis alustan 20min spinneril ning seejärel jõuharjutused nii ülakehale kui ka alakehale ning lõdvestuseks ujumine ning saun, treengu ajal ja peale kasutan spordijooki. Toitumist püüan kontrolli all hoida kuigi olen sunnitud ameti tõttu (kokk) kõike proovima. treeningut ilmselgelt palju?

Igal jõusaalipäeval võtad üla- ja alakeha läbi? Natuke segaseks jäi, vähemalt mulle - ehk annad põhjalikuma ülevaate.

Minu arust on viis jõusaali küll väga palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5x nädalas pole küll mõistlik kogu keha teha

ma kogu keha ei soovitaks üle 2 korra teha

niiet vaata, kuidas sulle paremini sobib, kas 2 kogukehatrenni ja aeroobsed eraldi päevadel või jaota keha 4ks v 5ks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5x nädalas pole küll mõistlik kogu keha teha

ma kogu keha ei soovitaks üle 2 korra teha

niiet vaata, kuidas sulle paremini sobib, kas 2 kogukehatrenni ja aeroobsed eraldi päevadel või jaota keha 4ks v 5ks

Ma arvan, et algajal ei ole küll kohe mõtet keha neljaks või viieks jagada ! Pigem hakkata jupp- jupilt koormust tõstma ja siis kava lahti harutama !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma nüüd väga algaja kah ei ole jõusaali tehtud pool aastat lihtsalt mõtlesin et kas koormus liiga suur, samas olen eluaeg tegelenud spordiga seda siis aeroobse näol. Lihtsalt mul pole midagi paremat teha kui jõusaalis ja ujumas käia:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et algajal ei ole küll kohe mõtet keha neljaks või viieks jagada ! Pigem hakkata jupp- jupilt koormust tõstma ja siis kava lahti harutama !

miks ei ole mõtet? ma arvan, et on küll. Ma teeks küll kõik lihased ühe korra läbi nt 4 või 5 päevaga. Kindlasti on kasulikum teha pigem nii kui, et 5x nädalas terve keha läbi. Kui meeldib jõusaalis käia siis võib ju. Ei pea tegema kõik kordused suutlikuseni, mida palju algajad ei teegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
miks ei ole mõtet? ma arvan, et on küll. Ma teeks küll kõik lihased ühe korra läbi nt 4 või 5 päevaga. Kindlasti on kasulikum teha pigem nii kui, et 5x nädalas terve keha läbi. Kui meeldib jõusaalis käia siis võib ju. Ei pea tegema kõik kordused suutlikuseni, mida palju algajad ei teegi.

Jutt ei olegi , et ta 5x nädalas fullbody kava järgi peaks treenima. Aga selle kohta, et "kui meeldib jõusaalis käia bla-bla-bla" kohta ütleks mu treener, et jõusaalis käijaid on palju, aga enamus käib niisama aega veetmas ja teisi vaatamas ning ainult väike osa käib tõesti trenni tegemas.

Nojah, eks igaüks teab mida teeb, mina arvan küll, et mõtekam on alustada rahulikult ja tõsta pidevalt koormust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×