Jump to content
alz1

valkude kvaliteet

Recommended Posts

Mure siis järgmine:kuna olen tudeng ei ole ka palju raha siit ka minu küsimus.

Kas piima ja jogurti valgul on ka mingi kvaliteedi vahe, või imendumise kiiruse vahe? Oletame, et kallab terve paki( 1L) piima kohe kurgust alla. Piim on vedel ja läbib organismi kiiremini,kas selle ajaga jõuab kõik 30 g valku ära imenduda või ei?Jogurt jällegi läbib seedetrakti aeglasemini ja jõuab rohkem imenduda .Teiseks nende toodete valmistamismehanismide kulgedes võib ju ka valgu kvaliteet langeda.

piim samas koguses (1L) on jogurtist (umbes) poole odavam.Kui ma tarbin 1L jogurtit või 2 L piima(hind tuleb sama), kummast ma saaks rohekem kasu, ja miks????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
piim on Tunduvalt vähem töödeldud ja paremini omastatav kui jogurt

Ei tea kas ta nüüd vähem töödeldud on... Poes müügil olev piim ju kõik pastöriseeritud.

Eks mõlemal oma head ja vead, jogurtist saab jälle igasugu seedimisele kasulikke bakterikultuure.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

on, kuskil oli artikkel selle kohta, peast aga linki ei oska öelda

tavainimesele, kes seedimine korras aga tavaliselt neid lisa bakterikultuure vaja pole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parem valik oleks toidukord piima asemel asendada petti, hapupiima või keefiriga. Peale trenni muidugi rasvata joogijogurt on nendest parim variant, küll aga oleks vaja seda sellel juhul juua 1 liiter, et valgu kogus (30-35 grammi) kätte saada. Samas aga süsivesikuid tuleb 1 liitrist natuke liiast (120-140 grammi). Minu teada maksab 1 liiter joogijogurtit teatud poodides 10 krooni. Pakun välja aga lahenduse treeningjärgseks sheigiks : pool liitrit joogijogurtit + lisaks 20-30 grammi toidulisandina puhast valku. Selle variandi eeliseks on see, et iga päev saab kasutada jogurti näol erinevaid maitseid ja toidulisandina valku jagub ka poole kauem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×