Jump to content
Mart Muru

Steroid

Recommended Posts

Mis tähendab "Niimoodi ongi"? No ongi jah niimoodi - lehekülg steroididest, mis siin arusaamatut on?

Sama tahax ma ka teada :lol: Mis seal imelikku siis on :)

Muudetud kasutaja Ikkreh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eestlaste seas steroidipanijad palju pole, aga ameerika foorumeid lugedes tundub seal neid ikka metsikult olevat. Tundub, et seal trenni eesmärk pole parem tervis, vaid midagi muud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures mulle tundub, et steroidid koguvad populaarsust noorte seas siin Eestis. Hiljuti kuulsin, kuidas päris paljud, kes saalis käivad, midagi tarvitama kavatsevad hakata või juba tarvitavad. Ei tea kas siis uudishimust või kavatsusest saada suureks kiiresti. Uudishimust saan täitsa aru, aga mängitakse siiski oma eluga, mida on siin-elus ainult üks ja ei tilkagi rohkem. Riskantne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures mulle tundub, et steroidid koguvad populaarsust noorte seas siin Eestis. Hiljuti kuulsin, kuidas päris paljud, kes saalis käivad, midagi tarvitama kavatsevad hakata või juba tarvitavad. Ei tea kas siis uudishimust või kavatsusest saada suureks kiiresti. Uudishimust saan täitsa aru, aga mängitakse siiski oma eluga, mida on siin-elus ainult üks ja ei tilkagi rohkem. Riskantne.

Ei tea, äkki võiks Eesti koolides olla mingeid loenguid sellisetest asjadest :)? See ju samuti selline halb asi mis kogub populaarsust. Et iga noor, kes jõusaalis käib ei hakkaks kohe mõtlema, et võiks proovida...

Lihtsalt selline mõte.

:lol:

Muudetud kasutaja Creek poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi on ei ole vist niivõrd proovimises, kui eesmärgis. Paljud käivad eesmärgiga saada "suureks". Kui nad käivad 1 kuu ära, siis on kopp ees ja tulemused ka suht 0 lähedased. Väljapääsuna tulebki mingi steroid, millest ta nt sõbralt kuulis. Endal pole mõtteski olnud see, arvatavasti ka sellepärast, et mulle meeldib seda ala teha. Lihased pole primaarne eesmärk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole saladust, et ka eestisisene nn tippsport põhineb dopingul. Eks tänapäeval ka Eesti tippu enam puhtalt nii kergelt ei saa - igal pool steroidid - olgu see kergejõustik, maadlus, tõstmine, aerutamine või poks. Ja müüakse steroide iga nurga peal, iga laps võib soetada, kui tal raha piisavalt on. Kulturismis on olukord isegi parem, sest seal tehakse tavaliselt dopingkontrolle. Üldiselt peaks ka muudes spordialades rangemad kontrollid sisse viima, et sport natukenegi puhtamaks muutuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole saladust, et ka eestisisene nn tippsport põhineb dopingul. Eks tänapäeval ka Eesti tippu enam puhtalt nii kergelt ei saa - igal pool steroidid - olgu see kergejõustik, maadlus, tõstmine, aerutamine või poks. Ja müüakse steroide iga nurga peal, iga laps võib soetada, kui tal raha piisavalt on. Kulturismis on olukord isegi parem, sest seal tehakse tavaliselt dopingkontrolle. Üldiselt peaks ka muudes spordialades rangemad kontrollid sisse viima, et sport natukenegi puhtamaks muutuks.

Jura.

Mina pole ühtegi nurka näinud, kus müüakse. Ainult apteegis retseptiga.

Erinevate alade puhul on väga suur vahe, kui palju steroidide kasutamine üldse annab. Tippkulturism ilma on mõeldamatu, maadluses ja amatöörpoksis võib tipptasemele vabalt ka ilma jõuda.

Kulturismis ei ole olukord kuidagi parem kui teistel aladel - tippkulturismis moepärast ehk mingist kontrollist mõnikord räägitakse, aga reaalselt ju mingeid korralikke kontrolle läbi ei viida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on ka teada mingeid konkreetseid nimesid, kes Eesti kulturistidest (väidetavalt) keelatud aineid tarbivad? ;)

Samas võibolla keegi oskab anda võrdluseks maailma parimate kulturistide nimed (pildid), et kes väidetavalt on nö. puhas ja kes keelatud ainetega? Et lihtsalt võrdluseks kui suur see vahe olla võib nö. "puhta" ja "musta" kulturisti vahel maailma tipptasemel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on ka teada mingeid konkreetseid nimesid, kes Eesti kulturistidest (väidetavalt) keelatud aineid tarbivad? ;)

Samas võibolla keegi oskab anda võrdluseks maailma parimate kulturistide nimed (pildid), et kes väidetavalt on nö. puhas ja kes keelatud ainetega? Et lihtsalt võrdluseks kui suur see vahe olla võib nö. "puhta" ja "musta" kulturisti vahel maailma tipptasemel?

Mis sa arvad, et keegi hakkab teiste peale näpuga näitama?

Ja maailma tipus, kust me teame, kes tarbib, kes mitte. Inimene ise teab kõige praemini, kas ta kasutab või mitte, seda ei saa keegi teine kindlalt öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ma seda kulturismimaastikku ju ei tunne, äkki lihtsalt on juba nö. avalik saladus, et keegi pruugib ja ta isegi on seda tunnistanud või siis on isegi keegi vahele jäänud? Mingit suvalist ja põhjendamata näpuga näitamist loomulikult ei taha. Tahaks lihtsalt mingit näidet (kasvõi maailma mastaabis) kui sellist on võimalik anda, et näe, steroidide abiga on saavutatud selline tulemus ja "puhtalt" on võimalik saavutada selline tulemus. Tõesti rõhutan, et minu teadmised selle ringkonna tegijatest on üsna väikesed ja võibolla tõesti ei olegi kõvade tegijate hulgas neid kes keelatud vahenditega vahele on jäänud?

No näiteks seda me ju teame, et Arnold Schwarzenegger kasutas aineid, mis praegu keelatud on ja vist isegi praegusel ajal on ülimalt raske (või isegi võimatu?) vähemalt sama head tulemust saavutada?

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eestis on üheks piiravaks asjaoluks ka see rahaline pool.Steroidid on ikka suht kallim asjad,võrreldes teiste toidulisadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, arvestades seda, et Eestis keegi (vähemalt kulturismis) oma alaga suurt raha niikuinii ei teeni, nii palju kui ma aru olen saanud, siis oleks muidugi keelatud ainete kasutamine üsna mõttetu, mis muidugi ei välista asjaolu, et seda ei tehta. Samas ma ei usu, et suurematel võistlustel osalejatset keegi seda teeks. Aga kas siis näiteks maailma mastaabis (väljaspool Eestit) ei ole mõnda näidet (pilti) näidata, et näed, sellised lihased on võimalik ainult tänu steroidide ja muude keelatud ainete tarvitamisega saavutada?

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii mõndagi leidsin: http://www.muskelschmiede.de/andreas-muenzer-t1080.html

Päris jõhker, üsna ebaloomulik tundub mõningatel piltidel. ;) Võibolla asjatundjamad inimesed oskavad täpsemalt kommenteerida mõne pildi kohta, milline lihas(grupp) näeb välja selline, et peale vaadates kohe võib öelda, et puhta treeninguga sellist võimalik saada pole. Kui on võimalik seda öelda.

Aga anna nüüd mõni kõva tegija, kes raudselt puhas peaks olema, vaataks/võrdleks et millised erinevused on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Steroidide tõttu oleks peaaegu teise ilma läinud ka selline mees nagu Mike Matarazzo. Vana ärkas ühel öösel selle peale üles, et ninast ja suust hakkas suuremas koguses mingit vedelikku ja verd välja voolama. Pulss oli puheolekus 177 lööki minutis. Arsti juurde jõudes tuli välja, et kolm peamist südamearterit on ummistunud - üks neist 75% ulatuses ja kaks 100%. Arstid ütlesid, et kui ta tahab veel päikesetõusu näha, siis tuleb teha viivitamatult südameoperatsioon. Ja see juhtus kõik 39 aastaselt.

Pikk lugu siin - http://www.getbig.com/iview/matarazzo041221.htm

Loo lõpus väidetakse, et steroidid polnud justkui peamine põhjus, miks nii juhtus. Ise arvan siiski natuke teisiti...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige tuntum ja promotom liiga on IFBB... seal need prod, ehk siis Pro Cardi omanikud, on kõik steroidiahvid ma olen 100% kindel. Kellegil vist ei tule mõttessegi puhtalt seal midagi teha, sest niimoodi sa ei saa lihtsalt vastu teistele... pole lootustki. Liigas on "reeglite järgi" steroidid keelatud, aga kedagi ei testita ja keegi ei tunnista ka, et nad süstivad end. Ajavad lihtsalt juttu, et treenisin 10 a jutti nii, aga siis hakkasin tegema hoopis nii ja kasutama näe selle firma tooteid ja näe ma gainisin aastas 10-15kg puhast lihasmassi. Bullshit. Tegelikult panevad ogaralt steroide, reklaamivad tooteid ja poseerivad ajakirjadele, sest sealt tulebki nende ainus sissetulek. Ausad, nö natural bodybuilderid ei saa Pro Cardi ehk professionaalseks, siis neil seda raha on palju raskem saada kuskilt. Kui pole nime, siis ei taheta sind reklaamima oma tooteid või pilte teha. Aga toidule ja lisanditele kulub metsikult ikka raha... pole lootustki ja sellepärast on steroidid ainus variant.

Eesti tase on muidugi teine... lahja. USAs paljud mehed jõusaalis, kes steroidide abil, kes ilma on sama suured kui Eesti parimad kulturistid, kuid nende taseme juures seal, pole nad mingid tegijad, polegi kulturistid, lihtsalt kapid ja põkid mehed. Kuid Eesti ka steroididest puhas pole, nt seal liigas on neid küllaga, kus Kalmus võistleb ja vene-rahvusest mehed kipuvad neid rohkem üldse kasutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×