Jump to content
Renxu

põlved raksuvad

Recommended Posts

Ma ei tea kas peaks pöörduma perearsti juurde või mõni treener oskab siin aidata..

Selline probleem ,et kükke tehes põlved raksuvad päris kõvasti ja ma ei tea kas ma tohin teha igast kükkidega seotud harjutusi?Sest põlved hakkavad natuke valutama küll peale kükkide tegemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söö liigese rohte ka vahel, no kaks korda aastas ja üks kuur on kolm kuud. Ja kükk jäta mõneks ajaks ära üldse treening kavast, senikaua kuni jälle põved ei valuta. Ja arsti juures käi ka kindlasti , mitte perearsti vaid ORTOPEEDI juures, muidugi perearst kirjutab saatekirja ortopeedi juurde, kui ta midagi ise ei oska välja mõelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga oskab keegi pakkuda mingeid selliseid harjutusi reitele mis ei nõuaks siis nii väga põlvede koormamist?

üldse äkki keegi oskab aidata teha mingi treeningkava alakehale

mis ei koormaks väga põlvi ,aga samas võtaks korralikult läbi

Muudetud kasutaja Renxu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal ka põlvedega jama, kuid kas jõutõmbe koormab palju põlvi ... ise tahaks just natuke puhkust neile anda jõutõmbega, kuid pole see pole vist parim variant ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgade sirutamine trenazööril ei tohiks koormata liigest niipalju kui kangiga kükkimine IMO. Jõutõmme ka ei tohiks põlvi koormata väga, sa ei kükita maha ju jõutõmmet tehes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On treenereid, kes ei soovita seda harjutust üldse (nt on ju kükiga sama lugu). Siiski kasutatakse mõlemaid harjutusi väga palju. Kui õigesti teha, siis ei tohiks olla kahjulik. Kerge on ju plokk põhja panna ja siis raskust üles visata, vb siis satub põlvedele suur pinge. Aga kui kerge raskusega, viimase harjutusena (jalad väsinud), aeglaselt ja puhtalt teha, siis ei tohiks midagi juhtuda.

Muidu üks kulturist rääkis kunagi, et ta ei tee kükke, sest need on halvad põlvedele ja lisas, et tema on oma suured jalad saanud just jalgade sirutustega. Ei tea, kas see 100% tõsi on, sest jalad olid sellised:

1999hu1.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On treenereid, kes ei soovita seda harjutust üldse (nt on ju kükiga sama lugu). Siiski kasutatakse mõlemaid harjutusi väga palju. Kui õigesti teha, siis ei tohiks olla kahjulik. Kerge on ju plokk põhja panna ja siis raskust üles visata, vb siis satub põlvedele suur pinge. Aga kui kerge raskusega, viimase harjutusena (jalad väsinud), aeglaselt ja puhtalt teha, siis ei tohiks midagi juhtuda.

Muidu üks kulturist rääkis kunagi, et ta ei tee kükke, sest need on halvad põlvedele ja lisas, et tema on oma suured jalad saanud just jalgade sirutustega. Ei tea, kas see 100% tõsi on, sest jalad olid sellised:

1999hu1.jpg

Porter Cottrell on selle mehe nimi, kui õigesti mäletan ...

Igaljuhul olen selle venna üht videot vaadanud, kus ta jalapäeval rääkis sama juttu, et ta ei tee kükke kuna

see põlvedele kahjulik ja teeb selle asemel sirutusi masinal ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Porter Cottrell on selle mehe nimi, kui õigesti mäletan ...

Igaljuhul olen selle venna üht videot vaadanud, kus ta jalapäeval rääkis sama juttu, et ta ei tee kükke kuna

see põlvedele kahjulik ja teeb selle asemel sirutusi masinal ...

Küll aga teeb/tegi ta jalapressi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://gallery.fitness.ee/view_photo.php?s...amp;id=aab-siin Marek Morozovi üks jala harjutustest, see harjutus mida ta teeb ei koorma põlvi, võid sama harjutust teha ka kummilindiga väga hea ainult hoia jalga 90 kraadi nurga all nagu põlve tõstaks väge hea harjuts ja tee rahulikult kui põlve oled üles tõstnud hoia sekund üleval ja siis alla tagasi. J siis tavaline harjutus SÄÄRTE SIRUTAMINE mida suurem ja tugevam sul jalalihas on seda vähem koormab põlve.

http://gallery.fitness.ee/view_photo.php?s...&id=aab-see harjutus

http://gallery.fitness.ee/view_photo.php?s...amp;id=aab-siin Jala tõsted diagonaalis üles plokil Marek Morozovi üks jala harjutustest, see harjutus mida ta teeb ei koorma põlvi, võid sama harjutust teha ka kummilindiga väga hea ainult hoia jalga 90 kraadi nurga all nagu põlve tõstaks väge hea harjuts ja tee rahulikult kui põlve oled üles tõstnud hoia sekund üleval ja siis alla tagasi. J siis tavaline harjutus SÄÄRTE SIRUTAMINE mida suurem ja tugevam sul jalalihas on seda vähem koormab põlve.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küll aga teeb/tegi ta jalapressi.

Jalapress ei mõju põlvedele nii rängalt nagu kükk ...

Ise olen jalapressi teinud küll ja küll, aga esimest - teist korda kükki proovides hakkasid mul põlved kergelt valutama ... Hack-kükist pole mõtet rääkidagi ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalapress ei mõju põlvedele nii rängalt nagu kükk ...

Ise olen jalapressi teinud küll ja küll, aga esimest - teist korda kükki proovides hakkasid mul põlved kergelt valutama ... Hack-kükist pole mõtet rääkidagi ...

Selle kohta on väga erinevaid arvamusi.

Tsitaat: "you discussed not going deep on squats and you also do a lot of leg presses. Once you started going deep on squats, your knees hurt, but you went back to leg presses. Leg presses...and this is only according to the Ortho docs who worked with our teams...are harder on the knees than any squat. The angle of the knee on leg presses can really hurt the patella tendon."

http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=490160

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, kuidas jalapress põlvedele mõjub, on loomulikult vaieldav ja sõltub paljuski sellest, kuidas seda harjutust sooritada.

Põhjus, miks ma jalapressi seoses P.Cottrell-ga mainisin, seisneb vajaduses vältida mõnes inimeses tekkida võivaid väärarvamusi nimetatud härrasmehe harjutustevalikus nelipeade arendamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kas tegemist ei või olla mingi tavalise kasvuprotsessist tingitud nähtusega

sest olen alles 16 ja viimasel ajal on pikkust kõvasti juurde tulnud ja äkki liigesed/luud pole järgi jõudnud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas tegemist ei või olla mingi tavalise kasvuprotsessist tingitud nähtusega

sest olen alles 16 ja viimasel ajal on pikkust kõvasti juurde tulnud ja äkki liigesed/luud pole järgi jõudnud?

Vat seda oleks võinud kohe mainida, kiire kasvu perioodil ei soovita kõvat koormust peale panna, võid jäädavalt liigesed ära rikkuda. Võta rahulikumalt seni kuni kasv pole peatunud ja söö piimatooteid ning muid rohkesti kaltsiumi sisaldavaid toiduaineid.

Muudetud kasutaja jorsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vat seda oleks võinud kohe mainida, kiire kasvu perioodil ei soovita kõvat koormust peale panna, võid jäädavalt liigesed ära rikkuda. Võta rahulikumalt seni kuni kasv pole peatunud ja söö piimatooteid ning muid rohkesti kaltsiumi sisaldavaid toiduaineid.

aga kuidas siis jalgu treenima peaks?

ja kas ülejäänud keha võin ikka normaalselt teha?sellega nagu probleeme pole olnud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sul jalad hakkasid lihtsalt esimesena valutama ... kui jätkad suurte raskustega ülejäänud kehal siis järgmisena võib tulla õlavalu mis on ma arvan enamustel jõusaali külastajatel olnud ... siis võid leida mingi hetke et küünarnukid valutavad jne ....

et oled piisavalt noor et mitte oma tervist ära rikkuda ... õta rahulikumalt ja tee kuni valu piirini sest valu on keha viis öelda et kuule ma ei pea vastu ..... tee mõned kuud rahulikumalt ja siis lisa uuesti raskuseid ... et siis annad nii liigestele puhkust ja aega paraneda ... samal ajal söö nagu soovitati palju piimatooteid .... et saada kaltsiumi .... ise pole tarbinud kuid olen kuulnud et tavalist apteegis müüdavat athrostop'i pidi olema kasulik vähemalt aastas 1 kuur teha ... et ostad pakikese ja siis tarbid niikaua kui jagub .jne ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sul jalad hakkasid lihtsalt esimesena valutama ... kui jätkad suurte raskustega ülejäänud kehal siis järgmisena võib tulla õlavalu mis on ma arvan enamustel jõusaali külastajatel olnud ... siis võid leida mingi hetke et küünarnukid valutavad jne ....

et oled piisavalt noor et mitte oma tervist ära rikkuda ... õta rahulikumalt ja tee kuni valu piirini sest valu on keha viis öelda et kuule ma ei pea vastu ..... tee mõned kuud rahulikumalt ja siis lisa uuesti raskuseid ... et siis annad nii liigestele puhkust ja aega paraneda ... samal ajal söö nagu soovitati palju piimatooteid .... et saada kaltsiumi .... ise pole tarbinud kuid olen kuulnud et tavalist apteegis müüdavat athrostop'i pidi olema kasulik vähemalt aastas 1 kuur teha ... et ostad pakikese ja siis tarbid niikaua kui jagub .jne ...

aga kuidas siis treenima peaks? 3 päeva kava oleks liig? see võtab ju päris korralikult läbi...

ei tohiks enam pingutada nii palju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

arvan jahh et peaksid raskusi vähendama ja tegema teisi harjutusi. võib olla ka nii et "tugilihased" ei ole nii palju arenenud .

minul näiteks on olnud see tüüpiline õlavalu... minu teooria järgi tuleb see sellest et kui palju rinnalt suruda siis rind areneb rohkem kui õlg ja siis ei jõua õlalihas kompenseerida seda rinnalihase jõudu ja seetõttu ei ole õlg kindlalt paigas kui rinnalt suruda ... siis tulebki õlavalu .... sain lahti sellest just nii et rinnal võtsin koormust maha ja tegin rinnalt surumise asemel muid harjutusi rinnale .... suurendasin õla trenni ja paari kuuga kadus õlavalu ära ja nüüd pole tagasi tulnud ....

samuti on mul olnud biizepsi tegemisel valu käsivarres ..... lahti sain sellest nii et hakkasin biiza scotti pingi asemel hantlitega tegema ja käsivarre lihaseid palju treenima ... enam seda valu pole ....

et kui valu väga hull siis ära tee üldse raskustega kükke ... tee niisama kükke kuid samas väga palju ... et siis nö väikese raskusega ei koorma nii et valu teeb aga samas annab kehale märku et hei ... põlvi kasutatakse palju seega tee põlved korda:) ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen nii kükki kui jalapressi ja mingit valu ei ole...

isegi vahel hack kükke. lihtsalt ei lukusta põlve ära soorituse vältel....

aga olen paar korda proovinud teha kükki smithi masinal ja juba 100kg juures lööb põlve valu või väga ebamugava tunde... seega kuidagi väga halva nurga või pinge all hoiab... seega smithi masinal kükk on minujaoks täielik lõhkumine

aga kõik võib olla individuaalne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
arvan jahh et peaksid raskusi vähendama ja tegema teisi harjutusi. võib olla ka nii et "tugilihased" ei ole nii palju arenenud .

minul näiteks on olnud see tüüpiline õlavalu... minu teooria järgi tuleb see sellest et kui palju rinnalt suruda siis rind areneb rohkem kui õlg ja siis ei jõua õlalihas kompenseerida seda rinnalihase jõudu ja seetõttu ei ole õlg kindlalt paigas kui rinnalt suruda ... siis tulebki õlavalu .... sain lahti sellest just nii et rinnal võtsin koormust maha ja tegin rinnalt surumise asemel muid harjutusi rinnale .... suurendasin õla trenni ja paari kuuga kadus õlavalu ära ja nüüd pole tagasi tulnud ....

samuti on mul olnud biizepsi tegemisel valu käsivarres ..... lahti sain sellest nii et hakkasin biiza scotti pingi asemel hantlitega tegema ja käsivarre lihaseid palju treenima ... enam seda valu pole ....

et kui valu väga hull siis ära tee üldse raskustega kükke ... tee niisama kükke kuid samas väga palju ... et siis nö väikese raskusega ei koorma nii et valu teeb aga samas annab kehale märku et hei ... põlvi kasutatakse palju seega tee põlved korda:) ...

aga peaks siis vaatamata väiksele valule ja raksumisele tegema kükke?

ja kas väiksemate raskustega peaks tegema rohkem kordi ühes seerias või rohkem seeriaid?

millega veel väga üle pingutada ei maksa? rind,põlv,midagi veel? muid lihaseid võin ikka viimase peal teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga peaks siis vaatamata väiksele valule ja raksumisele tegema kükke?

ja kas väiksemate raskustega peaks tegema rohkem kordi ühes seerias või rohkem seeriaid?

millega veel väga üle pingutada ei maksa? rind,põlv,midagi veel? muid lihaseid võin ikka viimase peal teha?

Tee nii ja selliseid harjutusi, et liigestes ja kõõlustes valu ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul polegi nagu ülakeha tavaliselt mingeid luuvalusid aint alakehal.. ülakehal aint lihased haiged vahest :ph34r:

mis harjutused muidu liigestele halvad on ,et mida nagu teha väga ei tohiks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen väiksemate valudega harjutusi varieerind, kükid ka kergema raskusega teind.

Kui alaselg...siis jätan ettekallutuse ja jõutõmbe 1-2x vahele.

Muidu on "Terviseriskid lihastreeningus" (Jalak, Rannamaa) hea läbi lugeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×