Jump to content
Thorondor

Raskusteta vs. Raskusteta treening

Recommended Posts

Ma hakkasin mõtlema, et kumb siis otstarbekam trenn on. Et kas siis kangide ja värkidega rassimine või ainult oma kehakaalu abil trenni tegemine.

Näiteks teed kükke eksole, teen nii kaua kuni lebolt 200 ära tuleb ja siis teed ühel jalal. Lõuga tõmbad ja käsi kõverdad samamoodi. Käid ujumas ja teed metsajooksu.

Üldiselt kui nagu mingit eri eesmärki ei ole, et ehitusel või kuskil vaja mingit kivi tõsta jaksata, siis ei pea ju mingid maksimum surumised jne olema väga kõrged.

Jaksad kauem töötada ja vastupidavus on suurem. Ja tänaval ei saa ka peksa, kuna käed või jalad on liiga aeglased. Ja paindumisega on ka lihtsam. Kehakaal ei kasva ka liiga suureks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see ju oleneb kõik eesmärkidest. Ei ole tõesti kohustuslik kangi tõsta. Üldiselt enamik sportlasi harrastab raskustega treeningut ja oma keharaskusega treeningut mõlemat. Erinevatel aladel on ainult nende kahe tasakaal erinev. Selge on see, et kulturist ei jõua vaid oma keha kasutades just eriti kaugele, samas maratoonar ei jõuaks kaugele vaid kangiga rassides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa tahad teha lihtsalt kerget trenni, siis pole sul jah raskusi vaja, aga kui sa tahad proportsionaalset lihasmassi kasvatada, siis oma keha raskusega sa seda ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehamassil ja proportsionaalsel lihasmassil on väga suur vahe.

See on lihtsalt kehamass:

http://www.funfry.com/data/514/medium/Fat-Man-Picture001.jpg

See on proportsionaalne lihasmass:

http://www.bodybuilding.com/fun/images/2005/forumdec18a.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui sa tahad teha lihtsalt kerget trenni, siis pole sul jah raskusi vaja, aga kui sa tahad proportsionaalset lihasmassi kasvatada, siis oma keha raskusega sa seda ei tee.

Vabalt saab sellise proportsionaalse keha AINULT keharaskusega treeninguga. V.a. juhul kui just totaalne hardgainer ei ole.

It's all about the leverage.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loll jutt,et ainult oma keha raskuse treeninguga ei saa proportsionaalse keha.

Vaadake siis võimlejaid <_<

Või neid,kes tegelevad breigiga :)

Mina pooldan rohkem oma keha raskuse treeningut.

Tean tüüpe,kes jõusaalis on kõvad mehed sangpommi viskama aga kui oma keha tõstmiseks läheb,siis ei tee nad midagi seal ära...

Näiteks neid harjutusi,mida võimlejad teevad on ikka ülirasked

Ma võin ka öelda..Davai jõusaali vennad,tehke see järgi http://www.drillsandskills.com/video/displ...ath=rie006b.mpg

http://www.drillsandskills.com/video/display?path=bfb007.mpg

Muudetud kasutaja bugati poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

breikimine toob sulle rippmunad mina on vaja spez pükstega varjama hakata <_<:) aga tegelt oli see nali ... breikarite vastu pole mul eriti midagi ...

ja võimlejad ei tee oma lihaseid ainult oma keharaskusega .... see et nad võimlevad jne see on küll vaja tegeleda oma keha raskusega kuid kui keha on liikumises siis on mass muutuv suurus .... ei tea ma palju sa füssi jagad aga kui lööd midagi siis on rusika tipus suurem jõud kui see kui surud midagi .... et tegelikult on neil võimelemise ajal jõudu palju rohkem vaja kui niisama samu harjutusi istudes või seistes tehes ..... keha liikumist on ju vaja kompenseerida jne ...

igasuguse trenniga saab andale keha kujundada ... mega lihaseid saab küll ilmselt ainult suurte raskustega treenides kuid sellise "proportsionaalse" keha nagu pildil .... selle saab küll niisama oma keha raskusega treenides .... palju kätekõverdusi ja lõuatõmbeid ja ongi alustus tehtud .... raskustega on asi tunduvalt huvitavam ja kasulikum... kuid nohh ... võibolla on meie seas veel inimesi kes soovivad hobukaarikuga tallinnast tartusse minna ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
raskustega on asi tunduvalt huvitavam ja kasulikum... kuid nohh ... võibolla on meie seas veel inimesi kes soovivad hobukaarikuga tallinnast tartusse minna ....

Ei tea... alustuseks poel see vahe ikka nii suur kui mõistust jagub. Ja hobukaarik ei võta bensiini <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äi ole midagi, käed liiga peenikesed sellise õla ja rinna kohta :)

Tean tüüpe,kes jõusaalis on kõvad mehed sangpommi viskama aga kui oma keha tõstmiseks läheb,siis ei tee nad midagi seal ära...

Näiteks neid harjutusi,mida võimlejad teevad on ikka ülirasked

Ma võin ka öelda..Davai jõusaali vennad,tehke see järgi http://www.drillsandskills.com/video/displ...ath=rie006b.mpg

http://www.drillsandskills.com/video/display?path=bfb007.mpg

Hea _riist_võimleja :P Aga võrdlus on kahjuks kohatu - iga vant on parim nendes harjutustes, mida ta pidevalt treenib - antud juhul eesmärgid täiesti erinevad.

Ja me kõik võime öelda, davai keharaskusega trennimise pooldaja - tee ise need trikid järgi <_< (just kidding)

Muudetud kasutaja olli poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loll jutt,et ainult oma keha raskuse treeninguga ei saa proportsionaalse keha.

Vaadake siis võimlejaid :)

Või neid,kes tegelevad breigiga :P

Mina pooldan rohkem oma keha raskuse treeningut.

Tean tüüpe,kes jõusaalis on kõvad mehed sangpommi viskama aga kui oma keha tõstmiseks läheb,siis ei tee nad midagi seal ära...

Näiteks neid harjutusi,mida võimlejad teevad on ikka ülirasked

Ma võin ka öelda..Davai jõusaali vennad,tehke see järgi http://www.drillsandskills.com/video/displ...ath=rie006b.mpg

http://www.drillsandskills.com/video/display?path=bfb007.mpg

OK treeni siis keha raskussega mingi pikka aega, tee neid kükke ja lõuatõmbeid. Ma pakun et kui sina ja mõni raskustega treenija läheksite neid harjutusi läheksite tegema, põruksite mõlemad-. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh see on mõttetu diskussioon.

Raskus on raskus. Lihas ei tee vahet kas surutakse üles oma kehamassi või kangi.

Seega on tegemist lihtsalt harjutustega. Probleemiks keharaskustega harjutuste juures on see, kuidas teatud piirist saada suuremat koormust. Ülakeha juures üldiselt annab nippe välja mõelda. Jalgadega - kui ühel jalal kükid liiga kerged on, siis edasi on juba raske.

In the end on nii keharaskusega harjutused kui raskuste tõstmine lihtsalt harjutused e. tööriistad tööriistakastis. Samu tulemusi on võimalik saavutada mõlemaga, ent teatud olukordades ning eesmärkide jaoks on otstarbekam kasutada peamiselt ühtesid (näiteks keharaskusega juhul kui oled vaene ja ajahädas tudenginäss, kes tahab vormi saada VÕI kui oled võitlussportlane, kellel eraldi jõusaalitreeningute jaoks ei ole aega) teiste jaoks teisi (näiteks raskustega kui oled kulturist või tõstja, või lihtsalt jõusaalifänn).

Enamike "tavaliste" inimeste jaoks on mõlematel oma koht treeningus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah selles mõttes, et ka keharaskusega treening on raskusega treening :)

Inglise keeles on bodyweight, free weight ja machines...

Aga pmst ma arvan, et peale minu eelmist posti võib selle teema lukku panna <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loll jutt,et ainult oma keha raskuse treeninguga ei saa proportsionaalse keha.

Vaadake siis võimlejaid <_<

Või neid,kes tegelevad breigiga :)

Mina pooldan rohkem oma keha raskuse treeningut.

Tean tüüpe,kes jõusaalis on kõvad mehed sangpommi viskama aga kui oma keha tõstmiseks läheb,siis ei tee nad midagi seal ära...

Näiteks neid harjutusi,mida võimlejad teevad on ikka ülirasked

Ma võin ka öelda..Davai jõusaali vennad,tehke see järgi http://www.drillsandskills.com/video/displ...ath=rie006b.mpg

http://www.drillsandskills.com/video/display?path=bfb007.mpg

Võimlejad ikka on neid harjutusi harjutanud kah ja seal mängib rolle ka tasakaal.

Ja muideks seda teist harjutust ma oskan teha :P, kuigi ma mingi eriline lihastes vend pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi ei ole oskamises vaid suutmises.Selline harjutus nõuab kohutavat jõudu,et oma keha niimoodi tasakaalus hoida.

Kui see vastab tõele,et suudad planche teha,siis lase ennast filmida.Ma tahaks seda teistele ka näidata :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi ei ole oskamises vaid suutmises.Selline harjutus nõuab kohutavat jõudu,et oma keha niimoodi tasakaalus hoida.

Kui see vastab tõele,et suudad planche teha,siis lase ennast filmida.Ma tahaks seda teistele ka näidata :ph34r:

Vaidleks vastu, see, et keha tasakaalus hoida nõuab just oskust, see, et keha üleval hoida vajab jõudu ja mitte üldse kohutaval määral (kui sa just ei plaani selles asendis pikemat aega püsida , mis aga muutub üldse vastupidavuseks ja pole sama mis "kohutav jõud").

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võmlemise enamus harjutusi ei sooritata jõuga vaid oskusega ( keha õigel ajal vibutamise ja liigutamisega õige ajastus on kõige tähtsam....) .... üksikud elemendid võimlemises on need mis vajavad palju jõudu ja see on ka viimase aja trend .... vanasti ei olnud võimelemises selliseid elemente nagu siin välja toodi

http://www.drillsandskills.com/video/displ...ath=rie006b.mpg

http://www.drillsandskills.com/video/display?path=bfb007.mpg

need inimesed kes arvavad et jõust piisab siis palun väga proovida võimelmist .... enamus ei tee tireltõusugi ära ... rääkimata saltoga maha hüppest ....

et sõna võtan sellepärast et olen noorte võimlemisvõistlustelt hõbemedaliga ära tulnud ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
võmlemise enamus harjutusi ei sooritata jõuga vaid oskusega ( keha õigel ajal vibutamise ja liigutamisega õige ajastus on kõige tähtsam....) .... üksikud elemendid võimlemises on need mis vajavad palju jõudu ja see on ka viimase aja trend

need inimesed kes arvavad et jõust piisab siis palun väga proovida võimelmist .... enamus ei tee tireltõusugi ära ... rääkimata saltoga maha hüppest ....

Olen nõus,et enamus harjutusi on pigem oskuse,kui jõu taga aga mina mõtlesin just neid,kus ON jõudu vaja.

Enamus ei tee tireltõusu ära pigem selle pärast,et nende kõhulihased on nõrgad ja nad ei jaksa ennast tõsta,mitte et oskusest jääb puudu.

Samamoodi on näiteks jõutõusuga...inimesel,kellel ikka ei ole jõudu,ei suuda seda teha.

Muudetud kasutaja bugati poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nõus,et enamus harjutusi on pigem oskuse,kui jõu taga aga mina mõtlesin just neid,kus ON jõudu vaja.

Enamus ei tee tireltõusu ära pigem selle pärast,et nende kõhulihased on nõrgad ja nad ei jaksa ennast tõsta,mitte et oskusest jääb puudu.

Samamoodi on näiteks jõutõusuga...inimesel,kellel ikka ei ole jõudu,ei suuda seda teha.

No, kui ma õigesti mäletan, et see tireltõus oli peapeal seismine (käed muidugi abiks) siis mina kommenteeriks nii:

Ma pole näinud inimest, kes ei suuda tireltõusu teha selle pärast, et on nõrk. Pigem selle pärast, et ei olda võimeline hoidma end taskaalus (eriti tihti lükatakse jalad liiga kaugele ja lennatakse sellili).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tireltõus on see kui võtad rippkangist kinni, viskad jalad õhku ja teed ringi peale torule.

Ah see... no siis mu viimast kommentaari mitte lugeda :D .

A selle teen ma ära küll. Kuid ka sellel on kõik kinni tehnikas. Muidugi kui sa kaalu ikka... noh ma ei teagi mingi 90 kg... ja jõudu absoluutselt pole ei saa vist tõesti seda teha, kuid mingi 80%(vähemalt) peitub tehnikas.

Muudetud kasutaja Creek poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, kui ma õigesti mäletan, et see tireltõus oli peapeal seismine (käed muidugi abiks) siis mina kommenteeriks nii:

Ma pole näinud inimest, kes ei suuda tireltõusu teha selle pärast, et on nõrk. Pigem selle pärast, et ei olda võimeline hoidma end taskaalus (eriti tihti lükatakse jalad liiga kaugele ja lennatakse sellili).

Seda nim. tiritamm`eks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×