Jump to content
maximus89

plahvatuslik jõud

Recommended Posts

Oleks selline küsimus, et kui ma teen nagu löömisliigutusi, aga käes hoian hantlit, siis kas selline asi treenib plahvatuslikku jõudu?Ma olen kuulnud, et poksijad treenivad käeraskustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks selline küsimus, et kui ma teen nagu löömisliigutusi, aga käes hoian hantlit, siis kas selline asi treenib plahvatuslikku jõudu?Ma olen kuulnud, et poksijad treenivad käeraskustega.

Väga kindel pole, aga plahvatuslikku jõudu hantliga löögi immiteerimine vist ei tekita. Pigem arendad vaid õlalihaseid ja ülejäänud käe teed pigem aeglasemaks. Tasuks teha järske kätekõrerdusi lisaks rinnaltsurumise jõu-harjutustele. Eks foorumi MMA fännid teavad täpsustada, millised lihased peaks veel tugevad olema just löömise mõttes (kindlasti triitsepts ja kõhulihased).

Aga üldist plahvatusliku jõudu saab arendada tõstjate trenni tehes :(

Muudetud kasutaja olli poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks selline küsimus, et kui ma teen nagu löömisliigutusi, aga käes hoian hantlit, siis kas selline asi treenib plahvatuslikku jõudu?Ma olen kuulnud, et poksijad treenivad käeraskustega.

Otsi foorumist siin on piisavalt selle kohta materjali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga kindel pole, aga plahvatuslikku jõudu hantliga löögi immiteerimine vist ei tekita. Pigem arendad vaid õlalihaseid ja ülejäänud käe teed pigem aeglasemaks. Tasuks teha järske kätekõrerdusi lisaks rinnaltsurumise jõu-harjutustele. Eks foorumi MMA fännid teavad täpsustada, millised lihased peaks veel tugevad olema just löömise mõttes (kindlasti triitsepts ja kõhulihased).

Aga üldist plahvatusliku jõudu saab arendada tõstjate trenni tehes :(

Ei usu, et see nüüd käed aegalseks teeb, sest kui rasked need hantlid ikka on. Proovi, mingi 1,5 kiloste hantlitega harjutada lööke, tõmba veidi hinge ja siis proovi ilma raskusteta....,ma arvan, et käed tunduvad siis kergemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh eks ega siin selle foorumi MMA-fännide seaski on lahkhelid. Mina isiklikult olen veendunud, et hantlid käes löömist teha EI ole hea mõte, Vägivaldur arvab vastupidi.

Kui tahad arendada seda jõudu, siis mina soovitaks push-pressi ja nader pressi. Samuti plaksuga kätekõverdused näiteks.

Aga mina sinu asemel kulutaksin selle aja vähemalt aasta aega sparrimiseks või kotitagumiseks. :(

Mis minu argument on hantlitega löömise vastu, on see, et need kisuvad käe raskuse alla ning seetõttu ei ole see enam hästi üle kanduv harjutus. Räägitakse et küünarnukkidele pidi ka halb olema. Kummilindid näiteks oleks parem vastupanu. Ei ole väga veendunud uskuja "spordispetsiifilisse jõuarendustreeningusse" - arvan, et on mõtet teha kõige efektiivsemaid vastavaid lihasgruppe hõlmavaid harjutusi (ehk siis näiteks push press ja nader press) ning siis ülejäänud aeg kulutada juba otseselt seda spordiasja tehes.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ning minu arvates on selliselt treenitud nagu Tank mainis plahvatuslik jõud väga harjutusespetsiifiline (jõu kasv on närvisüsteemi "programmeerimisest" tulenev). S.t. et põhimõtteliselt mistahes raskusega sooritatavat harjutust tehes ei ole ülekanne sinu eesmärkliikumisse (löömine) eriti hea. V.a. siis võibolla mõni erandharjutus (v.t. ülalt). Aga kindlasti mitte hantlitega löömine :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ma ise olen saanud hantlitega löömisest oma löögi rohkem plahvatama, siis mul sellesse uskumisega raskusi pole. Töötab. Eesti edukaimas poksiklubis "Karl Leman" on üsna levinud erinevad hantlitega löömise harjutused - nii tehnika parandamiseks, vastupidavuseks kui ka plahvatamiseks (erinevad harjutused muidugi).

Plahvatuseks on näiteks harjutus, kus käes on kotikinnas ja hantel ning lüüakse 10x vastu kotti ja siis lüüakse 10x ilma hantlita vastu kotti. Ilma hantlita siis nii kiiresti ja kõvasti kui tuleb. Soovitav kasutada võimalusel pehmet kotti ja käsi korralikult ära siduda. See, et kohe lüüakse palja käega järele viibki hantliga löömise mõju tavalisse löömisse üle.

Loomulikult on see harjutus neile, kes on eelnevalt õppinud lööma. Niisama selline lahmimine annab halvimal juhul vaid vigastuse.

Mis minu argument on hantlitega löömise vastu, on see, et need kisuvad käe raskuse alla ning seetõttu ei ole see enam hästi üle kanduv harjutus. Räägitakse et küünarnukkidele pidi ka halb olema. Kummilindid näiteks oleks parem vastupanu.

Kui lüüa künka otsas shaolinliku aeglusega tsukisid, siis kindlasti kisub käe alla...ok nali. :lol:

Õhku löömiseks tuleks kasutada piisavalt kerget hantlit, et ei kisu kätt alla. Kui ma peaksin õhku lööma suurema hantliga, siis kiirendaksin liigutust ainult löögi alguses. Lõpus pidurdaks rahulikult. Õhku täiega "plahvatama" asudes võib tõesti liigeseid vigastada. Sestap teengi seda vastu kotti. Õhku löömisega treenitakse tavaliselt rohkem tehnikat ja/või vastupidavust.

Kummilint on parem abivahend heitmise plahvatuse harjutamiseks kui löömise oma. Kummilindi vastupanu on IMHO hanti vastupanust natuke löömiskaugem. Kummilindiga vastupanu läheb järjest suuremaks, hantliga ja palja käega lüües on vastupidi.

Loomulikult ma ei väida, et hantliga löömine on mingi ainuõige tee löögi plahvatama panemiseks. Võimalusi on ilmselt palju, võibolla mõni isegi parem. Aga hantli variant töötab päris kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellisel juhul peaks Nader press kindlasti hea olema.

Aga lindi kohta seda, et põriselt midagi lüües läheb ka ju eduka löögi puhul vastupanu lõpus suuremaks :lol:

Aga jah... meetodeid on palju... olen lugenud treeneritest, kes põhimõtteliselt igasuguse kotikinnaste kasutamise vastu on.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellisel juhul peaks Nader press kindlasti hea olema.

Aga lindi kohta seda, et põriselt midagi lüües läheb ka ju eduka löögi puhul vastupanu lõpus suuremaks :lol:

Aga jah... meetodeid on palju... olen lugenud treeneritest, kes põhimõtteliselt igasuguse kotikinnaste kasutamise vastu on.

Vastupanu läheb suuremaks ja löök sinna lõpebki, ega lööja sellel hetkel enam rusikat läbi oma vastase pea (näiteks) suruda ei ürita. Jõud antakse löögile ikka enamuses löögi algfaasis. Paljud suured kollid (ja väiksemad ka), kes ei tea löömisest midagi, üritavad koti taha sattudes kotti rohkem liikuma saada seda löögi lõpus lükates. Raske on löömisel midagi valemat teha. Löök on impulss, mitte pideva jõu rakendamine. Lükates tekib löömisest täiesti vale arusaam ning liikuvat vastast sellised tegelased lüüa ei oska. Muidugi ma oletan, et see oli sinu poolt iroonia...

Mis neil treeneritel siis kotikinnaste vastu on? Kotikindad on ikka spetsiaalselt koti löömiseks mõeldud ja vastavalt sellele on ka neile omadused antud. Kui nende probleemiks on väikeste kotikinnaste puhul käte põrutamine, siis tuleb kas otsida pehmem kott või topelt polstriga kotikindad (ise kasutan just selliseid). Sparrikindad lähevad pidevast koti löömisest ikka täiesti pahnaks ja teise inimese löömine sellistega oleks patt. :lol:

Milline näeb välja Nader press? Leidsin googlest ainult, kuidas keegi härra Nader pressiga suhtleb. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline näeb välja Nader press? Leidsin googlest ainult, kuidas keegi härra Nader pressiga suhtleb. :lol:

irwww, täpselt sama tulemus oli ka minul :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastupanu läheb suuremaks ja löök sinna lõpebki, ega lööja sellel hetkel enam rusikat läbi oma vastase pea (näiteks) suruda ei ürita. Jõud antakse löögile ikka enamuses löögi algfaasis. Paljud suured kollid (ja väiksemad ka), kes ei tea löömisest midagi, üritavad koti taha sattudes kotti rohkem liikuma saada seda löögi lõpus lükates. Raske on löömisel midagi valemat teha. Löök on impulss, mitte pideva jõu rakendamine. Lükates tekib löömisest täiesti vale arusaam ning liikuvat vastast sellised tegelased lüüa ei oska. Muidugi ma oletan, et see oli sinu poolt iroonia...

Mis neil treeneritel siis kotikinnaste vastu on? Kotikindad on ikka spetsiaalselt koti löömiseks mõeldud ja vastavalt sellele on ka neile omadused antud. Kui nende probleemiks on väikeste kotikinnaste puhul käte põrutamine, siis tuleb kas otsida pehmem kott või topelt polstriga kotikindad (ise kasutan just selliseid). Sparrikindad lähevad pidevast koti löömisest ikka täiesti pahnaks ja teise inimese löömine sellistega oleks patt. :lol:

Milline näeb välja Nader press? Leidsin googlest ainult, kuidas keegi härra Nader pressiga suhtleb. :lol:

Jap löömise kohapealt on sul täiesti õigus. Ma ei tea, mis neil konkreetselt kotikinnaste vastu on, räägitakse jah, et kätele halb. Eriti tai poksis on levinud, see, et sparritakse ja kotil töötatakse ainult 14 untsiste kinnastega. Kah asi mida ma ei teeks. Aga see on hoopis teine teema...

Kas Nader ei olnud mitte see sõltumatu roheline USA tüüp kes kogu aeg presidendiks kandideerib ja umbes 5% häältest saab alati?

Kurat teab, miks harjutusel selline nimi on... igatahes ma üritan kirjeldada:

Võtad tavalise 20 kg kangi. Kui tahad suuremat raskust siis paned ÜHTE otsa vastava ketta. Teise otsa paned kuskile NURKA ja raskusega otsa võtad õla kõrguselt kätte nii, et sa kannad kangi raskust (kang on püsti, harjutust sooritatakse löögiasendist tagumise käega... ja siis "pressid" seda kangi ette. Eks see on ka muidugi kaugel ideaalsest löögiliigutusest AGA saab kasutada suhteliselt turvaliselt suhteliselt suurt raskust võrreldes hantlitega löömisega näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poksijad treenivad käeraskustega õlalihaste vastupidavust. Neil roundi ajal on käed õlgadest koguaeg tõstetud ja vahepeal saavad õlad veel lisakoormust löökide näol. Kusjuures kiirust see harjutus kätel tõstab, aga plahvatuslikku jõudu küll ei arenda.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Poksijad treenivad käeraskustega õlalihaste vastupidavust. Neil roundi ajal on käed õlgadest koguaeg tõstetud ja vahepeal saavad õlad veel lisakoormust löökide näol. Kusjuures kiirust see harjutus kätel tõstab, aga plahvatuslikku jõudu küll ei arenda.

No sa räägid ju vastupidavuse treeningust. Miks peaks see plahvatuslikku jõudu arendama? Vastupidavuse harjutusi raskustega tehakse palju kauem ja aeglasemas tempos. Hoopis teine muusika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×