Jump to content
mystikal

Kui tihti treenida

Recommended Posts

Tere!

Tekkis selline väike vaidlus trenni tiheduse kohta ja mõtlesin et kõige lihtsam on siit küsida ja saada autoriteetne vastus. Nimelt tuttav väitis, et jõusaali puhul on parim käia kolm korda nädalas ja teha tervet keha a'la E K R ja nt rind, biits, triits, selg, kõht, jalad...Mina ütlesin aga, et normaalne oleks treenida nt rinda kaks korda nädalas ning mõnesid lihaseid nagu biits isegi ainult korra nädalas(nt E ülakeha T alakeha+ nt selg ja N esmaspäeva kordus ja R teisipäeva kordus). Mina jäin veel väite juurde, et muidugi on jõusaalis treenimine väga individuaalne kuid mina ei kujutaks ette, et peaks kõiki lihased kolm korda järjest üle ühe päeva treenima, tema aga väitis, et sellise trenniga nagu tema pakub oleks minu areng palju kiirem. Tõele au andes lisas ta, et selline treening millest mina räägin on ikka profisportlase trenn. Nii et paluks teie arvamus ja seisukohta

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Tekkis selline väike vaidlus trenni tiheduse kohta ja mõtlesin et kõige lihtsam on siit küsida ja saada autoriteetne vastus. Nimelt tuttav väitis, et jõusaali puhul on parim käia kolm korda nädalas ja teha tervet keha a'la E K R ja nt rind, biits, triits, selg, kõht, jalad...Mina ütlesin aga, et normaalne oleks treenida nt rinda kaks korda nädalas ning mõnesid lihaseid nagu biits isegi ainult korra nädalas(nt E ülakeha T alakeha+ nt selg ja N esmaspäeva kordus ja R teisipäeva kordus). Mina jäin veel väite juurde, et muidugi on jõusaalis treenimine väga individuaalne kuid mina ei kujutaks ette, et peaks kõiki lihased kolm korda järjest üle ühe päeva treenima, tema aga väitis, et sellise trenniga nagu tema pakub oleks minu areng palju kiirem. Tõele au andes lisas ta, et selline treening millest mina räägin on ikka profisportlase trenn. Nii et paluks teie arvamus ja seisukohta

Ette tänades.

Ma pole Ott, kuid avaldan siiski oma arvamust.

Teil mõlemil oli õigus. Samas ei ole kummagil õigus.

Ehk siis lühidalt: mõttetu vaidlus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kogu keha nädalas kolm korda treenida kas siis mitte ületrenni oht pole :P

Sõltub kui targalt koormust planeerida oskad. Kolm rasket trenni nädalas viib kindlasti ületreeninguni. Nt. E - raske trenn, K - kerge trenn, R - keskmine trenn. Kuu lõikes saad veel varieerida, sõltub, kuidas taastud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühe treeningu jooksul ei jõua kõiki lihaseid korraga läbi töötada. Ise käin 2x nädalas, 4x oleks kindlasti parem, siis saaks 2ks jagada - üks päev näiteks rind, triits, delta, teine päev selg, jalg, biits aga paraku pole viitsimist käia niipalju, seetõttu teen 2x nädalas ja teen ainult rinda, biitsepsit, deltat ja kõhtu, rohkem ei jõua 1,5 tunni jooksul, mis on optimaalseim aeg ühe trenni jaoks, läbi teha. Tundub et 2x nädalas ühte lihast koormata on minu jaoks parim, on näha arengut, kui ma vahepeal 3x tegin samu lihasgruppe nädala jooksul, hakkasin varsti tundma et treenin üle ja arengut ei olnud eriti. Algajal oleks jah normaalne käia kuu-kaks 2x nädalas trennis ja teha 2-3 seeriat ühe lihasgrupi kohta, siis jõuaks 1,5-2 tunniga teha läbi kõik lihased, paari kuu pärast võiks juba 2ks jagada trenni ja käia 4x nädalas. Aga igaüks peaks tähele panema kuidas tema keha reageerib trennile ja tegema vastavad järeldused, inimesed on erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Tekkis selline väike vaidlus trenni tiheduse kohta ja mõtlesin et kõige lihtsam on siit küsida ja saada autoriteetne vastus. Nimelt tuttav väitis, et jõusaali puhul on parim käia kolm korda nädalas ja teha tervet keha a'la E K R ja nt rind, biits, triits, selg, kõht, jalad...Mina ütlesin aga, et normaalne oleks treenida nt rinda kaks korda nädalas ning mõnesid lihaseid nagu biits isegi ainult korra nädalas(nt E ülakeha T alakeha+ nt selg ja N esmaspäeva kordus ja R teisipäeva kordus). Mina jäin veel väite juurde, et muidugi on jõusaalis treenimine väga individuaalne kuid mina ei kujutaks ette, et peaks kõiki lihased kolm korda järjest üle ühe päeva treenima, tema aga väitis, et sellise trenniga nagu tema pakub oleks minu areng palju kiirem. Tõele au andes lisas ta, et selline treening millest mina räägin on ikka profisportlase trenn. Nii et paluks teie arvamus ja seisukohta

Ette tänades.

Tema pakutud keha jaotatud üheks ja kolm korda nädalas on algajate treening, seda kasutan ise taastumiseks peale võistlusi, muul ajal ja edasijõudnud harjutajad nii ei treeni. Kavasid on väga palju erinevaid, kuid massilisamiseks on levinuim süsteem ca 1 kord nädalas kõik lihased läbi, näit üks päev rind, teine selg, kolma jlag eest jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikust kogemusest ütlen, et proovisin alguses ka niimoodi, et igat lihast nädalas korra. Tulemus oli see, et kahe kuu möödudes tegin ikka enamvähem samade raskustega trenni. Siis võtsin algajate kava ja nüüd lisan järjest raskusi juurde. Esimesel juhul tegin kuu jooksul 4 jalatrenni, nüüd 12. Loomulikult saabub varsti aeg, kui lihased ei taastu järgmiseks korraks ära ja siis tuleb intervalli pikendada. Selle hetkeni aga ma ei näe küll põhjust, et ma peaksin oma lihaseid nädal aega puhkama enne järgmist trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×