Jump to content
Küpsis

Haigutamine jõusaalis

Recommended Posts

Tahaks täiesti huvi pärast teada, miks kõik jõusaalis haigutavad, kaasaarvatud ma ise, kui olen veidigi rohkem ükskõik, mis lihaseid pingutanud. On sellele mingi loogiline seletus ka või mitte? :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen kuuunud et inimene haigutab hapnikupuudusest ajus. kaldun arvama et see on müüt.ei tea aga kunagi oli ka endal nii.üks põhjus on magamatus.ja aitab rohkem magamine ja seeriate vahel lühemaid pause tehees(intensiivsemalt).. mul vähemalt aitas :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma haigutan selle pärast et kas olen enne trenni maganud või siis olen varakult üleval, väsimust nagu pole, jõudu on aga haigutus tuleb :o:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on küll nii, et haigutatakse hapnikupuuduse tõttu, kui sa oled väsinud, siis sa hingad ikkagi aeglasemalt ja vähem sügavalt, seetõttu jääb keha hapnikupuudusse ja reflektoorselt haigutatakse vahepeal. Jõusaalis su keha tarbib rohkem hapnikku kui tavaolukorras, niiet see on täiesti loomulik, et sa haigutad rohkem seal, proovi nii, et sa hingad sügavamalt ja rohkem trenni ajal, vaata kas siis ka ajab haigutama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellele ei ole teadlased veel kindlat vastust leidnud, sest kui tegu oleks pelgalt hapnikuipuudusega, kiirendaks keha südametegevust ja ka sellega hingamist. Kui sa jooksed või muidu end füüsiliselt liigutad, siis su keha hapniku tarbimine kasvab, süda hakkab kiiremini tööle, hingamine tiheneb, kuid sa ei hakka ju haigutama. Osad teadlased arvavad, et see on keha väljendusvorm, nagu näiteks valu kohas, kus midagi valesti, emotsionaalne nutt, pisarad, olgu see siis õnnest või õnnetusest,keha annab märkku väsimusest. Mine sa tea mis värk sellega tegelikult on, nii et hakkake uurima !!

Muudetud kasutaja Axer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niipalju kui mina tean pidi haigutamine tähendama kõrget vererõhku, mis on põhjustatud liigsest koormusest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaalis üksi olles, valgus on tuhm, kedagi teist pole kellega rääkida, igav on, siis ajab mind ka haigutama, aga kui treeningpartner on kellega rääkida siis ei aja.Ilmselt see on lihtsalt nagu refleks-õhtul magama minnes on ju enamasti sama olukord:hämar ja igav

Haigutamine on pigem emotsiooni väljendus mitte hapnikupuuduse leevendus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma suurt jõusaali haigutaja ei ole, kuid haigutan siis kui laulma hakkan ,olgu see kui põnev laul tahes,sellepärast ma ei ole suur laulumees vaid trennimees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×