Jump to content
Renka

Paar küsimust

Recommended Posts

Tere . Olen jõusaalis käimisega tegelenud umbes pool aastat (vahel olid pausid sees) . Olen 16 , 174cm pikk ja kaalun 68kg . Käin saalis 4 korda nädalas ja iga kord oma 2 tundi . Iga päev teen erinevaid lihasgruppe .

Küsimus #1 : Tahaks siis teada , et mille järgi ma seda võtan , kas olen algaja või siis nii nimetatud "edasijõudja" ?

Küsimus #2 : On olemas üks kava , mida sõber kasutas , aga ei tea , kas see on üldse kõlbulik , et kas on poolik kava või siis , kas seal on vb mõni harjutus topelt , et teen tühja tööd .

Kava siis ( lahti seletused on taga , kuna ma ise nende harjutuste nimesid ei tea ) :

Kõiki harjutusi teen 4 seerijat ja iga seerija 6-8 korda , kui 8 kord teen ära , tõstan raskust .

E : Rind

lamades rinnalt surumine

Rinnalt surumine ( kaldpinnalt nii ,et jalad on kõrgemal )

Rinnalt surumine kaldpinnalt

Liblikas

Lamades hantlitega lendamine

Kaldpinnalt hantlitega lendamine

Risti tõmme masinal ( kahe selle raskusploki vahel ja siis tõmme risti )

lamades pea alspidi hantlitega lendamine ( u 20 kraadi )

Kõhulihastele keretõsted kõhupingil

Kõhulihastele jalgade tõsted rippes

T : Õlg

Kangi surumine (üles) ja lasen rinnale

Kangi surumine (üles) ja lasen kukla taha

Hantlitega (püsti) surumine õlast pea kohale

lendamine ette hantlitega

hantlitega lendlemine ( põlvede juurest pea kohale )

raskusplokil tõmme rinnani

lendlemine ette raskusplokil

lehdamine hantlitega kaldpinnal ( http://www.amazon.ee/lehed/tooriistad/harj...epank/olg/5.gif )

hantlitega õlaringid

kangiga õlakehtius

K : -

N : Selg

Ploki tõmme , lai haare , vastu rinda

Ploki tõmme , lai haare , kukla taha

Ploki tõmme , kitsas haare , vastu rinda

maas istudes , kitsas haare , tõmme vastu kõhtu

maas istudes , lai haare , vastu kõht

ploki tõmme ülevalt alla , püsti olles sirgete kätega vastu kintse

tõmme hantliga pinglit vastu rinda

Seljasirutajale keretõsted pukil , lisaraskusega ( http://www.amazon.ee/lehed/tooriistad/harj...k/alaselg/3.gif )

R : Biitseps, triitseps + lisa harjutused

rinnalt surumine suurema kaaluga 1-3 korda

rinnalt surumine väikse raskusega 15+ korda

rinnalt surumine kitsas haare

hantliga standart harjutus ( sirgelt , jalgade juurest õlani )

Istudes ühe käega kukla tagant

istudes masinal tõmme alt üles ( http://www.amazon.ee/lehed/tooriistad/harj.../biitseps/5.gif )(pole kangi , vaid toru mida tõmbad)

püsti hantliteda , käed sirgelt üles ja kõverdan küünarnukist käsi pea taha

plokraskustel (alt üles) künarvarre kõverdamine ( http://www.amazon.ee/lehed/tooriistad/harj.../biitseps/5.gif )

Ploki alla surumine seistes

Pullover hantliga

sarnane Pulloveriga , aga kahe hantliga ja hantlid kasen pea kõrvale

Kick-back

randmepainutused althaare kang

randmepainutused hantlitega pealt haare .

Välja on jäetud jalad , kuna mul on 3 korda nädalas jalak trenn ja see teeb vist piisavalt trennin jalgadele :D

Loodan , et saate aru , mis harjutusi silmas pean , kui ei siis võin need joonistada . Sooviks siis nõu , kuna olen omal lollusel vigastusi saanud ja osad lihasgrupid unarusse jätnud , mida seekorda ei sooviks .

aa seda ka , et kui see kava mingil määralgi kõlbab siis keegi võiks selle vähe ümbes teha , et oleks parem ja kui ei kõlba siis soovitada head kava . Tänades ette Renka .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põgusalt seda kava vaadates võiks kohe öelda, et võid harjutusi poole vähemaks võtta. Nii lüheneb ka trenniaeg, väiksem võimalus ületreeninguks. Ja see, et jalgu ei ole, minu arust jalpall ei õigusta seda. Olen ise ka jalgpalli mängides korralikult jalgu treeninud, ainult kasuks tuli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnale sain 32 seeriat, õlale 32, seljale 28, kätele ka liiga palju ja jalgu ei teegi. Jube.

Siin on liiga palju ümber teha, parem võta mingi korralik kava.

Minu arvamus: Täiesit kõlbmatu kava

Mis kava sobiks? Võta Ott Kiivika edasijõudnute kava jaotatuna 4ks (Tööriistad - Treeningkavad)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge. Seda ma kartsingi , et ple hea kava . Tänan vastanutele .

Mitu seeirjat ja mitu korda seerija ajal peaks üldse tegema ??

Eesmärk pole mass vaid jõud .

aa seda tahtsin ka teada , et mis harjutustega saaks 6packi omale ?

saalis , kus käin on kõhu jaoks paar pinki ainult millega saab midagi teha , nii , et paluks mitte mingeid uusi masinaid mainida/näidata .

Tänades ette Renka

Muudetud kasutaja Renka poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui eesmärgiks on jõud, siis kordusi seerias 1-3.

6packi väljasaamine ei olene harjutustest vaid rasvaprotsendist (toitumisest).

Ma arvan, et sul läheb raskeks, kui tahad korraga nii jõudu kui 6packi välja saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõudu ei tohiks olla väga raske juurde saada. Lihast juurde ja 6-packi välja oleks raske korraga, kui mtite võimatu.

6-packi jaoks pead sööma vähem kui päeva jooksul kulutad, kalorid defitsiidis.

Kalorite defitsiidis lihast juurde ei saa tulla, kuid jõudu peaks tulema küll.

Kõhulihastele tee tavalisi harjutusi, pole mingeid eri pinke vaja, tähtis on et nahaalune rasvakiht väheneks ja selle saavutad toitumise järgimisega. Praegu dieediga alustades saaksid suveks oma ihaldatud 6-packi kätte :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul toimub praegu edukalt jõunäitajate kasv ja 6packi parem väljatulek. Kava on treeningute all.

Heal geneetikal on ka siiski ilmselt oma osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis see dieet endast kujutab ?? Palju juur- ja puuvilju ja palju vee joomist ja vahel liha vms ?? Kust selel kohta uurida saaks ?

Olen siis sellist juttu kuulnud , et korralik trenn on 1,5 tunni ja 2,5 tunni vahemikus , et kas see väida vastab tõele ?

Kuna see vana kava , mis siin nüüd kirjas on , selle kava järgi sain ma tavaliselt vaevu 1,5 tundi täis . Reedeti kiskus 2 tunni ligi , kuna palju harjutusi , et kui see väide vastab tõele , mida tuleks teha , et selles ajavahemikus olla ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dieedi kohta saad siit foorumist enam kui piisavalt infi, neid küsimusi küsitakse siin iga päev niiet vaja vaid märksõnu otsingusse trükkida.

Korralik trenn kestab KUNI 1,5 tundi tavalisel inimesel.

Ja ikkagi jään selle arvamuse juurde, et max jõu saavutamiseks tuleks teha 1-3 kordust seerias. Ilmselt aga tavaharjutajale selline äärmus ei sobi niiet ei hakka vaidlema pikemalt selle üle...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur tänu kõigile , kes vastasid . sain palju infi juurde , mida enne ei teadnud , kuid üks küsimus on siiski veel millele pole vastust saanud .

Tahaks siis teada , et mille järgi ma seda võtan , kas olen algaja või siis nii nimetatud "edasijõudja" ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur tänu kõigile , kes vastasid . sain palju infi juurde , mida enne ei teadnud , kuid üks küsimus on siiski veel millele pole vastust saanud .

Tahaks siis teada , et mille järgi ma seda võtan , kas olen algaja või siis nii nimetatud "edasijõudja" ?

Kui oled teinud ligi 2 kuud algajate kava ning tunned et lihased vajavad rohkem koormust, seega tuleb seda järk-järgult suurendada ja edasijõudnute kava juurde edasi minna! Algajate kava ongi selleks, et töötada kõik lihased juba suuremateks koormusteks ette ning saada nö. põhi alla!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
theONE1 Postitatud: 28 Mar 2006, 14:03

  QUOTE (Renka @ 28 Mar 2006, 13:56)

Suur tänu kõigile , kes vastasid . sain palju infi juurde , mida enne ei teadnud , kuid üks küsimus on siiski veel millele pole vastust saanud .

Tahaks siis teada , et mille järgi ma seda võtan , kas olen algaja või siis nii nimetatud "edasijõudja" ? 

Kui oled teinud ligi 2 kuud algajate kava ning tunned et lihased vajavad rohkem koormust, seega tuleb seda järk-järgult suurendada ja edasijõudnute kava juurde edasi minna! Algajate kava ongi selleks, et töötada kõik lihased juba suuremateks koormusteks ette ning saada nö. põhi alla! 

assa rsk . Jõusaalis hakkasin käima eelmine aasta , käisin kuskil 3 kuud jutti ja oma 4 korda nädalas . siis sain vigastuse omale saalist ja jäi asi pooleli . uuesti hakkasin käima kooli laguses , pea 2 kuud , 4 kord nädalas . Ning nüüd kuu poolteist tagasi hakkasin uuesti käima ja alguses tegin vaikselt , et mingile vanale tasemele jälle tagasi saada , et nagu ma pole kunagi sellist asja nagu algaja kava jälginud :D , et nagu kas peaks tagasi minema treeningu suhtes ?

Ise teen siis saalis nagu näha nädalas 4 korda trenni ja energiat jääb üle , et väsinuna ennast ei tunne ja kord nädalas on isegi 2 trenni ühel päeval ja siis teen iga kuu tagant nädalase pausi .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×