Jump to content
david

Taimne valk: soja, sojavalk, sojajahu

Recommended Posts

Olen kuulnud jah paljudest teistest allikatest, et soja on populaarne "tervisetoit", mis on tegelikult kahulik. Õnneks pole vaja muretseda, kuna ma ei ole kunagi seda palju tarbinud ning ei plaani ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud jah paljudest teistest allikatest, et soja on populaarne "tervisetoit", mis on tegelikult kahulik. Õnneks pole vaja muretseda, kuna ma ei ole kunagi seda palju tarbinud ning ei plaani ka.

Mõnikord ei pruugi ise märgata, et sojat tarbid, kuigi tarbid iga päev. Tänapäeval topitakse seda igale poole ju - sink, pelmeenid, hakkliha jne. Lisaks pannakse igale poole modifitseeritud maisitärklist (ketšupid, kastmed, külmutatud juurviljad jne). Ma viimasel ajal ostan sinki, liha ja piimatooteid ainult turu pealt tuttavate talunike käest - siis tean kindlalt, et mingit jama sisse ei ole pandud. Turult ostetud naturaalne kodujuust ja hapukoor on ka oluliselt maitsvam kui see, mida poodides müüakse. Liha on oluliselt odavam ka. Värvitud lõhet üritan ka võimalikult vähe osta - kala püüan ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõnikord ei pruugi ise märgata, et sojat tarbid, kuigi tarbid iga päev. Tänapäeval topitakse seda igale poole ju - sink, pelmeenid, hakkliha jne. Lisaks pannakse igale poole modifitseeritud maisitärklist (ketšupid, kastmed, külmutatud juurviljad jne). Ma viimasel ajal ostan sinki, liha ja piimatooteid ainult turu pealt tuttavate talunike käest - siis tean kindlalt, et mingit jama sisse ei ole pandud. Turult ostetud naturaalne kodujuust ja hapukoor on ka oluliselt maitsvam kui see, mida poodides müüakse. Liha on oluliselt odavam ka. Värvitud lõhet üritan ka võimalikult vähe osta - kala püüan ise.

Ma ei söö absoluutselt neid vorsikesi jms jama. Samamoodi väldin ka poest ostetud kastmeid, teen ise igasugu kastmeid. Aga jah, sul on õigus, tänapäeval on väga keeruline vältida igasugu ebatervislikku.

Peaks muidu ka sinust õppust võtma ja turul käima hakkama. Olen tahtnud seda teha, aga turg jääb nii kaugele, siis peaks ilmselt nädala toidu ette ostma.

Muudetud kasutaja FitRisto poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et kui korralikult otsida, siis võib leida hirmutavaid artikleid küll kõikide toiduainete kohta. Ise olen lugenud küll leiva kahjulikusest, küll piimatoodete, liha kohta jne. Parem mitte lugeda ja elu läheb edasi! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naistele pidavalt soja olema vähem kahjulik kui meestele.

Aitäh ja ma täitsa naudin seda, ei tekita kehav olekut, kuigi tekitab ka osadel naistel kõhuvalu jne aga see võib olla ka laktoosist, mida ta neile peale valab. Jah, sojavalgus pidi olema üks lüli aminohapete järjestuses puudu, mis meestele vajalik ja mida naistel vaja pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et kui korralikult otsida, siis võib leida hirmutavaid artikleid küll kõikide toiduainete kohta. Ise olen lugenud küll leiva kahjulikusest, küll piimatoodete, liha kohta jne. Parem mitte lugeda ja elu läheb edasi! :rolleyes:

Jah, milleks lugeda kui on võimalik lollina surra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

R22gitakse et tuumaenergia on ka ohtlik aga samas j2lle odav. Kas tulu kaalub riskid yles...???

Tuumaenergaia puhul kyll - mina leian, et Eestisse on tuumajaama vaja.

Soja puhul... ma ei oska 6elda - mina seda ei tarbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naistele pidavalt soja olema vähem kahjulik kui meestele.

Meestel vähendab viljakust ja koormab kilpnääret, naistel koormab ainult kilpnääret.

Teoreetiliselt võib samas õigetes kohtades (nahk, hambad) kollageenisünteesi parandada ja valedes (veresooned) vähendada, ekstraheeritud isoflavoonid vähemalt teevad seda mingites katsetes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veresoontele on Zoja ilmselgelt hea

Isoflavone dietary supplement improves the functioning of the arteries in stroke patients

http://www.news-medical.net/news/2008/09/23/41628.aspx

meestel soovitaks sellegipoolest süüa alternatiivseid flavonoide, näiteks õuntest kvertsetiini. Valikuga probleeme ei ole

Among the 13 most-commonly consumed flavonoid compounds, quercetin, kaempferol, malvidin, peonidin, daidzein, and genistein had the strongest significant inverse associations with serum CRP after adjustment for covariates

http://jn.nutrition.org/cgi/content/full/138/4/753

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://fitshop.fitness.ee/proteiinid/1/rea...a90%20maitsega/

Sojavalk ja üldse taimsed valgud on teatavasti kräpp, sest ei kasvata lihast. Sellest siis ka küsimus, et mis mõte on antud tootel?

Tsitaat ka ühest lõigust, mis jäi arusaamatuks:

SOIJA90 on uue põlvkonna sojavalk ja selle PDCAAS-väärtus on 1.0 ehk sama, mis piima ja munaproteiinil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen veidi uurinud ja jõudnud järeldusele, et sojavalk üksi ei kasvatagi lihast, Soija90-le on lisatud puuduvad aminohapped ja tehtud see täisväärtuslikuks. Vastab see tõele? On mõtet osta, täitsa odav kah veel. On ta aeglane või kiire valk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://fitshop.fitness.ee/proteiinid/1/rea...a90%20maitsega/

Sojavalk ja üldse taimsed valgud on teatavasti kräpp, sest ei kasvata lihast. Sellest siis ka küsimus, et mis mõte on antud tootel?

Sõja ajal pole valida.

Ja valgutalumatus on ka üks paras sõda. Sööd seda mida kannatab.

Ja pole siia lisatud midagi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas tohiks võtta soija90 peale trenni kohe 100g ja rohkem seda päeva jooksul mitte võtta? Kas see oleks sama kasulik kui võtta seda nii nagu pakendil kirjas või peabki just seda nii võtma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

LINK 1

69-70 kg kulturist/tõstja vajab treeningjärgselt ca. 56 g süsivesikuid ja 28-30 g valku, 100 kg kulturist/tõstja aga 80 g süsivesikuid ja 40 g valku, et siis süsivesikuid 0.8 g kg ja 0.4 g valku kg kehakaalu kohta.

tsitaat sellest artiklist.

Mõttetu on tarbida 100g valgupulbrit korraga, siis võiks ju süüa ka ainult ühekorra päevas ja rohkem mitte süüa <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
LINK 1

69-70 kg kulturist/tõstja vajab treeningjärgselt ca. 56 g süsivesikuid ja 28-30 g valku, 100 kg kulturist/tõstja aga 80 g süsivesikuid ja 40 g valku, et siis süsivesikuid 0.8 g kg ja 0.4 g valku kg kehakaalu kohta.

tsitaat sellest artiklist.

Mõttetu on tarbida 100g valgupulbrit korraga, siis võiks ju süüa ka ainult ühekorra päevas ja rohkem mitte süüa ;)

Kusjuures viimasel ajal on mulle näkku topitud ligi 20 uuringut mille järgi piisab peale trenni kõigest 25g valgust, et tagada optimaalne valgusüntees ja insuliini eritumine. Ning kõigele lisaks ei omavat toidukordade arv üldse erilist rolli va. mugavus. Paljude uuringute järgi loeb lihasmassi kasv ja areng eelkõige päeva jooksul saadavate toitainete kogustest. Kui neid on piisavalt ja trenni on tehtud, siis toimub lihaskasv. Kui mitte, siis ei toimu.

Üleüldse peale trenni polevat vaja toitu tarbida kuna lihaskasvu koha pealt pidi see ajaline toitainete lisamine olema <1% tähtsusega lõpptulemustes. Ehk jah - kuni toitaineid on päeva jooksul kehale antud siis lähevad need ka kasutusse, olenemata millal täpsemalt päeva jooksul sa neid tarbid.

Mul on selline tunne, et mine kooli biokeemiat õppima, sest muidu enne selgust sellesse ei saa. <_<

Loe ja loe, aga targemaks ei saa. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soja ei soovita, eriti meeste puhul. Sojavalk stimuleerib estrogeni kasvu mis võib viia muude probleemideni, kuid samas on sojavalgus ka olemas kõik kasulikud aminohapped. Samas kui tarbid seda lühikest aega siis ei tohiks ka midagi juhtuda.

Samuti sojavalgu kahjulikkuse kohta leiad infot siit http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=27978 (see nüüd ei tähenda et ta on ohtlik ja tarbida ei tohiks)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×