Jump to content
Larry

45 min treeningkava KÕIGILE!

Recommended Posts

Probleem on siis selles, et mulle on tehtud ülesandeks koostada selline treeningkava, mis sobib gümnaasiumiõpilaste (10-12 klass, isegi nendele, kes pole jõusaaliga varem kokku puutunud) Trenni eripära on aga see, et see peaks mahtuma 45 minuti sisse ja peaeesmärk läheks üldfüüsise parandamiseks. Mingit kindlat ideed, mida välja pakkuda mul endal pole, aga mingid baasharjutused võiksid ilmselt olla, või mis? Äkki teadjamad mehed on nõus aitama ja pakuvad mingid variandid välja ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem on siis selles, et mulle on tehtud ülesandeks koostada selline treeningkava, mis sobib gümnaasiumiõpilaste (10-12 klass, isegi nendele, kes pole jõusaaliga varem kokku puutunud) Trenni eripära on aga see, et see peaks mahtuma 45 minuti sisse ja peaeesmärk läheks üldfüüsise parandamiseks. Mingit kindlat ideed, mida välja pakkuda mul endal pole, aga mingid baasharjutused võiksid ilmselt olla, või mis? Äkki teadjamad mehed on nõus aitama ja pakuvad mingid variandid välja ?

oled sa treener või keka õps? No 45 minutiga saab nii mõndagi teha. Eriti hea oleks ringtreening, aga ilmselt on väga erinevate tasemetega raffast sul seal. Ja kas tegu on tüdrukute või poistega? Palju õpilasi korraga koos on? Siin ei saa kindlasti lähtuda indiviidist-selleks pole sul aega, sest nad on erinevad nii tasemelt kui kehatüübilt ma kujutan ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii - siin on nüüd kolm väga tähtsat küsimust:

1. Mis vahendid sul kasutada on? Kangid? Ergomeetrid? Hantlid? Lõuatõmbamispuud?

2. Mis osa on instruktoril? S.t. kas see kava peab olema selline, et annad paberil kätte ja inimesed teevad või on näiteks 3x45 minutit alguses instruktoriga, kes seletab kuidas harjutusi tuleb õigesti teha?

3. Kas tegemist on teoreetilise või praktilise ülesandega :D ? S.t. kas sul on seda vaja mingi koolitöö raames või hakkab keegi reaalselt ka selle kava järgi treenima?

Minu arvates peaks see kava järgima paari põhimõtet: esiteks kuna tegemist on noortega, kellest mõned ei ole varem jõusaaliga kokku puutunud ning kuna tegemist on "üldfüüsilise parandamisega", siis esialgu tuleks keskenduda väikestele raskustele (keha), suurtele kordustele kokkuvõttes ning individuaalselt tekkivast enda jaoks maksimaalsest jõu "outputist". Hästi lihtne näide:

15 minutit sooja

Kava:

20 minuti jooksul tee nii palju seeriaid ilma puhkepausideta kui jõuad:

5 lõuatõmmet

10 kõhulihast

15 kükki

(skooriks on tehtud seeriate arv)

10 minutit oigamiseks-oksendamiseks-jahtumiseks.

Kokku 45 minutit.

Mida tähele tuleb panna on see, et inimene peab TAHTMA endast maksimumi välja panna. Seda esiteks ning TEISEKS kui ta enam mingit harjutust KUIDAGI ei jõua (näiteks lõuatõmbeid), siis esimene abinõu on harjutuse kergemaks tegemine - näiteks tõstetud või hüppega lõuatõmbed. Ning alles teiseks abinõuks on väike lisapuhkus. Tähtis on INTENSIIVSUS!

Ahjaa... selliseid "kavasid" peaks olema mitu erinevat ning neid peaks pidevalt vahetama.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to Larry: Selle sinu jutuga seoses meenus mulle see, kuidas 80-datel tulid mehed vene sõjaväest ja paljud olid ka Afganistanis teeninud ning osadel meestel katus sõitis loomulikult sajaga! Keegi ei oskanud selliste meestega midagi peale hakata ning päris mitu sellist saadeti maakoolidesse kehalise kasvatuse õpetajateks... Päris mitmes koolis oli tavaliste kehalise kasvatuse tundide asemel moodustatud inimese käte- ja jalgadega mõrvamise tunnid ning igasuguste salaja suitsetajate ja tundi hilinejatega õiendas kehalise kasvatuse õpetaja arveid endale omases keeles... See ei olnud vastus sinu kirjale, vaid meenutus nendest huvitavatest aegadest! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:D @ Vend Vähk

Tahtsin veel kord toonitada seda, et ükskõik mis kavaga on tegemist, et see oleks vähegi tulemusrikas PEAB see olemas raske ja inimesed peavad tahtma seda ise teha - s.t. on see tunni jaoks või vabatahtlik? Kui tunni jaoks, siis see kaotab enda mõtte ja las nad mängivad pigem jalgpalli :D

Kui see MINU teha oleks, siis praeguse hädise kehalise asemel (meil oli vist ühel korral nädalas 4x45 minutit läbi terve keskkooli) asendaksin ma selle 2x45 minutit kord nädalas toitumis- ja treeningteooriaga, mingid tunnid oleksid praktilised ja need kes endast vähegi hoolivad ja veel trennis ei käi läheksid selle tulemusena ise trenni või teeksid kodus :D

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
to Larry: Selle sinu jutuga seoses meenus mulle see, kuidas 80-datel tulid mehed vene sõjaväest ja paljud olid ka Afganistanis teeninud ning osadel meestel katus sõitis loomulikult sajaga! Keegi ei oskanud selliste meestega midagi peale hakata ning päris mitu sellist saadeti maakoolidesse kehalise kasvatuse õpetajateks... Päris mitmes koolis oli tavaliste kehalise kasvatuse tundide asemel moodustatud inimese käte- ja jalgadega mõrvamise tunnid ning igasuguste salaja suitsetajate ja tundi hilinejatega õiendas kehalise kasvatuse õpetaja arveid endale omases keeles... See ei olnud vastus sinu kirjale, vaid meenutus nendest huvitavatest aegadest! :D

Seda tean ma ka omastkäest, aga selle külepealt: :D nimelt Eestima koolides on veel selliseid palju palju, kes oma õpetamise janu kallavad laste peale tehes nn. küünalt, igasugu väänamisi ja käänamisi, silda jms. Ja ise on nad veel rahul, et suudavad nii mõnegi lapse tulevikus selja ja kaela valudega võitlema panna!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui 45min oleks kasutada, siis teeks 10min sooja ja siis 3-4 seeriat lõuatõmbeid, rinnalt surumist, jõutõmmet ja kükki.

Muudetud kasutaja fighter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui 45min oleks kasutada, siis teeks 10min sooja ja siis 3-4 seeriat lõuatõmbeid, rinnalt surumist, jõutõmmet ja kükki.

Väga hea las teevad kõik baas harjutused. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui lamades surumiseks on vaid 1 pink, siis ei tule ju ajast välja.

Kuna kõik on niivõrd erinevate võimetega (näiteks paaril mu klassivennal on tühja kangi üles saamisega ka raskusi) siis läheb tegemiseks liiga kaua aega (raskuste vahetamine, enda korra ootamine jne.)

Kui on mitu kangi, siis on muidugi parem.

Soovitaks panna tegema nad seda, mida saavad teha kõik korraga: kui on piisavalt lõuatõmbamise kange siis lõuatõmbeid, samuti kätekõverdusi jne.

Muudetud kasutaja Eastsider poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

peaks jaotama gruppidesse tugevuse järgi...Tugevamad teeksid d nt rinnalt surumine,jõutõmme,võimalusel kükk ja loomulikult kõht, ...nõrgemad rinnalt surumise asemel kätekõverdused(kui kangi liigutadagi ei jõua),kõht ja jõutõmme ning kükk väiksema raskusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
peaks jaotama gruppidesse tugevuse järgi...Tugevamad teeksid d nt rinnalt surumine,jõutõmme,võimalusel kükk ja loomulikult kõht, ...nõrgemad rinnalt surumise asemel kätekõverdused(kui kangi liigutadagi ei jõua),kõht ja jõutõmme ning kükk väiksema raskusega.

See lahendus paistab tõesti päris hea, soovitaks ise ka sellist lähenemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seni kuni küsija vastab on minumeelest siin suht viljatu see vastuste andmine:)

Kui tal ikka 10't kangi ei ole siis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seni kuni küsija vastab on minumeelest siin suht viljatu see vastuste andmine:)

Kui tal ikka 10't kangi ei ole siis...

olekski hea kui küsija täpsustaks oma võimalusi ,siis oskaks ehk täpsemalt aidata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×