Jump to content
V.K

kuivaks ajamine

Recommended Posts

kas lihast saab sel viisil kuivax ajada kui sööd veic vähem kui muidu? tean, et energia puudujäägil hakkab nn. 1 lihas teist sööma energia saamiseks.. aga enne kõike hakkab ta ju ikka rasva kärpima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas lihast saab sel viisil kuivax ajada kui sööd veic vähem kui muidu? tean, et energia puudujäägil hakkab nn. 1 lihas teist sööma energia saamiseks.. aga enne kõike hakkab ta ju ikka rasva kärpima?

seda saab ikka kindla dieediga ma arvan! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi päris nii ka ei ole, et üks lihas teist sööma hakkab ja samuti ei ole nii, et enne lihaste kallale minekut rasvade kallal ollakse. Pigem teeb organism seda tervikuna ja paralleelselt.

See kuivaks ajamine realiseerub siis tõepoolest läbi dieedi, tekitatakse energiadefitsiit, ent tegelikkuses ongi asi nii, et see väärtuslik lihas ja rasvad põlevad peaaegu, et samaaegselt.

Kulturismi dieet eeldabki tegelikult ülimat tarkust ja "eneselugemist", st. energia defisiit peab olema selline, et rasvad põleksid, ent mitte nii suur, et organism omaenda lihaseid hakkaks õgima. Siin ongi see AGA - ole sa mees ja tunneta see piir ära! Tegelikkuses ongi kulturismi dieet suur balanseerimine sellel kriitilisel piiril. Muidugi üks oluline nüanss rasvade põletusel ongi, et see energiadefitsiit oleks võimalikult väike, dieet kulgeks tasapisi ja pikaajaliselt, see on vast kindlaim garantii, et lihast läheb minimaalselt kaduma. Erinevad autorid soovitavad 0.5 - 0.7 kg kehakaalu langust nädalas, siis on veel tõenäoline, et lihasmassis palju kadusid ei ole!

Kokkuvõttes jah - see on mäng tulega ja tark kulturist on see, kes suudab pärast võistluseelset dieeti maksimaalselt kvaliteetset lihast alles hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul ikka massi on kyllalt, et seda tegema hakata? See otsusta algul ära.

Muidu on, et ntks. Jagad enda kehakaalu kg 0,45 (saad lbs.) selle korrutad kymnega ja saad teada palju sul kaloreid vaja tarbida päeva jooksul ja jagad selle toidukordade vahel.

Näiteks. Ma kaalun oletame 75kg, siis 75 : 0,45 = 166 lbs, siis 166 x 10 = 1600 kalorit. 1600 : näiteks kuue toidukorraga = 266 kalorit toidukord.

Proteiini sysivesikut ja rasva tarbid vahekordades, nagu ikka dieedil, aga lihtsalt sööd vähem, et toidukorrast tuleks 266 kalorit. Nende vahekord näiteks 40%prot 30% sysivesinik 30% rasvad (protsendid näitavad kui suure hulga kaloreid peaks saama mis asjast) kui huvitab, siis ma v6in hiljem öelda ka kui palju kaloreid on yhes grammis proteiinis, sysivesikus ja rasvas, et saaksid ettekujutuse mis hulgal neid tarbida.

On palju asju mida tuleb vältida dieedi jooksul, paljud toidud, seda v6in ka hiljem öelda kui huvitab. Näiteks selleks, et sa k6hulihaseid näeksid peaks rasvaprotsent alla 8% olema.

Treening peaks ka teine olema rasvakaotus dieedi ajal, vähemalt m6nda aega. Kui näiteks massitreeningul kasutad kiirust ntks 4/0/1 ( ntks rinnalt surumine horisontaalpingilt: 4 sekundit lased kangi alla 0 hoiad rinna kohal 1 sek yles surumine, negatiivne surumine. ) siis rasvakaotus dieedil ntks 1/0/1 ehk negatiivset ei anna, et mitte stimuleerida massikasvu, ca 3-4 seeriat 10-15 kordust, puhka seeriate vahel ca 90 sekundit ( massil 4/01 ca 3 seeriat 4-10 kordust puhkus ca 60 sek ). Aeroobsega peab tegelema, ja arvesama parimad ajad selleks ka, dieediga vahekorras.

Hiljem v6tad vana kava tagasi kui rasvakaotus dieet pikale venib, et lihased j6uetuks ei hakkaks minema ( ca pärast 3-4 nädalat ehk ). Eesmärk on minimaliseerida lihasmassi kaotus ja maksimaliseerida rasvakaotus.

Yldiselt on palju palju aspekte, osta ottilt kavad, kyll hakkama saad :D

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ytleme, kui massitreeningu ja dieedi ajal on sul suur vastutus enda ees, et sellest graafikust kinni pidada, siis rasvakaotusega on see vastutus topelt :D

Kuid ykspäev see k6ik tasub end ära :D

Arvesta, et mass ei tule rasvata, nii see sul ei 6nnestu, et kogud lihas massi ja muudkui vähendad rasva samal ajal.

Jälgi ennast pidevalt mingi 2 nädalaste vahedega, et teada mis sinuga toimub, et kas muuta midagi dieedis v6i treeningus v6i k6ik on okei.

Siin nägin mingit lihasesöömis juttu :P See käib niimoodi, et kui organism ei saa kyllalt kaloreid väljaspoolt, siis hakkab ta alternatiivina seda lihaste arvelt :P aga ära muretse :D k6ike on v6imalik 6ieti teha. Lihtsalt jälgi ennast pidevalt!

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei jah päris hea, mul endal hetkel rasva 15% ja kõhulihaste triipe on näha aga õrnalt a kuskil olid mingid artiklid ka et aastaringselt hea välja näha vms... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proteiin 4 kalorit 1g.

Süsivesikud 4 kalorit 1g.

Rasvad 9 kalorit 1g.

Jälgid aastaringselt enda toitumist. Nothing less, nothing more, ei lihtsam, ei raskem. :D

ja 15 % äkki on rasvavoldid hoopis (A) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm... mul on rasva% masina järgi 13, aga kõhulihased on näha... või mida te mõtlete "näha" ja "väljas" all? Pingutades või istudes või seistes... küürus või sirge seljaga?!?:D

Tahate lihtsalt kõhulihaseid siis janutage paar päeva :D Eelmiste võistluste jaoks pidin 3 päevaga 2 kilo alla saama (mulle eriti ei istu kaaluvõtmine) ja janutasin ning lupsti oli väga kena kõht. Viimati oli selline siis kui sügisel mingi haiguse ajal 66 kilo olin (praeguse 72 vastu).

Eelmist lõiku loomulikult ärge võtke tõsiselt. Kohe kui kaalu võtma hakkasin jäin laks haigeks ka. Nõrgesta organismi ja tulemus käes. Võistluste ainsad kaks olulist matshi kaotasin. Nii et inimesed: ärge janutage ja näljutage ennast järsku vaid muutused toitumises ja treeningus tuleb teha tasapisi - saate paremad tulemused ja olete tervemad.

(Edit = Typo)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult oleks huvitav teada, mida inimesed arvavad toitumisel ntks rasvadest.

Rasvad PEAVAD katma 25-30% päevasest energiavajadusest. Kui vähem tarvitatakse, siis organism muudab süsivesikud või valgud nagunii rasvadeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proteiin 4 kalorit 1g.

Süsivesikud 4 kalorit 1g.

Rasvad 9 kalorit 1g.

Jälgid aastaringselt enda toitumist. Nothing less, nothing more, ei lihtsam, ei raskem. :D

ja 15 % äkki on rasvavoldid hoopis (A)  :D

mingeid RASVAVOLTE küll ei ole!

Muudetud kasutaja V.K poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Massidieedil pääsed ilma rasva kogumata? :blink: vapustav

Mis sa tahad öelda, et näiteks Erki Nool oli mingil perioodil aastast korralikult rasvas? Lihas kasvas mehel iga aastaga aga ma küll ei märganud kunagi, et tal rasvaprotsent oleks väga palju kõikunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei taha midagi taolist öelda :lol:

Massidieedil on vältimatu, et mingil määral omandad ka rasva! Ei ole konkreetset ideaalset, et su rasvaprotsent massikasvatus perioodil 0 % tõuseb :blink:

Pea seda meeles, et ega kulturistidki aastaringselt sellised ole nagu sina oled harjunud neid nägema! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erki Nool ei ole kulturist ka. Muude spordialade inimestel ei ole mõtet teha selliseid massiperioode nagu kulturistid teevad vaid teha selliseid, kus tsükkel on sellise iseloomuga, et rasvaprotsenti püütakse hoida paigal või koguni langetada ja lihasmassi kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nujah. Ma siin rohkem räägin keha ehitamisest, mitte pulgaga hüppamisest ja ja liivakasti langemisest. Erki noole isiklikku dieeti ja treeningut ma tõesti ei tea :blink: . Ühesõnaga Rambo vend, räägime me üksteisest veidi mööda. Pole mõtet vaieldlema ka sellise asja pärast hakata :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katsun mitte offtopicuks minna, aga endalgi oli mõte seoses läheneva suvega paar kuud varem hakata "piirjooni" välja joonistama, aga kuna ma suurem asi dieedipidaja ei ole seoses "toitumise jälgimisega", siis oli mõte natuke abistada end sellise toote abil http://shop.amazon.ee/product_info.php?cPa...products_id=295 , aga jube lahe oleks kuulda inimeste soovitusi selle toote suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei olnudki mõttes, et jee võtan imepulbrikest ja rasv kaob, aga väikse abivahendina lootsin ehk häid sõnu toote kohta kuulda. Tuttav soovitas Glutamine Peptide "pulbrikest " lihtsalt trenni ajal tarbida... pidi lihasmassi aitama kasvatada ja samal ajal ka kuivatada, sest sisaldab L-karnitiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nujah. Ma siin rohkem räägin keha ehitamisest, mitte pulgaga hüppamisest ja ja liivakasti langemisest. Erki noole isiklikku dieeti ja treeningut ma tõesti ei tea :lol: . Ühesõnaga Rambo vend, räägime me üksteisest veidi mööda. Pole mõtet vaieldlema ka sellise asja pärast hakata ;)

Selge see, et kui eesmärk maksimaalne võimalik lihaskasv, siis tuleb toidule pihta anda, et ei jääks mingit võimalust, et organismil midagi puudu jääb.

Aga selline tavaline kutt, kes jõusaalis käib, tema puhul on ikka võimalik, et käsivarre ümbermõõt suureneb ja vööümbermõõt väheneb. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×