Jump to content
jrx

Millist "cardio" treeningut teed?

Millist "cardio" treeningut teed?  

88 liiget on hääletanud

  1. 1. Millist "cardio" treeningut teed?

    • Jooksen lindil.
      8
    • Jooksen õues.
      14
    • Jalgratast.
      15
    • Sõudmisergomeetrit.
      7
    • Mingi muu.
      6
    • Vahetan meetodeid ja masinaid regulaarselt.
      22
    • Ei tee vastupidavustrenni/aeroobset üldse.
      11


Recommended Posts

Noh laske tulla. Kui märgite ühe kolmest viimasest vastuse, siis oleks huvitav kommentaarides näha ka MIKS just nii ja KUIDAS täpselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksen maneezhis, külmetuse oht on väike. Või siis sõidan saalis ratast, lihtsalt kõige mõnusam variant. Kunagi käisin pidevalt suusatamas ja suvel väljas ratast sõitmas, mida viimasel ajal ei viitsi teha eriti :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sisehooajal - BP, spinning, ovaalstepper.

Välihooajal (aprill - oktoober) - metsajooks kaardiga u 3 x nädalas.

Tuleb välja, et see ongi mu põhiline tegevusala. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus on alles vana teema üles tulnud (lausa 7 aastat :lol: ).

Enne jõutrenni sörgin, pärast trenni sõudeergomeetriga. Aga aeroobset teen üldiselt, kas velotrenažööril või siis jooksen vahelduva tempoga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksen, ujun, kärutan ratta peal.

Jooksmine - okei ilma puhul eelistan seda teha õues, hiljuti nt olin haige ja praegu külmast õhust veidi veel hoidun ja jooksen toas. Seda siis kas sisehallis või lindil. Reeglina vähemalt korra nädalas lähen sisehalli.

Ujumine - mis seal ikka, reegelel, et basseinis ujun. Vähesel määral, kui olud soosivad, olen ka meres.

Ratas - suvel mõõdan mööda maanteid kilomeetreid. Mõnikord üksi, teinekord grupisõidus. Maastikule satun üha harvemini. No ei meeldi mulle maastikusõit väga. Talvel enamasti eelistan spinnerit, kuid talvel on rattasõitu ka vähem kõvasti. Eelmine suvi sai neid rattakilomeetreid ikka mehemoodi kogutud - 4300 ja veidi peale.

Treeningmetoodika - 3-4x nädalas on pikem baasaeroobne (mõned sutsakad tulevad ka seal sisse), 1-2x nädalas on intervall ehk kiirustega mängimine, 2-3x nädalas on ÜKE (reeglina lisaraskuseid ei võta, mängin kestvuse peale), 1x nädalas on põhjalikum venitamine. Treeningud toimuvad enamasti pulsikellaga ning kõrge hommikupulss tähendab, et sel päeval jääb trenn ära või toimub pigem staatiline venitamine jms madalal pulsil. Oleneb kui palju tavapärasest kõrgem on. Ahjaa - aeg ajalt teen plaaniväliselt ka asju, lihtsalt seetõttu, et see on fun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rulluiskudega sõidan siis kui vihma pole sadanud, näiteks sel suvel olen vist 3 korda juba käinud, ja Septembris teen aasta viimased sõidud. Mulle meeldib rulluisutada, aga aeroobset tunnet see eriti ei anna, mulle tundub, et keskmise tempoga sõites on see tegevus vähem energiat nõudev kui kõndimine, seega see on selline meelelahutuslik kardio suuremas osas. Aga samas saab värsket õhku ja valgust silmanurgast otse ajju.

Rattaga ma sõidan vahel küll, ja ainult kardiot ma temaga teha saangi ja tööle sõita, kuna see on niivõrd kalli hinnaga ratas, et seda kino ette ei jäta, ega viinapoe ette- see kaob sealt hetkega. Ratta puhul hoian esihammasrattal ketti ainult kõige suurema hammasratta peal, kuna siis tunnen, et tõmbab reied põlema, muidu ei tunne. Stroomis ja Pirital on hea tiirutada küll. See suvi olen ka mingi 4 kardiot teinud. Sadul on mul hea, eelmisel rattal oli halb sadul, kuna veri jäi jalgevahelt kinni. Kahjuks aga miinuseks on rattal nagu mainitud see, et teda ei saa jätta kino ette. Jõusaal on mul hea, kuna lubab ratta sisse tuua, ei pea jätma jõusaali maja ette varastele. Ratas ja rull mõlemad annavad sellise kerge kardio tunnetuse, rohkem siiski meelelahutuse tegevused ma usun.

Külmakuudel jõusaalis peamiselt eelistan jooksulinti, ja see annab tugeva kardio tunde, ka vesiratast eelistan teise valikuna. Suvel aga jooksen staadionil, eelistan asflatit ja ka staadioni enda kummipinnast. See suvi olen ka vist 3 korda jooksnud nüüdsest. Jooks annab kõige tugevma kardio tunde. Mulle tundub, et see on südamele kõige tõhusam.

Kardio järgselt ma mitte kunagi ei venita ennast, kuid raskema kardio ajal või järel eelistan juua vedelikku, aga jõutrennide ajal ei joo ma kunagi, küll aga teen porgandi või peedi šeigi.

Teisi kardio liike ei tee, ujuda ma ei oska, ilmselt upuksin ära pärast 100m ujumist.

Kardiot talvekuudel tegin iga teise jõutrenni lõpus 15-30 min jooksulingil keskmiselt.

Hetkel teen kardiot õues päris palju, 2-3 korda nädalas, kuna dieet mida järgin sätestab sedalaadi metoodika teiseks nädalaks.

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastasin: Ei tee vastupidavustrenni/aeroobset üldse.

Enda seisukohalt ei näe mõtet - 3 aasta jooksul, mis olen jõusaalitreeningutega tegelenud, olen 2 korda jooksmas käinud. Südame hüpertrofeerumist ei ole. Südamearst ütles, et mul on perfektne süda. Pulss rahuolekus ca 45 l/min. Operatsioonilaual sain 20 ka kätte :D.

Mainin ära, et osalesin korvpallitreeningutel, kus on ka natukene aeroobset.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla sellepärast sa nii katki ja operatsioonidest sõltuvuses oledki :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vahetan meetodeid. Talvel siseruumides velo ja suvel proovin rohkem õues olla. Lihtsalt jooksmist väga ei harrasta, kuna tüdinen ära. Jooksmisele pall juurde ja juba läheb ;) (erinevad pallimängud siis suviti)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on üldse väga individuaalne nagu Sarge näide siin tõestab. Minu näiteks tekkis peale 2 aastat korraliku jõutrenni kõrge vererõhk ja pulss oli kiire. Pean pidevalt jooksu või ergomeetrit juurde tegema, iga aasta üha enam. Samas tean inimesi, kes üldse ei tee, pulss on aeglasem kui mul ja jooksevad samu distantse, mis mina isegi kiiremini. Natuke on vahe sisse tulnud ainult sõudeergomeetris, seal on tehnika ja pidev pikkade distantside treening mulle eelise andnud. Veab kui on antud looduse poolt madalam pulss, ilmselt ka kesknärvisüsteemi osa on suur.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla sellepärast sa nii katki ja operatsioonidest sõltuvuses oledki :D

Ei, see oli ülekoormusest esimesel ülikooli aastal. Nüüd on mõned kergemad asjad, mida enamikke inimesi vaevab. Ja olen ainult ühel opil käinud.

See on üldse väga individuaalne nagu Sarge näide siin tõestab. Minu näiteks tekkis peale 2 aastat korraliku jõutrenni kõrge vererõhk ja pulss oli kiire.

Mul ka kergelt vererõhk tõusnud, aga ikka jääb normipiiridesse 110/55 - 115/60.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka kergelt vererõhk tõusnud, aga ikka jääb normipiiridesse 110/55 - 115/60.

Mispidi see tõusnud on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina jooksen poodi õlle järgi,alguses võtan 2 õlle.Need kipuvad aga ruttu otsa saama siis saan jälle poodi joosta....

Kalevi staadionil on igal õhtul ka palju õllelisi, et nemad ostavad varuga kilekoti täie õllet kaasa ja siis valivad sobiva istekoha seal. Eks ka poed on suhteliselt lähedal staadionile.

Igatahes staadionil on kindlasti sportlikum õltsi libistada, kui kodus teleka ees.

Vererõhk vist oleneb sellest, kas oelte pidu pannud viikendil või mitte, ja kas mõõdate hommikul või mitte.

Mina näiteks tegin peolise viikendiga kella ca 12:00 ajal sellise tulemuse vererõhuga:

minu_vererohk.PNG

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×