Jump to content
capx

Kõhulihased?

Recommended Posts

Niisiis, ma kaalun umbes 39 kg ja olen 12 aastane (alles sain). Mul on soov endale ilusad kõhulihased soetada, kuid kuidas? Raha on mul 600 eek, kuigi tahaks endale pigem mootorratast osta. Seega kodune treening? Kui palju ma peaks päevas tegema kõhulihaseid? Millal? *Õhtul ja hommikul?* Mitu korda päevas? Kui kaua ma pean tegema neid? Ise loodan saavutada selle nii umbes 2 - 3 kuuga, kuigi võib ka 1-ga ;). Nimelt käin siis jalgpallitrennis kuni 2 korda nädalas, enda sugustega ja siis 6-7 omades. Jõusaali mind veel ei lasta, kuna arvatakse, et muga nagu alati midagi juhtub :o . Palun, palun suurt abi, ma tahan neid võimalikult kiiresti ja võimalikult heal moel. Praegult olen umbes nädal aega teinud, 50-80 korda nädalas :rolleyes:. Kas sellest piisab?

Ette tänades.

Muudetud kasutaja capx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna käid 2x nädalas jalgpallis siis ei tohiks aeroobsega väga probleeme olla.

Minu arvates saab kodus ilusti kodus arendada ja see on arvatavasti ka ainus lihasgrupp mida saab kodus teha sama hästi kui jõusaalis.

Paremate tulemuste saavutamiseks tee näiteks istessetõuse või keretõsteid toetades jalad vastu seina, 3 seeriat hommikul ja õhtul.

Ühe kuuga muidugi ei saavuta just erilist tulemust/mul näiteks kulus oma praeguste ilusate kõhulihaste saamiseks 1-2aastat.

Ning loodan et sa mõtlesid 50-80 kordust päevas mitte nädalas.

Muudetud kasutaja veinikaarija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna käid 2x nädalas jalgpallis siis ei tohiks aeroobsega väga probleeme olla.

Minu arvates saab kodus ilusti kodus arendada ja see on arvatavasti ka ainus lihasgrupp mida saab kodus teha sama hästi kui kodus.

Paremate tulemuste saavutamiseks tee näiteks istessetõuse või keretõsteid toetades jalad vastu seina, 3 seeriat hommikul ja õhtul.

Ühe kuuga muidugi ei saavuta just erilist tulemust/mul näiteks kulus oma praeguste ilusate kõhulihaste saamiseks 1-2aastat.

Ning loodan et sa mõtlesid 50-80 kordust päevas mitte nädalas.

Seleta täpsemalt, kuidas neid teha? Muidu mõtlesin jah nädalas 60-80 korda.

Aitähh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arvates saab kodus ilusti kodus arendada ja see on arvatavasti ka ainus lihasgrupp mida saab kodus teha sama hästi kui kodus.

Ise ka saad enda lausest aru või?

Ja miks sa jagad foorumlastele kahjulikke nõuandeid? Kas sulle pole ikka veel pärale jõudnud, et istesse tõusud on kõrge terviseriskiga? Kui sina tahad enda tervist rikkuda, siis riku, milleks jagada selliseid soovitusi teistele? Tänapäeval tehakse kõhulihastele kõhupressi harjutusi.

Nagu mina aru saan, on see midagi sellist, et keegi on su lihaste peal, ja sa pead ära kannatama? Nii olen teinud. Tuli just veel üks mõte, et ujulates on tavaliselt, mingi asi, kus on selline survevärk, et teeb ma?aazi vms. Siis kui lähed kõhulihastega vastu, siis see võib ka aidata. Eelmine kord proovisin, päris hästi pidasin vastu tegelikult. Sõber lõi kohe araks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu mina aru saan, on see midagi sellist, et keegi on su lihaste peal, ja sa pead ära kannatama? Nii olen teinud. Tuli just veel üks mõte, et ujulates on tavaliselt, mingi asi, kus on selline survevärk, et teeb ma?aazi vms. Siis kui lähed kõhulihastega vastu, siis see võib ka aidata. Eelmine kord proovisin, päris hästi pidasin vastu tegelikult. Sõber lõi kohe araks.

Ei-ei-ei!! Seda ära Jumala pärast tee. Ma ei viitsi hakata sulle seda kõhupressi seletama, osta parem poest selline raamat nagu "Terviseriskid lihastreeningus" Rein Jalak, Lauri Rannama.Seal on pildid ka toodud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna käid 2x nädalas jalgpallis siis ei tohiks aeroobsega väga probleeme olla.

Minu arvates saab kodus ilusti kodus arendada ja see on arvatavasti ka ainus lihasgrupp mida saab kodus teha sama hästi kui kodus.

Paremate tulemuste saavutamiseks tee näiteks istessetõuse või keretõsteid toetades jalad vastu seina, 3 seeriat hommikul ja õhtul.

Ühe kuuga muidugi ei saavuta just erilist tulemust/mul näiteks kulus oma praeguste ilusate kõhulihaste saamiseks 1-2aastat.

Ning loodan et sa mõtlesid 50-80 kordust päevas mitte nädalas.

Seleta täpsemalt, kuidas neid teha? Muidu mõtlesin jah nädalas 60-80 korda.

Aitähh.

Istessetõusud: paned varbad diivani või mõne muu mööblieseme ääre alla. Sead jalad nii, et säärte ja reite vaheline nurk oleks umbes 90 kraadi. Siis hakkad ülekeha üles-alla tõstma. Sooritada lihaste väsimuseni.

Keretõsted: lähed pikali põrandale, toetad jalatallad vastu seina nii, et seina ja jalgade vahel oleks nurk 90 kraadi ja hakkad ülakeha tõstma. Harjutust sooritada kurnatuseni.

Keretõstete kohta vaata õpetust Amazoni pealehelt-valides Tööriistad-valida sealt menüüst Harjutuste pank-klikkides selle mehe(Ott Kiivikas) kõhu peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh. Kõhulihaste treenimine ei tee sind peenikeseks.

Tee korralikult muud trenni, söö korralikult (4-5 korda päevas) ja säilitad/saad hea vormi. Ära söö kogu seda jama - karastusjooke, burgereid, saiakesi, magusat vaid puuvilju, juurvilju, liha, kohupiima, kodujuustu ja selliseid asju.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mina ütlen et selles vanuses on sul väga raske saada neid ja pigem oleks tähtis muud asjad ilusasti kontrolli all hoida ja konkreetselt lihast kasvatama hakata paari aasta pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mina ütlen et selles vanuses on sul väga raske saada neid ja pigem oleks tähtis muud asjad ilusasti kontrolli all hoida ja konkreetselt lihast kasvatama hakata paari aasta pärast.

Loomulikult on neid raske saada, kui sa varakult ei alusta.

Olen alates 11-aastaselt teinud iga hommik kõhulihaseid ja ilusad lihased ees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mina ütlen et selles vanuses on sul väga raske saada neid ja pigem oleks tähtis muud asjad ilusasti kontrolli all hoida ja konkreetselt lihast kasvatama hakata paari aasta pärast.

Loomulikult on neid raske saada, kui sa varakult ei alusta.

Olen alates 11-aastaselt teinud iga hommik kõhulihaseid ja ilusad lihased ees.

Suht hea sul siis veini. Aga jah, jrx, ma käin trennis 100% eks? Ma ei jäta seda, vb siis, kui mul mingi vigastus tuleb. Ma jään ikka oma arvamuse juurde. Teen kõhukaid. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei no lase käia:D vaata ainult, et õigesti teed ja endale häda ei tee nendega.

Aga "kõhulihas väljas" on esmalt tingitud geneetikast, siis tuleb dieet ja alles siis trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mina ütlen et selles vanuses on sul väga raske saada neid ja pigem oleks tähtis muud asjad ilusasti kontrolli all hoida ja konkreetselt lihast kasvatama hakata paari aasta pärast.

Loomulikult on neid raske saada, kui sa varakult ei alusta.

Olen alates 11-aastaselt teinud iga hommik kõhulihaseid ja ilusad lihased ees.

Ehk näitad pilti!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mina ütlen et selles vanuses on sul väga raske saada neid ja pigem oleks tähtis muud asjad ilusasti kontrolli all hoida ja konkreetselt lihast kasvatama hakata paari aasta pärast.

Loomulikult on neid raske saada, kui sa varakult ei alusta.

Olen alates 11-aastaselt teinud iga hommik kõhulihaseid ja ilusad lihased ees.

Ehk näitad pilti!

Kohe kui isa Soomest tagasi tuleb!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõhulihaseid kuuga küll ei saa, võib-olla väga heade geenidega inimene. Kõhulihaseid võid lootma hakata pärast 4-6 kuu pärast. Kuid sellex võixid vähemalt 3x nädalas kõhukaid teha ja korralikult toituda.

Sügisel, kui mina hakkasin kõhukaid treenima, polnud mul midagi peale rasvavoltide, mis ei tähenda, et ma pax olin, olin tglt üsna kõhnake ja seda ka praegu tglt (72kg;181cm) Nüüd, kui sellest möödas peaaegu 5 kuud on mul suurem rasvakiht kõhu pealt kadunud ja 4-pack paistab ja ilmnema hakkab juba kuuekas, kuid selgelt paistavad nad pingul olekus. Kuid kui ma mõtlen siis oli mu 4-pack enam-vähem nähtavad juba peale 4 kuu treeningut. Nüüd areneb sellest 6-pack.

Nii et soovitan et võixid teha istesse tõuse, jalatõsteid horisontaalis(voodi ääre peale kann). Samuti võid teha ka küljekallutusi, võta mõni rasku ühte kätte, mis ei pea olema raske. Mulle piisav täiesti 12kg käsikust. Hoides seda ühes käes kalluta oma kere, puusi paigal hoides ja siis kalluta teisele poole, kalluta seda raskust kõhuga, mitte õlgadega, õlad proovi lõdvalt hoia ja kui ühtepidi tehtud, võta raskus teise kätte ja samamoodi. Neid harjutusi võix teha 3-4 seeriat max, kordusi ei tohix üle 30 minna, kui teed õieti :rolleyes:

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tee üle päeva 6 seeriat kordustega 25...30. Peaks mõjuma.

Jah, kuus seeriat kokku kahe harjutuse peale - istesse tõused ja jalatõsted. ühele harjutusele on max 3-4 seeriat, isegi 4 on ehk palju. :rolleyes: Isegi Hr. Kiivikase kavas on öeldud et max 3 seeriat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Xero, aitähh nõuande eest, võtan kindlasti su nõu kuulda. Aga mul tekkis selline värk, et mul võibolla isegi võimalus jõusaali minna vahetevahel, et siis kas võtan või jätan? Muidu neid, istesse tõuse teen ma mingi 8-10 seeriat. Samas tahaks ka teada, et kui ma tõstan lõuga, teen kätekõverdusi, siis arenen ka edasi kõhulihastes? :o Vabandust, et nii idikat juttu ajan :rolleyes:

Muudetud kasutaja capx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks ka jalgade tõsteid, viskad sellili ning tõstad sirgeid jalgu, mitte väga kõrgele. Alla lastes hoiad kõhulihased pinges ning jalgu täitsa maha ei lase. Lõpus võid jalgu hoida nii, et kõhulihases säilib pinge, päris mõjuv harjutus minu jaoks.

Muudetud kasutaja Eastsider poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi rääkis, et need maas jalatõsted ja hoidmised pidid hakkama selga rikkuma miskitmoodi. Kas keegi teadjam oskab kommenteerida? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Xero, aitähh nõuande eest, võtan kindlasti su nõu kuulda. Aga mul tekkis selline värk, et mul võibolla isegi võimalus jõusaali minna vahetevahel, et siis kas võtan või jätan? Muidu neid, istesse tõuse teen ma mingi 8-10 seeriat. Samas tahaks ka teada, et kui ma tõstan lõuga, teen kätekõverdusi, siis arenen ka edasi kõhulihastes? :o Vabandust, et nii idikat juttu ajan :rolleyes:

Kui sul ikka avanes võimalus minna jõusaali, siis mine ikka sinna, aga kui juba seal oled, siis ära piirdu ainult kõhulihastega, vaid tee ka muid lihasgruppe.

Ja kui sa teed kätekõverdusi ja lõuatõmbeid, siis mingit erilist arengut pole sul kõhulihastes küll loota-kõht on küll pigul kuid mitte piisava koormuse all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõhtu tuleb arendada ja vormida aga üldiselt sõltub nende paistvus just rasvaprotsendist !

kui kõhtu nooremas eas treenida siis pärast juba põhi all - ise hakkasin kõhtu 7 aastasena tegema - seda kui käisin karates!

kõige parem oleks ikkagi pink sest seal on pehmem pind ja osa kehast on siiski fikseeritud!

jalatõsted on raskemad sest nõuavad väga kontrollitud sooritust!

PS - kaiv - oled sa 12 või 21 siis valesti treenides võid sa endale viga teha - noorena peab minema kohe treeneri jutule ja saab väga edukalt treenida!

noortel on see probleem et nad teevad mida juhtub - planeerimata trening tegevus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×