Jump to content
Czar

Effektiivne treening

Recommended Posts

Piimhape on ju kasulik , pidavat organismi sundima kasvuhormooni produktsiooni suurendama. Lihasevalu järgnevatel päevadel ei näita veel iseenesest midagi , peale selle , et trenn on õigesse kohta läinud. Aga kas lihas nüüd kasvab või mitte sõltub juba muudest asjadest. Hakkasin nüüd uuesti trenni tegema , teen kükki 3x nädalas , esimene nädal oli käimisegagi raskusi , aga trennid tegin ikka ära , peale kolmandat trenni kadus ka lihasvalu.Praegu on kolmas nädal ja lihasvalu enam pole üldse. Mölan selle mõttega , et lihasvalu ei takista trenni tegemast ,ei pea ootama kuni see kaob, see ei näita iseenesest ka ületreeningut, lihase kasvu seisukohalt on olulisemad muud asjad, kasvõi piimhape. Kindlasti ma eksin , eks ju oldman.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks tarka meest (M.K. ja OldMan) vaidlesid tükk aega, aga asi pole, ma arvan, kellegi jaoks palju selgemaks saanud-pigem ajasite inimesed segadusse. Kuidas siis nüüd treenida?

Mina saan asjast aru nii, et valul ja valul on vahe (nagu ka M.K. kirjutas).Üks lihasvalu on see, mis tekib anaeroobse keskkonna ja sellest tuleneva verevoolu lihastes peetuse tõttu seeria ajal (piimhape lihastes). Ja see on halb.

Samas on valu, mis tekib lihaskiudude mikrorebenditest, mis ju ongi lihaskasvu eelduseks. Põhimõtteliselt on tegu väikeste vigastustega iga asjaette läinud treeningu tagajärjel ja selge on see, et vigastus on organismile stressisituatsioon, kuid vastupidiselt OldMan-i väitele, ei usu ma, et stress alati halba tähendab. Näiteks nagu antud juhul.

Palun vaielge foorumis asi selgeks, et oleks arusaadav, millist valu taga ajada ja millist vältida ning kuidas seda teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT  küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

Olge targad! Püüdke olla....

3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. :(

Nuux, nuux !

Ma olen näinud ja käinud nii suures haiglas, nagu Maarjamõisa kliinik, kus olid ainult sportlased, ja mitte ainult traumadega.

Tore on, ma ka nüüd siin. Lasin natuke mööda, krt teist padrunit ka ei olnud enam.... Nuux, nuux....... ;)

Seda ma kartsin jah, et sa sõelapõhjaks lased ennast. :P

Teema juurde tagasi, siis sina rääkisid lühiajalisest valust seeria lõpus, mina - pikaajalisest valust järgnevatel päevadel. Õigus mõlematel. ;)

Mu jutt kehtib ka treeningjärgsetele päevadel, Minu lihased on alati valusad olnud. Valutama hakkavad nad mul 12h peale trenni ja kestab see 5-6 päeva. Kuna treenin ühel päeval ainult üks lihasgrupp korraga siis kordub mul sama lihas iga 7-8 päev. Vahel isegi 9 päev. Sõltub sellest kas teen 2 või 1 täieliku puhkepäeva vahele. Aga jah valutanud on nad alati, vahel rohkem vahel vähem.

Mida tahaks öelda noortele.

Minu arvamus on , et LIHAS PEAB JÄÄMA VALUSAKS, ÜKSKÕIK KAS SIIS ROHKEM VÕI VÄHEM. TÄHTIS ON SEE, ET UUT TREENINGUT EI TEHTA ENNE SELLELE LIHASELE, KUI VALUST ON MÖÖDAS, KORDAN M Ö Ö D A S ÜKS VEELPAREM KAKS PÄEVA.

Just seda tõsiasja eirates tehakse oluline viga. Ollakse väga kinni etteantud programmis, näiteks 3+1 või 4+1 ja vaatamata sellele mis ütleb keha, alustatakse uue treeninguga.

ENNE UUT TREENINGUT OLGU LIHASEST VALU TÄIESTI KADUNUD.

VEEL:

OldMan-i väite järgi, et lihas ei tohi valutada ja see on märk liiga tugevast treeningust, siis mina seda õigeks ei pea. Kui oled ennast rohkem piinanud trennis tuleb võtta natuke pikem taastumis aeg. Teha lisapuhkepäevi.

Mis mõte on treenida raskustega mis lihastele mingit mõju ei avalda ( ei lõhu neid)

Sest just trenningul me lihast sõna otseses mõttes peame lõhkuma, kui soovime , et lihasmass kasvaks.

VALU: Treeningul tekkinud mikrorebestused lihastes ja selle tagajärjel tekkinud kerge põletik neis. Organism reageerib nüüd sellele nii, et järgmiseks trenniks üritab ta need rebestused taastada, kokku kasvatada. Seda nüüd aga väikse varuga, et sama koormus neile enam häda ei teeks. SEDA VÕIB NIMETADA KA ORGANINSMI KAITSE REFLEKSIKS. Selleks on aga vaja aega.

Tehes nüüd aga näiteks uue treeningu veel taastumata, kokku kasvamata lihasele siis ei saa ju olla arengust juttugi (lihaste kasvust) lõhume rohkem kui anname aega kokku kasvamiseks. Ja taastuma peaks lihas väikese varuga, selleks siis see 1-2 päeva peale valu. Seda nimetatakse siis superkompensatsiooniks.

VEELKORD:

Ei saa ainult tulistada, vaja on ka laadida ja seda pidevalt ! ! !

Tulistamine: Treening jõu välja paiskamine.

Laadimine: Õige toitumine, aeg, korralik puhkus.

Mõni võib ju nüüd küsida, et miks teha nii tugevalt trenni ja nii pikalt taastuda? Et kas poleks mõtet teha natuke kergemalt ja samas nõuaks see ka vähem taastumis aega?

Vastan: Soovitan sellist varianti omadest kogemustest ja võin öelda, et edasiminek on kindlustatud ja kokkuvõttes arenete mingi ajaga rohkem (näit aasta) kui tihedamalt ja kergemalt treenides.

Muuseas ma pole selle variandi ainuke pooldaja. Maailmas on muide mitmeid tuntuid harjutajaid olnud ja on ka praegu kes seda pooldavad.

Oleme seda proovinud ka noorte juures, ja mitte ühe sportlasega.

Tulemused on olnud märgatavalt kiiremad kui neil kes treenisid tihedamalt ja sellest tingitult ka kergemalt.

NB! Räägin alati seda mida olen ise kogenud OMA treeningutes, ja seda mida olen järgi proovinud ka teiste peal. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasuguse valuga annab organism inimesele märku, et midagi on valesti ja pööra minule tähelepanu (nt. hambavalu, peavalu, lihasvalu jne.). Valu tekitab stressi. Stressis lihased ei arene.

Või ma olen millestki valesti aru saanud.

Stress tõstab kortisooli taseme veres pikaks ajaks normaasest kõrgemale. Kortisooli tootmiseks muudetakse lihasvalgud suhkruteks, kasutades selleks lihaskudet. Kortisool aeglustab testosterooni anaboolset toimet ja põhjustab lihaskoe lagunemise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei liialda, kui ütlen, et foorumeist olen kõige rohkem tarkust saanud OldMan-i ja M.K. postitustest.

Siiski ei anna mulle rahu see lihasvalu ja stressi teema. Sa, OldMan väidad, et räägite ühest-samast asjast, ainult et erineva nurga alt. OK, aga milline see õige nurk siis on:kas valus või valutu. Kas võib olla nii, et valu piimhappest-halb;valu mikrorebenditest-hea. Samas on keegi (BULDOOSER) kirjutanud, et ka piimhape on hea lihaskasvu seisukohalt.

Võib-olla oleks hea, kui Sa, OldMan lahti seletaksid, mis on stress, mida Sinu sõnutsi ka lihasmassi treeningul vältida tuleb. Saan aru,et psühholoogiline stress vallandab katapoolseid protsesse tekitavad hormoonid ning sedalaadi stressi tuleb igal juhul vältida. Kuid kui räägitakse (k.a. M.K.), et valu lihastes, st. füüsiline stress lihastes on kasvamiseks vajalik, siis ei saa see ju ometi halb olla.

Raske lihastreeningu käigus tekkivate katapoolsete ja anapoolsete protsesside temaatikast saan aru nii, et katapoolsed protsessid on paratamatud, kuid anaboolseid protsesse ilma lihastreeninguta ju võimalik saavutada ei ole. Võtmeküsimus lihasmassi suurenemise seisukohalt on selles, et kuidas võimalikult kiiresti elimineerida lihaste lagunemine raske treeningu tagajärjel, et domineerima saaksid hakata anaboolsed protsessid.

Lühidalt-palun asja veelkord selgitada, et asi oleks klaar nii mulle ja kõigile teistele, kellele kogu see asi pisut segasevõitu on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

................................Raske lihastreeningu käigus tekkivate katapoolsete ja anapoolsete protsesside temaatikast saan aru nii, et katapoolsed protsessid on paratamatud, kuid anaboolseid protsesse ilma lihastreeninguta ju võimalik saavutada ei ole. Võtmeküsimus lihasmassi suurenemise seisukohalt on selles, et kuidas võimalikult kiiresti elimineerida lihaste lagunemine raske treeningu tagajärjel, et domineerima saaksid hakata anaboolsed protsessid.

Lühidalt-palun asja veelkord selgitada, et asi oleks klaar nii mulle ja kõigile teistele, kellele kogu see asi pisut segasevõitu on. ........................................

Täielikult seda vältida ei olegi võimalik, kuid selleks ongi olemas sellised proteiini segud mina kohe vahetult peale jõutrenni juua. Nn- hüdrolüüsitud segud, (veelgi kiiremini omastatavaks tehtud. Kindlasti peab seal olema peale valkude ka paras kogus sv.

NB! otsi artiklitest "Treeningjärgne toitumine". Sealt saad oma küsimustele vastused. Samuti loe põhjalikult artiklit " Valgud"....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Diskussioon on olnud vägev ja seda on huvitav jälgida, ent avaldamaks siinkohal oma arvamust, pean ka väitma, et Marek räägib õiget/õigemat juttu.

Valu tunne lihases – tõepoolest see on ainult ühe ja ainsa – piimhappe tulemus. Piimhappe tekkimise, kuhjumise, selle hulga dikteerib pingutuse suurus. Kui pingutus on suur, maksimaalne või submaksimaalne, siis lihas on sunnitud kiiresti ja võimsalt töötama, ning selle võimsuse (pingutuse) juures ei jõua hapnikku transportivad mehhanismid piisavalt hapnikku lihasrakuni toimetada. Nagu juba Marek ütles, verevool maksimaalselt pingutavas lihases on tugevasti häirunud/ vähenenud. Ühtepidi tõepoolest, see lihas jääb hapnikuvõlga, teiselt poolt, tööd tehakse ju edasi. Teame, et kang ei kuku ju käest nii kui vähegi raskeks läheb. Me pingutame ja töötame ka viimaste raskete korduste ajal. Ent kuskilt peab ju ka nende viimaste raskete korduste jaoks energia tulema.

Ja kuna hapnikku on vähe rakenduvadki tööle anaeroobsed (laktaatsed) energiatootmismehhanismid.

Anaeroobsete energiatootmismehhanismide eeliseks ongi see, et glükoosist saadakse ATP-d ka ilma hapnikuta, kuid seda mitukümmend korda vähem kui aeroobsete mehhanismide korral ning teiseks miinuseks ongi see, et kõrvalproduktina tekib tohutu hunnik laktaati.

Ning tõepoolest, laktaat ongi see, mis selle kibeda tunde viimaste põletavate korduste ajal tekitab, samuti see treeningjärgsete päevade lihasvalu on laktaadi süü.

Ning jah, ühineksin ka selle kildkonnaga, kes soovitavad, et enne järgmist treeningut, peaks see valu kadunud olema. Nagu öeldud, see valu tähendab, et laktaat on lihases. Samal ajal see lihases olev laktaat halvab ensüümide tööd. Nende samade ensüümide, mis vastutavad ka energiatootmise eest anaeroobsetes tingimustes ja mitte ainult, õigem oleks öelda, et laktaat häirib kõigi lihases olevate ensüümide funktsioone ja nende tegutsemist.

Seega, kui uus treening tuleb peale ja ensüümid ei saa korralikult oma tööd teha, ei saa see treening olla nii intensiivne ja efektiivne kui oli eelmine treening.

Kuhu see laktaat (piimhape) üldse kaob. Vastus oleks, et ei kuhugi, lihas töötab seele ümber ja kasutab energiaks.

Tegelikult taastumise kiirus ongi päris suures sõltuvuses sellest kui kiiresti lihas, organism selle tekkinud laktaadi ümber töötavad.

Seda annab veidi ka kiirendada, esiteks venitusharjutuste läbi, teiseks, kerge aeroobne treening.

Kuulun ka nende hulka, kellel lihas jääb pärast igat trenni valusaks ja kohe tõsiselt. Arvan et see on iseenesest hea trenni indikaator.

Ja kui küsida, et kas valusa lihasega uut trenni siis peaks tegema või mitte, siis mina arvan, et mitte. Õigemini, treeningkava, kehaosade splitting peaks juba iseenesest olema nii jaotatud, et jõuaks ikkagi taastutud. Nt. Suurte lihaste puhul (selg, rind, jalg) on minu lihased valusad vähemalt 4 – 5 päeva. Seepärast soovitataksegi treenida igat lihasgruppi uuesti iga 5 – 7 päeva tagant. Jah väikeste lihastega on muidugi iseasi ja see on, ma ütleksin isegi, et individuaalne. Kindlasti taastuvad biitseps, triitseps kiiremini ära.

Ja siit ka põhjus, miks ma ei saa neist aru, kes treenivad väga suure sagedusega. Isegi kui ma teeks rinda 6 seeriat ja võtaks endast viimase, ei taastuks ma ikkagi ülejärgmiseks päevaks või ka kahe päevaga ära ja lihas oleks väääga valus!!!

Vähemast mulle see ei sobi!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale konkreetse lihase saab oma koormuse ka südame-veresoonkond, närvisüsteem, neerud, maks, muutub verepilt ja kloriidide tasakaal. Konkreetse lihase jätame puhkama 5-7 päevaks ja anname tööd teisele lihasele. Mis toimub. Süda, närvisüsteem, verenäidud ei ole veel täielikult taastunud eelmisest koormusest ja töötavad kerge väsimuse foonil, järelikult mitte kõige efektiivsemalt. Edasi. Töötame selle lihase läbi ja jätame ta taastuma 5-7 päevaks ning asume järgmise lihase juurde. Süda, verenäidud jne. ei taastu jälle täielikult ja anname uue koormuse otsa. Nüüd on süda väsinud veel rohkem kui eelneval korral ja täielikult taastumata anname talle jälle suure koormuse. Nädala lõpuks on kõik lihased korralikult läbi töötatud ja süda väsinud. Esmaspäeval alustades uut ringi, kui lihased on maksimaalselt taastunud, ei pruugi süda ja närvisüsteem olla välja puhanud. Järelikult, sundides ennast maksimaalselt pingutama iga päev, jõuate te ületreeningu künnisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ps. jäi veel kripeldama, et need mikrorebendid või traumad, mis lihastööl tekivad, tõesti nii see on, need tekivad. Kuid arvan, et seda ei ole valuna eriti üldse tunda. Ägrem võtkem seda nii, et midagi suurt nüüd kuskilt kohe ära rebitakse või rebestatakse. Või kui on tunda, siis vähemasti mina ei suuda küll eristada, kui suur osa lihasvalust läheb nende mikrotraumade arvele ja kui suur piimhappele. Arvan, et neid mikrotraumasid inimene valuna ei tunne. Kes tunneb lihase peenmehhanisme ja ehitust, teab mida see mikrotraumade tekkimine tähendab. See mikroskoopiline rebend või trauma tähendab lihase struktuur-funktsionaalsete üksuste - müofibrillide - lagunemist, nende struktuuri häirumist, mistõttu häirub ka funktsioon. Arvan, et meie tajume seda pigem töövõime languses, st. kui me teeme 1 seeria biitsepstõstet 60 kg 10 korda ja kui me oleme endast ikka viimase andunud, siis on peaegu et kindel, et teine seeria sama raskusega (60 kg) enam 10 korda ei tule. Kuna justnimelt esimene seeria põhjustas biitsepsis juba tetavaid kahjustusi - mikro rebendeid.

Lõppkokkuvõttes julgen väita, et valu, kui selline, mida kogeme viimaste korduste aeg ja hiljem taastumisel, on ikkagi piimhappe tulemus. Ja piimhape tekib seetõttu, et suured pingutused toimuvad anaeroobses keskkonnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihase kasvu põhjusena on toodud ka teine teooria , mis ei välista seda mikrorebendite oma , aga aitab seletada , miks töötavad ka sellised kavad nagu 5x5ja 3X3 jne. Inglise keeles oli vist substrate accumulation. Teema on selles , töö tagajärjel lihases tekkivad biokeemilised muutused , nagu piimhappe teke jne. stimuleerivad omakorda anaboolseid protsesse lihases ja kogu organismis üldiselt. Piimhape pidavat tõstma muuhulgas ka kasvuhormooni ja testosterooni produktsiooni.Kui näiteks teha kükki mitu korda nädalas , siis tavaliselt ei tehta seda kuni max pingutuseni ,mikrovigastusi ei teki nii palju , samas biokeemilised muutused tekivad ja asi töötab . Kulturistidele sobib vist paremini see, et teha seeriad kuni kurnatuseni , see eeldab pikemat taastumisaega. Kulturismist ei tea ma midagi , aga ka teistel spordialadel kasutatakse lihaseid , trenni tehakse palju ja tihti. Kui lihased on valusad tehakse kergelt , taastumise kiirendamise huvides. Oleks võinud kogu jutu kusagilt maha kirjutada , aga kuna mul , nagu ka enamikul meist siin, puudub erialane diplom , siis selline lihtsustatud lähenemine teemale.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi on veel üks huvitav point, mille me oleme kahe silma jätnud.

Nimelt anaeroobsed energiatootmismehhanismid ei ole ju ainult laktaatsed on ka olemas anaeroobsed alaktaatsed mehhanismid, st. siis et laktaati ei teki ja kui siis vähe. Anaeroobsetest alaktaatsetest mehhanismidest saame energiat fosfokreatiini arvelt ja seda energiat jätkub sõltuvalt autorist 15 - 20 sekundiks. Ja nt. tõesti 3 x 3 puhul, kui vastupanu on suur, seeriad plahvatuslikud ja lühikesed ei pea see lihas nii valusaks jäämagi, kuna töötame valdavalt selles anaeroobses alaktaatses reziimis.

Seeria kestus on ka see mis selle laktaadi tekke ära määrab. Ja seeria kestuse omakorda dikeerib vastupanu suurus ning meie treeningu eesmärk.

Suletud Ring :P)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3x3 on natuke eksitav nimetus . Tehakse 5-8 seeriat 5 kordust ja seda üle päeva. Vastupanu on 58-64 % maksimumist. See , et sa ei lähe absol. kurnatuseni, ei tähenda , et piimhapet ei teki ja pealekauba ei ole piimhape kindlasti ainus tegur, mis anaboolseid protsesse esile kutsub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niisiis, andke targad nõu kuidas peaksin edasi treenima, et saada nii suureks nagu Coleman? Oldman! Kas peaksin siis üle päeva puhkama, et ka süda saaks taastuda. Muuseas olen seda kellegi profi artilkist lugenud, et ideaalis oleks asi nii, trenn , puhkus, trenn puhkus.

Imelik? Millest siis mina olen tehtud, kuidas minul need verenäidud taastuda saavad? Ületreeningut kui sellist on esinenud küll, kuid seda päris algus aastatel ja siis ka mitte eriti karmilt.

Huvitav miks mu süda siiani korras on ja närvidega pole ka midagi hullu just lahti.

Mingi MÜSTIKA? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seeriajärgne põletav valu on laktaadi valu. Järgmise, ülejärgmise päeva jne lihasvalu on mikrotraumadest tekkinud põletiku valu. Piimhape kohe kindlasti järgmiseks päevaks lihasesse ei jää, see lagundatatkse sõltuvalt treenitusest ca 30 minutiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis, andke targad nõu kuidas peaksin edasi treenima, et saada nii suureks nagu Coleman? Oldman! Kas peaksin siis üle päeva puhkama, et ka süda saaks taastuda. Muuseas olen seda kellegi profi artilkist lugenud, et ideaalis oleks asi nii, trenn , puhkus, trenn puhkus.

Imelik? Millest siis mina olen tehtud, kuidas minul need verenäidud taastuda saavad? Ületreeningut kui sellist on esinenud küll, kuid seda päris algus aastatel ja siis ka mitte eriti karmilt.

Huvitav miks mu süda siiani korras on ja närvidega pole ka midagi hullu just lahti.

Mingi MÜSTIKA? :(

Ära unusta, et sul on jalgrattasõidust tugev füüsiline põhi all, mida enamusel ei ole + geneetiline eelsoodumus + teadmised + katsetamine.

Seda sa tead ka , kuidas saada nii suureks kui Coleman, aga sellest ei räägita siin foorumis. :P

Effektiivse treeningu moodustavad treeningmahtude õige planeerimine, õige toitumine ööpäevaringselt ja enne ning peale trenni ning oskuslik taastumine. See kõik nõuab teadmisi ja kogemusi ning analüüsivõimet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
................................Raske lihastreeningu käigus tekkivate katapoolsete ja anapoolsete protsesside temaatikast saan aru nii, et katapoolsed protsessid on paratamatud, kuid anaboolseid protsesse ilma lihastreeninguta ju võimalik saavutada ei ole. Võtmeküsimus lihasmassi suurenemise seisukohalt on selles, et kuidas võimalikult kiiresti elimineerida lihaste lagunemine raske treeningu tagajärjel, et domineerima saaksid hakata anaboolsed protsessid.

Lühidalt-palun asja veelkord selgitada, et asi oleks klaar nii mulle ja kõigile teistele, kellele kogu see asi pisut segasevõitu on. ........................................

Täielikult seda vältida ei olegi võimalik, kuid selleks ongi olemas sellised proteiini segud mina kohe vahetult peale jõutrenni juua. Nn- hüdrolüüsitud segud, (veelgi kiiremini omastatavaks tehtud. Kindlasti peab seal olema peale valkude ka paras kogus sv.

NB! otsi artiklitest "Treeningjärgne toitumine". Sealt saad oma küsimustele vastused. Samuti loe põhjalikult artiklit " Valgud"....

Nimetatud artiklid on kunagi juba loetud. Mõistan (üldjoontes) ka toitumisspetsiifikat sellel alal.

Hetkel huvitab mind enam just treeningusse puutuv.

Kipun pooldama M.K. lähenemist, kuna ilmselt tema meetod töötab. Seega püüan juhinduda edasi ammutuntud kulturismitõest:"No pain- no gain". Ja enne ei treeni samu lihaseid, kui "pain" kadunud.

PS! Tundub, et foorum on tarku inimesi täis. Võiksite senisest enam sõna võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

.......................PS! Tundub, et foorum on tarku inimesi täis. Võiksite senisest enam sõna võtta. ...........................................

Ju siis selguski tõde, et JUHMARDEID on siin valdav enamus kes muidu küll "tarkusi" loobivad siia ja sinna teemasse. :(

NB! Härrased pealinnast! Antson, Barabanov, Morozov, Kiivikas, või Indrek Otsus ise. Viimane vist satub siia harva neid meie lollusi lugema. :P Võiksite kõik oma versiooni siia välja panna. Kuidas ja mis siis selle valuga peale trenni on???

KÕIK OOTAME HUVIGA!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
.......................PS! Tundub, et foorum on tarku inimesi täis. Võiksite senisest enam sõna võtta. ...........................................

Ju siis selguski tõde, et JUHMARDEID on siin valdav enamus kes muidu küll "tarkusi" loobivad siia ja sinna teemasse. :(

NB! Härrased pealinnast! Antson, Barabanov, Morozov, Kiivikas, või Indrek Otsus ise. Viimane vist satub siia harva neid meie lollusi lugema. :( Võiksite kõik oma versiooni siia välja panna. Kuidas ja mis siis selle valuga peale trenni on???

KÕIK OOTAME HUVIGA!

Kus sa selle püstoli ennist jätsid, äkki padrunid leian. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei väljendanud end ennist vist arusaadavalt:minu silmis on M.K., OldMan-i ja teiste M.K. poolt eelpool nimetatute ning veel paljude teiste foorumlaste näol tegemist asjatundjatega sellel alal, kuid see ei tähenda, et teised "juhmardid" on. Loodan, et ma ise ka seda pole.

Ja ärge hakake keegi oma päid otsast laskma,muidu hakkategi siin igasugu jama kirjutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teada ei ole see 100% kindlaks tehtud , kuidas täpselt nende asjadega on, miks lihas kasvab ja kuidas oleks kõige õigem. Võib olla on ka, aga millegipärast üksmeelt selles küsimuses ikkagi ei ole. Kalmus on õigel teel , kui tema saavutusi vaadata. Kulturismist ei tea ma isiklikult mitte midagi , juhmard eks , aga on ka teisi raskejõustiku alasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×