Jump to content
valat

Kaela trenn

Recommended Posts

Täna jõusaalis olles nägin, kuidas üks koolikaaslane tegi kaelale mõningaid harjutusti.

Ning see pani mind mõtlema, et kas kaela lihaseid (parandage kui midagi valesti ütlen, ei tea, kas neil on selline nimi :rolleyes: ) on mõtekas eraldi treenida, või arenevad nad ise mõningate harjutuste käigus?

Tänan tähelepanu eest! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean et poksijad treenivad spetsiaalselt kaela, vaja ju tugevad löögid välja kannatada, aga kael muidu areneb jah, endal ja kõigil teistel tutavatel ka kes tõsisemalt treenivad. Halba ei tohiks eraldi treening muidugi teha...aint et liigutused peavad olema kontrollitud, kael üsna õrn koht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just, kaela treenimisel olen ma näinud ikka, selliseid variant, et imestusega ja suure kartusega vaatan, et kas peale sellist treeningut mees võimeline üldse kõrvalegi vaatama on. Pannakse veel mingi nööri otsa seotud raske ketas otsa ja pea vangutamine hakkab pihta! Kaela harjutused on eriti ohtlikud, kui kaela üritatakse nö. pead kuklasse ajades treenida! See on kõige suurem surm kaelalülidele!!! Minu soovitus on, et nii nagu Ott rääkis, aitab kaela arendada õlakehitused! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti arenevad harjutuste käigus. Ise pole eraldi kaela treeninud, kuid ümbermõõt suureneb siiski võrdeliselt teiste lihastega. Õlakehitused kangiga mõjub hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igaks juhuks võiksid enne kaelatrenni mõne treeneri või muu spetsialistiga konsulteeruda. Kael on õrn koht ja oskamatusest võid sa kahjustada kaelalülisid, sidemeid ja veresooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×