Jump to content
ronija

Mis mind hirmutab :S

Recommended Posts

Mul on selline asi, et vahepeal kui ma ainult kerget hommikust trenni tegin, siis yheks harjutuseks olid k6hulihased. Algselt suutsin kuskil 50 teha l6petasin 200 juures siis v6tsin 6 kg raskusi 6lgadele ja lasin esimese seeriaga 75 ja rohkem ei suutnud. Dilemma seisab nyyd siin, et olles v6tnud l6puks kavad jälle käsile on seal k6hulihaste kohta niipalju et 3xMAX. Kas ma t6esti peaksin siis rassima yle kahesaja neid sisse, v6i äkki ikka raskused kaenla ja vähendan kordusi niimoodi?

:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selline teema on ka, et nagu tunnen suurt pinget ka seljas tehes k6hulihaseid, kas siis asi v6ib äkki olla selles, et pink pole kyllaldase kallaku all, et k6hulihaseid korralikult teha v6i ei olene asi yldse kallakust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tee kvaliteetselt ja megakorralikutl... siis sa vaevalt neid sadu jõuad teha....

PS. härra Tank ei tee kõhulihast... eriti...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal suht sama jama.Teen kvaliteetselt ja korralikult, ütleme kuhugi 100 jõuan.Siis proovisin teha erinevaid kõhulihaste harjutusi.Näiteks tee 50 tavalist kõhulihast ja siis proovi jalgade tõstmist(ma ei oska paremini seletada, vaata harjutuste pangast)

Sellise olukorra puhul siis:

Võta raskused, umbes sellised, et sa üle 50 korraga ei tee:P

Tee erinevaid harjutusi(ma ise teen kuni 4 harjutust...väga effektiivne ja arengut on märgata...nii peeglist kui ka jõu poolest)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selline teema on ka, et nagu tunnen suurt pinget ka seljas tehes k6hulihaseid, kas siis asi v6ib äkki olla selles, et pink pole kyllaldase kallaku all, et k6hulihaseid korralikult teha v6i ei olene asi yldse kallakust?

Asi pole ei pingis,ei tehnikas ega kallakus.

Arvatavasti on asi selles,et sul kõhulihased liiga tugevad võrreldes alaseljaga. Kui kunagi tegid hommikuti kõhulihaseid siis nüüd on need oma "vastasega" alaseljaga liiga tugevad ja seljal pole piisavalt lihaseid mis pinget maandaks,endasse võtaks.

See on esimene märk,et peaksid hakkkama rohkem alaseljale põõrama.

Sobivad ka staatilised harjutused hommikuti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nu k6hulihaseid teen nii et ikka selg sirge ja l6ug mul rinda ikka ei puutu :rolleyes:

Kvalitteetsusest ja korralikkusest - ma yritan, aga raskused kuluvad siiski väga ära ja praegu hakkangi m6tlema, et ehk on selg liiga maas arengust v6rreldes k6huga.

Harjutus mis mulle veel muidu k6hulihaste juures meeldib ja harjutustepangast v6etud on see sellili maas jalad seinal nagu istumis asend käed kukla taga ja t6stad keha :) annab tunda hästi ja vot seda ma palju teha ei suuda :P mingi 30 vb ja siis on tunda suurt suurt pinget.

Pacman vabanda minu v6hikklikust, aga mis on staatilised harjutused? :(

K6hulihastega nii, et ma ei tahagi neid l6pmatuseni pikalt teha :/ ei tundu 6ige nagu ;)

kas siis lahenduseks v6in muidu lugeda selle, et v6tan paar raskust nii, et suudan maksimaalselt ytleme, et 50 kordust teha?

Tank sul on selles suhtes 6igus, aga ma ei olegi täiesti kindel kuidas täiesti 6ieti teha :S Amazonis oli kord artikkel mingist kulturistist ja tema viisist k6hulihaseid teha ja tema märkis ka ära et kvaliteetselt maksimaalse amplituudiga ja midagi veel ja et isegi kogenud kulturist ei tee siis yle 25 korduse vm.. hm peaks yles otsima selle artikli, praegu ise ka ei usu oma s6nu :) liiga hea tundub :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nu krt sadadega panevad vennad kohulihaseid,ma tahax naha nende meeste kohulihaseid :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitavad tegelased on jah, mina naljalt üle 15 - 20 korduse ei suudagi teha, kuid kõhulihaste üle nuriseda ei saa. Oluline ei ole palju kordusi te teete, vaid see mida te samal ajal tunnete ja kuidas tehniliselt sooritate. Kõhulihased on nagu teised lihased, tehke biitsepsile 100 kordused ja vaadake kuhu nad teil kasvavad ja kas kasvavad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitavad tegelased on jah, mina naljalt üle 15 - 20 korduse ei suudagi teha, kuid kõhulihaste üle nuriseda ei saa. Oluline ei ole palju kordusi te teete, vaid see mida te samal ajal tunnete ja kuidas tehniliselt sooritate. Kõhulihased on nagu teised lihased, tehke biitsepsile 100 kordused ja vaadake kuhu nad teil kasvavad ja kas kasvavad?

ilma lisa raskusteta 15-20? baasharjutustel? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitavad tegelased on jah, mina naljalt üle 15 - 20 korduse ei suudagi teha, kuid kõhulihaste üle nuriseda ei saa. Oluline ei ole palju kordusi te teete, vaid see mida te samal ajal tunnete ja kuidas tehniliselt sooritate. Kõhulihased on nagu teised lihased, tehke biitsepsile 100 kordused ja vaadake kuhu nad teil kasvavad ja kas kasvavad?

ilma lisa raskusteta 15-20? baasharjutustel? :rolleyes:

Pigem on tegu raskete harjutustega nagu jalgade tõsted jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi v6iks m6ne konkreetse näite tuua harjutusest ja tehnikast. 20 - 25 k6hulihast ja rohkem ei jaksa oleks päris tore juba :rolleyes:

Jalgade tõsted rippes vastu kangi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vaatasin praegu terve amazoni artiklite kogu läbi, et leida see k6hulihaste artikkel :S ja kui olin selle läbi käianud tuli meelde, et on yks teine tore koht, kust see artikkel pärit oligi ;)

siin see on :rolleyes:

http://www.zone.ee/kwartiklid/artikkeltreening3.htm

see on see samune jutt kus räägib kordustest ja et 6ieti tehes ei jaksa palju ja nii edasi.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui jõuad rohkem, siis võta 5 või 10nekilone ketas sülle ja proovi siis. Kui kümnekilose kettaga seal 20-30 teed, oled või sees. Ning muidugi ei saa mainimata jätta, et jälgida tuleb harjutuse õigsust. Biitsepsit ei treeni keegi raskusega, millega jõutakse 100 või 200 kordust teha. Aga miks te kõhulihaseid sedasi treenite? Kui soovite vastupidavust (valmistute sõjaväes kuuperi testiks näiteks), siis tehke sellist trenni. Kui soovite massi, nagu enamustega siin on, tehke, nagu juba eespool mainitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui jõuad rohkem, siis võta 5 või 10nekilone ketas sülle ja proovi siis.

Sülle on suht mõttetu seda ketast võtta, suurt raskust juurde ei anna. Ise olen nii teinud, et võtan 10kg ketta kukla taha ja siis kaldpinnal tõstan ülakeha. See tegi asja oluliselt raskemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui jõuad rohkem, siis võta 5 või 10nekilone ketas sülle ja proovi siis.

Sülle on suht mõttetu seda ketast võtta, suurt raskust juurde ei anna. Ise olen nii teinud, et võtan 10kg ketta kukla taha ja siis kaldpinnal tõstan ülakeha. See tegi asja oluliselt raskemaks.

Sülle võtmisel mõtlesin ma rinnal hoidmist. Aga võib ka kukla taha, kuid kui ketas raske, on seda ebamugavam hoida, kui seda on rinnal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes Sulle õpetas kõhulihaseid sirge seljaga tegema!?Niimoodi treenides töötavad põhiliselt puusapainutajad ja kõhu sirglihas teeb ainult isomeetrilist tööd.Samas jääb alaselg suure pinge alla ja seljavalu (või parimal juhul ebamugavustunne) on vältimatu.

Kõhulihas teeb dünaamilist ehk raskust ületavat tööd ainult siis,kui harjutuse korduse lõpuks on ta lühenenud (kokku tõmbunud) ja lähendanud selle läbi vaagnat ja rinnakorvi teineteisele.Sellist asendit on võimalik keretõstete puhul saavutada ainult nii öelda end kerra tõmmates (ja pea rinnale!).Jalgade tõstete puhul töötab kõhulihas dünaamiliselt siis,kui vaagen liigub ette-üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×