Jump to content
ras

Ujumine

Recommended Posts

Huvi pärast, et kas ujumine on sama efektiivne kui jooksmine? (rasvapõletuse seisukohalt)

Olen nüüd natuke aega käinud hommikuti jooksmas, kuid ka paar korda ujumas. Leidsin, et ujumine sobib ikka märksa paremini kui jooksmine (ei koorma mu pahkluid).

Põhimõtteliselt, kas ujumise saab vabalt asendada jooksmisega?

Ja kui ujuda, siis millist ujumisstiili kasutada?

Tänan vastuse eest!

ras

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks kalkulaator andis tulemuseks sellised näitajad 60 minuti kohta:

Sörkjooks 643 kcal

Jooksmine: 10 km/h 715 kcal

Jooksmine: 15 km/h 1179 kcal

Võrdluseks:

Ujumine 429 kcal

Ei tea kui tõsiselt seda võtta võib aga näha on et jooksmine põletab rohkem. Minu sörkjooks ongi kuskil seal 10 km/h tempos. See antud sörkjooks on sellest vist veel aeglasem. Ujumine vist tõesti nii palju ei põleta, kuna keha on vees kaaluta olekus vms (olen mingit infot selle kohta lugenud aga ei mäleta)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ei põleta palju, koormad kõiki suuremaid lihasgruppe !

joosed pool tundi või ujud pool tundi ei tohiks suurt vahe olla, sõltuvalt muidugi ujumis stiilist ja liigutuste kiirusest! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas ei põleta palju, koormad kõiki suuremaid lihasgruppe !

joosed pool tundi või ujud pool tundi ei tohiks suurt vahe olla, sõltuvalt muidugi ujumis stiilist ja liigutuste kiirusest! :)

ent millist stiili kasutada siis SUURIMA efektiivsuse saavutamiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et liblikat :) Aga seda ei jõua tund aega järjest ujuda mingil moel.

Nii et uju krooli, aga vaata et pulss oleks normis (170 - vanus), selle järgi pead tempo valima, sest kuskil selles pulsivahemikus peaks keha kõige rohkem kaloreid põletama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algul oli jutt ju rasvapõletusest, mis ei ole mitte sama kalorite põletamisega!

Ujumine jah, ei põleta just samapalju kaloreid kui jooks, kuid olles ise korduvalt ujumistrenni pulsimõõturiga teinud, võin öelda, et rahulikus tempos krooli lastes põletab just rasva täitsa hästi. Nii et-ujuge terviseks! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga õige, Aktivist. Olen ka ise sama kogenud. Hetkel, võistlusteks valmistudes, käin ujumas 1-2 korda nädalas. Kasutan ujumisel intervallmeetodit, st, et esialgu tõstan pulsi üles, ujudes kiire tempoga krooli 100 meetrit. Seejärel hakkan kordamööda ujuma krooli ning "konna". Ujudes "konna", langeb pulss tagasi madalamale tasemele, misjärel lasen kohe ühe kiire otsa krooli peale. Aegade suhe peaks tulema ca 1/2, st, et ühe otsa krooli ujumiseks kulub üks osa aega ning rahulikule rinnuli ujumisele kaks osa. Jälgin pidevalt ka pulssi, mille põhjal saan vajadusel korrektuurid sisse viia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga uju kompleksi see on kokku 100meetrit esimene ala on delfiin,siis sellili,konn ja krool need kõik on järjest ,aga võib ju neid kõiki mitu korda järjest teha..ujumine teeb väga tugevaks kui käia vähemalt paar aastat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga uju kompleksi see on kokku 100meetrit esimene ala on delfiin,siis sellili,konn ja krool need kõik on järjest ,aga võib ju neid kõiki mitu korda järjest teha..ujumine teeb väga tugevaks kui käia vähemalt paar aastat.

olen proovinud krooli ja konnaga läbi saada :)

ent kogu aeg on on tunne, et pulss on ebaühtlane... pulsikella kahjuks kasutada ei saa, pole veekindel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaks veel mainima,et ujumine on selle poolest jooksmisest parem,et ta kulutab liigeseid võrreldes jooksmisega olematul hulgal.Jooksmine teatavasti põrutab kõvasti liigeseid ja hiljem võivad tekkida tõsised hädad ja vigastused.Pealegi arendab ujumine,nagu jooksminegi rinnalihaseid.

Üleüldse sooovitan teil jooksmise asemel teistsuguseid harjutusi teha.Alternatiiviks on nt suusatamine(ka rulluisutamine),aerutamine,sõudmine.See on libisev liikumine ega kahjusta jalgu ,nagu teeb seda jooksmine.Kui teil juba on põlveliigestega probleeme,siis unustage jooksmine sootuks ja harrastage minu pakutud "libisevaid" harjutusi.

Muudetud kasutaja Vahue poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×