Jump to content
kummar

aeroobne tühja kõhuga??

Recommended Posts

Küsimus siis selline, kas tühja kõhuga (peale ärkamist hommikul) on mõtekas teha aeroobset (jooksmine), olles võistlus eelsel perioodil ??? Paljud on poolt ja paljud vastu. Äkki keegi oskab oma kogemustest rääkida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle pärast küsingi juuuuuuuuuuuu, kas keegi on kasutanud seda, näiteks enne võistlusi , sest kui loeksid siis näed , et arvamusi on mõlemalt poolt ja ei tahaks lihast kaotada dieedi ajal.Ok küsin siis nii, et vältida arusaamatusi, kas keegi, kes tegeleb võistlus spordiga( erialaks kulturism või fitness) hommikuse aeroobsega eriti veel tühja kõhuga. :DB)

Muudetud kasutaja kummar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelen vastupidavusaladega põhiliselt (mõnetunnised kuni mitmepäevased pingutused), oma kogemusest võin öelda, et üle 30 minuti pole suutnud/tahtnud hommikul ilma söömata joosta. Kohe on tunda, kuidas organism töötab energiapuuduses. Tempo on küll aeroobse tsooni ülemises ääres, võibolla aeglasemalt ei oleks raske.

Niipalju veel, et ega ei ole niimoodi, et niikui söönud ei ole, läheb organism kohe rasvade kallale. Selleks tuleb ka organismi harjutada. Kui mitu hommikut näljasena jooksmas käia, siis läheb hiljem paremaks. See on minu enda kogemus ja ei tarvitse sobida kulturistidele.

Aga proovi ära, paar korda sulle vaevalt mingit kahju teeb, aga midagi enda organismi kohta kindlasti juurde õpid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No oma kogemustest võin öelda, et praegu enne võistlusi teen 5 - 6 x nädalas 45 - 50 min. hommikuti aeroobset, pisteliselt vahest ka õhtupoolikul peale jõutrenni! Hommikune aeroobne minu puhul küll töötab!

Janar

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tead see oleneb enesetundest, vahest tõusen üles ja juba tõustes kõht hirmus tühi, siis

teen tõepoolest sheigi (ca. 15 g vadakut + glutamiin 5 g) ja joon selle umbes 2/3

sessiooni peal ära. Nt. kui sõidan 50 min. siis umbes pärast 35-ndat minutit.

Kui aga kõht eriti tunda ei anna, st. ainult kerge, selline õõnsus, siis võtan vadaku alles

peale aeroobset. No 30 - 35 minutise aeroobse korral kindlasti alles pärast sessiooni

lõppu. Muidugi, ega organismi sisse ju keegi ei näe, me teame vaid teoreetiliselt, mis

seal toimub (et aminohapped ei lähe kasutusele energeetilistel eesmärkidel), kuid

üldiselt, olen üsna skeptiline vadaku manustamisse aeroobse ajal. Jah kataboolsed

protsessid jne. aga teiselt poolt kui teen nt. 45 min. sessiooni, esimesed 15 - 25 min.

läeb ju üldse aega, et korralikult nn. fat burning zone saavutada, sellesse siseneda. Ja

kui ma olen nüüd selles tsoonis, ütleme pärast 20 minutit aeroobset, rasvad on valdav

energiaallikas, siis ei tahaks organismi tööd nagu kuidagi enam mõjutada ega häirida.

Kurat seda täpselt teab kuidas see aminohapete või valgu manustamine aeroobse ajal

seda rasvapõletusprotsessi täpselt mõjutab või häirib.

Pigem olen seda meelt, et teha mõõduka pikkusega sessioon (30-40 min.) järjest ära ja

siis koheselt vadak + glutamiin!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×