Jump to content
drazo

Probleem süveneva jõulangusega. südamelihaste põletik. 17a.

Recommended Posts

Lugu siis järgnev:

Eelneval aastal surumis trenni tehtud, kava läbi arutatud rusikaga. Kõik töötas nagu kellavärk.

Nüüd siis peale suve taas alustanud treeninguid ning imelik fenomen.

Kokku tehtud neli nädalat ning igal nädalal suudan järjest vähem rinnalt suruda.

Oskab keegi põhjendada? Või peaks ehk arsti juurde pöörduma? (Viimane variant, kuna

see võtaks koolist väärtuslikku aega mitu päeva).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli ka taoline juhtum...

Ma arvan et sa läksid peale suve kohe väga hoogsalt "panema". Võin ka eksida...Endal oli nii et peale suve kohe esimene trenn panin naiivselt enamvähem samad raskused mis muidu ja siis imestasin järgmistel nädalatel, et krt miks suruda ei jõua. "ehmatasid" lihase võibolla liialt ära. VÕta esialgu koormust vähemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma võtsingi vähemaks. Aga see asi läheb juba naljakaks.

Kui esimesel korral tegin 4x8 70kg siis nüüd ei jaksa seda 65kg`gagi teha.

Kardan eriti ,kuna mul kergem südamelihastepõletik. Et kui see on süvenenud siis

võib-olla sellest jõuetus. Kuigi ootaks ja loodaks muid loogilisi seletusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkust on küllaga.

Nagu ütlesin kava eelmine aasta töötas ning rinnale üks raske päev, teine kergem.

trennid kuskil tunni kanti.

Vitamiinipuudust kahtlustasin ise ka, kuid kahe nädalame gerimaxi(sinise) võtmine ei

ole nagu edu toonud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui südamelihaste põletik on hoia jõusaalist eemale, nagu kurat välgust. Enda tervisega ei tasu nii jännata. Jõusaali minnakse reeglina enda organismi tugevamaks treenima, mitte haigust süvendama.

Ühel tuttaval oli ka südamelihase põletik, tingituda haigena ületöötamisest , nüüd on püsiv tervisekahjustus - ei tohi absoluutselt enam pingutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arstiga see kooskõlastatud.

Minu puhul on nii, et tunnen end haigena kui treeningut ei saa.

Varem olin maadleja ning südame pärast saigi jõusaali üle mindud.

Jõusaalis saab tempo, raskuse jms ise valida.

Ja mul kergeloomuline, pole niivõrd hullu:)

Oskab keski siis veel nõu anda kuidas langust peatada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puhkust on küllaga.

Nagu ütlesin kava eelmine aasta töötas ning rinnale üks raske päev, teine kergem.

trennid kuskil tunni kanti.

Vitamiinipuudust kahtlustasin ise ka, kuid kahe nädalame gerimaxi(sinise) võtmine ei

ole nagu edu toonud.

Vitamiinid ei avaldagi oma toimet nii ruttu.Proovi ka koeensüüm Q10 .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea, kas selle südameprobleemiga on see hea mõte, aga muidu taoliste seisakute ületamiseks tasuks varieerida raskustega. Võiksid ehk proovida esimeses seerias näiteks 60kg 10 kordusega. Siis 65 8 kordusega ja lõpuks siis 75-se kangiga 3-4 kordust. Jäta see neljas seeria nädalaks-paariks ära.

Sinu kirjelduste põhjal tundub, et taastumises on siiski see peamine probleem. Kas valgupulbreid sööd? Kas vett jood piisavalt? Kas uneaega ikka jääb piisavalt?

Ja kui nendest mõtetest praktilist abi ei ole, siis mine arsti juurde. Vahest on näiteks haiguse arengus mingeid muutusi toimunud...

Sinu asemel ma siiski ei keskenduks jõu tegemisele. Rohkem teeks aeroobset ja jõusaalis toimetaks ilma max pingutusi tegemata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu soovitus on siiski asendada osa kohupiima kogusest pulbriga. KIndlasti leiad midagi taskukohast. Kohupiima koguste seedimine on väga aeglane. Kohupiima on kasulik süüa küll, kuid mitte kui peamist valguallikat. Kohupiimast ei saa Sa kõiki asendamatuid aminohappeid piisavas koguses, et organism saaks korraliku ehitusmaterjali.

Proovi mingit valgupulbrit ja Sa koged taastumises edasiliikumist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovita mulle midagi looduslikust tasandist.

Minu põhimõtted ja veendumused ei lase sellist

asja kasutada. kahjuks olen need ise endale püstitanud ning üle

ei taha astuda.

Ette tänades, Drazo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovita mulle midagi looduslikust tasandist.

Minu põhimõtted ja veendumused ei lase sellist

asja kasutada. kahjuks olen need ise endale püstitanud ning üle

ei taha astuda.

Ette tänades, Drazo.

Mis sa arvad,millest valgupulbrid tehtud on? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

läbi keemiliste protsesside sünteesides.

ehk inimkäe läbi toodetud ja see on minu veendumuste vastu.

söön seda, mida annab ka loodus ja inimesed lihtsalt masiniseerinud on:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohupiim on siis ka keemia. Hapupiim jne... hapendamine on ka keemiline protsess.

Trenni koha pealt võiksid rahulikumalt võtta. Alguses tee kergemalt, et keha üldse aru saaks, mida sa teed. Kui sa peale suvist pausi jälle rapsima hakkad, siis loomulikult tuleb blokk ette.

Kui on juhtunud, et nt 6 päeva pole saanud trenni teha (nt haiguse tõttu), siis esimese nädala teen nn sissejuhatavad treeningud, et organism kohaneks koormusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läbi keemiliste protsesside sünteesides...

Ma pole tõesti nende pulbrite tootmise kõigi detailidega kursis, kuid usun siiski, et ka Sulle peaks olema nende pulbrite seas sobilikku. Saan aru, et isolaati sisaldavad pulbrid on Sulle vastuvõetamatud (seal on valku töödeldud), kuid kuidas on lihtsate/tavaliste konsentraatidega? On olemas nii soja kui ka vadaku konsenrtaate - seal ei ole valku töödeldud/mõjutatud. Lisaks kõigele see ka kõige odavam!

On muidugi ka kõiksugu sojajahud, kuid minuarust ei erine need sisuliselt millegipoolest sojakonsentraadist. Siis just töötlemise seisukohalt. Aga kahjuks pole ma keemik, et suudaksin nii peenikesi vahesid läbinäha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mees, sul on kõige tavalisem süsivesikute puudus! Arvesta kokku, kas sa saad oma valgukogusega võrreldes piisavalt süsivesikuid. Ma ei oska teaduslikult seletada, miks palju valku ja vähe süsivesikuid jõuetust tekitab, aga niimoodi see on. Ise olen mõnikord teinud süsivesikute laadimist, siis on tõesti nii, et kui esmaspäeval ja teisipäeval panna ainult valgule rõhku, siis kolmapäeval on juba pilt taskus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ei oska selle kohta miskit öelda. Toon siis ära enda toitumisplaani üldjoont5s.

Laupäev ja pühapäev - toitumine korrapäratu.

E-R üldjoontes:

7:00 võileivad

12:00 kergem eine - ntx risotto, võileivad, kohupiima natukene jms.

14:05 kahekäigulin ekooli lõuna

15:45-17:00 trenn

17:20 170g kohupiima koos kõva moosikogusega

17:45 kahekäiguline kooli õhtusöök

20:00 korralik praad - kartulid, makaronid või riis liha, muna, pelmeenide vms.

22:00 80g kohupiima, võileivad

ja magama.

Soovitus? Süsivesikutest võib puudu küll olla. Kooli toitumist muuta ei anna, kuid ülejäänud korrad saaks asendada küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mees, sul on kõige tavalisem süsivesikute puudus! Arvesta kokku, kas sa saad oma valgukogusega võrreldes piisavalt süsivesikuid. Ma ei oska teaduslikult seletada, miks palju valku ja vähe süsivesikuid jõuetust tekitab, aga niimoodi see on. Ise olen mõnikord teinud süsivesikute laadimist, siis on tõesti nii, et kui esmaspäeval ja teisipäeval panna ainult valgule rõhku, siis kolmapäeval on juba pilt taskus.

Süsivesikud on kõige esmasema tähtsusega energiaallikad lihastele.Kuna keha süsivesikutevarud on väikesed,nende kulu aga suur,siis ainus võimalus organismi normaalse talitluse ja kehalise võimekuse säilitamiseks on kindlustada süsivesikute suur osakaal 55-60% toidust.Inimese vajadus süsivesikute järele suureneb koos kehalise aktiivsuse suurenemisega.

Valkudel on ehituslik ja ensümaatiline tähtsus.

Kuigi nii süsivesikute kui valkude energeetiline väärtus on võrdne -4kcal/g ,annavad valgud 20% kogu organismi energiavarudest.Seda suurt energiahulka kasutab keha aga vähe,kuna valkude muud ülesanded on organismis palju olulisemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süüa tuleb päeva jooksul süsivesikuterikast toitu 5-7 korda.Tuleb kombineerida üheaegselt kiiresti ja aeglaselt imenduvaid süsivesikuid(nt.täisteraleib koos kohupiima ja keedisega).See on vajalik selleks,et säilitada pidevalt stabiilset veresuhkru taset.Ühe tunni jooksul imendub 60 g süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×