Jump to content
Vägivaldur

Kulturism, miks?

Recommended Posts

Mind on alati huvitanud, miks inimesed tegelevad kulturismiga. Võibolla toote siia ära oma individuaalsed põhjused, miks just kulturism võlub.

PS. Ise käin jõuaalis jõu pärast, kulturismiga ei tegele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks neid põhjuseid ole mitmeid algul sai jõukas käidud selle pärast,et tuleks jõudu rohkem ja nats ka keha vormida jõusaalis edasi käies aga avastasin et muutub ka tervis paremaks ning ei kujunda treening ainult füüsist vaid ka vaimset poolt muudab tahtejõulisemaks ning sihikindlamaks nüüd on sihikul juba kulturismis eesti tasemel midagi kunagi ära teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et keha vormida ja rasva kaotada....nüüd ka natuke asja reljeefsust lisada..

Viimasel ajal ka lihtsalt sportimise pärast, sportida mulle meeldib, eriti jõusaalis :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on küll raske küsimus. Mille pärast üldse sporti tehakse? Miks üldse inimesed midagi teevad? Vahel mõtlen ikka, kui raske on, et miks mul seda vaja on? Siis ütlen endale, et ole vait ja treeni edasi. Praegu mõtlen sellele, et tahaks ka midagi kulturismis saavutada. Alustasin aga sellepärast, et tugevamaks saada, ilusat keha omandada ja tervislikumalt elama hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhjuseid on mitmeid ja need ajajooksul muutuvad.

Kui alustasin siis tahtsin saada suureks, võistlemisele ei mõelnud üldse. Suureks tugevaks ja ilusaks. Mitte, et ma oleksin väike ja kole olnud))). Kaugeltki mitte. olin alustades 95kg ja tegin 150 kg 4x 8 kükki. Rinnalt surusin 100 kg 3-5 seeriat 8xda.

Peamine põhjus miks just kulturism, on minujaoks see väsimuse tunne peale treeningut.

Olen ju ka jalgrattur olnud ja tean ka seda väsimust aga see pole see. Just kangi tõstmisest tulenev väsimus on see mida vajan veel ja veel.

Ja üks põhilisem on muidugi see mis meid rahvasportlasi kõiki üldse liikuma sunnib... See on peale koormust organismi poolt produtseeritud narkotsi taoline aine endorfiin, mis on oma keemiliselt koostiselt sarnane morfiinile.

iga inimene kes selle maitse korra "suhu" saab ei loobu sellest kunagi.

Siit tulebki see et inimesed kes sportimisega ei tegele, ei mõista, miks mõningad ennast nii küll " piinavad"

Aga jah peamine on see...

Et siis nagu narkomaanid)))? Jah omamoodi kindlasti, aga heas mõttes siis.

Looks ju et selle kõigega kaasneb hea tervis ja suurepärane väljanägemine mis kõik kokkuvõttes mõjuvad positiivselt meie eneseteadvusele ja sellega seoses kõigele meie ettevõtmistele.

Nagu ütlesin ajajooksul need põhimõtted ja eesmärgid muutuvad MIKS ma saalis käin.

Alguses siis suureks ja tugevaks)), seejärel , et tulla Eesti Meistriks , seejärel, et seda tiitlit kaitsta( Pole õnnestunud), et Otti ometi kord võita ( mis pole VEEL õnnestunud) ja JA JUHUL KUI ÕNNESTUGI SIIS LIHTSALT SELLESAMA HEA ENESETUNDE NIMEL MA JÄTKAN, SENI KUNI ELAN, usun et nii....) :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Raskuste ületamine

2. Tahtejõu arendamine

3. Sport+hea väljanägemine+tervis+hea enesetunne

4. Selg tuksis - vaja koguaeg ennast trimmis hoida, muidu hakkab valutama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marek kirjutas ,et sport on nagu narkomaanja see on kül nii kui korra juba näiteks jõukas hakkad käima,siis sellest täielikult ikka loobuda ei saa,võib tekkida treeningutes pause aga varem või hiljem pöördutakse ikka trenni tagasi vähemalt on see minu puhul nii arvan nii on ka teistega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Marek kirjutas ,et sport on nagu narkomaanja see on kül nii kui korra juba näiteks jõukas hakkad käima,siis sellest täielikult ikka loobuda ei saa,võib tekkida treeningutes pause aga varem või hiljem pöördutakse ikka trenni tagasi vähemalt on see minu puhul nii arvan nii on ka teistega.

Jah , nii ta on. Eelmise aasta novembris oli üks häda teise otsa : alguses toidumürgitus , siis veel mingi külmetushaigus , jõud peaaegu kadunud , enesetunne 0 , tundus , et ei iial ei taha enam saalist kuuldagi. 2nädalat pausi ja motivatsioon oli tagasi , läksin uuesti trenni , nüüdseks on vorm elu parim!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui oled juba kord sõrme sinna andnud, siis läheb kõik. Ise teen juba sõltuvusest..nagu Marek rääkis. Ei oska ilma trennita olla. Ja tohutult enesekindlust on lisanud, et ma polegi kõige sitem mees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alguses selleks et kehalise tunnis paremini hakkama saada ,siis juba selle pärast et trenn andis hea meeleolu ,siis hakkas jõudu tulema ja lihas kasvama ..nüüd on nagu narko ei saa mitte maha jätta ...uurin puurin ikka kuidas edasi areneda ja mida ta siis mulle annab..eks ikka meeleolu lihase, jõu, tervise , respecti , ja heh eks ta nii mõnelegile neiule meeldi ka :wacko:

Muudetud kasutaja valus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

yhinexin marek kalmuse jutuga:-)koik mis ta raakis on ka minu mottes voita ott kiivikas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühel ilusal päeval kui pea jälle naisi täis oli jäin mõtlema kui kaunid nad ikka on... Ja siis mõtlesin edasi, et kui nemad pakuvad meestele sellist ilu et öösel und ei tule, siis peaksid mehed ka midagi vastu andma. Tundsin häbi, et nõnda ebasportliku eluviisiga olin.

Sel päeval muutus mu elu. Tegelen nõnda palju spordiga, kui on võimalik. Kui ühe päeva olen sunnitud kodus istuma ja mingit paikset tööd tegema, siis algavad juba südamepiinad ja ma tunnen, et on VAJADUS LIIKUDA, varem sellist asja ei olnud. Kui ma ennem läksin lihtsalt trepist üles ja mõtlesin, et siin võiks lift olla, siis nüüd ma olen murelik, kui trepp juba lõppeb. Astmeid võtan niimoodi, et tõstan end varvastega üles poole, et saaks jalalihaseid treenida….

Mõne aja pärast hakkasin lihaseid märkama, ka võhm oli meeletult tõusnud. Nüüd on spordi järele vajadus, ma ei suuda enam liikumata elada. Peale enda tühjaks rahmimist on nii hea tunne- meel on malbe ja ise tunnen, et olen midagi ära teinud. Saab rahuliku südamega magama minna. Alguses oli eelmise päeva trenni ka järgmisel hommikul tunda oli kohe hea ärgata, kui lihased ja kondid täiesti läbi olid ja end tõusma sundida tuli. Kahjuks seda enam ei ole. Keha on nõnda palju võimsamaks läinud, et võiksin vist lõpmatuseni spordile anduda.

Loodan, et suudan nüüd ka tüdrukutele midagi vastu pakkuda, kui siiani enda ahnete pilkudega vaid võtnud olin

:wacko:

.

Muudetud kasutaja nohik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühel ilusal päeval kui pea jälle naisi täis oli jäin mõtlema kui kaunid nad ikka on... Ja siis mõtlesin edasi, et kui nemad pakuvad meestele sellist ilu et öösel und ei tule, siis peaksid mehed ka midagi vastu andma. Tundsin häbi, et nõnda ebasportliku eluviisiga olin.

Sel päeval muutus mu elu. Tegelen nõnda palju spordiga, kui on võimalik. Kui ühe päeva olen sunnitud kodus istuma ja mingit paikset tööd tegema, siis algavad juba südamepiinad ja ma tunnen, et on VAJADUS LIIKUDA, varem sellist asja ei olnud. Kui ma ennem läksin lihtsalt trepist üles ja mõtlesin, et siin võiks lift olla, siis nüüd ma olen murelik, kui trepp juba lõppeb. Astmeid võtan niimoodi, et tõstan end varvastega üles poole, et saaks jalalihaseid treenida….

Mõne aja pärast hakkasin lihaseid märkama, ka võhm oli meeletult tõusnud. Nüüd on spordi järele vajadus, ma ei suuda enam liikumata elada. Peale enda tühjaks rahmimist on nii hea tunne- meel on malbe ja ise tunnen, et olen midagi ära teinud. Saab rahuliku südamega magama minna. Alguses oli eelmise päeva trenni ka järgmisel hommikul tunda oli kohe hea ärgata, kui lihased ja kondid täiesti läbi olid ja end tõusma sundida tuli. Kahjuks seda enam ei ole. Keha on nõnda palju võimsamaks läinud, et võiksin vist lõpmatuseni spordile anduda.

Loodan, et suudan nüüd ka tüdrukutele midagi vastu pakkuda, kui siiani enda ahnete pilkudega vaid võtnud olin

:)

.

vot, õige suhtumine, nii peabki... jäkta samas vaimus :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paljud räägivad siin tervisest ja tervest eluviisist aga kulturismi juurde käib ju ka paraku keemia... nii,et see tervise variant on kahe otsaga asi(iga jõusaalivend kes veidi pumpab ja arvab,et teeb kulturismi muidugi mitte,mõtlen tõsisemaid tegijaid selleall)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tuli pähe selline näide -

kui kellelgi on palju raha , kas ta tahab enda rikkusest lahti saada!

sama on inimkeha vormiga , millepuhul tuleb soov seda hoida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×