Jump to content
testuser3

kas on mõtet minna jõusaali?!

Recommended Posts

Niisiis olen 18.a kaalun nii 59kg, kerge kondiga. Suht õbluke olen :/

kas oleks mul mõtet minna jõusaali? Või peaks toiduga mässama?

Imelik on see et vahest hommikuti ei ole isu ja rutiinselt ka toitu ei suuda süüa, nagu nöiteks üle 2 võileiva võib oksele ajada.

Juuni algusest alates jooksen iga päev 7. km (esimene ja viimane km on asfaldil) kus viimase km lõpu 60m on vihane spurt :blink: Väga väsinud tegelikult polegi, kuigi ilm on tappev.

Järgeb nii 40 kerget kätekõverdust (loodan ajapikku nende arvu suurendada).

üritan ka tavaliselt nii 50-80 kõhulihast teha ja kätele ka mingi 5kg hantli moodi asjaga jõudu teha 825 on väsitav :P)

Jooksuvärk paistab nagu sobivat sest ka koolis, jooksin ma 100m nii 13.1 s ja kaugushüppes nii 4.85

12 minutiga jooksin üle 3km (see on nüüüd ilmselt dramaatiliselt paranenud)

Ülaltoodud andmetega olin 2-3 klassi arvestuses vähemalt esikolmikus. Ainuke trenn mida ma tegin oli kehalise tunnis :rolleyes: Kodus oli kehaline töö 0 99% ajst arvuti taga mängimine.

Mõtlen kas peaksin ka õhtuti jooksma või mida veel tegema?

PS! kas see on kasulik harjutus: ühe jala peal kükke teha?

Põlved ragisevad mul koguaeg, nüüd nagu vasak põlv rohkem, vahest mõlemad. mingeid valusid ega asju pole old.

ootan soovitusi.

RA

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ei kirjutanud seda, mis on su eesmärk ? Oma kõhna olemise üle kurtmisest järeldan, et tahad kaalus juurde võtta--> sellisel juhul küll jooksmine ei aita! Sellega pigem võtad alla. Soovitan sul minna kindlasti jõusaali ja konsulteerida sealse treeneriga :rolleyes: Tema koostaks sulle korraliku treenimis- ja toitumiskava. JA võileib pole mingi eriline toit, mida üle 2 peaks sisse ajama... söö nt kohupiima v kodujuustu, millest saad ka väiksest kogust süües lihaskasvuks vajalikke valke!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui kaalu tahad (lihast)

a) jõusaali

B ) treenerilt kava + toitumiskava

c) lõpeta need tohutud kordused ( 825 ja 60 jne) - tee vähem ja puhtama tehnikaga kui vaja võta raskused abiks.

edasi räägib sulle treener juba saalis, mida ja kuidas jne.

Muudetud kasutaja enemy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänan vastuste eest, see 825 oli kirjaviga :blink:

Aga peaksin siis hommikuse jooksmise katki jätma? Endale on armsaks kujunenud (on väsitav, aga vähemalt tunnen et vähemalt teen midagi mitte olen õhtul 1ni üleval ja hoomikul 12 üles ja nii suve lõpuni :rolleyes: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära sa jooksmisest küll loobu - see arendab vastupidavust ja on südame -veresoonkonnale väga kasulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui Sa jõusaali ei taha või ei saa mingil põhjusel minna, peaksid ikkagi oma jõutreeningut pisut muutma. Sa ei tee praegu harjutusi vastassuunalistele lihasgruppidele. Lisaks kätekõverdustele võiksid ka lõuga tõmmata, kõhulihastele vastukaaluks seljasirutajaid treenida, jne. Keha pikajaline tasakaalustamata treenimine võib Sul hiljem selja- või liigesevalude näol kätte maksta. Süsteemist parema ülevaate saamiseks võiksid ikkagi natuke jõusaalis käia, et treeneri abiga harjutustest ja nende mõjust juurde õppida.

Jooks on tõesti hea, kuid selle spurdi võiksid pisut varem teha, et sellele järgneks rahulik sörk pulsi taastamiseks. Sa ei kirjutanud, kui palju Sa venitad, kuid sellise jooksukoormuse juures peaks ka seda tegema - suurendab/säilitab liigutusulatust, kiirendab taastumist ja vähendab vigastusohtu.

Tee, endale selgeks, miks Sa trenni teed. Kui Sul on kindel siht, on ka jõusaali treeneril Su küsimustel lihtsam vastata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei trenni piab tegema

kui ma alustasin 14 aastaselt surusin ma 25kg ja nüüd olen 16 ja surun 90kg

lihast on juurde tulnud ja vastupidavust ka

jätka ikka samas vaimus,sest kõige tähtsam on tahtmine :wacko:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vend:

Sellise kehaga peaks kohe pikamaa jooksjaks hakkama..

Minu soovitus on, et viska oma arvuti aknast alla. Need arvuti taga mängijad on puhta väärakad ju.

59kg on ju s* vähe. See naise kaal. Kohe jõusaali massi tegema. Proteiinid, süsivesikud jms toidulinsandid.. Ma ei tea, ma saaksin närvivapustuse.. Kohe trenni ja jutul lõpp.

Arvuti ei arenda keret.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vend:

Sellise kehaga peaks kohe pikamaa jooksjaks hakkama..

Minu soovitus on, et viska oma arvuti aknast alla. Need arvuti taga mängijad on puhta väärakad ju.

59kg on ju s* vähe. See naise kaal. Kohe jõusaali massi tegema. Proteiinid, süsivesikud jms toidulinsandid.. Ma ei tea, ma saaksin närvivapustuse.. Kohe trenni ja jutul lõpp.

Arvuti ei arenda keret.

Ma pooldan sinu arvamust. Kesk v pikamaa jooks! Kas mitte hommikul jooksmine ei olnud etem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×