Jump to content
eintsius

Millise eelsoojenduse teed sina treeninguks?

Recommended Posts

ca. 10-15 min aeroobset (ratas või jooks lindil), siis võimlemist, et kõik lihased - liigesed saaksid liikuma. Enne igat harjutust teen soojendusseeria 1/2-2/3 raskusega ja 15-17 kordusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enne igat harjutust venitan vastavat lihasgruppi ja teen 1-2 soojendus seerjat - kui vaja ka 3 , seda juba tunnetan kas olen soe või ei!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to kame: tähendab et sa enne venitad ja siis teed sooja? või ma sain valesti aru... ;)

alles ma siit kusagilt lugesin, et on lollus hakata külma lihast venitama. Enne lihas soojaks, seejärel venitama ja siis tuld. Peale trenni samuti venitus ja lõdvestus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

algul kerge venitus ja muide venitan ka iga seerja vahel - see minuarust oluline !

alguses õrnad venitused ja kerged seerjad sest muidu jõuga venitades tõmbad üldse ära! ma arvan et igaüks saab aru kui ta juba soe on !

edu! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm mina igaks juhuks ei akkaks ültse venitama külmalt..

vahet pole kas külmalt venitad jõuga või mitte, võid ikka lihase ära tõmmata..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu arvamus on et kerge venitus ei tee midagi aga seda kontrollida on raske !

tehke kuidas tahate - ma ütlesin kuidas mina teen ja nii teen ka edasi!

edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kamel õigus. kergelt venitada võib igal ajal (see on isegi soovitav). ei pea sellejaox eelnevalt soendust tegema. ntx pikalt istudes (kasvõi arvuti taga) siis ikka pärast venitate selga. vaevalt et enne mingeid erilisi puusaringe teete!!

nii et venitage tevisex - kodus, kontoris ja kaubamajas ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina iga trenni algul teen korralikult õlaringe, et veri kätesse liikuma hakkaks ja õlad liikuma saada ja kargan niisama, et pulss kiireneks. siis teen paar poolikut seeriat soojendusseeriatena, rohkem pumpavaid kordusi nagu. siis alustan tööseeriatega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaliselt teen venitusharjutusi ja mõned seeriad kergete raskustega lihasgruppidele, mida treenima kavatsen hakata. Pole kunagi eriti soojendust viitsinud teha, aga teen piisavalt, et vigastusi ära hoida. Ajaliselt läheb mul soojendusega ~5 min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlat soojendusplaani pole, aga tavaliselt juhtub nii, et teen esmalt kõikvõimalikke ringe erinevatele kehaosadele, siis venitan neid kehaosi.Seejärel üks seeria soojendust sellele, mida kohe treenima hakkan (raskus u. pool tööseeria omast).Harjutuste ja seeriate vahel teen sageli samuti venitusi.Trenni lõpus venitan veel natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina teen yldiselt 30min jooksu rattal,siis nii umbes 15 soojendusharjutusi ja vahel ka venitusi..ja siis pumpama:d

Kui aus olla tahaks näha mismoodi näeb välja jooks rattal, tundub koomiline :wacko:

Aga jah kui teemasse asuda pole liiga pikk soendus kunagi kahjulik, olen õla vigastuse näol omad vitsad juba kätte saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Metsaka lausega tuleb meelde keskkooli aeg, mil üks kuulitõukaja tegi võistlustel sooja ainult tõukekäega käteringe tehes :)

Aga kui trenn vaid bitsepsi pumpamisega piirdub, siis pole hullu. :lol: Peaasi, et sa suurt raskust kätte võttes selga ära ei tõmba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

10 minti ratast ja siis enne igat harjutust venitan seda lihasgruppi mida vaja läheb. Muidugi peale aeroobset kohe ka ülekehavenitused, ehk universaalsed harjutused, mis pingutavad kõiki lihaseid. Kaalun ka soojendusseeriate panemise kavva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×