Jump to content
muffloom

paastupäev

Recommended Posts

Tre!

Teadjamatele selline küsimus - kas ja kui hea on pidada nädalas korra nn paastupäeva? Näiteks siis kas ainult vee/rohelise tee paast või siis juurde mingit mahla ja paar õuna?

Ja kas sellist päeva tasub pidada ka trennipäeval? Ja kui siis kas pigem jõusaalipäeval v aeroobse trenni päeval?

Sai palju küsimusi, kuid oleksin vastuste eest väga tänulik...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis eesmärk on?

Kui mõtled nii kaalust alla võtta siis on täiesti mõtetu.

Kui mõtled oma organismi puhastada siis ikkagi söömata olla ei tasu.

Ära siis vbla jah liha söö jne, söö värskeid puuvilju ja joo naturaalset mahla.

Anyway ise pole mitte kunagi tahtlikult paastunud ja ei kiida seda mitte kunagi heaks.

Teed trenni, paastud ja siis tahad veel lihast kasvatada....no way, paastumine unusta ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks sa üldse tahad paastupäevi teha?

Inimene kulutab päevas ca 1600 - 2400 kcal energiat +trenn ca 400 - 500 kcal.Kust sa selle energia võtad ,kui ei söö?Arvad,et organism hakkab kohe talletatud varudest seda kulutama.Jah,ta teeb seda,aga nagu sa sööma hakkad,nii talletab kohe varudesse tagasi,sest ta teab,et sealt tuleb energiat jälle paastupäevadel võtta.Kõikidel keharakkudel on "mälu" ja sellepärast see protsess toimib nii.

Kui sa tahad kehakaalu langetada,siis tee nii,et sööd iga päev nt.500 kcal vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei paastuks ikka justkui puhastumise eesmärgil. Mitte eesmärgiga alla võtta. On ridamisi selliseid terviseõpetuse (?) filosoofiaid, kus paastumist peetakse ääretult oluliseks... Sealt ka siis see idee. Ja küsimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei paastuks ikka justkui puhastumise eesmärgil. Mitte eesmärgiga alla võtta. On ridamisi selliseid terviseõpetuse (?) filosoofiaid, kus paastumist peetakse ääretult oluliseks... Sealt ka siis see idee. Ja küsimus.

Sa leidsid õige sõna...filosoofiaid.....kuidas saab mingi nälgimise päev su organimi puhastada, kui sa toitaineid ei saa hakkab orgnism energiaks rasvu kasutama, mis on aga päris mürgine protseduur...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paastumine = oma organismi karistamine....

võid ju paastuda selleks et meie vana paavst on nüüd meie seast on lahkunud...

aga mitte selleks et saledaks saada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh ega ma päris ise seda ka välja ei mõtelnud:

näiteks on juttu paastust kui teaduslikust ravimeetodist: http://www.loksark.ee/est.php?id=14

ja näiteks Anti Kidroni raamatus "Jooga" tuuakse konkreetselt välja soovitus 1 kord nädalas teha vee ja mahlapäev...

Ja kuna ma ise ei ole eriline toitumisspetsialist :D , siis mõtisklengi siin, et mis see õige siis nüüd on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

usun, et enamik siinsetele trennitegijatele on paast pigem kahjulik kui kasulik. nii kui mina sellest artiklist aru sain, siis lastel ja noortel, kel ainevahetus kiire, pole vaja paastuda, kuna kiire ainevahetusega toimub "puhastus" niikuinii. spordiinimestel on ka kiire ainevahetus ja eriti jõusaaliskäijatel. seega pole vaja jõumeestel küll paastuma hakata. mis sa ikka lihaseid narrid, sööda neile parem valku sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paast on minumeelest mõtetu, ise küll seda ei poolda, pigem söö rohkem, kui sa just pole eriti ülekaaluline vms! ärge narritage oma noort keha ja organismi, sest nendega peate terve elu elama ja kui midagi organismiga tuksi keerate sis on eluks ajaks jama küljes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna soovin ca kuu aja pärast 7 päevase paastu läbi teha, siis olen natuke surfanud ja leidnud asjalikke materjale. Lingin siinkohal kaks neist.

Uurimus ravipaastust (eesti keeles): http://www.hot.ee/heiberge/docs/ravipaast.pdf

Artikkel, mis kirjutab ka 24 h paastust: http://www.kliinik.ee/index.php?5,2,2,2

Ise arvan, et kes peab paastu mingil eesmärgil (kaalulangetamine,organismi puhastamine, puhkus jne.) vajalikuks, siis teadlikult ja õigesti tehes on see mõistlik + ma arvan, et kasvatab iseloomu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unustasin mainida, et ei kavatse paastuda iseseisvalt, vaid arstliku järelvalve all.

Tunnistan, et 7 päeva ilma toiduta tundub ka mulle hirmutav, aga olen lugenud ja kuulnud tuttavatelt väga palju positiivseid kogemusi. Vaim on valmis, ootan seda aega, mil saan igapäevasest saginast natuke kõrvale tõmbuda ja aega endaga veeta :D

Ja kui mul meeles on, siis annan siin ka teada, kuidas mul läks ;)

Muudetud kasutaja Luisa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore,Luisa,et sa leidsid tee siia foorumisse,jääme ootama tulemusi.

Aga kahjuks kulturismi ja paastumist ei ole võimalik ühendada.Isegi ühepäevase paastumise lõpetamine nõuab paar päeva taastumist,enne kui saab jälle sisseharjunud toidukordade juurde tagasi pöörduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ykski arst ei lubaks sellist paastu teha! see on enda retsimine otseses m6ttes. jah ma olen kindel et see annab tulemust, p2ris k6va tulemust, aga niipea kui p88rdud tagasi normaalse toitumise juurde(antud juhul kui p88rdud tagasi yleyldse toitumise juurde) tulevad need kilod tagasi! usu v6i 2ra usu nii ta on, sinusuguseid katsetajaid on terve ilm t2is, kysi neilt kes sellise lollusega juba ise hakkama saanud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära siis sellepärast solvu - kulturistide filosoofia on lihaste kasvatamine.Aga oma paastumisest võid siiski kirjutada,avardad meie silmaringi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa nüüd kuidagi nõustuda jutuga, et paastumine on 100% vale. Paastuda lihtsalt ei ole mõtet kulturistidel.

Mõndadel juhtudel on paastumine isegi kohustuslik, kui on tekkinud tõsised terviseprobleemid.

Samas olen kindel, et siinses foorumis on 90% kasutajatest, kes üritavad võimalikult palju lihasmassi kasvatada ja seetõttu ei soovi siin keegi ka paastuda.

Ise olin just terve käesoleva nädala haige ja läbisin sellekäigu ka omamoodi paastu, kuna toiduisu ei olnud absoluutselt. Kõige enam häiris mind see, et kui vahel tekkisgi isu, siis kõik valgurikkad toidud hakkasid täiesti vastu. Ainsad asjad, mis alla läksid olid mahlad ja puuviljad. Kaalu peale ei taha hetkel absoluutselt minna, aga juba peeglist on näha, et söömata olemise tagajärg on suht jube ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×