Jump to content
tervisesportlane

väsimus või valu - saa nüüd aru!

Recommended Posts

Olen vahelduva eduga jõusaalis käinud oma elu ajal :D nüüd üritan nagu tõsisemalt hakata käima ja toituma (eesmärgiks lihast juurde saada)... mure nimelt selles et viimasel ajal on pärast käte päeva samal õhtul ja ka vahest terve järgmise päeva biitseps täiega väsinud, võib ka õelda et pigem valus... kuid teiste lihastega sellist tunnet pole... olen yritanud korrektsemalt harjutusi teha lugedes siinseid nõuaandeid (mitte rabeleda ja mõõduka aeglase tempoga mõlemat pidi sooritust teha), kuid ainult biitsepsi suudan nii läbi tõmmata et viimase seeria kordusi lõpetades on tunne et nyyd rebeneb lõhki... järsku pingutan yle?? või see ongi õige ja pean hoopis teiste harjutustega samale tasemele jõudma???

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tee ikka soojendust ka tublisti, siis kaob ka valu. Mul vahel ka rinnalihased valutavad, aga olen rahul kuna tean, et olen kõvasti trenni teinud ja lihased kasvavad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas selle valu puhul on tegemist sellise "mõnusa" valuga või kohe valuga, mis tahab silmadest välja paiskuda?

Mõned soovitused: vali raskus millega suudad korralikult soorita harjutusi, nii et keha ei hakka kaasa tulema; tee enne kangitrenni end korralikult soojaks; peale trenni venita lihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli kah nii aga algul kui hakkasin ales saalis taas käima aga see läx kähku üle minu arvates anab valu märku et lihas hakkab kasvama kui aint valku saaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kui mul on biitseps käte päeval viimaste seas siis sooja tegemises pole nagu point... yle kere ennegi soe ja higine ;) harjutust omateada sooritan korralikult keha yritan täiesti paigal hoida (ei ole nende meeste seast kes vehib ja puhib aru saamata mida miks ja milleks)... ja valu on selline pigem mõnus (st sädemeid kyll silmist ei löö)... et ei saagi nagu aru kas lihas väsinud vai on see väike valu... nu olen siinset foorumit lugedes aru saanud et kui rebestan siis see panebki kasvama... ise oletan et see on rebestamisest... a vot et ta nii kaua (see tunne) kestab see nagu pani mõtlema järsku miski mäda :D... et nagu teiste lihastega pole seda ette tulnud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja kui kaua sul see valu kestab? algajatel on see tavaline asi, hiljem harjub organism 2ra, treenituse paranemisega valu v2heneb. Mul oli ka vanasti nii, et kui kaua ei k2i ja uuesti hakkad, siis n2dal aega selline valu, et yldse liigutada ei j6ua ennast. Tegin venitusi ka jne. Aga praegu v6in pool aastat ja rohkemgi veel mitte k2ia ja kui uuesti hakkan, siis sellist valu ei teki. Selline "m6nus valu" on olemas. Aga seda p2ris valuks nimetada ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noja... olen palju biitsepsi tegemisest lugenud ja yritan oma tedmistega seda võimalikult korralikult teha... ja valu on jah selline mõnus pigem et ei saagi aru kas on nyyd valu vai ei... a kestvuse kohta juba mainisin et viimasel ajal on see tunne veel 24-36h sees...

nu juhul kui selle biitsaga kõik ok... siis teiste lihastega jama majas või??? no kui ma ei suuda neid ära kurnata samamoodi nagu biitsa et olex tunda et olen rebestanud neid???

omateada peax ikka korrektselt teisi harjutusi ka tegema... triitsepsi suudan nii poolex tunnix läbi tõmmata a see pole sama mis biitsaga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

j2ta oma bicebs rahule m6neks ajaks, 2ra seda treeni. samas proovi kasutada erinevate harjutuste juures althaaret(n2iteks kangi k6hu alla t6mbamine ettekallutatult) siis saab bicebs kah omajagu tampi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle, siis sul ju veab, kui biitsa valusaks saad:) Mul enamasti on nii, et no kõik teised lihased valutavad (va ka kõht, mi kunagi valusaks ei jää...), aga vot biitseps ei jää. Mitte et teeks vähe või kergete raskustega, aga lihtsalt ei jää.

Samas selle valu pärast küll muretseda ei tasu-see ju hea märk (ja kui alles alustasid kõvema trenniga, siis täiesti normaalne nähtus).

Mis lihase nö läbitõmbamisse puutub, siis peaksid leidma enda jaoks selle optimaalse-no katsetad, et kui teed nii või naa, et siis kas pärast on väsinud või ei.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siis kui lihas hakkab teravaid torkeid trennivabadel päevadel vahest lööma ja on pidevalt jumala väsinud, siis võta puhkust - vähemalt nendele lihastele mis nii teevad. Ma teen päris rasket kava ja ca iga 5-6 nädala tagant on triitseps ja biitseps jumala valusad ja väsinud - nad ei taastugi ära kuigi teen nädalas biitsa 1 korra ja triitsa raskelt 1 korra ja kergelt 1 korra. Pealegi nädalane puhkus ei vii su vormi alla, vahel puhkused isegi viivad vormi üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle, siis sul ju veab, kui biitsa valusaks saad:) Mul enamasti on nii, et no kõik teised lihased valutavad (va ka kõht, mi kunagi valusaks ei jää...), aga vot biitseps ei jää. Mitte et teeks vähe või kergete raskustega, aga lihtsalt ei jää.

Samas selle valu pärast küll muretseda ei tasu-see ju hea märk (ja kui alles alustasid kõvema trenniga, siis täiesti normaalne nähtus).

Mis lihase nö läbitõmbamisse puutub, siis peaksid leidma enda jaoks selle optimaalse-no katsetad, et kui teed nii või naa, et siis kas pärast on väsinud või ei.

Mis koht see sul on sihuke? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×