Jump to content
wicked

hantlid vs. kang

Recommended Posts

oleneb, mis lihaseid sa treenida tahad..põhimõtteliselt on mõlema asjaga võimalik paljusi lihaseid arendada, kuid kaldun ikka arvama et hantlitega saab ühtteist rohkemgi teha kui kangiga, hantlitega saab igasugu varieeringuid teha jne :P aga uuri seda linki ja vaata ise millega kasulikum oleks http://www.bodyforlife.com/exercise/animations.asp

Muudetud kasutaja taks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ole mees ja tee mõlemiga.

Ei ole nii, et üks on parem kui teine. Mõlemad on väga olulised.

N:

Rinnalt surumist teed Sa KANGIGA.

Biitseptsit põlvelt teed Sa HANTLIGA.

Selliseid asju on veel mitmeid mida Saab ainult kangiga või hantlitega.

Mul treeningsaalis hantleid ei ole. Sealt varastati ära. :P Vargaid täis. Kummipead!

Ostsin endale koju ja ütlen, et mõlemad on väga olulised asjad.

Loodan, et saali tuuakse uued hantlid varsti. Lubati küll <_<<_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teatud harjutuste puhul pole üldes vahet, aga teatdud harjutuste sooritamine on täiesti võimatu (kuda sa kangiga lendamist teed?). Hantlid on nagu natukene universaalsemad. Kui võimalus siis soovitaks ikka kasutada mõlemaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pean siin siiski silmas rinna treenimist, sest näiteks kangiga jaksan rohkem suruda kui kahe hantliga, kilodes.

kuid eks ta muidugi loogiline ole, sest kangil jaotub raskus paremini, aga jah, hantliega saab kuidagi sügavamalt nagu suruda ja oht pole nii suur ka "alla jääda" lased lihtsalt lahti ja ongi korras ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nu rinda on soovitav teha ka hantlitega, et surumine liiga üksluiseks ei muutuks. Hantlid võimaldavad rohkemat ulatust ja seega paremat venitust lihastele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Coleman ntx teeb ühe treeningu nädalas hantlitega ja teise kangiga rinnale, et saavutada max areng. Sinul aga 2x nädalas rinda treenida ei soovitaks. Pigem tee pooled harjutused hantlitega ja pooled kangiga.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alati teeks vastamise kergemaks ja konkreetsemaks, kui oleks märgitud see, mis on eesmärk? Või mida tahetakse saavutada?

Siis on ka selge kas võtta eeskujuks Coleman või Brayn Syder?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eesmärgiks on siiski tugevaks ja kiireks saada :P et siis coleman jääb mängust välja´, kuid selle teise mehe kohta ei oska midagi öelda.

;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teine mees on ainult tugev.

Jõunäitajate kasvamisel kiiruslikud kahanevad. Oleneb muidugi, mis tasemega teha. Näit. sõudjatel on minu arust väga head näitajad. On teisigi alasid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jaa... ärgem unustagem ,et Levrone on see tüüp, kes on liigitanud end maailma kiiremate meeste sekka. Massi oli tal sel ajal üle 115kg - imemehi ikka leidub :P

Kangist ja hantlist niipalju, et eks nad mõlemad ole võrdväärselt head ;)

(Aga kui juhtumisi küsisid seda sellepärast, et plaanid osta kas kangi või hantleid, aga ei suuda otsustada nendevahel ... siis soovitaksin ennem hatntleid ja siis kangi)

Muudetud kasutaja Kzma poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu arvamus hantlite ja kangi suhtes on selline et hantlid on minuarust universaalsemad.

mul kodus hantlid ja saan nendega vajalikud harjutused tehtud küll :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oleneb, mis lihaseid sa treenida tahad..põhimõtteliselt on mõlema asjaga võimalik paljusi lihaseid arendada, kuid kaldun ikka arvama et hantlitega saab ühtteist rohkemgi teha kui kangiga, hantlitega saab igasugu varieeringuid teha jne :ph34r: aga uuri seda linki ja vaata ise millega kasulikum oleks http://www.bodyforlife.com/exercise/animations.asp

hea link.... räägib et jõutõmme treenib primaarselt biitsepsit :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma soovitan kasutada mõlemit naug seda kõik on teinud.Sa küsisid rinnaltrusumise kohta.... Soovitatakse teha erinevaid harjutusi 1 lihasele(ntx: algul teed Kangiga ja siis Hantlitega lendamist) Et kasutad ühe ja pärast teist.Loomulikult osadel harjutustel pole vahet kas kasutad kangi või hantlit, aga jõwsaalis olles kasuta mõlemat :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsiks vahepeal, et kumb harjutus arendab paremini ölgu kas, kangisurumine eest(military press) vöi siis istudes hantlite surumine?

ise olen teinud kangiga nii et 5 seeriat taha ja 5 seeriat ette.

kuid kas see muudaks miskit kui teeksin 5 seeriat kangiga taha ja 5 seeriat istudes käsikutega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsiks vahepeal, et kumb harjutus arendab paremini ölgu kas, kangisurumine eest(military press) vöi siis istudes hantlite surumine?

ise olen teinud kangiga nii et 5 seeriat taha ja 5 seeriat ette.

kuid kas see muudaks miskit kui teeksin 5 seeriat kangiga taha ja 5 seeriat istudes käsikutega?

5 seeriat? võta ikka 3-4 peale!Esiteks on see mõju täiesti individuaalne, seega pead ise järgi proovima, mis sulle mõjub!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõlemad on baasharjutused. Jõu koha pealt on kindlasti kangi surumine oluline. Samas kang lõhub rohkem õlga, küünarnukke. Mul saab pidevalt kael viga. Seeriate arv võiks olla 4. Tavaliselt nende viimaste seeriatega tekivadki vigastused.

Aga sa võid ju vaheldust teha 3 nädalat kang, siis 1 nädal hantlid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×