Jump to content
kaya

Pump ja toitumine

Recommended Posts

Ma küll ei ole toitumise alal ekspert aga ma vaatasin mingi aeg Athlean X videot toitumise kohta, seal väideti et päeval tarbida süsikaid ja mõõdukalt valku ja 1h enne magamaheitmist teha korralik valgu sheik , selleks et laadida keha korralikult ja toimuks max kasvamine ja taastumine magades.

Muidugi tema treeningvideote eesmärk on anda sportlik sale keha. Keha ehitajatest on tema treening videod kaugel.

Mõttetult pealiskaudsed soovitused tema poolt ning kohe kindlasti saa väita, et see tagaks max. kasvamise ja taastumise. :)

Minu soovitused valgu tarbimise oleksid hetke informatsiooni põhjal sellised:

#1 - Kõige tähtsam on päevased makro-numbrid. Harrastussportlasele 1.5-2g valku kehakilo kohta päevas on hea vahemik mida kasutada. Võistlusdieedil olev kulturist võib ka rohkem proovida, võib kasu saada. (Seni kuni valgu osakaal ei löö rasvatarbimist liiga alla ning süsivesikute hulka liiga madalaks, et trennis jõudu ei jagu)

#2 - Subjektiivne ajastuse tähtsus. Seda ei saa kellegile punkti pealt ette dikteerida. Igaüks peab ise katsetama erinevate toiduvalikute ja ajastustega, sõltuvalt oma elustiilist, maitse-eelistustest ja treeningute tüübist ning eesmärkidest. On alust arvata, et teatud kella-aegadel võib kasutegur olla meie keha jaoks veidi suurem kui muudel hetkedel, aga hetkel on tõestatud toimete kohta infot vähe. Subjektiivne heaolu, mis tagab parimad trennid ning parima üldise enesetunde (ning seega ka edukama dieedist kinnipidamise) tundub olevat tunduvalt tähtsam muudest potentsiaalsetest täpselt teadmata kasuteguritest.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×