Jump to content
landshark

Algaja soovib abi lihaste vormimisel

Recommended Posts

Hoi! Olen 18-aastane tütarlaps, kellel seljataga pikk teekond kaaluprobleemide ja nende lahendamisega. Tippkaaluks oli kunagi lausa 85kg ja hetkel on selleks 57kg (pikkuseks 171/2cm).

Probleem pigem selles, et ma ei oska nüüd kusagilt alustada enda keha vormimisega. Kaal on nagu OK aga keha on lodev. Kuna iga inimene on indiviid omaette siis mõtlesin, et küsin targematelt nõu.

Mida süüa ja kui palju, mis trenni teha ja kui tihti, et saavutada toonuses keha? Hetkel käin jõusaalis paar-kolm korda nädalas ja olen üritanud tegeleda ka jõutreeninguga aga siiski ei oska üksinda kusagilt alustada

Tänades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vot võtaks kohe, kui oleks nii palju vabaraha käepärast - hetkel üritan jõusaali eest maksta, et seegi unarusse ei jääks. St. vähemalt esialgu tuleks omal käel hakkama saada

Muudetud kasutaja landshark poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hoi! Olen 18-aastane tütarlaps, kellel seljataga pikk teekond kaaluprobleemide ja nende lahendamisega. Tippkaaluks oli kunagi lausa 85kg ja hetkel on selleks 57kg (pikkuseks 171/2cm).

Probleem pigem selles, et ma ei oska nüüd kusagilt alustada enda keha vormimisega. Kaal on nagu OK aga keha on lodev. Kuna iga inimene on indiviid omaette siis mõtlesin, et küsin targematelt nõu.

Mida süüa ja kui palju, mis trenni teha ja kui tihti, et saavutada toonuses keha? Hetkel käin jõusaalis paar-kolm korda nädalas ja olen üritanud tegeleda ka jõutreeninguga aga siiski ei oska üksinda kusagilt alustada

Tänades

Võta siit korralik treeningkava ning hakka raskustega progresseeruma. Järgi seda kava ca 3kuud ja siis vaata edasi. Jälgi, et raskused tõuseksid või kordused suureneksid. Istu vahest õhtuti arvuti taga ning loe foorumit, saad ka palju abi. Kui lihased hakkav all kasvama vaikselt, hakkav need ka nahka vaikselt pinguldama. Korralikult tugev jõutrenn kulutab VÄGA palju kaloreid. Kindlasti uuri ka harjutustepanga alt, kuidas harjutuste sooritused välja näevad. Ajapikku hakkad oma lihaseid ise tunnetama ja sellega ka lihaseid rohkem pingutama. Nt et pärast rinnatrenni ei oleks mitte õlad valusad, vaid rind. Aga see juba aegamööda.

Kõigepealt tuleb korralik rutiin sisse saada. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vot võtaks kohe, kui oleks nii palju vabaraha käepärast - hetkel üritan jõusaali eest maksta, et seegi unarusse ei jääks. St. vähemalt esialgu tuleks omal käel hakkama saada

Jäta üks kuu jõusaali vahele ning selle raha eest saad endale ilusad trenni ja toidukavad korralikelt treeneritel, mis kestavad sul terve elu. Algajana piisab kodus treenimisest. Ongi paras teha nii, et kuu-kaks nö. "ergutad" oma lihaseid ja vastupidavust lihtsamate koduste treeningutega ning siis lendad juba targemana ning suurema motiga jõusaali koos asjalike kavadega.

Mõtle - kas tasub maksta jõusaali eest, kus sa midagi teha ei oska, või pigem teed ühekordse väikse investeeringu ja saab juhendid terveks eluks? Minu arust ei ole küsimustki, mis mõtekam plaan on. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäta üks kuu jõusaali vahele ning selle raha eest saad endale ilusad trenni ja toidukavad korralikelt treeneritel, mis kestavad sul terve elu. Algajana piisab kodus treenimisest. Ongi paras teha nii, et kuu-kaks nö. "ergutad" oma lihaseid ja vastupidavust lihtsamate koduste treeningutega ning siis lendad juba targemana ning suurema motiga jõusaali koos asjalike kavadega.

Mõtle - kas tasub maksta jõusaali eest, kus sa midagi teha ei oska, või pigem teed ühekordse väikse investeeringu ja saab juhendid terveks eluks? Minu arust ei ole küsimustki, mis mõtekam plaan on. :)

Jah, kui nüüd sedapidi mõtlema hakata, siis tark mõte küll :)

Muudetud kasutaja landshark poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis su lõpp eesmärk üldse on? Toonuses keha on lai mõiste. Kui vaja spetsiifilisemat nõu võin täiesti tasuta sind aidata (toitumiskava, treeningkava) TASUTA :)

Oleksin näitepildis küll kasutanud parema meelega pilti, mis näitab paremini mu füüsilist hetke vormi, aga ma loodan, et esialgu saab ka sellest miskisuguse aimduse, mis mul seal riiete all võiks toimuda. Nagu ma siin ka mainisin, siis kaalun ma hetkel 57kg ja pikkust on 171-2cm...

Eesmärk kui selline on vast siis see, mis seal parempoolsel pildil on. Ehkki muidugi ma otseselt kellegi pildi järgi eesmärki paika panema ei hakka, sest kehatüüp ise on meil kõigil isesugune ja seega võib minu tulemus kapitaalselt erineda sellest, mida on seal kujutatud :D Küll aga jah toonuses keha all pidasin mina silmas midagi sellelaadset.

Ma tõepoolest tänan kõiki igasuguse abi eest! See on minu jaoks väga oluline, et ma viiksin enda elu- ja kehamuutuse lõpuni

Riietega pildil kaaluks 57kg.

(Mainin ka seda, et pisipilt mis on siin välja toodud - pilt tehtud perioodil kui kaalusin vähem kui hetkel, siis võis kaaluks olla vast 54kg) 2vbrazl.jpg

Muudetud kasutaja landshark poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neil fotodel on keegi, kes kaalunud 85 kg? Ei usu :) Fantastiline. Algbaas on kadestusväärne.

57 kg 171 cm juures võiks olla väga hea suhe. Hoia sama joont lihtsalt, regluaarne treening ning vaheldusrikas toitaineterohke toit juurde, ja nii ta tuleb.

Muutused ei teki kuudega, vahel läheb aasta(id), et märkimisväärselt kehakoostis muutuks.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vasakpoolset ja parempoolset pilti eristab lihtsalt aeg ja püsivus. Ok, parempoolsel võib olla olnud ka lihtsalt parem lähtekoht kui 85 kg.

Midagi väga erilist ei pea küll jõusaalis või kus iganes tegema. Fitness.ee saidil on tõesti hulk kavasid ja ka menüüsid, kuid kui oled jõudnud niigi ise 85 pealt 57 peale, siis on retsept lihtne - tee samu asju, võib-olla ehk veidi rohkem (sest su keha on nüüd valmis selleks), näpista veidi veel rohkem maha toidust ja lisa kamaluga kannatlikkust ja püsivust. Ja peagi oledki parempoolne pilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×